Karuzela transferowa - notowanie pierwsze

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

12-01-2022 / 13:30

(akt. 12-01-2022 / 13:41)

Trwa zimowe okienko transferowe, na początku którego doszło już do kilku ciekawych ruchów. Ekstraklasę opuścił m.in. Kacper Kozłowski, który został zawodnikiem Brighton, a obecnie przebywa na wypożyczeniu w Royale Union Saint-Gilloise. Ponadto, do polskiej ligi wrócili Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków) czy David Stec (Lechia Gdańsk). Zapraszamy na nasze pierwsze notowanie karuzeli transferowej.
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza:

Z Bruk-Betu odeszło w ostatnim czasie dwóch zawodników: Martin Zeman (32 lata, pomocnik) oraz były lewy obrońca Legii Warszawa, 33-letni Adam Hlousek. Na półroczne wypożyczenie do FC Kosice udał się 20-latek ze Słowacji, Marcel Vasil.

Przyszli: 

Odeszli: Marcel Vasil (FC Kosice – wypożyczenie), Adam Hlousek, Martin Zeman

 • Cracovia:

W Cracovii na razie spokój, jeśli chodzi o transfery. Do drużyny, po odbyciu kary dyskwalifikacji za udział w ustawianiu meczów, wrócił David Jablonsky.

Przyszli: David Jablonsky (powrót po dyskwalifikacji)

Odeszli: 

 • Górnik Łęczna:

Z Górnikiem pożegnał się 31-letni napastnik, Paweł Wojciechowski, który definitywnie trafił do Resovii.

Przyszli: 

Odeszli: Paweł Wojciechowski (Resovia)

 • Górnik Zabrze:

W kadrze zabrzan doszło do jednej zmiany. Do III-ligowego LKS-u Goczałkowice Zdrój, na zasadzie transferu definitywnego, przeszedł 23-letni napastnik, Krzysztof Kiklaisz.

Przyszli: 

Odeszli: Krzysztof Kiklaisz (LKS Goczałkowice Zdrój)

 • Jagiellonia Białystok:

Jagiellonia pozyskała nowego bramkarza, 30-letniego Zlatana Alomerovicia, który grał wcześniej w Lechii Gdańsk.

Na początku grudnia z klubu odszedł Dani Quintana (34 lata, pomocnik). Jego umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Na roczne wypożyczenie do gruzińskiego Dinama Tbilisi trafił 21-letni obrońca, Godfrey Stephen. Z kolei 19-letni napastnik, Krzysztof Toporkiewicz, spędzi rundę wiosenną w Stomilu Olsztyn (transfer czasowy), a Luka Gugeszaszwili (22-letni gruziński bramkarz) – w Karabachu Agdam.

Przyszli: Zlatan Alomerović (Lechia Gdańsk)

Odeszli: Dani Quintana (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Godfrey Stephen (Dinamo Tbilisi – roczne wypożyczenie), Krzysztof Toporkiewicz (Stomil Olsztyn – półroczne wypożyczenie), Luka Gugeszaszwili (Karabach Agdam – półroczne wypożyczenie)

 • Lech Poznań:

W ostatnim czasie Lecha opuściło dwóch piłkarzy. Jakub Karbownik (20 lat, pomocnik) związał się z GKS-em Katowice, a 31-letni obrońca, Thomas Rogne, podpisał kontrakt z greckim Apollonem Smyrnis.

Przyszli: 

Odeszli: Jakub Karbownik (GKS Katowice), Thomas Rogne (koniec kontraktu – GS Apollon Smyrnis)

 • Lechia Gdańsk:

Lechiści sprowadzili trzech piłkarzy: Tomasza Neugebauera z Ruchu Chorzów (18 lat, pomocnik), 27-letniego Davida Steca (obrońca), który grał do niedawna w TSV Hartberg, a także 32-letniego bramkarza, Michała Buchalika (ostatnio Wisła Kraków).

Z zespołem z Gdańska pożegnali się Alomerović (Jagiellonia) i 22-letni obrońca, Mykoła Musolitin, którego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Na półroczne wypożyczenie do Sandecji Nowy Sącz wybrał się były piłkarz Legii, 20-letni Łukasz Zjawiński (napastnik). Do Zagłębia Lubin trafił 29-letni obrońca, Bartosz Kopacz.

Przyszli: Michał Buchalik (Wisła Kraków – rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Tomasz Neugebauer (Ruch Chorzów), David Stec (TSV Hartberg)

Odeszli: Zlatan Alomerović (Jagiellonia Białystok), Mykoła Musolitin (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Łukasz Zjawiński (Sandecja Nowy Sącz – półroczne wypożyczenie), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin)

 • Legia Warszawa:

Legioniści przeprowadzili na razie jeden transfer do klubu. Nowym zawodnikiem mistrza Polski został, tuż przed rozpoczęciem zgrupowania w Dubaju, 27-letni środkowy pomocnik, Patryk Sokołowski, który grał do tej pory w Piaście Gliwice. Do stołecznej drużyny wrócił 20-letni napastnik Maciej Rosołek. Młodzieżowiec spędził jesień na wypożyczeniu do I-ligowej Arki Gdynia. Jego transfer czasowy został skrócony – podobnie jak Mateusza Grudzińskiego (21 lat, lewy obrońca), który w pierwszej części sezonu reprezentował Radomiaka Radom.

Stołeczną drużynę opuścił 22-letni snajper, Kacper Kostorz, który związał się 4,5-letnim kontraktem z Pogonią Szczecin.

Przyszli: Patryk Sokołowski (Piast Gliwice – koniec kontraktu), Maciej Rosołek (Arka Gdynia – powrót z wypożyczenia), Mateusz Grudziński (Radomiak Radom – powrót z wypożyczenia)  

Odeszli: Kacper Kostorz (Pogoń Szczecin)

 • Piast Gliwice:

Piast ma trzech nowych piłkarzy. Do drużyny dołączyli: Michał Kaput z Radomiaka Radom (23-letni pomocnik), Tihomir Kostadinov z MFK Rużomberok (25 lat, pomocnik) i 25-letni napastnik z Flory Tallinn, Rauno Sappinen.

Z zespołem z Gliwic pożegnał się Sokołowski, który po niecałych ośmiu latach wrócił do Legii Warszawa.

Przyszli: Michał Kaput (Radomiak Radom), Tihomir Kostadinov (MFK Rużomberok), Rauno Sappinen (Flora Tallinn)

Odeszli: Patryk Sokołowski (koniec kontraktu – Legia Warszawa)

 • Pogoń Szczecin:

Nowymi piłkarzami "Portowców" zostali Kostorz i 22-letni pomocnik, Wahan Biczachczjan (MSK Żilina).

Pogoń będzie musiała sobie radzić bez 18-letniego Kacpra Kozłowskiego. Jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy młodego pokolenia został zawodnikiem Brighton, a wiosnę spędzi na wypożyczeniu w belgijskim Royale Union Saint-Gilloise.

Przyszli: Kacper Kostorz (Legia Warszawa), Wahan Biczachczjan (MSK Żilina)

Odeszli: Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise – półroczne wypożyczenie z Brighton)

 • Radomiak Radom:

Z rewelacyjnym beniaminkiem pożegnało się trzech piłkarzy. Grudziński wrócił do Legii, Kaput trafił do Piasta, a kontrakt 24-letniego Miłosza Kozaka, jeszcze w trakcie rundy jesiennej, został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przyszli: 

Odeszli: Mateusz Grudziński (koniec wypożyczenia – Legia Warszawa), Michał Kaput (Piast Gliwice), Miłosz Kozak (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

 • Raków Częstochowa:

Szymon Czyż (20-letni pomocnik) został nowym zawodnikiem Rakowa. Jednocześnie klub z Częstochowy poinformował, że 19-letni pomocnik, Daniel Szelągowski, spędzi rundę wiosenną na wypożyczeniu w Warcie Poznań. Z obecnym wicemistrzem Polski pożegnał się także 27-letni napastnik, Alexandre Guedes.

Przyszli: Szymon Czyż (Warta Poznań)

Odeszli: Daniel Szelągowski (Warta Poznań – półroczne wypożyczenie), Alexandre Guedes (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

 • Stal Mielec:

Ośmiu zawodników Stali otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Na liście transferowej znaleźli się: Jonathan de Amo, Eryk Galara, Aleksandyr Kolew, Kamil Kościelny, Kacper Sadłocha, Łukasz Seweryn, Mateusz Wyjadłowski i Maciej Jankowski, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Poza tym, drużynę z Mielca opuścił 33-letni bramkarz, Michał Gliwa, który trafił do Zagłębia Sosnowiec.

Przyszli: 

Odeszli: Maciej Jankowski (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Michał Gliwa (Zagłębie Sosnowiec)

 • Śląsk Wrocław:

Z klubem z Wrocławia pożegnał się były piłkarz Legii, 25-letni Rafał Makowski. Pomocnik trafił do Kisvardy FC (Węgry). Z kolei Szymon Krocz (21 lat, pomocnik) przeniósł się do Górnika Polkowice na zasadzie półrocznego transferu czasowego.

Przyszli: 
Odeszli: 
Rafał Makowski (Kisvarda FC), Szymon Krocz (Górnik Polkowice – półroczne wypożyczenie)  

 • Warta Poznań:

W Warcie doszło do kilku zmian kadrowych. Nowym piłkarzem został 23-letni pomocnik, Niilo Maenpaa, który grał do tej pory w IFK Mariehamn. Dodatkowo, Szelągowski spędzi rundę wiosenną na wypożyczeniu w zespole z Poznania.

Klub opuścił Czyż (Raków Częstochowa) oraz 22-letni stoper, Aleks Ławniczak, który wzmocnił Zagłębie Lubin. Co więcej, Bartłomiej Burman (20 lat, pomocnik) został wypożyczony do końca sezonu do Skry Częstochowa.

Przyszli: Niilo Maenpaa (IFK Mariehamn), Daniel Szelągowski (półroczne wypożyczenie – Raków Częstochowa)

Odeszli: Szymon Czyż (Raków Częstochowa), Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Burman (Skra Częstochowa – półroczne wypożyczenie)

 • Wisła Kraków:

Do Wisły wrócił 33-letni napastnik, Zdenek Ondrasek. Krakowianie związali się też z Luisem Fernandezem (28 lat, napastnik) oraz 26-letnim obrońcą, Sebastianem Ringiem.

Z "Białą Gwiazdą" pożegnali się 32-letni bramkarz, Michał Buchalik, oraz 24-letni pomocnik, Yaw Yeboah. Pierwszy z wymienionych trafił do Lechii Gdańsk, a drugi – do Columbus Crew. Kacper Duda (18 lat, pomocnik) znów został wypożyczony do Garbarni Kraków.

Umowa z 32-letnim bramkarzem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Przyszli: Zdenek Ondrasek (Tromso IL), Sebastian Ring (Kalmar FF), Luis Fernandez (Khor Fakkan Club)

Odeszli: Michał Buchalik (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron – Lechia Gdańsk), Yaw Yeboah (Columbus Crew), Kacper Duda (Garbarnia Kraków – półroczne wypożyczenie)

 • Wisła Płock:

Płocczanie wypożyczyli Kacpra Rogozińskiego (20 lat, napastnik) do Garbarni Kraków. Z kolei 24-letni pomocnik, Luka Susnjara, który w listopadzie pożegnał się z Wisłą, związał się z FC Koper.

Przyszli: 
Odeszli: Kacper Rogoziński (Garbarnia Kraków – półroczne wypożyczenie), Luka Susnjara (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron – FC Koper)

 • Zagłębie Lubin:

Lubinianie mają za sobą ciekawy początek okna transferowego. Sprowadzili 34-letniego bramkarza, Jasmina Buricia, który w obecnym sezonie pozostawał bez klubu. Ponadto, do Zagłębia trafili Ławniczak, Kopacz oraz 31-letni napastnik, Martin Doleżal, występujący do niedawna w czeskim FK Jablonec.

Z klubem pożegnał się 29-letni obrońca, Aleksandar Pantić, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przyszli: Jasmin Burić (bez klubu), Martin Doleżal (FK Jablonec), Aleks Ławniczak (Warta Poznań), Bartosz Kopacz (Lechia Gdańsk)

Odeszli: Aleksandar Pantić (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)

Komentarze (17)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
 • 0 / 0
Na razie nasza liga nie ma żadnych perełek.
JA TO WIDZE TAK LEGIA WYGRA PUCHAR POLSKI I PEWNIE JAKO JEDYNA DOSTANIE SIE DO EUROPEJSKICH PUCHAROW NAWET JAK LECH WYGRA LIGĘ TO JA GO W LIDZE MISTRZOW NIE WIDZE TYLKO LEGIAAAAAAA
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciekawe przypuszczenia. Nie mam nic przeciwko
Generał dywizji
 • 0 / 0
Duże litery na tym forum są opatentowane przez AML
Uszanuj to
Marszałek Polski
 • 0 / 0
PP to obowiązek.
Podpułkownik
 • 3 / 3
Pan dyrektor na wakacjach? Na sam początek roku gramy z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Może warto już zacząć robić transfery, żeby nowi mieli jak najwięcej czasu na adaptację?

- kiedy nowy bramkarz?

- Jędrzejczyk i Hanna kontuzjowani, Hołownia i Rose bardzo słabi. Kiedy nowy środkowy obrońca?

- Johanssonowi ciągle coś dolega, Kastrati i Skibicki to jeźdzcy bez głowy. Kiedy nowy prawy wahadłowy?

- Kapustka szybko nie wróci, a jak już wróci, to nie wiadomo w jakiej będzie formie. Kiedy nowy pomocnik o charakterystyce 8/10?

- kiedy dwóch nowych napastników?

Kiedy ruszysz dvpsko do roboty, Panie Zieliński?
Czy ktoś przyjdzie za free dla Legii??? Mioduski!!! Nie masz piniendzy??? Dziś Kuchenkorz podpisuje kontrakt z 22 letnim Velde za 1 mln euro! I to dla nich są żadne wielkie pieniądze. Mioduski Pobudka!!! Otwieraj portfel!
Generał dywizji
 • 1 / 2
Miiodek to teraz trzyma portfel w kieszenie i czeka jak zwykle na promocje. Najlepiej za darmo
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Uuu praga dalej przyznaje się do swojego fuzjoklubu. Zobaczymy jak długo
Generał dywizji
 • 0 / 1
Ganea, Sorescu, Deaconu. Ciekawe. Każdy z nich dobry zawodnik. Ciekawe co się w ich kwestii wydarzy. Dwóch ostatnich powitałbym chętnie.
Myślę, że klub nie zapomni też o konieczności posiadania młodzieżowca w składzie. Żukowski z LG. Może młody polski bramkarz.

Pomoc w postaci
Slisz - Sokołowski
Sorescu - Deaconu - Luquinias mogłaby być ciekawa. Rumuni to charakterni ludzie.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dwóch z nich niech przyjdzie i będzie git.
Generał
 • 4 / 3
Biedni dziennikarze, nie ma czym wprawiać w podniecenie. Jeszcze coś próbują wycisnąć z tematu Sousy, Legia już całkiem spowszedniała, nad transferami z Pogoni i Lecha też długo nie da się jechać. Ciekawe gdzie podłożą bombę? Jedyny temat, to wybór selekcjonera. Spodziewam się zalewu krytyki i wypowiedzi "ekspertów" w tej sprawie. Nieśmiertelny Jan Tomaszewski runie z krytyką a wtórować mu będzie Kowalczyk i cała ta sfora z Polsatu i weszło, ale to taki sztucznie rozdmuchiwany ogień.
Pułkownik
 • 3 / 2
Brak bramkarza
Obrona sito
Pomoc dno oprócz lukiego. Vadisopodbny potrzebny na już.
Napastnicy brak
Ławka rezerwowa nie istnieje bo same wkłady
Patrząc na przykłady Lechii i Jagielloni jednak da się sprowadzić doświadczonych bramkarzy...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
nuda...
Generał broni
 • 0 / 1
https://sport.interia.pl/klub-legia-warszawa/news-kolejny-rumun-laczony-z-legia-sprzedal-samochod-bo-nie-mial-,nId,5764701
Co okienko transferowe to Rumuni robią szum. Ile to już piłkarzy miało stamtąd trafić do Legii...