Robert Balewski

Źródło:

07.10.2006 19:18

(akt. 24.12.2018 18:11)

Po porażce z Finlandią i remisie z Serbią, reprezentacja Polski odniosła wreszcie pierwsze zwycięstwo w eliminacjach Euro 2008. W Ałmaty Polska wygrała 1:0 z Kazachstanem po golu <b>Euzebiusza Smolarka</b> strzelonym w 52 minucie. Polska drużyna zagrała jednak słabo, zmarnowała też kilka doskonałych sytuacji podbramkowych. 90 minut w tym spotkaniu zagrał na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy jedyny legionista w kadrze Beenhakkera - <b>Grzegorz Bronowicki</b>, który jednak nie błysnął formą i był jednym z najsłabszych piłkarzy polskiej drużyny. W środę kolejny mecz, tym razem w Chorzowie z Portugalią.
Kazachstan: Łorija - Azowskij, Żałmagambietow, Kuczma, Smakow - Utabajew (68 min. Aszimbekow), Karpowicz (59 min. Trawin), Chochłow, Siergiejenko (81 min. Łarin) - Żumaskalijew, Bjakow Polska: Kowalewski - Golański, Bąk, Radomski, Bronowicki - Błaszczykowski (87 min. Grzelak), Lewandowski (31 min. Kaźmierczak), Sobolewski, Smolarek - Żurawski (72 min. Matusiak), Rasiak.