Adam Dawidziuk

Źródło:

02.05.2006 21:49

(akt. 25.12.2018 22:36)

Od porażki rozpoczęli piłkarze reprezentacji Polski przygotowania do mistrzostw świata w Niemczech. Na stadionie w Bełchatowie przegrali 0:1 z Litwą, tracąc gola w 14. minucie po strzale <b>Andriusa Gedgaudasa</b>. Z powodu kontuzji nie wystąpił <b>Grzegorz Bronowicki</b>, a na końcowe 10 minut wszedł drugi z powołanych legionistów, <b>Łukasz Fabiański</b>. Następny mecz kontrolny Polacy rozegrają 14 maja, a ich rywalem będą Wyspy Owcze.
Polska - Litwa 0:1 (0:1) Bramka: Andrius Gedgaudas (14). Sędzia: Emil Bozinovski (Macedonia). Żółte kartki: Sebastian Mila (Polska), Mantas Savenas, Irmandas Zelmikas (Litwa). Widzów: 3 200. POLSKA: 1. Jerzy Dudek (82, 12. Łukasz Fabiański) - 6. Marcin Kuś (58, 4. Marcin Baszczyński), 2. Mariusz Jop, 18. Mariusz Lewandowski (46, 3. Bartosz Bosacki), 8. Seweryn Gancarczyk - 14. Grzegorz Bonin (46, 7. Radosław Sobolewski), 10. Mirosław Szymkowiak, 13. Sebastian Mila, 5. Kamil Kosowski - 16. Łukasz Sosin (46, 9. Grzegorz Rasiak), 20. Tomasz Frankowski. LITWA: 1. Vaidas Żutautas - 3. Gediminas Palauskas, 4. Arunas Klimavicius, 13. Darius Żutautas, 5. Irmandas Zelmikas - 9. Andrius Gedgaudas (73, 15. Vitalijus Kavaliauskas), 6. Aidas Preksaitis, 7. Mantas Savenas (90, 2. Marius Żaliukas), 14. Igoris Morinas - 8. Ricardas Beniusis (68, 16. Linas Pilibatis), 11. Valdas Trakys (79, 10. Povilas Luksys).