Klub nie skorzystał z klauzuli by przedłużyć umowę z Gwilią

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: sportowefakty.wp.pl, Legia.Net

05-04-2021 / 19:30

(akt. 05-04-2021 / 19:34)

W styczniu, podczas zgrupowania w Dubaju, informowaliśmy, że Walerian Gwilia ma w wygasającym w czerwcu kontrakcie klauzulę, która pozwala władzom klubu na jednostronne przedłużenie umowy o rok. Legia miała czas do końca marca aby określić się co do zamiarów wobec zawodnika. Warunki wypełnienia tego zapisu były dwa - chęć klubu aby z niego skorzystać i automatyczna podwyżka wynagrodzenia o 20 procent. Jak poinformowały "Sportowe Fakty" klub ostatecznie nie skorzystał z tego zapisu.

Nie oznacza to jednak, że Walerian Gwilia po sezonie odejdzie z klubu, wciąż mozliwe jest porozumienie, tyle że bez wspomnianej w klauzuli podwyżki wynagrodzenia. Obecnie Gruzin podejmuje z klubowej kasy około 300 tys. euro rocznie - czytamy w "Sportowych Faktach". Piłkarz z pewnością będzie mógł liczyć też na propozycje nowej umowy w innych klubach - jest aktualnym reprezentantem Gruzji.

Poza Gwilią umowy z klubem w czerwcu wygasają jeszcze takim piłkarzom jak: Radosław Cierzniak, Artur Boruc, Artem Szabanow, Igor Lewczuk, Mateusz Cholewiak, Paweł Wszołek, Marko Vesović i Joel Valencia.

Komentarze (144)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Chciałbym mieć tyle juro co Gwilia w****i....cych podań do tyłu.
Dzięki za pierwszy sezon, do widzenia za drugi.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dla mnie w nowej Legii jest miejsce tylko dla Wszołka, Szabanowa i Vesovicia, reszta piłkarzy może pakować walizki.
Boruc także, na tę chwilę nie ma konkurencji, a sprowadzenie kogoś dobrego last minute będzie trudno, na Misztę jeszcze za wcześnie na Europę
Szabanow, Wszołek, Boruc i Vesović na tak, reszta nie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dokładnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
Podporucznik
 • 1 / 0
Stiborius....święte słowa. Geniusz trenera i siłę Legii zweryfikują europejskie puchary
Podporucznik
 • 2 / 0
Po sezonie znów trzeba poszukać coś sensownego na rynku, bo kołderka zacznie się robić za krótka.
Wolałbym młodych Polaków
Sierżant
 • 2 / 1
Absolutnie nie jest to piłkarz na 300 tys. Euro za rok. W eklapie za Vukovicia był przydatny, teraz co najwyżej jako zmiennik. Sprawdzał się jako zmiennik przy dobrym dla Legii wyniku. Jest też dla wielu kibiców synonimem porażek Legii w pucharach, więc chyba czas na niego po sezonie.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Ej, dużo bardziej synonimem pucharowych klęsk jest Mioduski :D
To po co wpuszcza gruzina a Wszolek siedzi na ławie ? Wszołek też grał we Włoszech czy Anglii na środku. Pozbędziemy się Gwili a Wszołek się na nas wypnie i stracimy dwóch zawodników. Nie będzie komu grać.
Czesio ewidentnie nie gra składem z myślą o przyszłości.
Młodych nie chce za bardzo ogrywać, Wszołkowi robi co może, żeby nie podpisał kontraktu, daje minuty Gwili, który się już pakuje.

No ale nie widzimy wszystkiego, a Czesia broni tym razem nie 711 połączeń, a bardzo dobrze poukładany taktycznie zespół.
Michniewicz co by o nim nie mówić, to jak widać zna się na swojej robocie, błędy popełnia każdy ale nie każdy dowozi wynik, a wynik jest dla Legii kluczowy. oby w pucharach mu poszło tak samo dobrze, jak w eklapie.
O geniuszu Micheniewicza dowiemy sie dopiero w PE.
Porucznik
 • 0 / 0
Czesiek ma zdobyć MP i to na razie jest cel nr 1. Jak długo zmierzamy do tego celu z dobrym skutkiem, nie pytam dlaczego. Mam nadzieję, że będzie miał trzy kolejki ligowe na różne eksperymenty.
Absolutnie nie ma podstaw do krytyki pod adresem trenera Michniewicza, po prostu jak dotąd ma bardzo dobre wyniki z Legią, taka seria zwycięstw to też jest, jak na warunki polskie, spory wyczyn.
~re2
 • 0 / 0
Wszołek nie zostanie bo trener nie widzi go w pierwszym składzie, a szkoda.
Generał dywizji
 • 5 / 0
Boisko pokazuje, że w Legii nie ma miejsca dla powolniaków. Najważniejsze jest zatrzymanie Pawła Wszołka! To podstawa.
Podporucznik
 • 2 / 1
Szkoda że wpuszczą wolnego Gruzina zamiast szybkiego Wszolka
Porucznik
 • 0 / 0
Ciężko wpuszczać Wszołka, gdy na jego pozycji koncert gra Juranović
Porucznik
 • 1 / 0
@ Odyn
Można go wpuszczać na pozycję Gwilii.
~tylko_Legia
 • 0 / 0
Widocznie nie można. Trener widzi, gdzie kto się dobrze czuje i realizuje najlepiej założenia. Widocznie Wszołek w środku to kiepski pomysł.
To raczej nie jest zaskoczenie, nawet jak zmiennik niewiele daje zespołowi. Moim zdaniem nie powinni przedłużyć jego kontraktu.
~mirek
 • 0 / 0
ale to jest takie myślenie, najpierw niech odejdzie potem zobaczy się kto zamiast

tak samo było z Remy; wszyscy szczęśliwi że odchodzi, z kim teraz zostaliśmy? mało że słabi ci stoperzy to jest ich raptem 3 i wszyscy grają w nowym systemie, rezerwowych brak
~Daniel L
 • 0 / 0
Jezeli chodzi o gvilie to najlepszy sezon mial gdy vuko prowadzil legie,a z legia powinni sie pozegnac moim zdaniem, Mateusz Cholewiak, Joel Valencia.Walerian gwila
Klub powinien mieć dwie klauzule, jedną z podwyżką (kluczowy gracz, gole, asysty, wyróżniająca się postać ligi), drugą z automatyczną obniżką pensji (w przypadku braku minut, goli, asyst, wyraźnego spadku formy).
Powinien... tylko, że podczas podpisywania pierwszej umowy walczysz o to aby zawodnik wybrał twój klub a nie jakiś inny, wię
Więc nikt poważny takiej umowy by nie podpisał i nie zaproponował.
W jakim ty świecie żyjesz?? Kto podpisuje z piłkarzem kontrakt z możliwością obniżki? I który piłkarz by się na to zgodził? No teraz to pojechałeś.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Poezja

No i tak jest - termin podwyżki minął, teraz będą negocjować przedłużenie z obniżką ;)
Gdyby takie umowy były praktykowane wszędzie to nie byłoby problemu.
Jakie poruszenie ;)
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
Wszołek, Boruc i Veso najważniejsze, żeby zostali. Boruc ważny zwłaszcza na puchary europejskie.
Z Borucem może być problem, podobno wyprowadza się z Polsk
~hdv
 • 0 / 0
moim zdaniem czas Boruca mija, czas na Misztę
Mysle ze Boruc przedluzy rok. Misztra nie jest jeszcze w pelni gotowy.
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Bieszczady powiedziała jego żona, że: - Jeśli Artur nie podpisze nowej umowy, to pewnie wyjedziemy. Chcemy wreszcie zamieszkać gdzieś na stałe, mieć swoje miejsce na ziemi. Przeprowadzamy się do Los Angeles - dodała Sara Boruc-Mannei.

https://www.sport.pl/pilka/7,65039,26893615,zona-artura-boruca-zdradza-gdzie-sie-przeprowadza-na-stale.html
Młodszy chorąży
 • 1 / 0
Stiborius no to git. Miszta rzeczywiście niegotowy.
Nie jestem fanem pana Waleriana, więc teoretycznie powinienem się cieszyć, ale raczej czuje pewną niepewność kogóż to pan Radosław nam wyczaruje. Bo czy to słuszna decyzja głownie zależy od tego kto Gruzina zastąpi. Myślę że decydujące zdanie miał pan Czesław, a więc ufam jemu, że zna jakieś alternatywy, a jak nie to chociaż poda sensowną charakterystykę piłkarza, którego w naszym systemie potrzebujemy.
Wszystko jest możliwe, Kucharski może sprowadzić kozaka pokroju Luquinhasa albo jakiś niewypał.
Luquinhas wczoraj w wywiadzie z Ćwiąkałą w C+ potwierdził, że Kucharski to nie miał wiele wspólnego z jego sprowadzeniem i wypatrzył go nasz skaut Rui Marques, o czym sam Rui też wspomniał kilka razy w wywiadach.
Generał broni
 • 0 / 0
HenningBerg,
"Myślę że decydujące zdanie miał pan Czesław...".

A ja myślę, że pieniądze i chęć redukcji zarobków drużyny jako całości, w tym oczywiście Gwilii indywidualnie. Zresztą, niezależnie od tego (a zarazem w ścisłej korelacji) musiała być też przy tym w klubie podstawowa choćby analiza stosunku jakości (klasy piłkarskiej) do ceny (kosztów nowego kontraktu) Gruzina. Tu, jak sądzę, Michniewicz został przynajmniej zapytany o zdanie, o przydatność Gwilii na przyszłość, ale czy to rozstrzygało ws. doraźnej decyzji, wątpię. Uważam, zresztą,że Legia spróbuję z Gwilią przedłużyć umowę, ale właśnie na innych warunkach. Tylko że sam zawodnik zapewne nie czuje się w takich okolicznościach komfortowo, uzna że nie został doceniony i bardzo uważnie przejrzy najpierw propozycje z innych lig.
Kucharski jest dyrektorem sportowym a skaut go zaproponował, co Kucharski musiał zatwierdzić. Skaut może wyszukiwać, ale to Kucharski odpowiada za transfery i to on jest z nich rozliczany. Skaut rekomenduje, a resztę robi góra.
Słusznie, trzeba renegocjować nową, też bym tak zrobił :)
~MaroLew
 • 0 / 0
Dla mnie dla porównania to taki Krychowiak z reprezentacji, komentatorzy wyrażają ochy achy, a najlepiej zamiast rozgrywania wychodzą im podania do tyłu
Młodszy chorąży
 • 3 / 3
Boruc i Wszołek to priorytety .350 tys euro bo tyle by dostawał po podwyżce to zdecydowanie za dużo szczególnie jak dla rezerwowego jeśli by znacząco zszedł z zarobków to można się zastanowić . Legia powinna szukać nowych piłkarzy na Bałkanach oni się u nas dobrze aklimatyzują i nieźle grają w większości . Czeski wariant też mile widziany
Co do Boruca, to mam mieszane uczucia. Z wymienionych walczyłbym o Wszołka i Vesovica. Szabanow może być, o ile uda się go rozsądnie wykupić. Resztę pożegnałbym bez żalu. A Gwilia niech spada. Ofensywny pomocnik, który podaje głównie w bok lub do tyłu. Co z tego, że to reprezentant Gruzji. Może weźmy jakiegoś reprezentanta Andory albo San Marino, w końcu to reprezentanci :)
~PAW
 • 0 / 0
AB to raczej słabo. Z wymienionych to tylko Wszołek, Veso i Szabanow (puki co nie ma jak kombinować ze stoperami).
Generał broni
 • 0 / 1
Boruc chce i klub też.
Jednak z Borucem jest tak, że sam mówi, że jak da radę.Jednak wiek robi swoje i Artur też to czuje.
~tylko_Legia
 • 0 / 0
Zacznijmy od tego, że Gwilia to nie ofensywny pomocnik, a 8.
Kapral
 • 2 / 0
Nie jestem fanem Waleriana - więc pożegnam go bez żalu (moje subiektywne zdanie). Przedłużenie kontraktów z Veso ,Wszołkiem ,Borucem jestem na tak , ale przez głowę przeleciała mi jeszcze jedna myśl skoro wybiegamy już do przodu. Sliszowi kończy się status młodzieżowca, (tak mi się wydaje) wątpię by klub sadzał na ławce zawodnika za którego sporo zapłacił i ma nadzieję drogo go sprzedać. Nie wyobrażam też sobie aby na ławkę powędrował ktoś z grupy Mladen Jura Kapi Luqi Martins Pekhart . Jedynym chyba rozsądnym wyborem jest Miszta. Niestety innego zawodnika w miarę ogranego w e-klapie nie widzę , a to daje do zastanowienia nad kontraktem dla Króla. Nie wierzę że w przyszłym sezonie rzucimy na głęboką wodę Mosóra, niezbyt wierzę też w transfer młodzieżowca takiego do 1 -go składu. Ciekawi mnie opinia innych, według mnie możemy mieć tu problem .
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Ja widze to tak. Przedluzamy z Borucem i dajemy mu grac w pucharach, szczegolnie istotne beda eliminacje bo tu jego doswiadczenie moze byc istotne. Miszta moze grac w eklapie, ogra sie troche a jego ewentualne bledy nie beda mialy tak duzych konsekwencji.
Starszy sierżant
 • 3 / 2
Jak potwierdzi się wariant pesymistyczny i odejdzie Boruc, Lewczuk, Gwilia, Szabanow, Wszołek i Veso, to już się boję letniego okienka. Kucharski ma coraz mniej groszy na transfery i ściąga coraz większe odpady. Dobrze, że przynajmniej już Valencia nie będzie zalegał na Ł3.
~jim
 • 0 / 0
Wszołek i Vesovic ewentualnie Szabanow reszcie podziękować
Moim zdaniem ma 3 atuty które pozwalają zaproponować mu nowy kontrakt ale oczywiście na innych warunkach...

1. Bardzo dobrze odnajduje się w gierkach na 1-2 kontakty na małej przestrzeni.
2. Nie należy do dryblerów czy sprinterów ale potrafi przyspieszyć grę jednym prostopadłym podaniem.
3. Świetnie odnajduje się w polu karnym. Może to ta łysina powoduje że koledzy go lepiej dostrzegają ale ewidentnie piłka go szuka, moim zdaniem nie da się tego wyuczyć, to trzeba mieć.

Gdyby tylko jeszcze popracował nad wykończeniem mógłby być z niego pożytek.
Generał brygady
 • 2 / 3
Pietrek
Calkowita racja.
Porucznik
 • 4 / 1
Wskaż No mnie palcem sytuacje w meczu w której Gvillia cos przyspieszył. Nie mówię, że chlop jest pozbawiony atutów, ale uważam, ze jest głównym hamulcowym Legii. To piłkarz dobry na ligę, za wolny na puchary. Jeśli ma zarabiać aż tyle, to pożegnałbym go po sezonie.
~mietek
 • 0 / 0
@Pietrek: W meczu z Pogonią na boisku przebywało dwóch zawodników, którym się totalnie nie chciało nic, nawet przebiec kilku metrów do piłki. Dziwnym zrządzeniem losu obaj byli łysi. Najpierw ten Grek z Pogoni (jemu akurat dziękujemy za sprezentowanie co najmniej dwóch goli), a jak zszedł, to pojawił się Gwilia, żeby liczba leni na boisku się zgadzała.

W ubiegłym sezonie Gwilia potrafił strzelać ważne gole. W tym jest bardzo przeciętny, a już przeciwko Pogoni zagrał straszny piach. A podobno jesteś tak dobry, jak Twój ostatni mecz... To tak w temacie nowego kontraktu.
Kapitan
 • 1 / 0
Biorąc pod uwagę, że wreszcie w przyszłym sezonie zagramy w Europie, potrzebujemy "piłkarzy dobrych na ligę", żeby nie podzielić losu Lecha z tego sezonu. Oczywiście wysokość kontraktu z uwagi na pandemię i gorszą postawę zawodnika do renegocjacji.
Cch

Jeśli pytasz o konkrety i dysponujesz nagraniem meczu np Legia- Pogoń 0-0 to tam jest tego sporo, to był chyba najlepszy mecz Gvilii w tym sezonie. A na szybko jeśli miałbym Ci coś wysłać to chyba to... trudno to nazwać akcją przyspieszającą gdzieś z własnej połowy ale atak pozycyjny, jedno podanie i Mladen wykłada piłkę Pekhartowi.

1:53

https://m.youtube.com/watch?v=XEHHhqVX5jg&t=115s
Tutaj masz kolejną przy bramce Kostorza

3:33

https://m.youtube.com/watch?v=zTL5UoqefmA&t=217s
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tylko, że Gvilla gra do boku lub do tyłu.
Nic kompletnie do przodu?
Olo

Nie pamiętam czy to wtedy z Tobą rozmawiałem o tym, napewno z Wojtuniem i też twierdziłeś że Gvilia gra tylko do tyłu i do boku. Tak się złożyło że rozmawialiśmy akurat po bardzo dobrym meczu Gvilii, wydaje mi się że to było właśnie po meczu z Pogonią w Szczecinie. Obejrzałem jeszcze raz i zaznaczałem wszystkie piłki do przodu. Krótsze i dłuższe podania aby w kierunku bramki przeciwnika. Wiesz co mi wyszło? Na około 75 podań 2/3 z tego były do przodu.
Przeciętny piłkarz do przeciętnego klubiku.
Bardzo dobra decyzja trenera i zarządu.
Pułkownik
 • 0 / 0
Z podwyżka na pewno nie warto. Ciekawe czy się dogadają jakby nie było to reprezentant kraju i może mieć inne dobre proporcje
Zawsze lepiej byłoby przedłużyć i opchnac nawet ale te propozycje to czasami może być zasłona dymna jedynie
"lepiej byłoby przedłużyć i opchnac " no tak, nie znalazł się nikt chętny za darmo przy wygasającym kontrakcie, to znajdzie się łoś co wyłoży kasę na transfer i jeszcze wyższą na kontrakt szczególnie po podwyżce:) klasyka "logiki" z LN:)
Olo

Nie pamiętam czy to wtedy z Tobą rozmawiałem o tym, napewno z Wojtuniem i też twierdziłeś że Gvilia gra tylko do tyłu i do boku. Tak się złożyło że rozmawialiśmy akurat po bardzo dobrym meczu Gvilii, wydaje mi się że to było właśnie po meczu z Pogonią w Szczecinie. Obejrzałem jeszcze raz i zaznaczałem wszystkie piłki do przodu. Krótsze i dłuższe podania aby w kierunku bramki przeciwnika. Wiesz co mi wyszło? Na około 75 podań 2/3 z tego były do przodu.
Sorry, miało być temat wyżej.
Podpułkownik
 • 2 / 1
Gwila jest zadufnym w sobie człowiekiem Kaukazu (to widać nawet w kulisach Legii) .On uważa ze est dobry bo gra przecież w reprezentacji:)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Znasz go? Wiesz, jaki jest na co dzień?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Lepiej wychaczyc jakiegoś Slowaka za połowę tego co chce Gwila np.Szwarca z Rakowa (ten sezon niespecjalnie ale lepszy od Gruzina) który niezadowolony że gra na obronie lub ława.
Gvilla miał naprawdę dobre momenty w tamtym sezonie i swoją cegiełkę do MP2020 dołożył. Nie jest to zły zawodnik acz mocno nierówny. Michniewicz daje jemu ostatnio szanse co mecz, ale niestety na podstawie jego gry w tym czasie automatycznie przedłużać umowę i dawać podwyżkę.
W sumie zabawne że w czasach zapaści spowodowanej przez akcję covid sądzenie że nadal można wybierać w ofertach jak w ulęgałkach;)
Kontrakty przedłużyć z Borucem (ale już jako rezerwowym), Lewczukiem, Vesoviciem, Wszołkiem, Gwilią.
Pożegnać: Cierzniaka, Cholewiaka, Valencię.
Gvillia musi zejść z tej stawki, nie powiem bo do szerokiego składu może być ale za rozsądne pieniądze
Boruc planuje z rodziną wyprowadzkę do Los Angeles w razie nieprzedłużenia, a skoro jest to już teraz upublicznione, to chyba dalszej współpracy nie należy się raczej spodziewać:

https://sport.onet.pl/ofsajd/artur-boruc-i-sara-boruc-mannei-wyjada-z-polski-ekspert-ocenia-dlaczego/e0l3044
Podporucznik
 • 0 / 1
Lewczukiem ? Chyba do zespołu Legii ale oldboy..
Zanim zaczniesz wypisywać takie bzdety i wysyłać Lewczuka do oldbojów to lepiej zobacz, na jakich statystykach grał w tym sezonie. Na jakim procencie odbiorów i wygranych pojedynków grał, jakie prędkości rozwijał. Tak, nie zgadniesz. Najwyższych spośród wszystkich środkowych obrońców Legii. Po rundzie jesiennej w ankietach C+ zajął 4 miejsce wśród najlepszych środkowych obrońców w lidze chociaż nie wystąpił we wszystkich meczach. Wchodzi do składu za Wieteskę lub Jędrzejczyka i kasuje każdego z nich. Pozbywanie się wciąż dobrego zawodnika to idiotyzm i naiwnym jest myślenie, że dowolny młody zawodnik typu Hołownia czy Mosór zbliży się do niego poziomem. Nawet jak nie będzie wiele grał to będzie odpowiednią opcją z ławki na wypadek kartek i kontuzji.

Jak Lewczuk do odldbojów, to Jędrzejczyk z Wieteską nie wiem, chyba do zespołu pieśni i tańca.
Legia nie skorzystała z tej opcji ze względu na tą ewentualną podwyżkę - pewnie teraz będą negocjować przedłużenie umowy, ale z ... obniżką pensji. W Legii teraz starają się urealnić pensje zawodników (głównie obniżyć).
Według mnie Gwilia to dobry piłkarz, ale tylko gdy gra regularnie w podstawie - wchodząc z ławki nie daje zespołowi zbyt wiele.
Obniżył loty, ale w dalszym ciągu jest to solidny zawodnik, a w formie nawet bardzo solidny.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie tak, kolego. Dobrze, że to wyłuszczyłeś, bo nie wszyscy to rozumieli :)
Major
 • 2 / 0
Gvilia rocznie zarabia 300 000 €. Czyli przy kursie 4,59 co miesiąc kasuje 114 750 PLN.
Grał wcześniej lepiej, czyli potencjał ma. Ale co z tego skoro w tym sezonie jego gra to profanacja tej dyscypliny.
Nie rozumiem takich ludzi. Gdybym ja był na jego miejscu to trenowałbym po całymi dniami do wyrzygania żeby wrócić do formy.
No ale po co? Skoro większość z piłkarzy myśli, że tak pięknie i przyjemnie będzie przez całe życie.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Wszołek, Szabanow, Vesovic - tutaj przedłużać. Reszta wiadomo
Z Szabanowem i Wszołkiem raczej się nie uda, niestety.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Poczekamy zobaczymy.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Wszolek tu zakezy tez od Czesia jak mu przedstawi jego rolę inpamietajmy że Paweł ma ambicje ba grę w reprezentacji.Szabanow spokojnie mogą przedłużyć bo na Kijów jest za słaby.
Odnośnie Szabanowa to raczej my nie będziemy decydować w pierwszej kolejności
Plutonowy
 • 1 / 0
No i dobrze
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nic nie pokazuje piłkarsko od roku więc nie ma się co dziwić
Z tej grupy powinni zostać tylko Wszołek i Veso. Plus Artur w innej roli. Reszta do Legii najzwyczajniej się nie nadaje!
Minus jest taki, że kiedyś zawodników sprzedawaliśmy, teraz idą za free...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No właśnie, a za nowych trzeba będzie zapłacić odstępne lub dać za podpis.
Akurat Vesovic ze względu na to, że do tej pory nie doszedł do siebie po kontuzji jest najmniej pewny do przedłużenia z tej grupki.
Generał brygady
 • 2 / 1
Myślę, że odejdą Cholewiak, Valencia i Cierzniak.
Sądzę, że nie mają szans na grę w pierwszej drużynie.
Cierzniak jeszcze mógłby liczyć może na rok umowy gdyby Boruc chciał zakończyć po tym sezonie tak żebyśmy nie zostali z samymi młodymi ale raczej skończy się tak jak piszesz
Szeregowy
 • 0 / 0
A co z Wszołkiem? Może nie mogą dogadać się w sprawie nowego kontraktu , Dlatego nie grał .A już Kuchy namawia go do Pogoni ?
Generał broni
 • 0 / 0
" Boruc i Wszołek ważniejsi

Legia ma bowiem na głowie (ewentualne) przedłużenie kontraktów nie tylko z Gvilią, ale z Arturem Borucem i Pawłem Wszołkiem. I tu, w przeciwieństwie do Vako, klub nie ma żadnych wątpliwości, chce to zrobić, a pytanie jest tylko takie, czy obie strony się dogadają pod względem finansowym."
Generał brygady
 • 0 / 0
Jędrek
Wszołek powinien zostać.
Nawet gdy jest Juranovic, potrzebujemy zmiennika.
Potrzebujemy zmiennika...zaraz Veso bedzie gotowy do gry :) Niemniej osobiscie jestem absolutnie za podpisaniem z Wszolkiem. Z Gwilia niekoniecznie i na pewno nie za 300 tys. Gwilii zycze dobrze wiec jezeli ktos da mu ponad 300 tys to nie ma co sie zastanawiac. Moze w innej druzynie bedzie gral lepiej?
Porucznik
 • 1 / 1
Mam nadzieję, że Gwilia odejdzie. Niestety jest strasznie cienki. Niech się odbuduje gdzie indziej. Chyba, że pensję mu zmniejszyć o 40% ale to nierealne.
Niestety ten cienki zawodnik był naszym najjaśniejszym punktem w poprzednim sezonie...
To tylko świadczy o sile naszej kadry!
Generał
 • 4 / 1
No i dobrze mam szczerą nadzieję, że po sezonie odejdzie bo JEST po prostu słaby. Kurde panowie 1-2 dobre spotkania na sezon to o wiele za mało.
W każdym meczu był hamulcowym
Na Legie jest po prostu za slaby.
Starszy sierżant
 • 2 / 3
Nie jest wart 360 tys euro rocznie. Nie wiem czy jest wart 300, ale za 240 mógłby zostać, no chyba że nasz super Dyrektor ma już kogoś w jego miejsce a znając jego i Miodka to pal licho że ten ktoś jest do odbudowania w końcu już cztery lata bez pucharów.
Dziwne, byłem pewien, że ta klauzula dotyczyła liczby minut. Może to ktoś inny.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Liczba minut to Mosór
Major
 • 0 / 0
Miał fajne wejście do Legii, ale z czasem okazał się tylko przeciętnym ligowcem. Teraz czekamy na kolejne decyzje klubu. Obawiam się że z dwójki Wszołek/Vesović zostanie tylko jeden...
Generał broni
 • 2 / 1
A ja myślę, że zostaną obaj.
Bynajmniej klub chce obu,ale zależy czy klub stać na ich oczekiwania.
Bardziej bym się obawiał, że za Jurę przyjdzie oferta " nie do odrzucenia".
Za Jurę, za Tomasa, za Filipa, za Bartosza. A potem znowu w sierpniu będzie zgrzytanie zębami ze złości
Generał brygady
 • 0 / 0
Nie wiem czy Legia zaryzykuje dalszy kontrakt z Veso.
Wszyscy oczekujemy jego formy jak przed kontuzją.
A z tym może być różnie.
Choć życzę mu oczywiscie jak najlepiej.
Generał broni
 • 0 / 0
Darky
Obie strony chcą, tylko czy się dogadają.
Wysokość, długość,warunki kontraktu.
Sytuacja jest nie standardowa,a każda strona chce się zabezpieczyć.
Ja bym go nie skreślał ale 360 tys a nawet 300 tys to zdecydowanie za dużo. Powinien zejść z dotychczasowego kontraktu o 1/3 i wziąć się za siebie, przede wszystkim za wykończenia akcji.
Tylko po mniejszej stawce to wątpie żeby mu się chciało
~NienawidzęReklamyPiwalecha!
 • 0 / 0
Wszołek, Boruc,Veso i wykupienie Szabanova to najważniejsze.
+wzmocnienie ŚO, ŚP i Lewego wahadła
Kapitan
 • 1 / 1
Nie mogę napisać, że Walerian Gwilia gra słabo lecz mogę napisać, że poniżej oczekiwań. Jeżeli klub ma na oku kogoś kto podniesie poziom na na pozycji Waleriana to trzeba wierzyć w dobre intencje klubu.
Generał brygady
 • 1 / 0
Kaka1
Masz rację.
Próbuje grać do przodu ale te zagrywką nie zawsze mu wychodzą.
Musi nad sobą pracować.
To dobry ruch Legii. Zarobki Gruzina nie przekładały się na jakość na boisku. Ciekawe, kto za niego?
Generał broni
 • 2 / 2
Dyrektor sportowy znajdzie jakiegoś kozaka...do odbudowy:)
Już intensywnie pracują, lista się zapełnia:)
Porucznik
 • 1 / 0
Na razie nie wiadomo kto za niego, bo nie wiadomo jeszcze z kim Legia grać będzie letnie sparingi.
~MjakiMajkz
 • 0 / 0
Jeśli będzie to kozak do odbudowy na poziomie Kapustki czy Wszołka to chętnie. Gorzej jak trafi się jakiś Valencia ;d
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jakiś nowy
Niestety od dłuższego czasu nic nie daje Legii ,nie ma sensu przedłużać kontraktu
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dokładnie. Potworny zjazs formy
Młodszy chorąży
 • 2 / 0
Coś takiego...ciekawe czemu.
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Można było się tego spodziewać. Mam nadzieję, że z Wszolkiem i Veso zostaną przedłużone umowy.
Generał broni
 • 1 / 1
Prezes zbiera na kontrakt dla Halanda:)
Niestety poza pierwszą udaną rundą, widoczna stagnacja- a nawet zjazd...
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
W Górniku i w pierwszej rundzie u Nas pokazał się z naprawdę dobrej strony. Ciekawe co było przyczyną takiego zjazdu. Zapomniał jak się gra w piłkę? Nie pierwszy to piłkarz w Legii z podobną przypadłością...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ratowały go dwie rzeczy:
1/ od czasu do czasu potrafił zagrać niezłą piłkę na czyste pole,
2/ jakimś cudem znajdował się w polu karnym tam, gdzie była piłka i wykręcał cyferki.
Przy szybszej grze widać wszystkie jego braki. A do tego nie ma farta, jak w punkcie 2.
To fakt, przy szybszej grze się gubi, a właśnie taką preferuje Michniewicz.
Porucznik
 • 0 / 0
najlepiej by było przedłużyć i sprzedać jeszcze latem, w końcu reprezentant Gruzji)
co z tego ze reprezentant kiedy u nas gra bardzo slabo?
Generał broni
 • 0 / 0
Po poprzednim sezonie, może i jakieś poczciwe pieniądze by dostał,ale po tym, gdzie jest rezerwowym?
Nie sądzę, raczej by został i trzebaby było mu płacić.
Boruc, Szabanow, Lewczuk, Wszolek i Veso na tak. Valencia wiadomo. A Gwilia zrobi najlepiej jezeli sie gdzies przeniesie, tam gdzie mu zaplaca ponad 300 tys.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Lewczuk i Boruc z całym nalezytym szacunkiem ale nieco wiekowi
Racja, wiekowi ale potrzebni bo nie mamy na razie alternatywy. Na PE to na razie tylko Boruc. Mlody musi jeszcze troche popracowac. Lewczuk na nasza klaple wystarczy. Gorzej w PE ale tu potrzebna bylaby wymiana calej obrony bo Jedza jest nierowny. Oczywiscie Jedza powinien zostac ale mamy problemy w obronie. Nie wiem jak to Michniewicz widzi i chce zalatwic a kasa pusta. Mamy sile w ataku ale tu rowneiz sa problemy bo Pekharta lepszy przeciwnik rozpracuje, rowneiz nasze skrzydla i tu na razie nie mamy wiekszej alternatywy. Moze Messi sie w kncu rozkreci. A reszta wyglada na prawde dobrze!
Podpułkownik
 • 1 / 2
Ufff.
Ale powiem szczerze, byłem przekonany, że przedłużą z nim umowę. Mam nadzieję, że tego nie zrobią nawet za mniejsze pieniądze. To już lepiej dawać szanse jakiemuś młodzianowi.
Biorąc pod uwagę potencjalną grę w fazie grupowej któregoś.pucharu,oraz ligę musimy mieć szeroką kadrę, bez nadmiernej reprezentacji młodych zdolnych, ponieważ szykuje się orka na dwóch frontach. Krótko pisząc, potrzebni są wyjadą że, by udźwignąć podwójny ciężar jaki na nas spadnie. Przypadek Lecha niech będzie ostrzeżeniem.
jest:"wyjadą", a powinno: wyjadacze
Podpułkownik
 • 0 / 2
Szeroka kadra nie oznacza, że trzeba do niej ładować tak słabych zawodników, jak Gwilia.
Nawet LE2 nie bedzie spacerkiem bo beda tam grac dobre druzyny, o niebo lepsze niz Omonia i podobne.
Nie wierzę.
Uwierz ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Co tu nie wierzyć, że nie chcą Gwilii (za 360tys euro) który od roku nie potrafi dobrze zagrać