Kolejne trzy punkty na koncie legionistek

Jan Szurek

Źródło: Legia.Net

19-09-2020 / 16:09

(akt. 02-10-2020 / 13:24)

W 4. kolejce IV ligi mazowieckiej zespół Fundacji Legia Soccer Schools pokonał Ostrovię Ostrów Mazowiecka 2:1 (1:1). Obydwie bramki zdobyła Amelia Przybylska.

Legionistki po przegranym wysoko meczu poprzedniej kolejki ze wzmocnionym zawodniczkami z II ligi zespołem KS Raszyn chciały się dobrze zaprezentować na własnym boisku i potwierdzić swoje aspiracje do bycia czołowym zespołem grupy. Ostrovia mimo, że pojawiła się w Warszawie tylko w 11 osobowym składzie, okazała się solidnym i doświadczonym przeciwnikiem, z zawodniczkami po których było widać, że grają w seniorskiej piłce już od jakiegoś czasu.

I to przyjezdne po kontrze i nieporozumieniu w obronie Legia Ladies wyszły na prowadzenie w meczu. Kamilę Młynarską pokonała Amelia Skowrońka. Jeszcze przed przerwą Legia wyrównała po rzucie karnym podyktowanym za staranowanie przez bramkarkę Izabeli Przegalińskiej. Karnego pewnie wykorzystała Amelia Przybylska.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Legionistki miały optyczną przewagę, a Ostrowianki umiejętnie rozbijały ataki i groźnie kontratakowały. Ale ostatecznie to Legia Ladies zdobyły dającą zwycięstwo brankę po udanej szybkiej kontrze i wyraźnym błędzie w ustawieniu rywalek. Sytuację „jedna na jedną” po zagraniu z głębi pola i silnym strzale z 16 metra ponownie pokonała broniącą bramkarkę Ostrovii Amelia Przybylska i zdobyła swoją drugą bramkę w meczu.

Legionistki odnotowały swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach i z 9 punktami zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Mają dwa punkty przewagi nad rezerwami KS Raszyn i Fuks Pułtusk. W kolejnym meczu, 26.09 Legia Ladies jadą do Siedlec na mecz z tamtejszą Pogonią. Pogoń to póki co wyraźnie najsłabsza drużyna grupy, więc można oczekiwać kolejnej wygranej naszych zawodniczek.

Fundacja Legia Soccer Schools - Ostrovia Ostrów Maz. 2:1 (1:1)

Bramki: Amelia Skowrońska (13') - Amelia Przybylska (24' k., 78')

Żółta kartka: Hajkiewicz (81')

Skład Legii: Młynarczyk - Zatorska (11' Syperek, 64' Staszewska), Koza, Rachoń (87' Grodkowska), Szczypka, Bielak, Hajkiewicz, Przegalińska (84' Bodecka), Markiewicz (23' Chmilewska, 72' Bloch), Przybylska, Zduńczyk.

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał dywizji
  • 0 / 0
Babsztyle młode...
Pięknie... Gratulacje.