Damian Byrtek Legia II Warszawa - GKS Wikielec 1:0
fot. Marcin Szymczyk

Kolejni zawodnicy odejdą z Legii II

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

18.06.2024 20:45

(akt. 18.06.2024 21:06)

W poniedziałek pisaliśmy, że z Legii II odchodzi Igor Korczakowski. Według naszych informacji, III-ligowe rezerwy opuszczają także Michał Zięba i Damian Byrtek (na zdjęciu głównym), których kontrakty nie zostaną przedłużone.

Michał Zięba (prawy obrońca; rocznik 2000) zaczął przygodę z piłką w Krakowie. Rywalizował w Hutniku, Progresie, Cracovii. W sezonach 2020/2021 i 2021/2022 występował w III-ligowej Stali Stalowa Wola, a następnie wrócił do Hutnika. Zagrał 24 mecze w II lidze, zdobył bramkę, nie zdecydował się na przyjęcie propozycji przedłużenia umowy.

W połowie 2023 roku dołączył do Legii II. W minionym sezonie wystąpił 20 razy (18 w III lidze, 2 w Pucharze Polski; 1333 minuty), wywalczył asystę, obejrzał trzy żółte kartki. We wrześniu miał okazję odbyć trening z pierwszym zespołem, a także zagrać w sparingu "jedynki" (3:2 z Wisłą Puławy). Opuścił większość rundy wiosennej z powodu kontuzji (naderwanie mięśnia uda).

Według naszych informacji, Zięba opuszcza Legię, jego umowa nie zostanie przedłużona. Rozstanie z klubem, którego był częścią przez ostatni rok, przebiegało w pozytywnej atmosferze.

Michał Zięba
Michał Zięba

Damian Byrtek (środkowy obrońca; rocznik 1991) to wychowanek Podbeskidzia. W klubie z Bielska-Białej stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce, debiutował w Ekstraklasie. Następnie był wypożyczany do Okocimskiego Brzesko i II-ligowego Rakowa Częstochowa. W 2015 roku przeszedł do Chrobrego Głogów. Następnie trafił do Wisły Płock, z którą awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Potem reprezentował Piasta Gliwice, Miedź Legnica, Stomil Olsztyn i Chojniczankę Chojnice.

W lipcu ub.r. dołączył do rezerw Legii. W sezonie 2023/2024 zagrał 18 spotkań w III lidze (1313 minut), miał dwie asysty, jedną asystę drugiego stopnia i wywalczył rzut karny, został też ukarany siedmioma żółtymi kartkami. Według naszych informacji, "Wojskowi" nie zaproponowali Byrtkowi nowej umowy, ale rozstanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze. Z tego co słyszymy, na tę chwilę stoper nie prowadzi żadnych rozmów z innymi klubami.

Polecamy

Komentarze (9)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.