Kolejny sukces Igi Świątek

Igor Szulim

Źródło: Legia.Net

23-09-2018 / 23:58

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Drużyna TK Agrofert Prościejów w składzie z Igą Świątek obroniła tytuł i po raz kolejny sięgnęła po drużynowe mistrzostwo Czech juniorów. U naszych południowych sąsiadów 17-letnia warszawianka przygotowuje się do rozpoczynających się 6 października młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Buenos Aires. Legionistka jest główną kandydatką do zdobycia złotego medalu w stolicy Argentyny.

Po triumfie w juniorskim Wimbledonie, zwycięstwach w dwóch dużych turniejach rangi ITF z pulą nagród 60 tys. dolarów w Budapeszcie i Montreux oraz ogromnym awansie w rankingu WTA (na 180. miejsce), Iga Świątek dołożyła kolejny sukces. Warszawianka wraz z TK Agrofert Prościejów zdobyła drużynowe mistrzostwo Czech juniorów. Występ 17-letniej tenisistki w tych rozgrywkach nie był przypadkowy. Treningi na kortach miejscowego klubu umożliwiła współpraca z agencją sportową - Warsaw Sports Group.

 

W drodze po tytuł Świątek rozegrała trzy zwycięskie mecze. Trenująca na co dzień w Warszawie tenisistka okazała się lepsza od Barbory Palicovej (6:0, 6:3) oraz Denisy Hindovej, którą pokonała w trzech setach (6:2, 1:6, 6:2). W finale mistrzyni tegorocznego młodziezowego Wimbledonu wygrała 6:2, 6:2 z reprezentującą barwy Sparty Praga Kateriną Berankovą. Cała finałowa rywalizacja zakończyła się wynikiem 5:1 dla ekipy z Prościejowa. Przed rokiem zawodnicy tamtejszego klubu również triumfowali w drużynowych mistrzostwach Czech juniorów.

 

Dla legionistki to nie pierwszy drużynowy sukces. Przed rokiem, Świątek wraz z reprezentacją Polski wygrała juniorską edycję Pucharu Federacji pokonując w finale faworyzowane Amerykanki.

 

Teraz uzdolnioną warszawiankę czeka podróż do Buenos Aires, gdzie w dniach 6-18.10 odbędą się III Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży. Polscy kibice liczą na powtórkę sprzed czterech lat, kiedy to w chińskim Nankinie po złoty medal młodzieżowych IO w grze pojedynczej sięgnął Kamil Majchrzak. Świątek, dla której występ w stolicy Argentyny będzie jednym z ostatnich startów w rywalizacji juniorek, to główna kandydatka do końcowego triumfu. Od przyszłego sezonu, począwszy od eliminacji do wielkoszlemowego Australian Open, Polka ma zacząć regularnie występować w turniejach z cyklu WTA Tour.    

Komentarze (3)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~dejne3
  • 0 / 0
Tak 3-maj Iga , dalszych sukcesów na Wszystkich szczeblach rozgrywkowych życzę
~ja
  • 0 / 0
Chyba 17-sto letnia.
~dejne3
  • 0 / 0
Iga jesteśmy z Tobą, brawo tak 3 maj