Artur Jędrzejczyk
fot. Kasia Dżuchil

Komisja Ligi oddaliła protest Legii, Jędrzejczyk zawieszony na dwa mecze

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Ekstraklasa SA

29.09.2023 23:00

(akt. 03.10.2023 09:32)

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, Komisja Ligi oddaliła protest złożony przez "Wojskowych" w sprawie czerwonej kartki dla Artura Jędrzejczyka w zaległym spotkaniu 6. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Pogonią Szczecin a Legią Warszawa.

Kolegium Sędziów nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra. Na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 2 meczach Ekstraklasy. To oznacza, że 35-latek nie wystąpi w spotkaniach ligowych z Jagiellonią Białystok (1.10, godz. 20:00) i Rakowem Częstochowa (8.10, godz. 17:30).

– Dużym błędem jest pokazywanie tej sytuacji w zwolnionym tempie, co bardzo zaburza prawdziwy obraz. W moim odczuciu, optymalna okazała się pierwsza decyzja sędziego Musiała, który ukarał Jędrzejczyka żółtą kartką. Zawodnik Legii próbował wydostać się z "kleszczy", a piłkarz Pogoni (Efthymis Koulouris – red.) przytrzymywał jego but. Jak gracz stołecznego zespołu miał wstać? – zastanawiał się w CANAL+ SPORT Adam Lyczmański, były sędzia Ekstraklasy.

Początkowo sędzia Tomasz Musiał pokazał Arturowi Jędrzejczykowi żółtą kartkę, ale zmienił decyzję po analizie VAR i wyrzucił zawodnika Legii z boiska.

Polecamy

Komentarze (177)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.