Komisja Ligi ukarała Legię i Górnika

Marcin Szymczyk

Źródło: 90minut.pl, ekstraklasa.org

22-11-2017 / 18:01

(akt. 02-12-2018 / 11:46)

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Legię Warszawa i Górnika Zabrze za zachowanie kibiców w czasie meczu Legii i Górnika przy Łazienkowskiej w Warszawie. Władze Legii będą musiały zapłacić 70 tysięcy złotych. Nałożono też zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca rundy zasadniczej mecze Lotto Ekstraklasy (do 30. kolejki włącznie). W zawieszeniu nałożono także karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy Lotto Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem Zabrze były na Trybunie Północnej.

Na klub z Zabrza nałożono zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na 1 najbliższy mecz Lotto Ekstraklasy.

Komentarze (124)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Pl
 • 0 / 0
Przede wszystkim krytyke to moga wyrazac co najwyzej osoby ktorych te kary dotycza.Czy mnie kibica ze wschodniej dotycza???NIE!!!70.000zł zapłaci klub nie ja wiec temat tej kary jest miedzy klubem a zyletą.Czy zakaz wyjazdów mnie dotyczy???NIE!!!Czy ewentualny zakaz na zylete mnie dotyczy???NIE!!!Wkurza mnie fakt ze najwiecej maja do powiedzenia ci ktorych kary nie dotykaja w zaden sposób.
A co jeśli prezes ad następnego sezonu na zylecie zrobi sektor rodzinny?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dobre. Popieram.
~piro
 • 0 / 0
Nie taka surowa.
Spodziewalismy sie gorszej.
~s
 • 5 / 0
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że ja - który wymienię skład Legii 20 lat wstecz jestem nazywany Januszem, a Ci, którzy krzyczą 'Hej Legia gol..' W MOMENCIE kiedy Legia bramkę traci, są nazywani kumatymi.

Komedia. Jednostajne krzyczenie, brak reakcji na wydarzenia boiskowe. Ok, oprawy wygladają kozacko, ale to nie jest doping.
Sęk w tym, iż pewna grupa osób uczyniła ze stadionu sens życia.
Teoria jest banalna - piłkarze grają słabo, a pikniki przychodzą popatrzeć na oprawy a nie kopaczy.
Tak naprawdę jest tylko jeden sposób, aby część kibiców wysłała komunikat do drugiej grupy - podczas oprawy opuścić krzesełka w ramach protestu.
Ale doskonale wiemy, iż tak się nie stanie, bo większość z nas i tak przymknie oko.
Więc jedno będą żyć w przekonaniu, ze wszystko co robią jest przewspaniałe, a inni będą to mniej lub bardziej tolerować.
Podporucznik
 • 1 / 0
Mnie bardziej rozbawiło spiewanie na początku meczu z Górnikiem,jakby nie było,beniaminkiem "nie poddawaj się ukochana ma". Taki tekst można zanucić jak gramy z Realem , Barceloną,ale z Górnikiem?
Kolejne kary i kolejne żale, że odpowiedzialność zbiorowa, że klub cierpi, że się bawią nie za swoje. Kto jest najbardziej winny - ano wy wszyscy co niby jesteście przeciw ale jak przychodzi co do czego to umywacie ręce w najlepszym razie, albo wspieracie protesty i wrzucacie do puchy. Jak ITI chciało z tym walczyć to był to okupant i wróg i trzeba było okupanta niszczyć. No to jest to co jest i na coś trzeba się zdecydować, albo eliminacja części osób z trybun, albo akceptacja tego co widzicie - biadolenie od czasu do czasu jest tylko pojękiwaniem z niemocy.
Sierżant
 • 5 / 0
10/10. Wrzucanie do puszek generuje kary.
Porucznik
 • 0 / 1
Eliminacja z trybun biadolących i pojękujących z niemocy. To też rozwiązanie. Stosowane często w naturze. Naturalna selekcja - słabszy odpada. Skoro od 40 lat nic się nie da zrobić to nie należy liczyć na to, że teraz się uda. Można ten stan zaakceptować i chodzić na mecze lub leżeć w domu na kanapie. Płacę za karnet i nie jestem od prowadzenia wojen z innymi grupami kibiców. Wolność to uświadomienie sobie konieczności...Skoro prezes Mioduski znany z odważnych deklaracji nie robi NIC w tej sprawie (a to poprzedni był posądzany o "układy") to znaczy, że się nie da. Wpuszcza gości z artylerią w rękach liczoną w tonach...liść mu nie przeszkadzał - wydał oświadczenie, które lepiej przemilczeć...a ja mam się użerać i biadolić, za własne pieniądze!!! Mam to w zadzie!!! Ja sie bawię. I nie przeszkadza mi to, że raz na 3 lata wyjdę z meczu 15 minut później. Jeśli prezesowi to także nie przeszkadza i płaci kary, o które niektórzy tak się martwią - znaczy jest ok. Ma wizję jak mówi i niech się jej trzyma. Mnie bardziej intersuje żebyśmy wygrywali mecze. A to idzie dobrze! Od akcji "jesienny liść". Może prezes też zobaczył ten "zbieg okoliczności" i dlatego pozwolił w podzięce za fajerwerki? A móże nawet je kupił? Bo jak to wnieść bez ciężarówki?
~z wawy
 • 6 / 0
kogo bawi zadymianie stadionu ? śmieszna zabawa dla maluczkich i może niedzielnych kibiców, którzy będąc na Legii od wielkiego dzwonu montują filmiki i wrzucają je na stronki z podpisem: "ale jazda" lub "ja i twardziele", "walić frajerów". Sama decyzja przyjścia na stadion wymaga odwagi i podnosi adrenalinę.
Od spotkania z w LE ze Sportingiem na oprawy nie daję. Pamiętam jak pomimo wielu upomnień grupa matołów rzucała śnieżkami na pole karne Sportingu tak długo aż sędzie zagroził przerwaniem spotkania. Minęło kilka minut i w stronę bramkarza gości poleciała kolejna kulka śniegu.
Sierżant
 • 0 / 1
Najgorsza jest ta odpowiedzialność zbiorowa... dlaczego wszyscy muszą cierpieć na żylecie przez ok 200 osob? Ja np.chodzę na zylete bo po ciężkim tygodniu w pracy mogę odreagować, pospiewac itp... nie utozsamiam sie z kumatymi, do puszek nie daje.. w każdej grupie społecznej znajdzie się paru krretynow którzy nie zachowuja się w wymagany sposob więc dlaczego muszą cierpieć wszyscy? Bez napinki, to jest moje zdanie..
Dlaczego cała Żyleta nie może zapanować nad 200 osłami?
~Czesio
 • 0 / 0
Do Kordek. Pewnie z tego samego powodu co cala ludzkosc nie umie zapanowac nad garstka mordercow
~piro
 • 0 / 0
Zmien trybune.
~Henryk
 • 0 / 0
Taa , zakazy wyjazdowe . Do Kielc w sobotę też zakaz jest a jakoś sektor gości będzie zapełniony.
Generał brygady
 • 2 / 0
Bo nie ma jednolitego systemu, który by temu przeciwdziałała. Tutaj rządzić tym powinna spółka Ekstraklasa.
Powinien być jednolity system informatyczny, karty kibiców, blokowanie kart, zakaz kupowania biletu na jakikolwiek mecz ekstraklasy dla takiego delikwenta z zakazem.
~Henryk
 • 1 / 0
A wytłumacz mi w jaki sposób, osobie,która prawnie przez sąd nie ma zakazu uczęszczania na imprezy masowe można czegoś takiego zabronić?
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jak władze klubu udają ,że pilnują porządku na stadionie a race i tak wnoszą i to nie jedną czy też dwie .pokazuje jak ich negatywnej reakcji się obawiają w odwecie za ukaranie jednego czy drugiego .Nie będę pisał dokładnie o co mi chodzi .Kto chodzi na Legię od lat wie co tam się dzieje i z czego mają kase
B.L się z nimi układał i D.M też niestety musi , bo nam klub rozmontują w dorobny mak !
Generał brygady
 • 7 / 0
I połowa karetki poszła na zmarnowanie.

Za chwilę kibole usiądą i zaczną zbierać po ludziach na karetkę i na porządne wynagrodzenie za zbiórkę dla siebie. Kolejny miesiąc zarząd będzie mógł przebimbać i pożyć jak jaśnie panowie.
Ani BL ani DM nigdy nie zależało na rozwiązaniu kwestii pseudokibiców przez których klub płaci ciągle jakieś kary.
Po co było mówić po meczu z Borussia że coś trzeba zrobić jak nic się nie zrobiło? Gdzie plan? Niestety Mioduski zrozumiał albo od początku wiedział że nic z tym nie zrobi. Jednak miał fajny argument do walki o władzę a spora grupa ludzi mu uwierzyła. Niestety widać teraz ze nic z tym nie zrobi, bo woli siedzieć cicho. Jak nie matczyny klaps to pół stadionu zadymia. To tylko w tym sezonie. Każdy może sobie wybrać różne wtopy. Mecz bez publiczności z ajaxem, mecz bez publiczności z realem. Czy jest inny klub który ma takich szkodników?
~bubba
 • 4 / 0
Bo ani BL ani DM nie mają możliwości tego zrobić, są zaszachowani i nie mają argumentów. Bandytów i przestępców powinien ściągać odpowiedni organ państwowy a nie Klub. I żadne pitolenie o zakazach itp. nic tego nie zmieni. Zakaz stadionowy nie jest żadną karą a niestety to jest jedyne narzędzie w walce z chuligaństwem jaki ma Klub
Generał dywizji
 • 1 / 0
Uważam, iż Mioduski mówił 'sobie a muzom', gdyż nie miał mocy sprawczej, bo i tak to Leśny zarządzał klubem i robił co chciał, aż do momentu przekazania klubu Mioduskiemu.
Mioduski miał inny argument w 'walce o władzę', mianowicie miał więcej udziałów, niż pozostali wspólnicy.

Znam jednego, co chciał walczyć z patologią i wymienić kibiców na 'mniej awanturująych się', ale nie znalazł nigdzie poparcia. Skończyło się na 3 letnim cyrku na trybunach i zastraszaniu kibiców Legii przez karków. Postanowił więc zrobić krok do tyłu i wynajął managerów - dwóch wykształconych, młodych, z dużego miasta, aby mu poprowadzili klub i w ciągu kilku lat zwrócili zainwestowaną kasę. Deal się udał, kasa wróciła do zainteresowanych, na dodatek wynajęci managerowie okazali się obrotni i też się obłowili.

Znamy wielu szkodników własnych klubów, przypomnijmy Wojciechowskiego i jego następcę Króla, który spuścił klub do 4 ligi, Cacka właściciela Widzewa, Bekdasa w Pogoni...
Podporucznik
 • 3 / 0
Zrozumcie takich ludzi , to jest dla nich jedyna motywacja do dalszego życia.
Myśl, że jest mecz i że bedą mogli z ziomkami coś rozje**ć i najarać sie zielska to jedyny pozytyw w ich żałosnym świecie.
Gdyby zabrac im "zabawe" na Żylecie to by musieli zmierzyć się wkońcu z rzeczywistością, że są nikim i nic w życiu nie osiągnęli.

bez urazy ziomeczki
~okioki
 • 2 / 0
#zawszeMocniej ;) ale trudno się nie zgodzić. Ciekawe jakby klub zaczął od takich delikwentów na drodze cywilnej odzyskiwać kasę doliczając do tego ochronę wizerunku itp to ile lat jeden z drugim by za free pracował. A tu .. przez 3h w tygodniu Pan życia.
~ktoś..
 • 1 / 0
jak ja lubię, gdy Kibice piszą o innych 'Janusz'... a przychodzi tzw. co do czego, to wschodnia i rodzinny brak miejsc, a na Żyletę 50-60% wolnych miejsc na ok. 2-3 dni przed meczem... kwadrans przed meczem, wschodnia i rodzinny w 70% pełne, a Żyleta 'paląca' ledwo się zbiera z promenady, a reszta leniwie dociera ze Źródełka... Podczas meczu reszta trybun naprawdę pozytywnie żyje meczem, a Żyleta praktycznie śpiewa sama dla siebie... i kogo tu Januszem nazywać...? Kto po meczu wymieni skład Legii wraz z dokonanymi zmianami...? Kto przeżywa z piłkarzami mecz, a kto przyszedł pośpiewać?
Żeby nie było - cała Legia zawsze RAZEM! ale nie nazywajcie innych Januszami, bo to szerokopojęty temat, bo to taki pusty samozachwyt... Miej lustro i patrzaj w lustro :)
Młodszy chorąży
 • 14 / 0
Zakaz dla Żylety do końca sezonu i problem z głowy. Straty finansowe ? Trudno. Przynajmniej nie będzie kar więc wszystko się wyrówna. W końcu skończą się jednostajne śpiewy jak w kościele, a stadion zacznie żyć meczem jak w cywilizowanym kraju. Zwierzyna nie powinna wychodzić z lasu. Jeśli chcemy aby większy kapitał został wpompowany w klub to nie możemy pozwalać sobie na takie PRowe wpadki. No chyba, że zależy na wiecznych wojenkach w naszym polskim piekiełku. Pozdrawiam
Starszy kapral
 • 0 / 2
Tak sobie w sumie pomyślałem:
Żyleta to ok 8tys miejsc, zwykle zajmowanych przez kibiców, którzy chcą robić oprawy często z pirotechniką i to jest w sumie dla nich najważniejsze.
Dzięki temu że klub przymyka na to oko ma praktycznie stały przypływ gotówki w postaci ok 240tys pln (8tys miejsc * 30pln za miejsce) co kolejkę gdy rozgrywany jest mecz domowy. Teraz musieli zrobić kibicom "promocję" bo przypływ po odjęciu kary wyniesie "tylko" 170tys pln.
Na najbliższą domową kolejkę, klub nie dostał kary zamknięcia trybuny, tylko zakaz wpuszczania na stadion ludzi, którzy w meczu z Górnikiem na tej trybunie byli. Co daje klubowi możliwość wpuszczenia na najtańsze miejsca na stadionie kolejnych 8tys nowych kibiców, którzy widząc coraz lepszą grę Wojskowych może się skuszą (szczególnie że nie będzie "tych wstrętnych bandytów z Żylety" - dla mnie kibiców, którzy w swój określony sposób (nie zawsze wszystkim pasujący) wspierają swój ukochany klub). Daje to szansę na to że zarażą się tą modą na Legię.
Dlatego klub w dalszym ciągu będzie akceptował taki stan rzeczy, pod warunkiem że będzie wiedział co się będzie działo i będzie mógł odpowiednio zadziałać jak coś pójdzie nie tak - patrz zwiększona ilość strażaków podczas pokazów pirotechniki - przypadek?

Mi osobiście szkoda tylko tego długiego zakazu wyjazdów. Dla niektórych forumowiczów grupa wyjazdowa to bydło - nie wiem czemu. Dla mnie to grupa zaangażowanych osób, dzięki którym na obcych stadionach częściej słyszę przyśpiewki o Legii aniżeli bluzgi w kierunku mojego ukochanego klubu - bo taki styl "kibicowania" w meczach z Legią mają kibice innych drużyn...
Liczysz zlotowki za bilety policz koszty dls tych ludzi i fakt ze polowa z nich przyszla by na inna trybune. Do tego dodajmy podstki obsługę. Duzo tego nie wyjdzie. A na koniec najlepsze negatywny marketing jaki to powoduje. Boniek dzis wspominal na weszlo ze takie numery przeganiaja powazny kapital i ja sie z tym zgadzam bo naprawdę w Polsce kibole kojarzą sie po prostu źle jak np Cyganie (bez urazy). A jest ich zbyt malo zdby opłacało sie kierowac cos bezpośrednio do nich zs duze pieniądze.
Starszy kapral
 • 0 / 8
Z marketingiem to jest tak, że nieważne co - byleby pisali. Ktoś wcześniej napisał o tym jaką dobrą robotę zrobiła oprawa na meczu z Astaną. Tutaj oddźwięk nie jest pozytywny ale mimo wszystko spowodowało to trochę szumu medialnego.
Poza tym porównaj to z troszkę innymi sytuacjami:
Borussia Dortmund i ostatnie kary za zachowania kibiców
Kluby tureckie, dużo bogatsze od nas a dzieją się tam sceny dantejskie i jakoś sponsorów mają.
Mi się wydaje, że mimo wszystko robi się trochę z igły - widły. Jak chodzę do kina i wkurza mnie facet siedzący przede mną, który się ciągle głośno śmieje albo np. rozmawia przez telefon to nie proszę nikogo aby dano mu dożywotni zakaz wstępu do kina. Jak jadę autostradą i widzę gościa, który pędzi wyprzedzając to lewym to prawym pasem "bo mu się spieszy" to się trochę podenerwuję ale nie dzwonię na policję aby zabrali mu prawko.
Mi chodzi o to, że tego typu zachowania - w granicach rozsądku - wpisują się w tzw. kulturę kibicowania. Mamy ultrasów, pikników, januszy, vipów. W każdej z tych grup znajdą się idioci, którzy przeholują, ale ja bym tego jakoś nie demonizował. Na meczu z Górnikiem byłem na rodzinnym razem z siostrą i dwójką jej dzieci i wiesz co... ludzie się raczej tym jarali, że poszedł taki Sylwester. Oczywiście były głosy że będą kary ale jakoś potępienia w tym nie słyszałem...
Jeśli chodzi o sam mecz: Zobacz - pirotechnika została zabezpieczona przez straż pożarną, żadna z wypalonych rac nie poszła w kierunku trybuny, nikt nie rzucał niczym w piłkarzy drużyny przeciwnej - tu były tylko race. Żeby było śmieszniej jedyna rzecz która poleciała na murawę to pusta małpka w jakimś alkoholu - ale o dziwo z trybuny przeciwległej...
btw. chciałbym zobaczyć jak piknik, janusz i vip " czasem przesadzają". Piknik pewnie za dużo zdjęć na instagrama wrzuca, janusz zjada za dużo kiełbasy, a vip za dużo drinków. Tylko kurcze nie wiem czy za takie ekscesy dają 70 tys. kary.
O jakim stałym dopływie gotówki z Żylety ty piszesz?
Sprawdź może ile karnetowców jest z tego sektora...
~113
 • 3 / 0
Pacior co ty piszesz typie?
Od ceny biletow na Zylete odejmij koszty organizowania imprezy masowej. Cena biletu to nie jest zysk klubu. Ile ty masz lat?
Kolejne osoby nie przyjda na mecz widzac coraz lepsza gre wojskowych bo widza zadymiarzy z zylety a nie gre pilkarzy. Widza problemy a nie przyjemnosci. Ludzie nie maja czasu sniadania zjesc rano a zakladasz ze przyjda bo beda sprawdzac czy Jozak to cudotworca? Czytaja ze na Legii znow klopot i tyle w temacie.
A dlaczego wyjazdy kojarza sie z bydlem? Bo a powrotach sa "promocje" czyli zwykle okradanie ludzi prowadzacych sklepy. Na przyklad.
Ile ty maszat typie? 17?
Generał brygady
 • 5 / 0
Szkoda, że kara obejmuje klub. Powinna być skoncentrowana na kibolach. Zakaz wyjazdów do końca sezonu! Super!

Do tego każda osoba, która tego dnia siedziała na trybunie "Żyleta" powinna mieć zakaz stadionowy na 2 - 3 spotkania na stadionie Legii.

I takie rzeczy powinna wówczas narzucać organizacja zwana Ekstraklasą a kluby nie powinny mieć nic do gadania.

Tak gorzkie kary szybko wyeliminowałyby patologiczne zachowania ze stadionów.

Uderzać trzeba w kibolów a nie w klub.
~Patryszakos
 • 0 / 1
Czytam takie wpisy i nie wierze, na Legie wyjazd pociągiem dla mnie to jakieś 600km (tam i spowrotem) 22h od wyjścia do powrotu do domu i co czytam?
Jestem bydłem, kibolem bo przyjeżdzam setki km by dopingować ukochaną drużynę akurat na żylecie bo lubię ten klimat doping, oprawy być częścią tego "widowiska" a teraz czytam zakaz 2-3 mecze za co?? Za to, że poświęce czas na żonę, dzieci by dopingować ukochaną drużynę? Ja odpalałem te race? widziałeś tam ok 8 tyś opalonych rac? każdy kibic lubi swoje inni posiedzieć i zachwycać się meczem... Ja pokonuje te km by zdzierać gardło przez 90 minut i jak najszybszym pociągiem wrócić do rodziny! Ale za to, że ktoś stoi na Żylecie w tym ja nie pozwole siebie nazywać bydłem, kibole lub jakimś tam chamem... Wiele osób filmuje piękne oprawy Legionistów ... ale jak łatwo komuś przychodzi porównywać człowieka do bydła...
~monia
 • 0 / 0
bylam na tej trybunie i nie jestem zadnym kibolem i to nie jest sprawiedliwe zeby kazda z osob co tam byla miala zakaz wejscia ,nie kazdy jest tam kibolem
~Peterrr
 • 3 / 0
Klub płaci za niektórych półgłówków. Kur..! W ten sposób Legia jest oslabiana!! Po co te fajerwerki???
~kto by pomy
 • 14 / 0
A tak chwalą się że zbierają pieniądze na karetkę dla "CZD"
A tu puścili 70 tysięcy z dymem!
To jest dopiero żałosne!!!
Młodszy chorąży
 • 0 / 8
czemu odżydja ofoe nie gra dzis? taki półbóg a tu co?
Młodszy chorąży
 • 0 / 7
i czego minusujeta?
Tu minusują kretynskie wypowiedzi nie wiem co Ci nie pasuje :)

A czdmu voo nie gra to ja nie wiem ale uzyj google pewnie sie dowiesz. Powodów moze byc tysiąc ale jedno jest pewne na bank nie przez zbyt niskie umiejętności.
Młodszy chorąży
 • 0 / 5
zplusowałem się żeby nie wyjsc na kretyna, dzieki za info panie kerowniku
Młodszy chorąży
 • 0 / 7
a gimbazie tylko narkotyki i minusowanie w głowie. przynajmniej jednego was pozbawie. nie ma minusów
bigosik głupio komentuje bo jest z pustej głowy kapusty ugotowany
Przykro mi ale jednak wyszedłes najpierw komentarzem potem brakiem umiejętności rozumienia tekstu pisanego.
Nie pisalem o tym ze minusowaniem mozna wyjść na kretyna. Pewnie to tez grochem o ścianę ale do 2 razy sztuka.
Młodszy chorąży
 • 0 / 4
panie kerowniku. nie rozumiem pańskiego toku myslenia. to istnie wyzsze sfery i z gawiedzią nie chce miec pan nic wspólnego
Gawiedz to są wg Ciebie ludzie ktorzy nie potrafią czytac ze zrozumieniem i wypisują jakieś kretynskie komentarze językiem ktory domyślnie ma byc zabawny a jest żenujący? Ciekawe podejście ale osobiście go nie podzielam.
Młodszy chorąży
 • 0 / 3
panie kerowniku. mądrego to i dobrze posłuchać
No tak coz poza mizerną zgryzliwością Ci pozostało :) coz dobre i to.
Podporucznik
 • 0 / 0
przeciez strzelil gola na 3:1 xD
a no strzelił. kurczę, facet nie wykorzystał swojego potencjału, co? mógł grać w topowych klubach.
~stary trener
 • 2 / 0
chodze na Legie 61 lat -oddalem jej serce i swoje lata bedac przy klubie w chwilach radosci i sukcesu ale rowniez w chwilach ciezkich i smutnych np.1993 rok - nie wygonili mnie milicjanci,nie wygonili mnie policjanci ,nie wygonili mnie PZPR-owskie kacyki ,nie zniechecili mnie oszukancy i zlodzieje /prezesi/okradajacy klub - ale ZROBILI to moi "bracia " po szalu - przez 61 lat bylo roznie z Gornikiem byly bojki ,lala sie krew - ale teraz nie mam innej formy protestu i....zawieszam swoje kibicowanie ,przestaje uczystniczyc w swiecie jakim byly mecze mojej UKOCHANEJ LEGII - haslo od kolyski az po grób jedno miasto jeden klub zostalo zszargane przez wrogow Legii -zegnajcie -mam nadzieje ze normalnosc wroci i znowu mecze beda swietem
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Proszę o dowód ze pan kibicuje od 1956 roku. MOże byc np. selfie z Edwardem Szymkowiakiem
~stary trener
 • 0 / 0
bardzo sie chetnie z toba spotkam "bigosik" i powymieniamy fotki - czytac to juz cie nie nauczyli -mialem 3 lata jak pierwszy raz moj ojciec zaprowadzil mnie na Legie - pozniej juz zabierali mnie starsi koledzy jestem w posiadaniu rowniez pierwszego szalika kibicow Legii oraz zdjec z Kicim,Kaka,Ferarim,Malina,Trzmielem ale nie wiesz o czym pisze - nie bede dyskutowal bo to nie jest ani miejsce ani czas - mysle ze zamiast mózgu rzeczywiscie masz bigosik
~Do przewidzenia
 • 3 / 0
Super żuleta, tak trzymać. Pies jest mądrzejszy...
Starszy kapral
 • 0 / 0
Czytam i nie mogę uwierzyć... Satysfakcja z powodu kary... Sztama z PZPN... Nie, no po prostu rozpacz. Ne wiem, jak można być kibicem Legii i cieszyć się z czegoś takiego. Oprawa była super, tyle że przesadzono z pirotechniką. Malowidło z husarem to swoiste dzieło sztuki. Oprawą na 1 sierpnia (mecz z Astaną), która obiegła świat, zrobiono więcej dla promocji Polski, której historia jest obecnie na Zachodzie masowo zakłamywana, niż wszystkie agendy rządowe razem wzięte. Dorzucam się do opraw i będę to robił dalej. A Wy się wstydźcie...
Ludzie sami traktują się nawzajem jak ścierki - porażka. Frustracja z powodu powtarzających się problemów z pirotechniką oślepia już niektórych zupełnie. Mamy taką trybunę "trudnej młodzieży"...Naprawdę taki bunt nastolatka. Kiedyś to była patologia czystej wody.
~Nie daje na oprawy
 • 0 / 1
bo piro niszczy oprawy i klimat meczu
Czy ktos tu sie cieszy z kary finansowej? Ludzie sie cieszą z zakazu wyjazdów bo moze to sie odbić pozytywnie na formie pilkarzy a ze zamkną trybune polnocną? Potencjalnie to korzystna sytuacja bo ci co chca oglądać Legie przyjdą na inne trybuny a reszta przynajmniej nie zarobi kolejnej kary dla Legii wiec nie demonizowal bym tego.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Race same przyszly na sektor ? Wladze Legii chowają glowe w piasek , daja ciche przyzwolenie "kumatym" ze strachu przed konfliktem .Panie Mioduski cos w panu peklo po meczu z Borussia , czy to były tylko słowa ?
Przyznam ze tym mnie Miodek najbardziej zawodzi ale zobaczymy co czas przyniesie.
Chorąży
 • 1 / 0
Żeby to były tylko race, to teoretycznie można je przy obecnym sposobie przeszukań spokojnie wnieść na stadion. Ale przy drugiej oprawie, tej strzelającej używane były tuby o długości około 70-80cm i średnicy około 5cm, czegoś takiego bez współpracy z klubem nie wniesie się na stadion...
liczyłem na zamknięcie stadionu...no może przynajmniej trybuny! tępić to bydło działające na szkodę naszego klubu!!!
Liczyłeś na zamknięcie klubu lub walkowera w następnym meczu...
Zamknięcie trybuny jeszcze jestem w stanie zrozumieć - trochę wylewanie dziecka z kąpielą, ale przynajmniej działanie nakierowane na ukaranie winnych.
Porucznik
 • 5 / 0
liczyć to ty możesz kamienie na Kamiennej
Porucznik
 • 2 / 0
Wydaje mi się ze odpowiednia kara był by zakaz na następny mecz dla wszystkich co kupili i zasiedli na żylecie. Sorry ale to już jest żałosne co niektórzy tam robią. Wiem ze większość jest tak nie winnych ale to jest jedyna droga żeby pozbyć się tych co trzeba. Normalni mogą przejść później na inna trybuna co zwiększy szanse karania tylko odpowiednich osobników bo po prostu nie wielu ich tam będzie.
A później chłopaki krzyczą ze nie ma na transfery. Ile hajsu poszło się Jebac na kary? Moglibyśmy z samych kar uzbierać na duża część kontaktu jakiegoś kota. Lubię oprawy, race do ostatniego meczu tez ale tylko jak ktoś normalny to robi. Dwie przerwy podczas meczu to już jest debilizm... a co jakby sędzia dał walkowera za to? Spuściłbyścię sobie sami wpierdol za porażkę?
Porucznik
 • 0 / 0
Co kupili bilet i zasiedli *
Porucznik
 • 0 / 0
Ze większość jest tam niewinnych *
Sorry za błędy
~NoPyroNoParty
 • 0 / 1
Co wpis to śmieszniej ;)
~Podaj nick
 • 0 / 0
He super
~Zgrabny Roman
 • 0 / 0
Na szczęście kary na Nas nakładane są jak z tego programu: ŚMIEEECHUUU WAAARTEE.

Tak czy siak teraz czadomeni zrzutka na karę. Tylko ze swojej kieszeni a nie żebrać w puszkę po ludziach.
Piłkarze pewnie zadowoleni ze na wyjazdach będą mieli spokoj więc chociaż taki plus. Kto wie moze i wart tych 70k pln.

Tak czy inaczej do puchy nie wrzucam od dawna i nie zamierzam bo wspieram Legię jak mogę a wspieranie ooraw to raczej działanie na niekorzyść klubu.
~7
 • 0 / 1
Na wyjazdach spokój? ;-; legia legia legia k...jest zgłośnij dobrze telewizor janusz żebyś przez cały mecz dobrze słyszał
~777777777777777
 • 0 / 1
Na wyjazdach spokój? ;-; legia legia legia k...jest zgłośnij dobrze telewizor janusz żebyś przez cały mecz dobrze słyszał wszystkie piękne przyśpiewki
Nie beda sie zjeżdżać kibole to i pioseneczki z czasem ucichną. Poza tym większość pilkarzy myslisz ze slucha te kur*y? Wątpię. A przynajmniej schodzi presja ze banda nieobliczalnych ludzi im sie przygląda i potem ich z gry rozliczy, pobije a na koniec powie ze to dzeki nim wygraliśmy.
Ja bym wolal grac bez takich kibiców niz z nimi ale ok ja to nie wszyscy i moze pilkarze nie maja uczulenia na patologiczne zachowania rodem z dzikich tureckich stepów albo odbierają to jako cudowne wsparcie. To widsc jak czasem cj bardziej ogarnieci w świecie furbolu muszą naganiac innych zsby podziękowali kibicom zeby potem przypału nie bylo :)
~M19
 • 0 / 2
Najbardziej sprawiedliwe byłoby zamknięcie Żylety do końca sezonu zasadniczego. Żadnego pożytku. Na siebie nie zarobią.
Generał
 • 0 / 4
Zamykanie obiektu nic nie da. A to, że zakaz dostaną ci co byli na meczu z Górnikiem, oznacza tylko jakieś 8 tysięcy zakazów jednomeczowych, a chętni się i tak znajdą.
Powiem tak, nie jestem z Warszawy, więc nie mogę być na każdym meczu. Kiedy mam okazję, chodzę na Żyletę, bo lubię atmosferę DOPINGU! Niestety, pewne grupy na Żylecie mają swoją specyfikę... Symbolika itp. Każdy wie, co mam na myśli...
Same race jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają, choć jarać się (nomen omen...) nimi nie jaram... Jednak niektórzy chyba za punkt honoru postawili sobie palić racę, bo to zakazane...
Co mnie boli w tej karze? Pomijając bezsensownie stracone 70 tysięcy... Wprawdzie w zawieszeniu, ale pewnie w końcu odwieszą ten zakaz wejścia. Już nie chodzi o to, że nie wejdą niektóre osoby, które w żaden sposób nie zawiniły. Najgorsze jest to, że niektórzy "ukarani" i tak wejdą, bo są uprzywilejowani... Mogę się mylić, ale wątpię...
Będą musieli pezecierpiec na silverku, co zrobić jak kara to kara oby miodek sie odwolal bo jak nie...........
~Kibic. Normalny
 • 1 / 0
Kibole. Rasistowscy debile od rac. Chuj Wam w dupę
~adz
 • 0 / 1
a co mają race do rasizmu? Ćwierćinteligent
~Fan
 • 0 / 1
Tak, i jeszcze homofoby, antysemici, ksenofoby i bez tolerancji. Jeb**j sie w łeb „normalny kibicu” baum lub stein.
~Popieram
 • 0 / 0
Popieram
Za słabe kary w naszej lidze są zamknąć stadion dla kibiców na parę meczy, a nie zakaz wyjazdów to jest bezsens. Tacy "bohaterowie" trybun, mówią o szacunku dla barw klubu, a chowają się za maskami, narażają klub na straty finansowe i wizerunkowe, gdzie logika?
Kiedy zbiórka na oprawy ... eee kur.. na karę?
~Blt
 • 1 / 0
Może podwoić cenę za bilety na żyletę...?
~kibic od zawsze
 • 1 / 0
wielka szkoda, że kara jest taka niska. nie zrobi wrażenia na nikim, wielokrotni pisałem, że należy doprowadzić do sytuacji w której kilku baranów z własnej kieszeni wyłoży kwot lub w zamian odsiedzi w pierdlu. Tylko w ten sposób jest szansa na to, żeby do grupki "prawdziwych kibiców" cokolwiek dotarła
~Leśny Dziadek
 • 2 / 0
Ktoś się jeszcze dorzuci na oprawy...?
~OLO
 • 0 / 2
Zakaz na wszystkie wyjazdy do końca sezonu?No to niezle.Na amice też przerywali mecz przez race i żadnych kar nie było
W komisji ligi jest m.i.n dwóch Poznaniaków i nie ma tam ani jednego warszawiaka a i tak napiszą,że to komisja Legii bo obraduje w Warszawie

Chodzą słuchy,że amica chce kupić najblizszy mecz z wisłą p.
Kolebka korupcji rozpoczeła się we Wronkach o czym wspominał m.i.n Tomasz Hajto.Pózniej ci ludzie przejeli lecha i teraz rządzą nim
jeden nawet wepchnął się do najwyższych władz ekstraklasy chodzi o Gargamela Klimczaka Prezesa Amiki,któy teraz rządzi Ekstraklasą i chce żeby jego amika miała zgode z większością klubów w lidze bo wtedy będzie łatwiej o pomoc w zneutralizowaniu Legii
Porucznik
 • 0 / 2
Co mają wyjazdy do odpalenia piro na swoim stadionie? Chora kara. Zamiast tego zakazu mogli zamknąć Żyletę na mecz z Cieczą. Wtedy i wilk syty i owca cała :P
~Tyrmand39
 • 0 / 0
Brawo!
Chorąży
 • 2 / 0
Akurat zakaz wyjazdów jest lepszą opcją, niż na przykład zamykanie trybun czy kary finansowe. Zakaz wyjazdów to kara wymierzona w kibiców i to właśnie tych najbardziej zaangażowanych w "atrakcje" poza sportowe! Bo niby dlaczego klub ma ponosić całość konsekwencji i wiecznie becelować za głupotę swoich "kibiców"?
Porucznik
 • 1 / 0
Każda kara jest właściwa, choć nie wierzę aby zakute łby mogły zrozumieć, że ich zachowanie szkodzi ich "ukochanej" LEGII.
Każda kara jest właściwa? Da fak? Ty tak poważnie? Może niech toalety zamkną na kolejny mecz - z obszczanymi gaciami ultrasi nie odważą się bawić w pirotechników.
~kol
 • 2 / 0
a teraz co będzie ??? zostaje "kumatym" zabawa tylko na stadionie Legii !!!
300 osób terroryzuję klub i 30 tysięcy kibiców......czas skończyć z tym raz na zawsze...
Podpułkownik
 • 0 / 0
Brawo Panie Mioduski , Brawo żyleta. O to chodzi by było super. A na kary Prezesa stać. TYLKO LEGIA.
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Żenada, z tych wszystkich kar, które dostajemy, uzbierałoby się te brakujące 10 tys. euro miesięcznie dla takiego Gui.
~Dominik
 • 1 / 0
Kara konkretna. Może do niektórych dotrze, że kolejne będą większe.
Generał brygady
 • 2 / 0
Brawo dla kolesi z płonącymi patyczkami,..a teraz niech z kasy wyskakuja na kare.
~laska
 • 0 / 0
przecież jest na to przyzwolenie klubu, gdyby nie było to tyle rac by nie wniesiono. Jeśli klub się zgadza to o co to pieniactwo?
~Kalikst
 • 0 / 2
No to po zabawie! Fajnie było ale się skończyło