Konferencja prasowa

Marek Szabrański

25.08.2007 23:14

(akt. 22.12.2018 09:02)

Na dzisiejszej pomeczowej konferencji jako pierwszy głos zabrał trener Zagłębia Sosnowiec <b>Jerzy Kowalik</b>. - Uważam, że Legia nie miała zbyt wielu sytuacji bramkowych w pierwszej połowie. Natomiast była bardzo skuteczna gdyż to co miała to wykorzystała. My mieliśmy trzy sytuacje i powinniśmy je wykorzystać. Gdybyśmy wykorzystali czwartą dobrą sytuację na początku drugiej połowie to przy wyniku 2:1 wyglądałoby to inaczej.
Jerzy Kowalik: - Legia po strzeleniu trzeciego gola złapała luz, a że w piłkę potrafi grać, i ma naprawdę klasowych zawodników co było widać to tak się skończyło. Taka jest między naszymi zespołami różnica w tej chwili. Będziemy musieli wyciągnąć z tego spotkania wnioski, grać lepiej i szukać punktów w następnych meczach. Jan Urban trener Legii: - Zgadza się, Zagłębie Sosnowiec stworzyło sobie trzy znakomite okazje do strzelenia bramki w pierwszej połowie i to mimo tego, że to my byliśmy stroną dominującą i prowadziliśmy 2:0. Dlatego też obawiałem się, że w drugiej połowie może być podobnie. Dobrze gramy, ale zapominamy o grze defensywnej, a przede wszystkim o kryciu przy stałych fragmentach gry. W przerwie w szatni musieliśmy powiedzieć sobie prawdę prosto w oczy, i w drugiej połowie zespół pokazał się z zupełnie innej strony. I o to nam chodziło. Wszyscy chcieliśmy zagrać dobry mecz na tym stadionie i w końcu taki zagraliśmy. Cieszy mnie, że mimo iż wygrywaliśmy 2:0, to zespół pokazał, że jest ambitny i że chciał wygrać wyżej. Oprócz akcji bramkowych stworzyliśmy dużo dogodnych sytuacji do strzelenia gola i o to nam przede wszystkim chodziło.