Korona i Chrobry w grze o ekstraklasę

26.05.2022 22:40

(akt. 26.05.2022 22:46)

Już wcześniej do ekstraklasy trafiły bezpośrednio dwie drużyny z I ligi, czyli Miedź Legnica i Widzew Łódź. W czwartek (26.05) odbyły się dwa mecze barażowe o ostatnie, trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. W grze o awans pozostały Korona Kielce i Chrobry Głogów. Finał już w niedzielę, 29 maja (godz. 20:45).

Pierwszy mecz I rundy baraży odbył się w Kielcach, gdzie Korona wygrała 3:0 z Odrą Opole. Gole padły między 5. a 39. minutą. Dwie bramki zdobył Jacek Podgórski, a jedną, z rzutu karnego, Adam Frączczak, były piłkarz Legii Warszawa.

Korona Kielce – Odra Opole 3:0 (3:0)
Podgórski (5. min., 39. min.), Frączczak (31. min. – k.)

Żółte kartki: Danek, Gąsior, Podgórski – Trojak

Korona: Forenc – Danek (46' Szymusik), Malarczyk, Petrow (62' Zebić), Corral – Podgórski, Szpakowski, Takac (72' Gąsior), Frączczak, Błanik (58' Łukowski) – Kiełb (59' Szykawka)

Odra: Sapielak – Szrek (82' Tkocz), Żemło, Kostrzycki, Kędziora (61' Hrebeń), Klimek – Mikinic (61' Janus), Niziołek, Trojak, Nowak – Czapliński.

Wieczorem Arka Gdynia przegrała u siebie 0:2 z Chrobrym Głogów. Przyjezdni objęli prowadzenie chwilę przed przerwą (Dominik Piłka), a w 71. minucie ustalili wynik rywalizacji za sprawą Mikołaja Lebedyńskiego.

Finał baraży pomiędzy Koroną a Chrobrym już w niedzielę, 29 maja (godz. 20:45).

Arka Gdynia Chrobry Głogów 0:2 (0:1)