Koronawirus: FIFA wydłuży kontrakty piłkarzy

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net, Reuters, sport.tvp.pl

26-03-2020 / 22:28

(akt. 26-03-2020 / 22:37)

Wygasające z końcem czerwca kontrakty piłkarzy zostaną automatycznie przedłużone. Taką decyzję ma wkrótce podjąć FIFA.

Koronawirus sprawił, że sport został zepchnięty na daleki plan. Praktycznie wszystkie rozgrywki na świecie zostały zawieszone i tak samo jest w Polsce. Przed 26 kwietnia nie odbędą się żadne mecze w PKO Ekstraklasie. Jeśli futbol wróci do gry, nie można wykluczyć sytuacji, w której sezon 2019/2020 będzie kończył się nawet w lipcu. 

Wielu graczom z końcem czerwca wygasają dotychczasowe kontrakt. W Legii w takiej sytuacji znajdują się Inaki Astiz, Luis Rocha oraz Mateusz Praszelik. Agencja "Reutersa" cytowana przez "sport.tvp.pl" dotarła do dokumentów FIFA. Wynika z nich, że światowa organizacja uchwali obowiązkowe przedłużenie takich umów do końca sezonów. Kontrakty będą wygasały po ostatnim rozegranym meczu. 

FIFA zakłada także zmiany dat okien transferowych, które będą dostosowane do nowych kalendarzy rozgrywek kolejnego sezonu. 

Wciąż brakuje informacji o datach potencjalnego wznowienia rozgrywek. W tej chwili nie da się tego ustalić. O wszystkim na bieżąco będzie decydował rozwój sytuacji z pandemią koronawirusa. 

Komentarze (30)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Przedłużenie kontaktów? Pewnie nie ma innego wyjścia. Ale czy sezon zostanie wznowiony. I czy to naprawde jest największy problem.
Generał brygady
  • 1 / 0
Tak powinno być. Nietypowa sytuacja.
Kapral
  • 1 / 1
Dobrze wiedza ze ligi i reszta nie rusza ani w tym roku ani w przyszlym. Ja juz bym inwestowal w esportowcow w fifa bo teraz tak bedzie wygladala ta rozrywka.
~myslacy
  • 1 / 0
Nie FIFA przydłuży tylko FIFA nakazuje klubom przedłużyć, bo to kluby podpisują z piłkarzami umowy mające moc prawną.
Jakby klub nie przedłużył to może mieć problem w ramach organizacji.
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Nigdy nie mów nigdy. Szczególnie w takich czasach jak obecne. Na naszym podwórku najpierw dowiedzieliśmy się, że termin 30 czerwca jest nieprzekraczalny i to chyba już nieaktualne. Teraz jesteśmy na etapie, że nie należy przesuwać daty rozpoczęcia kolejnego sezonu, żeby dokończyć obecny. Na pewno?
A i jeszcze jedno. Podobno kluby Premier League, otrzymały ostatnią transzę z praw tv za ten sezon przed zawieszeniem rozgrywek. Co to ma wspólnego ze sprawą? Nie wiem, tak tylko piszę ;)
Kluby bez kasy a oni przedłużają umowy. Niech dopłacają do nich.
Wisła lubi to wypożyczyła pół składu na pół roku płacić musi i jeszcze im przedłużą dobre. Jareczek się zapłacze XD
Wznowienie rozgrywek pozna jesienia, najwczesniej.
Świat jest na skraju kryzysu, za miesiąc świat ruszy bez względu na ilość trupów.
Henning,
mocne, a jednocześnie prawdziwe. Tak właśnie będzie...
Pozdrawiam
Porucznik
  • 4 / 0
Jak ma za miesiąc ruszyć świat i nasza liga w tym świecie.
To ciekawe ilu kibiców przyjdzie na stadion.
Mogę komuś oddać karnet .
Jest chętny?
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
ale najpierw odbiorą nam wolność, której już nie oddadzą
Tata,
czy liga ruszy to raczej wątpię, ale zakłady pracy chyba będą musiały. Tak sądzę. No ale tak naprawdę nie wiem, co się wydarzy. Mam tylko nadzieję, że wróci - jako taka - normalność, czego nam wszystkim życzę.
Pułkownik
  • 0 / 0
@Ledarg1916
Normalność, jaka była do tej pory, już raczej nie wróci. Obecnie każdy poważny incydent na tej planecie wiąże się z ograniczeniem praw obywatelskich. Czy nam to się podoba, czy nie.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Smutne wnioski z tej Waszej wymiany myśli. Ale niestety zgadzam się z przedmówcami. Socjolog (nazwiska nie znam) mówił, że strach zdyscyplinuje ludzi na 2-3 tygodnie. Kolejne 2 tygodnie to czas podporządkowania się zdrowemu rozsądkowi. Po tym okresie przyjdzie oswojenie strach i przesyt ograniczeniami. Ludzie wyjdą z domów nie przejmując się więcej zagrożeniem. Pojawi się też fala samobójstw spowodowanych względami ekonomicznymi, socjalnymi, ale również zwiększoną ilością depresji wywołanych odosobnieniem i zaburzeniem więzi społecznych.
Chyle czola. Tak byc moze. Ale nie musi.
Masi,
my przedstawiliśmy smutne scenariusze, ale Ty już w ogóle dodałeś kilka punktów do depresji... W sumie jednak to prawda. Miejmy jednak nadzieję, że jakoś się to przetrwa.
Dobrej nocy
Ja tam mogę wszystkim kontrakty przedłużyć! Ba! Dam nawet podwyżki! Tyle że nie zapłacę...
Będziemy mieli nowe-stare powiedzenie: "nikt ci tyle nie da ile FIFA obieca" ;)
Kiedyś o Grekach zdaje się tak mówili:-)
Pułkownik
  • 0 / 0
raczej o Widzewie
Też:-) Ale byli tacy, co się skusili...
Teraz to będzie naprawdę niezły cyrk. Choć tak naprawdę to idealnego rozwiązania brak. Bo na dzisiaj i tak nikt nic nie wie.
Rozumiem, ze FIFA tez za nie zaplaci.
Tiaaa.....
UEFA zapewne chętnie się dołoży;-)
"Because football doesn't matter, money does."