Korzym strzela, Skaba broni

Jakub trepczyński

18.10.2009 21:15

(akt. 17.12.2018 01:09)

Maciej Korzym strzelił bramkę w spotkaniu GKSu Bełchatów ze Śląskiem Wrocław. „Korzeń” dał prowadzenie gospodarzom w 12. minucie gry po uderzeniu głową. Później zawodnicy z Bełchatowa podwyższyli stan gry na 2:0, a w 79. minucie Korzyma zmienił Dawid Nowak. W ostatnich minutach rezultat nie uległ już zmianie. Zwycięstwo odniosła także Polonia Bytom, w której między słupkami bramki stoi Wojciech Skaba. Poloniści wygrali 2:1 rzutem na taśmę. Decydującą bramkę strzelił... Piotr Polczak, samobójczym trafieniem dając 3 punkty gościom.
Całe spotkanie w drużynie Zagłębia Lubin rozegrał Martins Nnabugwu Ekwueme. Konfrontacja tego zespołu z Jagiellonią Białystok zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Na murawie przez 90 minut przebywał również Michał Kucharczyk. Świt zremisował z Okocimskim Brzesko 1:1 i pozostał liderem II ligi wschodniej.

W ten weekend nie zagrał Damian Łanucha (Concordia Piotrków Trybunalski – Resovia 1:2) oraz Kamil Majkowski, który nadal leczy uraz (Dolcan Ząbki – Znicz Pruszków 2:1).

Dziś Zagłębie Sosnowiec pokonało w Częstochowie Raków 2:0. Gole strzelili Michał Filipowicz i Krzysztof Myśliwy. Sosnowiczanie zajmują 4. lokatę w grupie zachodniej II ligi. Porażki 0:2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki doznali piłkarze Olimpii Elbląg. Jutro o godzinie 19.15 Pogoń Szczecin zmierzy się z Widzewem Łódź w meczu na szczycie I ligi.