Kosta Runjaić
fot. Marcin Szymczyk

Kosta Runjaić: Wiemy, czego się spodziewać po Stali

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

10.03.2023 15:00

(akt. 11.03.2023 01:20)

– Atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Wszyscy solidnie trenują i cieszą się na najbliższy mecz. Chcemy pokazać się z niezłej strony i zdobyć trzy punkty – mówił na konferencji prasowej przed domowym spotkaniem 24. kolejki PKO Ekstraklasy (12.03, godz. 17:30), ze Stalą Mielec, szkoleniowiec Legii, Kosta Runjaić.

– Sytuacja kadrowa? Josue nie zagra ze względu na nadmiar żółtych kartek, Carlitos nie jest jeszcze gotowy, sytuacja Blaza Kramera się poprawia, ale też go zabraknie. Stan zdrowia Kacpra Tobiasza się polepsza, zawodnik rozpoczął lekkie treningi bramkarskie. Nie skorzystamy z niego w dwóch najbliższych meczach, lecz będzie do dyspozycji po przerwie reprezentacyjnej. Mattias Johansson i Ihor Charatin nie są jeszcze gotowi do gry. Lindsay Rose wystąpił ostatnio w spotkaniu rezerw, ćwiczy na całego i będzie dostępny.

– Ani zawodnicy Stali, ani jej trener, nie są zadowoleni z dorobku punktowego w tej rundzie. Uważam, że mój kolega, Adam Majewski, wykonuje tam kawał dobrej roboty. To klub, który ma mały budżet, a już od trzech sezonów jest w ekstraklasie. Legia miała trudności z tym zespołem, nie grało jej się z nim łatwo.

– Oglądamy mecze naszego najbliższego przeciwnika i nie mam wrażenia, że te spotkania rzeczywiście musiały być dla mielczan przegrane, mogły się zakończyć zwycięstwami lub przynajmniej remisami. Nie jest to drużyna słaba czy poddenerwowana, po prostu ma fazę, w której brakuje jej nieco szczęścia. Wiemy, czego się spodziewać. Zdajemy sobie sprawę, że zmierzymy się z ekipą niezwykle zmotywowaną, z mocnymi stronami, które znamy. To zespół dużo lepszy niż wskazuje na to jego liczba punktów.

– Chcemy pokazać dobrą grę, wywalczyć trzy punkty. Ostatnio dwa razy zaprezentowaliśmy się u siebie całkiem nieźle, ale dwukrotnie zremisowaliśmy. Mam nadzieję, że za trzecim razem będzie i solidny występ, i wygrana. Aby zwyciężyć, musimy zagrać na maksimum, agresywnie, pokazać odpowiedni poziom, pewność siebie. Wraca Filip Mladenović, który będzie mógł nas wspomóc na lewej stronie. Bardzo się cieszymy, to będzie dobry mecz.

– Nie znam powiedzenia "z kim się przełamać, jak nie z Legią, przy Łazienkowskiej". Powiedzenia czy statystyki to jedno, ważniejsze jest praktyczne wykonanie planu. Mamy pomysł, wiemy, jak chcemy wystąpić. Zdajemy sobie też sprawę, kto się z nami zmierzy i czego się możemy spodziewać. Istotne jest to, by każdy zagrał na maksimum, na całego, od początku dał z siebie wszystko. Jeśli to się uda, to wtedy możemy myśleć o zwycięstwie.

Polecamy

Komentarze (87)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.