Koszykówka: Anwil pokonany w sparingu

Źródło: legiakosz.com

28.08.2022 20:20

(akt. 28.08.2022 20:25)

Koszykarze Legii wygrali u siebie 80:71 z Anwilem Włocławek w trzecim sparingu przed sezonem 2022/23.

Początkowo lepiej spisywał się Anwil, który zbudował kilkupunktową przewagę. Pierwsza kwarta należała do gości (19:16). Więcej działo się później – raz po raz trafiał Travis Leslie, który po 20 minutach gry miał na koncie 18 "oczek", a Legia prowadziła na półmetku 40:35.

Po przerwie warszawiacy powiększali przewagę, która urosła do 13 "oczek". Anwil zmniejszył straty i przed ostatnią kwartą przegrywał 56:62. Walka punkt za punkt trwała w najlepsze – dobrze pod koszem spisywał się Geoffrey Groselle, a kolejne asysty rozdawał Ray McCallum. Po stronie włocławian najlepsi byli Josh Bostic i Luke Petrasek. Dwie "trójki" z rzędu” – najpierw McCalluma, chwilę później Grzegorza Kamińskiego – pozwoliły gospodarzom prowadzić 78:67 w końcówce sparingu. Zawodnicy trenera Wojciecha Kamińskiego nie pozwolili już się dogonić rywalom i zwyciężyli 80:71.

Idziemy do przodu, z każdym meczem, treningiem zgrywamy się, rozumiemy. Dziś pokonaliśmy Anwil czym można powiedzieć, że zrewanżowaliśmy się za piątkową, minimalną porażkę. Bardziej niż na wynik w sparingach zwracamy uwagę na to, by robić ciągłe postępy w grze, egzekwować plan sztabu szkoleniowego. Na pewno z każdym tygodniem będziemy prezentować się coraz lepiej – powiedział Grzegorz Kamiński.

Kolejne sparingi, jakie rozegrają koszykarze Legii, już w zbliżający się weekend. Podczas turnieju w Toruniu, "Zieloni Kanonierzy" zmierzą się z Zastalem Zielona Góra (3.09) i Rytasem Wilno, aktualnym mistrzem Litwy (4.09).

Sparing: Legia Warszawa – Anwil Włocławek 80:71 (16:19, 24:16, 22:21, 18:15)

Legia: Travis Leslie 25 pkt, Ray McCallum 17, Geoffrey Groselle 13, Devyn Marble 10, Dariusz Wyka 9, Grzegorz Kamiński 6, Jakub Sadowski 0, Bartłomiej Prokopowicz 0, Szymon Kołakowski 0, Jakub Śliwiński 0.
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik

Anwil: Josh Bostic 13 pkt, Dawid Słupiński 10, Luke Petrasek 10, Michał Nowakowski 8, Phil Greene IV 7, Josip Sobin 6, Marcin Woroniecki 5, Daniel Dawdo 5, Kamil Łączyński 5, Bartosz Lazarski 2, Wojciech Jakubiak -.
Trener: Przemysław Frasunkiewicz