Koszykówka: Dwa wygrane sparingi z Eneą Astorią Bydgoszcz

Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: legiakosz.com

18.07.2020 20:55

(akt. 18.07.2020 21:01)

W piątek i sobotę, koszykarze Legii rozegrali pierwsze gry kontrolne w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Podopiecznych Wojciecha Kamińskiego mają za sobą dwumecz z Eneą Astorią Bydgoszcz. W obu sparingach rozegranych w Bydgoszczy zabrakło dwóch obcokrajowców - Zacha Johnsona oraz Earla Watsona. Mimo to legioniści wygrali oba mecze.

W pierwszym meczu koszykarze Legii Warszawa wygrali z Eneą Astorią Bydgoszcz 79:78. "Zieloni Kanonierzy" rozpoczęli piątką: Justin Bibbins, Mariusz Konopatzki, Jakub Karolak, Grzegorz Kulka i Dariusz Wyka. Nikt nie odpuszczał, było mnóstwo walki i zaangażowania z obu stron, co gwarantowało emocje do samego końca spotkania. W ostatnich minutach rosło zmęcznie, słabła koncentracja. Ta wróciła w decydujących momentach – udane wejście pod kosz Bibbinsa, punkty Kulki i trafienie zza łuku Grzegorza Kamińskiego dały Legii prowadzenie 79:75 na niespełna minutę przed końcową syreną. Gospodarze nie zdołali już dogonić warszawian i to właśnie Legia cieszyła się z wygranej 79:78. Najwięcej punktów zdobył Karolak - 20.

Enea Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 78:79  (25:16, 18:27, 20:21, 15:15)

Enea Astoria: Michał Nowakowski 22, Jakub Nizioł 13, Michał Krasuski 9, Corey Sanders 8, Łukasz Frąckiewicz 7, Dorian Szyttenholm 6, Markus Loncar 6, Tomislav Gabrć 3, Michał Chyliński 3, Wiktor Rajewicz 1, Michał Aleksandrowicz 0, Paweł Kopycki 0, J. Ulczyński 0, A. Sobkowiak 0

Legia: Jakub Karolak 20, Justin Bibbins 17, Dariusz Wyka 12, Grzegorz Kamiński 9, Grzegorz Kulka 8, Jakub Sadowski 6, Przemysław Kuźkow 5, Adam Linowski 2, Szymon Kołakowski 2, Mariusz Konopatzki 0.

W drugim meczu sparingowym koszykarze Legii Warszawa pokonali w Bydgoszczy Eneę Astorię 76:66. Tym razem obu drużynom nie dopisywała skuteczność, w połowie pierwszej kwarty padło zaledwie pięć punktów. Lepsi byli legioniści, którzy pierwszą kwartę zakończyli zwycięstwem 12:6. Także druga odsłona meczu padła łupem stołecznego zespołu, który zdołał nieznacznie powiększyć przewagę i na półmetku starcia prowadził 36:26. Dominacja legionistów uwydatniła się po krótkiej przerwie – wówczas podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego wygrali trzecią kwartę 21:12 i przed ostatnią odsłoną meczu mieli bezpieczną przewagę nad bydgoszczanami w postaci 19 punktów (57:38). Nie nastąpił nagły zwrot akcji w aspekcie rozstrzygnięcia spotkania sparingowego w czwartej kwarcie. Zieloni Kanonierzy odnieśli pewne zwycięstwo nad bydgoszczanami 76:66. Tym razem najlepiej punktował Bibbins - 19.

Enea Astoria Bydgoszcz – Legia Warszawa 66:76  (6:12, 20:24, 12:21, 28:19)

Enea Astoria: C. Sanders 28, Ł. Frąckiewicz 10, M. Aleksandowicz 9, M. Nowakowski 9, M. Krasuski 4, W. Rajewicz 3, D. Szyttenholm 2, M. Loncar 1, P. Kopycki 0, J. Ulczyński 0, A. Sobkowiak 0.
Trener: Artur Gronek, as. Grzegorz Skiba

Legia: Justin Bibbins 19, Jakub Karolak 15, Grzegorz Kulka 11, Adam Linowski 9, Przemysław Kuźkow 7, Jakub Sadowski 6, Mariusz Konopatzki 5, Dariusz Wyka 4, Szymon Kołakowski 0, Grzegorz Kamiński -
Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski

Kolejny mecz sparingowy legionistów w najbliższy piątek, 24 lipca o godz. 18:30 w hali przy ul. Obrońców Tobruku 40. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zmierzą się z HydroTruckiem Radom w meczu bez udziału publiczności.