News: Koszykówka: Legia kończy sezon na 4. miejscu (akt.)

Koszykówka: Legia kończy sezon na 4. miejscu (akt.)

Paweł Korzeniowski

17.05.2015 14:06

(akt. 08.12.2018 00:00)

Koszykarze Legii Warszawa przegrali spotkanie w małym finale 1. ligi koszykówki w Krośnie z miejscowym Miastem Szkło 110:77 (28:31 21:17 33:16 28:13). Nasi zawodnicy tym samym zakończyli sezon na czwartej pozycji. Drużyna Piotra Bakuna w dzisiejszym spotkaniu była lepsza jedynie w pierwszej kwarcie i w zasłużony sposób przegrała pojedynek, niemniej jednak sezon 2014/15 może uznać za udany.

Legia, by zająć 3. miejsce w lidze musiała odrobić piętnaście punktów z pierwszego meczu.

Legioniści w pierwszej kwarcie prezentowali się obiecująco, szczególnie za sprawą dobrze dysponowanych - Andrzeja Paszkiewicza oraz Mateusza Bierwagena. Obaj gracze kilkakrotnie rzucali za trzy punkty, co było kluczem do sukcesu w pierwszej odsłonie. Dalej niestety było tylko gorzej. Miasto Szkło na początku drugiej kwarty doprowadzili do remisu, po czym wyszli na prowadzenie. Rywale prowadzili już ośmioma punktami, jednak dwa razy "trójkę" trafił Michał Kwiatkowski i tym samym wlał w Wojskowych nadzieje na triumf. Druga kwarta skończyła się wynikiem 49:48.

Na początku kolejnej kwarty podopieczni Piotra Bakuna wyszli na minimalne prowadzenie. Niestety, drużyna z Krosna dzięki niesamowitej serii pod koszem, wyszli na zdecydowane prowadzenie. Rywale dalej powiększali przewagę i bezsprzecznie wygrali dwumecz.