Koszykówka: Pewna wygrana Legii w sparingu

Źródło: legiakosz.com

06.08.2021 20:20

(akt. 06.08.2021 20:26)

W meczu sparingowym rozegranym w sali treningowej Areny Toruń koszykarze Legii Warszawa pokonali Twarde Pierniki Toruń 105:59.

Od pierwszych minut spotkania warszawiacy zdominowali boiskowe wydarzenia nie pozwalając na wiele grającym w niekompletnym składzie rywalom. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego kreowali sobie mnóstwo dogodnych pozycji jednocześnie solidnie pracując w defensywie. Swoje szanse otrzymali także najmłodsi zawodnicy Legii – Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem Zielonych Kanonierów, 50:31.

Najjaśniejszymi postaciami toruńskiego zespołu byli James Eads III, Aaron Cel i Bartosz Diduszko, którzy dostarczali najwięcej punktów do dorobku swojej drużyny. Po przerwie obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Wciąż to zespół ze stolicy dyktował swoje warunki. Z dystansu trafiali m.in. Grzegorz Kamiński, Raymond Cowels czy Łukasz Koszarek. Warszawiacy zmuszali rywali do fauli i wielu błędów, które błyskawicznie wykorzystywali. Łatwe punkty po stratach Twardych Pierników zdobywali Didier-Urbaniak i Muhammad-Ali Abdur-Rahkman. Ostatecznie Legia Warszawa wyraźnie pokonała Twarde Pierniki Toruń 105:59.

- Każdy sparing jest świetną okazją, aby sobie przećwiczyć zagrywki, które trenujemy podczas przygotowań do sezonu. Rywale nie grali dziś w swoim optymalnym zestawieniu, co jednak nie zmienia tego, że cieszę się z wyraźnej wygranej mojego zespołu. Fajnie zafunkcjonowali nasi młodzi zawodnicy z czego również jestem zadowolony. Jutro przed nami kolejny sprawdzian, czyli rewanż z Anwilem Włocławek za porażkę w naszej hali sprzed tygodnia – powiedział po meczu trener Kamiński.

W sobotę o godzinie 15:00 Zieloni Kanonierzy zmierzą się we Włocławku z tamtejszym Anwilem.

Twarde Pierniki Toruń – Legia Warszawa 59:105 (16:32, 15:18, 19:26, 9:29)

Twarde Pierniki: J. Eads III 18, B. Diduszko 13, A. Cel 11, W. Czerlonko 7, M. Kołodziej 4, Sz. Janczak 4, D. Chojnacki 2, J. Dusza 0, J. Sowa 0, P. Sowiński 0, M. Lisewski -, J. Jagodziński -.
Trener: Ivica Skelin, as. Jarosław Zawadka

Legia: Grzegorz Kamiński 23, Raymond Cowels III 19, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 15, Adam Kemp 12, Dariusz Wyka 7, Benjamin Didier-Urbaniak 7, Josh Sharkey 6, Jakub Sadowski 6, Grzegorz Kulka 5 Łukasz Koszarek 5.

Trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski, Maciej Jamrozik