Koszykówka: Polacy lepsi od Turków, grali legioniści

Źródło: legiakosz.com

22.07.2021 17:50

(akt. 22.07.2021 17:55)

Reprezentacja Polski pokonała Turcję 82:73 w trzecim meczu turnieju FIBA Youth Challenger U20. W spotkaniu wystąpiło dwóch koszykarzy Legii: Jakub Sadowski i Benjamin Didier-Urbaniak.

Podopieczni trenera Jacka Winnickiego tym razem rozpoczęli spotkanie w pełni skoncentrowani co przełożyło się na prowadzenie 16:7. Konsekwentna gra po obu stronach boiska okazała się przepisem na sukces, który pozwolił na utrzymanie przewagi na poziomie blisko 10 punktów na półmetku spotkania. Polakom dopisywała skuteczność w rzutach z dystansu, która w całym meczu wyniosła 46%. Trzecia kwarta praktycznie przesadziła o zwycięstwie Polaków – Turcy nie dość, że nie potrafili odrobić strat, to wciąż tracili coraz większy dystans do biało-czerwonych, którzy w pewnym momencie prowadzili różnicą aż 23 punktów. Ostatecznie reprezentacja Polsku zwyciężyła 82:73 notując tym samym pierwszą wygraną w turnieju.

Koszykarze Legii Warszawa w osobach Jakuba Sadowskiego i Benjamina Didiera-Urbaniaka zdobyli łącznie 12 punktów. Benjamin zapisał na swoim koncie 10 „oczek”, 4 zbiórki, 4 asysty i przechwyt w ciągu 27 minut, jakie spędził na boisku, a Jakub zdobył 2 punkty dokładając do tego jedną zbiórkę i jeden przechwyt w ciągu czterech minut gry, jakie otrzymał od trenera.

Polska – Turcja 82:73 (25:16, 12:12, 34:20, 11:25)

Polska: Kacper Gordon 20, Kacper Marchewka 19, Benjamin Didier-Urbaniak 10, Nikodem Czoska 9, Filip Siewruk 7, Daniel Ziółkowski 6, Szymon Sobiech 5, Mateusz Kaszowski 4, Jakub Sadowski 2, Michał Pluta 0, Błażej Kulikowski -, Norbert Maciejak -.

Trener: Jacek Winnicki, as. Mariusz Niedbalski, Sebastian Potoczny.

Piątek będzie dniem przerwy dla naszego zespołu. W sobotę, 24 lipca reprezentacja Polski zagra z Francją. Początek spotkania o godz. 15:00 polskiego czasu. Transmisja na kanale YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski:
24.07, godz. 15:00 Francja – Polska
25.07, godz. 18:00 Polska – Gruzja

Wszystkie mecze będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem kanału YouTube Gruzińskiego Związku Koszykówki.