Koszykówka: Porażka z Duńczykami

Logo Legia.Net

Michał Grzegorczyk

Źródło: Legia.Net

27-11-2019 / 19:57

(akt. 27-11-2019 / 20:35)

Legia Warszawa w ostatnim spotkaniu FIBA Europe Cup przegrała z duńskim Baken Bears 74:77. Legioniści po bardzo słabej pierwszej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się po przerwie, ale w końcówce zabrakło sił by dogonić rywala.

Duńczycy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Nie można tego niestety powiedzieć o podopiecznych trenera Tane Spaseva, którzy w pierwszej połowie mieli duże problemy ze skutecznością. Poza niemocą ofensywną, jeszcze większym zmartwieniem była kiepska postawa w obronie, która pozwoliła gospodarzom dobrze wejść w mecz i znaleźć odpowiedni rytm rzutowy. Efektem tego było prowadzenie do przerwy 49:28.

W drugiej połowie na placu gry zobaczyliśmy zupełnie inny zespół i legionisci grając lepiej w obronie zaczęli powoli odrabiać straty. Dobra gra Michała Michalaka pozwoliła wygrać trzecia ćwiartkę 27:15. W czwartej kwarcie skuecznie w obronie pokazał się wracający po dłuższej przerwie Romaric Belemene. Jednak najlepszy na boisku w tej odslonie był Filip Matczak, to jego bardzo dobra gra w ataku pozwoliła zmniejszyć straty do tylko 5 „oczek” na 7 minut przed końcem. Gospodarze długo odpierali ataki Legii, jednak w końcówce przewaga stopniała do zaledwie trzech punktów. W ostatnich sekundach rzutem za trzy punkty do dogrywki probował doprowadzić najpierw Micheal Finke, a następnie Jakub Nizioł, niestety obie próby nie znalazły drogi do kosza i Legia przegrała na zakończenie przygody z europejskimi pucharami z Bakken Bears 74:77.

Po raz kolejny w tym sezonie legioniści zagrali fatalnie przed przerwą, a w drugiej połowie dzięki ambitnej grze długo walczyli o zwyciestwo. Niestety po raz kolejny zabrakło sił w końcówce by wyszarpać rywalom wygraną.

Bakken Bears – Legia Warszawa 77:74 (28:16, 21:12, 15:27, 13:19)

Komentarze (3)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Porucznik
  • 0 / 0
Czarno wszystko to widze
Chorąży
  • 0 / 0
Strasznie ale to strasznie slabo gramy w pierwszej polowie prawie kazdego spotkania, potem nadrabiamy walecznoscia i determinacja, aczkolwiek nasze rzuty za 3 punkty to wolaja o pomstwe do nieba. Teraz tylko liga trzeba porzadnie nadrabiac zebysmy czasami nie wylecieli.
Generał dywizji
  • 0 / 0
Niestety słabo gramy ,bez wzmocnień ani rusz .