Redaktor Michał Grzegorczyk

Michał Grzegorczyk

04.12.2021 21:12

(akt. 05.12.2021 08:57)

Koszykarze Legii przegrali na wyjeździe 83:99 z Kingiem Szczecin w 13. kolejce Energa Basket Ligi. Dla stołecznego zespołu to piąta ligowa porażka w tym sezonie.

W sobotnie spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy dzięki dobrej grze Sherrona Dorsey-Walkera wyszli na 5 punktowe prowadzenie. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego pomału odrabiali straty kiedy lepszy fragment gry w tej odsłonie notował Muhammad-Ali Abdur-Rahkman. Po punktach Jure Skificia mieliśmy remis, ale szczecinianie na własnym parkiecie dużo lepiej trafiali z dystansu i właśnie rzuty trzypunktowy Pawła Kikowskiego wyprowadził ich na 8 punktowe prowadzenie. Ostatecznie po dość ofensywnej pierwszej kwarcie King prowadził 28:22.

W kolejnej odsłonie legioniści ponownie zaczęli od kilku strat co pozwoliło gospodarzom powiększyć prowadzenie. Po punktach Djoko Salicia przewaga Kinga urosła do aż 11 „oczek”. Jednak w drugiej części tej odsłony legioniści za sprawą Raymonda Cowelsa i Łukasza Koszarka rozgrywali swój najlepszy fragment tego meczu i na przerwę schodzili przegrywając 48:51.

Po zmianie stron rewelacyjny tego dnia Stacy Davis pomógł gospodarzom wyjść na aż 17 punktowe prowadzenie, ale legioniści postanowili się nie poddawać i po serii punktowej 9:0, o czas prosić musiał szkoleniowiec „Wilków Morskich” Arkadiusz Miłoszewski. Ostatecznie po 30 minutach koszykarze ze Szczecina prowadzili 72:64. Wydawało się, że w ostatniej kwarcie goście jeszcze nawiążą walkę w tym meczu, ale niestety bardzo dobry fragment notował debiutujący w EBL Malachi Richardson i właśnie on do spółki ze wspomnianym Davisem kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili Legii na próby nawiązania walki i odwrócenia losów spotkania. Ostatecznie legioniści przegrali w Szczecinie 83:99 notując swoją piątą porażkę w tym sezonie.

Już w środę (8.12, godz. 18:00) legioniści zagrają u siebie z Parmą Perm w pierwszym meczu II rundy FIBA Europe Cup.

King Szczecin - Legia Warszawa 99:83 (28:22, 23:26, 21:16, 27:19)

King: Stacy Davis 26 pkt. 7 zb. 1 as., Sherron Dorsey-Walker 19 pkt. 3 zb. 3 as., Malachi Richardson 18 pkt. 1 zb. 3 as., Jakub Schenk 10 pkt. 4 zb. 8 as., Djoko Šalić 10 pkt. 4 zb.,, Mateusz Bartosz 6 pkt. 4 zb. 4 as., Jay Threatt 4 pkt. 2. zb. 3 as., Filip Matczak 3 pkt. 2 zb. 5 as., Paweł Kikowski 3 pkt. 1 as., Kacper Borowski-,Michał Kroczak-, Szymon Rosiński-

Legia: Raymond Cowels 23 pkt. 1 zb. 3 str., Strahinja Jovanović 13 pkt. 2 zb. 3 as. 3 str., Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 10 pkt. 4 zb. 6 as., Łukasz Koszarek 10 pkt. 1 zb. 6 as., Jure Skifić 10 pkt. 3 zb. 3 as., Adam Kemp 7 pkt. 2 zb., Dariusz Wyka 6 pkt. 2 zb. 1 as. 3 bl., Grzegorz Kulka 4 pkt. 1 zb. 3 as., Grzegorz Kamiński 0 pkt. 1 zb. 1 as., Benjamin Didier-Urbaniak-, Szymon Kołakowski-,Jakub Śliwiński-