Koszykówka: Soulade wygrał konkurs wsadów, Prewitt bliski wygranej

Redaktor Piotr Kamieniecki

16.02.2019 16:46

(akt. 17.02.2019 08:29)

Mo Soulade wygrał konkurs wsadów odbywający się przy okazji turnieju finałowego Pucharu Polski koszykarzy. W rundzie finałowej zawodnik Legii zdobył 88 punktów. Walka do końca trwała z kolei w zawodach dla graczy najlepiej rzucających za trzy punkty. Omar Prewitt był o krok od zwycięstwa.

Koszykarze Legii Warszawa odpadli już z Pucharu Polski, lecz turniej w Arenie Ursynów trwał nadal. Na sobotę zaplanowano m.in. konkurs wsadów, w którym udział wzięli dwaj zawodnicy stołecznej drużyny: Mo Soulade, a także Michał Kołodziej. Polak zakończył udział w zawodach na pierwszej rundzie, lecz zawodnik urodzony w Londynie awansował do finału.

Konkurs wsadów:

1. Mo Soulade (Legia) - 88 punktów (48+40)
2. Kacper Borowski: 69 punktów (45+24)
3. DeVonte Upson  43 punkty (20+23)

Po konkursie wsadów, odbyły się zawody w rzutach za trzy punkty. Na parkiecie ponownie pojawił się zawodnik Legii. „Wojskowych” reprezentował Omar Prewitt, który rywalizował z Michałem Chylińskim (Stal Ostrów Wlkp.), Marcinem Dutkiewiczem (Start Lublin), Pawłem Kikowskim (King Szczecin), Tre Bussey’em (Poplharma Starogard) oraz Michaelem Umehem (Polski Cukier Toruń). Amerykanin z Legii w pierwszej rundzie zdobył szesnaście punktów. Taki wynik wystarczył do awansu do finału. W walce o nagrodę zawodnik Legii mierzył się z Bussey’em oraz Chylińskim.

Amerykański koszykarz Legii rozpoczął zmagania w finale i to z przytupem. Prewitt zdobył 21 „oczek”. Bussey nie nie był w stanie dorównać rodakowi i zanotował jeszcze gorszy wynik niż w pierwszej rundzie (13 punktów). Polak walczył jedna dosłownie do końca. O losach rywalizacji zdecydował ostatni z 25 rzutów! Chyliński wykorzystał szansę i zanotował 22 punkty zdobywając nagrodę dla najlepszego rzucającego „trójki”.