Koszykówka: Wciąż bez wygranej. Śląsk lepszy od Legii

Redaktor Marcin Szymczyk

19.12.2019 22:30

(akt. 20.12.2019 09:19)

Koszykarze Legii znów źle weszli w mecz, goście z Wrocławia szybko wyszli na prowadzenie. Legioniści zaczęli gonić wynik w drugiej kwarcie, doprowadzili nawet do remisu, ale Śląsk ponownie odskoczył na bezpieczną odległość punktową. Kolejna szarża "Zielonych Kanonierów" miała miejsce pod koniec trzeciej części gry, dobre zawody grał debiutujący Kahlil Dukes, ale goście wciąż prowadzili dziewięcioma punktami. Ostatecznie skończyło się porażką 71:98.

Mecz Legii ze Śląskiem to spotkanie dwóch uznanych firm, ale i dwóch rozczarowań bieżącego sezonu. Legia wygrała tylko dwa spotkania i wyprzedza jedynie Polpharmę, a Śląsk miał wrócić do gry o najwyższe cele, a na własnym parkiecie jak do tej pory wygrał tylko jeden mecz, resztę zwycięstw odniósł na wyjazdach... W spotkaniu bezpośrednim lepsza była ekipa z Wrocławia. Legioniści tradycyjnie źle weszli w mecz. Trener Tane Spasev krzyczał pobudka, budzimy się, ale na niewiele się to zdało - rywale wypracowali sobie 11 punktów przewagi. W drugiej kwarcie "Zieloni Kanonierzy" gonili wynik, doprowadzili nawet do remisu, mieli szansę dwukrotnie wyjść na prowadzenie, ale żadnej z akcji nie wykorzystali. Skończyło się na 8 punktach straty i nadziejami, że po przerwie będzie lepiej. W trzeciej części gry mecz był wyrównany, niestety w czwartej kwarcie nastąpił brutalny dla legionistów odjazd Śląska - wynik tej częsci gry to powiększenie przewagi o 18 puntów. Legia zasłużenie przegrała ze Śląskiem.

Udany debiut zaliczył Kahlil Dukes. Pokazał, że dysponuje niezłym rzutem, zaliczył 7 asyst i 5 zbiórek. Było też 5 strat ale to można usprawiedliwić małą liczbą treningów i brakiem zgrania z kolegami. Niestety był to jedyny pozytyw czwartkowego meczu.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 71:98 (17:28, 24:21, 23:24, 7:25)

Legia: Michalak 20 (4), Dukes 18 (3), Milovanović 8, Matczak 4, Belemene, Pinder 14 (1), Sączewski 3 (1), NIzioł 3 (1), Koźkow 1, Linowski, Nowerski, Sadowski

Śląsk: Humphrey 12 (1), Wojciechowski 12, Joseph 11 (1), Gabiński 9 (1), Łączyński 7 (1), Dziewa 22, Gibson 11 (3), Musiał 5, Dorn 3 (1), Kulon 3 (1), Chrabascz 3, Żelezniak