Aleksandar Prijović

Krok do przodu z Prijoviciem, wybór stopera

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

22.07.2022 17:15

(akt. 23.07.2022 00:55)

Cztery dni temu informowaliśmy o tym, że pojawił się temat powrotu do Legii Warszawa Aleksandara Prijovicia. Jak udało nam się dowiedzieć wszelkie szczegóły między zawodnikiem i klubem są już dogadane. Trwają natomiast rozmowy między agentami piłkarza i władzami Western United. Australijczycy nie są przekonani do tego, by pozbywać się swojego napastnika, a już na pewno nie za darmo.

Sprawa jest trudna, ale nie beznadziejna. Szanse na wypożyczenie są realne. A o tym, że "Prijo" potrafi być przekonujący w rozmowach ze swoim pracodawcą przekonali się włodarze Legii, gdy piłkarz otrzymał ofertę z PAOK-u Saloniki. W Warszawie uznano, że lepiej by został, a jednak trafił do Grecji za 2 mln euro i spędził tam dwa lata. Stamtąd za 10 mln euro został wytransferowany do Arabii Saudyjskiej, do Al-Ittihad. Po półtora roku przeniósł się do Australii, do Western United. W ostatnim sezonie zagrał w 27 meczach, strzelił 13 goli. 

Na rozstrzygnięcie swojej sprawy czeka Mateusz Wieteska, który otrzymał ofertę z Clermont występującego w Ligue1. - Teraz wszyscy musimy pracować nad znalezieniem odpowiedniego zastępcy dla Wieteski. To kolejna sprawa, która powinna wybrzmieć. Powiedzieliśmy sobie, że jeśli nie uda się znaleźć zastępstwa, to na tych warunkach nie puścimy Mateusza. Zawsze trzeba uwzględnić interesy obu stron – jeśli one nie są uszanowane, to nie możemy się na coś takiego zgodzić. Poszukiwania trwają - oznajmił na konferencji prasowej trener Kosta Runjaić.

W mediach już pojawiła się informacja, że na Łazienkowską w miejsce Wieteski ma trafić Robert Ivanov z Warty Poznań. Rozmowy w sprawie transferu Fina już trwają, ale stoper Warty nie jest jedynym kandydatem z jakim toczą się rozmowy i nie jest powiedziane, że wybór padnie jednak na kogoś innego. Pozostali kandydaci nie grają obecnie w Ekstraklasie. Jak informuje TVP Sport jednym z nich jest Sebastian Walukiewicz. W ostatnim sezonie obrońca stracił wiele czasu z powodu kontuzji. Łącznie rozegrał dziewięć spotkań i przebywał na murawie przez 456 minut. Do gry wrócił w kwietniu, kiedy jego klub walczył o utrzymanie w Serie A. Nie udało się, a to sprawiło, że jego zespół w kolejnych rozgrywkach będzie rywalizował na drugim poziomie rozgrywkowym. Walukiewicz wrócił do zdrowia po kontuzji. Gra w sparingach Cagliari i wrócił do wysokiej dyspozycji fizycznej. Obrońca jest gotowy, ale przede wszystkim głodny kolejnych występów. Sezon spędzony w Serie B nie brzmi jednak idealnie. Wiele wskazuje na to, że Walukiewicz zmieni klub w letnim oknie transferowym. Legia mogłaby go jedynie wypożyczyć.

Polecamy

Komentarze (135)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.