News: Która pozycja najlepsza dla Ivicy Vrdoljaka?

Która pozycja najlepsza dla Ivicy Vrdoljaka?

Źródło: Przegląd Sportowy

04.10.2011 08:22

(akt. 13.12.2018 00:44)

<p>Kapitan Legii może trafić na ławkę rezerwowych. W meczu z Wisłą Kraków przyćmił go Janusz Gol. Karę za żółte kartki odcierpiał też Ariel Borysiuk. Kiedy patrzyło się na grę Janusza Gola i Ivicy Vrdoljaka przeciwko mistrzom Polski, można było przecierać oczy ze zdziwienia. Jakby obaj zamienili się koszulkami. Chorwat w pierwszej połowie notował stratę za stratą, Polak grał dojrzale, a dzień później zaowocowało to kolejnym powołaniem od Franciszka Smudy. Po przerwie kapitan Legii był już lepszy, jednak do formy z poprzedniego sezonu, kiedy był sercem zespołu Macieja Skorży, wciąż mu daleko.</p>

- Racja, w pierwszej połowie były straty z mojej strony. Wiem o tym, biorę za to odpowiedzialność. Jednak nie ukrywam, że w ostatnich tygodniach zabolały mnie niektóre opinie na temat mojej gry i tych strat. Wszyscy oceniający odnotowywali je, kompletnie nie zwracając uwagi, że nie grałem jako defensywny pomocnik, a pod napastnikiem, jak choćby w Eindhoven. Na tej pozycji ryzykuje się o wiele częściej, z tego wynikają straty - tłumaczył Vrdoljak.

Trener Skorża w zależności od potrzeb modyfikuje ustawienie swojego zespołu. Jeśli w środku pola decyduje się wystawić trójkę graczy (Ariel Borysiuk, Vrdoljak, Gol), to właśnie Chorwat skoncentrowany jest na wspomaganiu Danijela Ljuboi, a mniej na destrukcji. Tak było w meczu przeciwko PSV (0:1), a już trzy dni później w derbach Warszawy (1:2) kapian Legii zagrał obok Michała Żewłakowa na środku obrony. I to wydaje się być optymalna pozycja Vrdoljaka. Defensywa Legii gra wysoko, a Chorwat dobrze wyprowadza piłkę z własnej połowy, ale przy takim ustawieniu na ławkę rezerwowych musiałby powędrować kolejny z powołanych do kadry narodowej, Marcin Komorowski. Skorża ma więc o czym myśleć.