News: Kucharczyk wraca do pierwszego składu

Kucharczyk wraca do pierwszego składu

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

30.03.2017 08:42

(akt. 07.12.2018 10:44)

Blisko dwa tygodnie temu w Gdańsku Michał Kucharczyk wszedł na boisko w meczu z Lechią gdy ta prowadziła 1:0. Zdobył dwie bramki i przesądził o wygranej Legii i awansie w tabeli. Docenił to trener Jacek Magiera, komplementował "Kuchego" niemal na każdym kroku. Wszystko wskazuje na to, że na pochwałach się nie skończy, że Kucharczyk wystąpi w ataku od pierwszej minuty w najbliższym meczu z Pogonią Szczecin. Miroslav Radović wróci na bok pomocy, zaś Kasper Hamalainen na ławkę rezerwowych.

Tak przynajmniej wynikało z ustawienia na treningach we wtorek i środę - informuje "Przegląd Sportowy". Wczoraj, podczas zajęć taktycznych Kucharczyk był wystawiany w ataku i na skrzydle. We wtorek na zajęciach trafiał do siatki raz za razem. Może więc okazać się lekarstwem na nieskuteczność mistrzów Polski. Ostatni raz od pierwszej minuty Kucharczyk grał w lidze drugiego grudnia, kiedy Legia zremisowała u siebie z Wisłą Płock 2:2. Od tamtej pory na boiskach ekstraklasy spędził niespełna sto minut. W trzech spotkaniach w ogóle nie pojawił się na murawie. Cierpliwie czekał, aż dzień przed urodzinami odmienił spotkanie w Gdańsku. Zaliczył pierwsze ligowe trafienia od listopada, kiedy w doliczonym czasie pokonał bramkarza Jagiellonii i ustalił wynik starcia w Białymstoku (4:1).