Latem wielu piłkarzy może opuścić Łazienkowską

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-10-2020 / 08:20

(akt. 12-10-2020 / 08:35)

Nieco ponad rok temu w szatni Legii doszło do dużych zmian. Po sezonie 2018/19 z zespołem pożegnali się m.in. Arkadiusz Malarz, Adam Hlousek, Kasper Hamalainen, Michał Kucharczyk, Iuri Medeiros czy Miroslav Radović. Prezes i właściciel klubu Dariusz Mioduski mówił wówczas, że struktura kontraktów w zespole blokowała możliwość zmian i kwestia wygasających umów ułatwiła pewne ruchy.

W następnych miesiącach Warszawę opuściło kolejne grono piłkarzy - Cristian Pasquato, Mateusz Żyro, Łukasz Moneta, Michał Kopczyński,Tomasz Jodłowiec, Cafu, Sandro Kulenović, Carlitos, Jarosław Niezgoda, Sebastian Szymański i Radosław Majecki. W sumie siedemnastu piłkarzy w ciągu dwunastu miesięcy. To prawdziwa rewolucja. A wiele wskazuje, że wkrótce możemy doczekać się kolejnej.  

W grudniu 2020 roku kontrakt z Legią wygasa Domagojowi Antoliciowi - umowa kończy się i prawdopodobnie nie zostanie przedłużona. Zawodnik ma zostać przy Łazienkowskiej do końca rundy jesiennej.

Trzęsienie ziemi może mieć miejsce po sezonie. Kontrakty do czerwca 2021 roku mają: Radosław Cierzniak, Artur Boruc, Inaki Astiz, Paweł Stolarski, William Remy, Luis Rocha, Igor Lewczuk, Marko Vesović, Michał Karbownik, Walerian Gwilia, Paweł Wszołek, Mateusz Cholewiak, Joel Valencia, Vamara Sanogo i Jose Kante. Z tej grupy Karbownik i Valencia są do Legii wypożyczeni i trafią do swoich klubów czyli Brighton i Brentford. Na propozycje przedłużenia kontraktów mogą liczyć tylko nieliczni.

W przypadku pukającego do drzwi pierwszego zespołu Ariela Mosóra jest tak, że również ma ważną umowę do końca trwającego sezonu, ale gdy rozegra określoną liczbę minut w pierwszym zespole, umowa zostanie przedłużona o rok.

Komentarze (332)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
To szykuje się kolejna rekonstrukcja?
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Mam wrażenie, że tekst o tym tytule czytam co roku, tylko że obecnie pojawił się wyjątkowo wcześnie. Mam takie pytanie precyzujące i raczej retoryczne: czy to że obecni piłkarze odejdą w niesławie gwarantuje choćby w minimalnym stopniu, że zastąpią ich lepsi?
Pułkownik
 • 1 / 0
Jest ruch w intetesie...
Ja tam bym poświęcił 1-2 sezony na reset kadry, oczywiście piszę to jako kibic. Szrot niech się zwija, zostaje szkielet, i wokół nniego niech śmigają młodzi, nawet kosztem wyników. Klub sportowo idzie po równi pochyłej w dół.Remanent potrzebny na wczoraj.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Ogólnie wszyscy out jedynie zostawił bym doświadczonego bramkarza jak by zgodził się na ławkę. Skład jaki by został nie było by tragedii można by było coś fajnego zbudować.
........ Muzyk......
?../ Mosór/Jedza/Juranovic
.... Ślisz/Martins....
Kapustka/Luqinias/...?...
…...... Rosolek.......
Starszy kapral
 • 0 / 0
MUZYK
Mladenovuc,/Mosor/Jedza/Juranovic
............ ŚLISZ/Martins
KAPUSTKA/LIQUINIAS/....?...
.......... ROSOLEK
Starszy kapral
 • 0 / 0
Jeszcze zostaje Wieteska Lopes do tego kilku młodych ambitnych i na ekstraklasę spokojnie wystarczy Europy i tak w najbliższym czasie nie podbijemy. Zejść z kosmicznych kontraktów jak odejdzie tyłu gości to na 2, 3 wzmocnienia wystarczy z rozsądnymi kontraktami.
Podporucznik
 • 1 / 2
Ja bym tu zaprosił Madzię Gesler, niech wywali Miodkowi wszystkie gary i zdobi w tym burdelu klubowe rewolucje
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Kolejnego bezmózga chcesz w klubie?
Podporucznik
 • 1 / 0
Niech idą swoje już wydoili z kasy klubu!
Dareczek co roku dokłada 10 mln złotych po czym wyciąga z transferów 20 mln. Lepiej jak w Fortunie. Interes się kręci. My traktujemy to jak świątynie i się wkurzamy a Dareczek jako interes i spływa po nim jak po kaczce bo za chwile sprzeda sobie.
Aż takie proste to nie jest. Straty są wyższe. Transfery ledwie pokrywają dziurę i bieżące pożyczki. Legia nie ma dochodów w zasadzie z dni meczowych przez Covid. Wyjściem w najbliższym czasie jest mocne ograniczenie płac by nie były one zależne od awansu do pucharów i uwzględniały stratę związana z pandemią z samych dni meczowych klub jest ok 30 mln w plecy. Podsumowując gramy w dużej mierze młodzieżą uzupelniona doświadczonymi piłkarzami jak Jedza/Lewczuk, martins, Wszolek. Finansowo dla piłki bardzo trudne lata. Bez redukcji płac się nie obędzie.
Podporucznik
 • 1 / 1
[email protected]
Na razie to gramy głównie szrotem bo młodzież błąka się w II drużynie. Tylko zdolna młodzież wsparta o jakościowe transfery może uzdrowić naszą sytuację
Poziom szeptu prezentują na chwilę obecną nowi zawodnicy. Młodzież gorzej nie zagra.
Na chwilę obecną mój skład
Boruc
Juranovic Mosor Jędrzejczyk karbownik
Wszołek Antolic/Martins Slisz Mladenovic
Rosołek
Na zmiany Kostorz kapustka, Pekhart/Kante.
W tym momencie w 18nastce meczowej nie widzę Stolarskiego, Remy, Valencii, rochy, lopeza. Są totalnie bez formy.
Grunt, ze Pekhart i Lopes maja kontrakty do 2023, wiec o sile ataku nie musimy sie martwic.
Te transfery to strzał w kolano. Może ktoś tak specjalnie podcina skrzydła. Może przeliczył Dareczek że nie opłaca się awansować? musiałby wypłacić premie zawodnikom, utrzymać lub wzmocnić kadrę a tak premii brak, zawodników sprzeda i tak lepiej na tym wyjdzie.
Plutonowy
 • 0 / 2
Veso i może Kante i Boruc jako zmiennicy. Wiadomo Karbo niestety sprzedany. Reszta wolna droga , chciałoby się powiedzieć w końcu.
Major
 • 3 / 0
zostawiłbym 3 piłkarzy.... reszta to szrot lista
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Myślisz, że przyjdą lepsi???
Starszy kapral
 • 5 / 3
W tej chwili najważniejszy jest...Mosór.
Po wszystkich wtopach z brakiem odpowiedniego wprowadzanie młodych, jak jego też stracimy, z jego nazwiskiem, to zostaniemy w tym wyścigu o młodych naprawdę w tyle.
Jeśli chodzi o zawodników - załóżmy, że odejdą wszyscy. Ile słabsi będziemy? Veso i Wszołek - duża strata bo nie mamy skrzydłowych.
Reszta? Powiedziałbym, że teoretycznie ich strata to strata.
Wymieniłbym wszystkie poniższe kontrakty na 2-3 moze i wieksze ale za ludzi prezentujących odpowiedni na Legię poziom a ilość robił wychowankami.
Pozdr!
Boruc - zobaczymy czy będzie wola z obu stron.
Cierzniak - nie, po co nam wieczny rezerwowy...
Astiz - moze w rezerwach? .
Lewczuk - ale jako 5 stoper w kadrze/gość, który poprowadzi rezerwy do awansu i wychowa np Macenke
Stolarski - nie. on się nie rozwija, pali wszystkie szanse, które dostaje. Czas na kogos z II.
Remy, Rocha, Cholewiak - nie - dla mnie to symbole "złego transferu".
Veso, Wszołek, Kante - tak, jeśli będą chcieli zostać.
Gwilia - czas pokaże, 10 on nie będzie, ale może trener sprawdzi go głębiej z dobrym skutkiem.
Antola, Sanogo - nie, chyba, że na konstrukcji kontraktu gdzie większa kasa jest do podniesienia z boiska niż z samego "bycia" w Legii.
Generał brygady
 • 0 / 0
Akurat Cierzniak jako 3 bramkarz to jest bardzo fajna opcja. Na warunki legijne zarabiałby grosze, a wystarczy pooglądać kulisy, że od lat to jest bardzo pozytywna osoba w tej szatni. A jakiś doświadczony bramkarz przy dwóch młodych jest potrzebny, chociażby po to, żeby pomagać w ich rozwoju, rozmawiać, sprowadzać na ziemię. Zresztą nawet jak wejdzie do bramki to jest solidny.
Panowie w Legii nie ma żadnego planu , wizji .
Uzasadniam wywalono p. Sa Pinto ten przynajmniej nie cackal się z lalusiami i..prezesem , szybko znalazł pracę w Bradze i awansowal do 1/16 LE czyli coś tam umie .
Przyszedł Dupović i wywalaja starych repow aby za chwile sprowadzać Cholewiakow czy Lopezow , Pethardow czyli znów starych repow . Gdzie tu sens i logika ? . Malo tego pozbywa się najlepszego strzelca i przy okazji mlodego Kulenovicia . Dupovic stawia na mlodego " mowiac wszem i wobec że to lepsza wersja Carlitosa a kibic zeby zaciska co ten ignorant wyprawia na czele z Mioduchem .Trzeba mieć dobrze w bani aby nie korzystać z najlepszego strzelca w meczach o wszystko a właściciel sie temu przygląda.Dupovicia już nie ma ale zostały Cholewiaki , Lopezy , Petrhardy i inne wynalazki Dupovicia .
Chorąży
 • 0 / 0
Dokładnie. Wywalono dobrych starych żeby sprowadzić słabych starych. A niszczenie Carlitosa zakończone minimalna porażka ze Szkotami to już był absurd.
Chorąży
 • 0 / 0
Uja umie. Braga w lidze była pod jego rządami na najniższym miejscu od lat.
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Veso i Wszołek reszta żegnam
Uj z nimi ja bym zostawił tylko Luqinhasa !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Veso, Wszołka też. Reszta może iść. Młodzi niech grają
Marszałek Polski
 • 0 / 2
I grał jeden na jedenastu???
A niech idą w piz.... i nie wracają
Pułkownik
 • 2 / 1
Tryb przypuszczający jest nieuzasadniony.

Wkrótce wielu piłkarzy musi opuścić Łazienkowską.

Pzdr
Generał brygady
 • 1 / 1
Legia musi pójść w jakość nie ilość. Ta kadra cała jest zbudowana na piłkarzach solidnych, którzy mogą się przydać. Tylko liderów i gwiazd brakuje, a jak się nie klei gra to nie ma komu tego pociągnąć. A koszty utrzymania takiej kadry są takie jakbyśmy tutaj z 5 piłkarza ponad ligę mieli z wielkimi kontraktami. A mamy armię 30 latków zarabiających +/- 300 tys euro rocznie co na Ekstraklasę to są bardzo duże pieniądze. I tak przepalamy budżet na ich pensje i kroczymy od jednej rewolucji do drugiej, zasypując kolejne dziury sprzedażami młodych Polaków. Tylko co jak się zdarzy rok czy dwa, że nie będzie kogo sprzedać? Do czego taka polityka wtedy doprowadzi, bo z finansami jedziemy po bandzie równie mocno jak Leśny, ale tamten podejmował ryzyko płacenia większych pieniędzy i potrafił ściągnąć tutaj naprawdę kozaków, a teraz mamy politykę solidniaków, która kosztuje rocznie tyle samo, ale efektów nie przynosi.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Dokładnie, jakość. Zostawić trzon typu Mladenovic, Wszołek, Luquinhas, Slisz, Jędza, Veso. Dokoptować młodych typu Mosór, Niski, Włodarczyk, Cielemęcki. W najsłabszych pozycjach wziąć jednego kota zamiast trzech przeciętniaków.
Ech. Łatwo się mówi a wyjdzie jak zwykle
Dawac Mosora do pierwszego skladu!
Mosór nie zbawi tego zespołu.
Sam Mosor nie ale warto w niego inwestowac.
Marszałek Polski
 • 2 / 2
Zbawić wiadomo że nie zbawi. Ale wzmocni a to już coś.
No i zostaniemy z Pekharyem i Lopesem3, gratulacje. Tylko czy uda się zatrzymać Veso i Wszołka. Boję się, że akurat ono będą mieli propozycję. I będą mieli gd ie odejść. I pewnie w panice przedłużamy nie tych co potrzeba. I koniecznie Mosór do pierwszego zespołu.
Predzej czy pozniej gra zaskoczy, musi. Nawet z Michniewiczem. Jezeli Mosor do pierwszego skladu to nie winic go za ewentualne babole.
Starszy kapral
 • 4 / 5
Wszołek. Marko. Kante. Muszą zostać. Reszta już niekoniecznie ;).
Generał brygady
 • 7 / 0
Pamiętaj, że Pekhart (31) i Lopes (29) mają kontrakt do 2023 roku. Czy jest sens przedłużać Kante, który będzie miał 31 lat i raczej to co miał najlepsze to już w Legii pokazał i do tego więcej nie nawiąże? Moim zdaniem nie, tu trzeba zimą przede wszystkim znaleźć konkretnego napastnika, a nie kolejnego klocka, którego trzeba piłką trafić, żeby bramkę strzelił, a w grze jest kompletnie nieprzydatny.
Kante już niekoniecznie. Trzeba znaleźć w końcu napastnika z prawdziwego zdarzenia. Bo inaczej nic się z przodu nie zmieni. Owszem moģlby zostać jak byśmy pogoninili Lopesa i Pekharta. Ale to się pewnie nie stanie.
Kante by m jednak nie skreslal. Mam nadzieje ze niedlugo dojdzie do formy. Zobacyzmy jak to sie rozwinie.
Major
 • 5 / 2
Żeby dojść do formy musiałby przestać co chwila łapać kontuzje. Przy takiej powtarzalności drobnych urazów nie ma mowy o dojściu do formy. Nie wiadomo tylko, czy uda mu się to w Legii, bo przykład Novikovasa, który wygląda znakomicie w nowym klubie i reprezentacji po odejściu z Legii pokazuje, że w naszym klubie aktualnie trudno zawodnikowi wrócić do pełni zdrowia, a co dopiero formy. Opieka medyczna oraz pion przygotowania fizycznego dorównał już chyba poziomowi gabinetów prezesowsko-dyrektorskich, a to dobrze nie wróży na przyszłość.
Generał broni
 • 1 / 0
Wszołek i Veso muszą zostać. Powinien trener dać szansę Stolarskiemu na grę regularną w pierwszym składzie, bo uważam, że to jest zawodnik do uratowania. No i Ariel Mosór powinien jak najszybciej dołączyć do podstawowych obrońców. Jaki jest sens grać "starymi" w obronie jak są w słabej formie i nic drużynie nie dają.
Sierżant
 • 3 / 0
Nie pamietam tak slabej kadry Legii jak jest teraz. Tu nie ma zadnego zainteresowania innych klubow tymi kopaczami. Do powaznej pilki nikt ich nie chce bo to zbieranina slabych emerytow. A mlodzi nie zdaza nic zrobic dla klubu bo juz sa sprzedawani. Mioduski zrobil z Legii taka biedronke. Co z tego ze zwolni trenera , Kucharskiego czy kopaczy jak nikt lepszy nie przyjdzie na ich miejsce.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jak się pozbywa najlepszych młodych za darmo bo nie dostaną nawet szansy bo grają takie tuzy jak lewczuk, gwilia czy cholewiak to tak jest
Zegrze - mysle ze druzyna byla budowana pod kontem PE - aby awansowac. Nie wypalilo ale gdybysmy sie tam dostali to mozna byloby spokojnie mlodziez wprowadzac.
Generał brygady
 • 6 / 1
Remy'emu to już teraz wyjść z propozycją rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Jak się nie zgodzi to niech choinki ubiera, bo szkoda, żeby zajmował miejsce w I kadrze takiemu Mosórowi. Po sezonie i tak odejdzie, a pożytku z niego żadnego, znowu jest jak zwykle kontuzjowany, a jak nawet nie jest to wygląda jak oldboy, a nie piłkarz. Ogólnie szkoda, że jego kariera tak się potoczyła, bo gość miał potencjał dużo ponad tę ligę, ale do piłki podchodzi tak samo poważnie jak i Nagy.
Podporucznik
 • 1 / 0
W sumie jestem ciekawy kto wypadł gorzej: Phillips z Dudelange czy Remy z Górnikiem.

Chociaż galerię obrońców którym odcinało mózg w pucharach mamy pokaźną. Pazdan, Vesović, Astiz, Lewczuk.
ciekawe czy jest szansa na sprowadzenie Besnik Hasiego w roli dyrektora Transferowego ,gość ma masę kontaktów i fajnych piłkarzy nam przyprowadził
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Pani Iga byłaby w szampańskim nastroju
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Eeeee tzn Iza
nie żeby coś ale gościu może trenerem jest przeciętnym ,ale oko do piłkarzy miał i ma nadal
Sierżant
 • 0 / 0
chyba czlowiekiem srednim...
Najbardziej mnie w tym wkurza, że jeszcze jedna rewolucja się nie skończyła, już zaczyna się druga. To pokazuje że zmiany były nieprzemyślane. Jeszcze bardziej mnie wkurza, że byc może paru piłkarzy coś grać potrafi, ale wiele rzeczy w drużynie nie funkcjonowało, nie wiem, taktyka, przygotowanie motoryczne, coś jeszcze... w związku z czym trudno wyłowić tych mających potencjał. Jest po prostu źle na wielu płaszczyznach.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tutaj wieczne zarządzanie kryzysowe. Czy kiedyś były tu dwa sezony spokoju?
Podporucznik
 • 2 / 2
Boruc, Remy, Rocha, Cholewiak i Sanogo nie będą raczej mieli czego u nas szukać. Boruc nie zachwyca i nie ma wielkiej motywacji żeby u nas grać(ponoć żona go namówiła na jeden sezon, a on się nie palił). Remy, obawiam się, praktycznie już zakończył karierę i w najwyższej lidze zagra to może na Malcie. Sanogo jest pomyłką od początku i nie wiem co ten facet robi w Ekstraklasie. Rocha jest przeciętny, więc w sumie po co go utrzymywać skoro równie dobrze możemy ogrywać przeciętniaka z Legii II. Cholewiak to moje wielkie rozczarowanie. Przyjąłem go jako gościa, który będzie zaiwaniał po boisku i uzupełniał braki. W rzeczywistości po dobrym początku skapcaniał totalnie i nie chce mu się biegać, więc jest kompletnym dzbanem bez zalet piłkarskich.

Cierzniak jeszcze parę lat pociągnie, nie wiem czy byłby nawet teraz gorszy od Boruca. Astiz podobnie, chociaż zawalił Dudelange, to jest to dobry człowiek dla Legii i zawsze się przyda na mniej ważne mecze. Lewczukowi bym dał z rok, dwa, pod warunkiem że nie będzie blokować Mosóra. Stolar jest po prostu dobry, i może da się go nauczyć grać na lewej obronie. Veso, Gwilia, Wszołek to piłkarze do pierwszego składu, z czego tylko Wszołek realistycznie może odejść. Przy odejściu Antolicia Gwilia po prostu musi grać, bo to co prezentuje sobą Martins to jest hobby futbol, a Slisz jest za drewniany by się brać za rozgrywanie.

Pytanie jak bardzo biedni naprawdę jesteśmy. Żeby się nie okazało, że przedłużymy z Cholewiakiem i Sanogo, a puścimy Mosóra, Wszołka i Stolarskiego. Wtedy to już byśmy naprawdę szusowali w stronę środka tabeli.
Podporucznik
 • 0 / 1
Boruc- najlepszy zawodnik Legii w meczach pucharowych, a ten gada, że Cierżniak byłby lepszy :)
Żona to chciała do USA a nie do Polski na jeden sezon.
Pytanie, czy Wszoek i Vesovic będą zainteresowani nowym kontraktem. Raczej wątpliwe, by chcieli brać udział w tej amatorce..
Pułkownik
 • 4 / 0
Rozmowy wstepne powinny juz sie toczyć ale pewnie Kucharski ma coś ważniejszego do roboty
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Poczekają z przedłużeniem kontraktu, tamci dostaną jakieś fajne oferty z bogatszych klubów i tyle będzie
Chorąży
 • 0 / 0
miejmy nadzieje ze niedlugo juz Kucharski nie bedzie mial nic do gadania w klubie...
Nawet jak Legia jakimś cudem będzie bić się w tym sezonie o mistrza, to latem trzeba będzie budować drużyne od nowa. Valencia i Karbownik po sezonie odejdą, Slisza pewnie sprzedadzą. Kilku skończą się kontrakty. Jak Mioduskiemu nie spadnie forsa z nieba, to na ich miejsce wjedzie nowy wagon szrotu. Niezgrana drużyna zbierze łomot w eliminacjach od przypadkowego rywala...
Jakby ta drużyna nie zebrała łomotu :)
Tu nie o to chodzi. Jak ma być rewolucja to w zimie i jakościowa, żeby mieli czas się zgrać. Ale na to nie ma pieniędzy, więc będziemy dalej się ośmieszać ściągając szrot.
Idealnie by było jakby w zimę była jakościowa, z tym rozumiem o co chodzi, tylko po ich popisach w pucharach to nawet jak ma przyjść inny szrot w najgorszym wypadku to i to już wolę.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
OO czytam właśnie, że Czesio właśnie się z kasztanił i uciekła z reprezentacji, widzi, że jeszcze dwie porażki i to guano będzie ciec po nogach
Pułkownik
 • 0 / 1
nie "może" tylko powinno lub inaczej musi
Marszałek Polski
 • 1 / 2
ooo to już zakręci się koło 30 w 24 miesiące:) no jak to ma być poważnie, a następni już w kolejce:) No jak tu ma być profesjonalnie?
Niech ktoś mi ku.rwa ruszy Cholewiaka, to nasza gwiazda, nie każdy może grać na LO, LP, ŚN, Miodek a tylko go rusz
Za te puchary to oprócz Boruca to niech wypierdalają wszyscy.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Stadu wypie..rdalającemu najlepiej niech przewodniczy Miodek z Kucharskim
Dokładnie, bo mi nie chodziło tam tylko o piłkarzy tylko ogólnie o ludzi pracujących w tym klubie.
Brakuje jednego najważniejszego nazwiska na tej liście. Znany z nieudolności charakterystyczny pudlowaty łeb. Pan Dariusz M.
Biedny zbawca Legii siedział tyle czasu w szafie i znalazł już winnych. Najpierw winny był Vuko, potem Kucharski, teraz piłkarze do zwolniania.
Niestety ten facet to baran i nigdy nie dojdzie do słusznych wniosków, że to on jest problemem.
Chorąży
 • 1 / 0
tylko pytanie kto bedzie trenerem za ten czas, moze sie koncepcja zmienic 4 razy i odejda jeszcze nie Ci co potrzeba...
Chorąży
 • 6 / 0
tylko Veso i Wszolek, reszcie juz mozna smialo podziekowac..
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dokładnie. Do tego zostawić Mladena, Slisza, Luqiego a reszta niech bryluje w innych klubach
Zostawili zdrowie, zostawili serce... Pakować się...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Umiejętności też gdzieś zostawili
Czesiek zwkolniony z kadry u21 :D ciekawe ile wytrzyma w legii
Starszy sierżant
 • 4 / 0
tam kontrakt miał do końca roku , jaja będą jak i Miodek go wyrzuci z klubu do stycznia to zostanie bez kadry i bez klubu ten poznański słowik.
Sierżant
 • 1 / 2
Powinien się oddać do dyspozycji, ściągnięto go tu w jednym celu - mieliśmy wygrać dwa mecze u siebie, potem choćby potop. Celu nie zrealizował, gdyby miał wyczucie sytuacji powinien zadeklarować że będzie w Legii do czasu zakontraktowania nowego trenera.
Absurd, podpisał kontrakt na 2 lata a nie na 2 mecze.
~JanuszNosacz
 • 0 / 0
Śmiech przez łzy. Z jednej strony przyjemnie jest widzieć, że polska piłka nie pożegnała się kompletnie z rozumem i PZPN nie będzie pchał Czesburgera na posadę selekcjonera pierwszej reprezentacji. Z drugiej strony rachunek za to otrzeźwienie zapłaci Legia, która będzie naszego Strategosa utrzymywać dwa lata...
~Wentyl
 • 2 / 0
Szkoda że trzeba czekać do lata... Może jednak uda się pozbyć większości już zimą?
~Wentyl
 • 0 / 0
Oczywiście z w/w nie każdego.
Major
 • 5 / 0
Przeraża jak wielu graczy wiekowych, przereklamowanych, mających najlepsze lata za sobą mamy w zespole.
Sierżant
 • 2 / 0
Dodatkowo dla zdecydowanej większości Legia to sufit, stąd pójdą w niebyt. To wiele mówi jaką kadrę mamy...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Spokojnie, prezes mówił że odmładzamy skład
Starszy sierżant
 • 6 / 2
Miodek jest zagubiony w prowadzeniu klubu jak dziecko we mgle, zero pomysłu i żadnej strategii na prowadzenie klubu...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Pomysł i strategia jest, tylko zmienia się co chwila
Podporucznik
 • 5 / 0
Przedłużyć kontrakty: Veso, Wszołek, Mosór i ewentualnie Boruc jak będzie dawał radę dalej za rok (niczym Buffon)
Generał broni
 • 1 / 0
Pełna zgoda, tyle, że nie bardzo kwapią się do wystawiania Ariela do meczów.
Zgoda Ale bez Boruca. Niczego ponad stan nie wnosi A kiedyś musi dostać szansę Miszta.
Podporucznik
 • 0 / 0
Xtro właśnie a Mosór jest już na dobrym poziomie co pokazał w meczu z Lechią w końcówce poprzedniego sezonu
Podporucznik
 • 0 / 0
Zgadzam się, że Miszta powinien zacząć występować. Przynajmniej w pucharze Polski
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Mosór i Włodarczyk to przede wszystkim przedłużyć kontrakt
A gdyby tak zatrudnić dyrektora sportowego który byłby w stanie wywalczyć u księgowego więcej niż 3% wpływów z transferów wychodzących na transfery in. By budżet (w szczególności budżet płacowy) planować na podstawie przychodów z poprzednich lat a nie na podstawie prognozy przychodow w przyszłym?

Nie to by pewnie było zbyt trudne... Zbyt racjonalne...
Jeżeli księgowy pozostanie przełożonym dyrektora, to śmiem twierdzić, że żadna zmiana personalna nie zadziała.
Czy redakcja może podać ile to minut musi Mosór zagrać, by przedłużono z nim kontrakt???
Znając życie "za dużo by spróbować". Trzeba ogrywać lewczuka i remiego..
Generał broni
 • 0 / 0
Po prostu musi już od następnego meczu wejść do gry. Gorszy od tych co teraz są nie będzie, a się chłopak wyrobi i za sezon ich nosem wciągnie.
Podporucznik
 • 1 / 0
Wszołka.musza zatrzymać!
Kapitan
 • 3 / 0
Vesovic i Wszołek powinni zostać, resztę kopaczy wykopać.
Podpułkownik
 • 2 / 1
Decyzje muszą zapaść zimą i wtedy też muszą przyjść następcy aby zgrali się przed pucharami
Wierzysz w cuda? Już Kucharski zapowiedział, że zimą pieniędzy na transfery nie będzie. Trafi tu co najwyżej kolejny Pekhart i Cholewiak jak zimą tego roku.
Veso i Wszolka zostawić, reszta do weryfikacji przez Michniewicza, ale i tak bez żalu do pożegnania.
A Michniewicz do weryfikacji dietetyka.
Generał brygady
 • 5 / 1
Mam wrażenie, że my sobie musimy zrobić sezon przejściowy bez rzucania i zadłużania się, żeby wyczołgać kolejne mistrzostwo i potem skompromitować się w Europie. Zejść z kosztów, odłożyć trochę gotówki, odmłodzić skład. LTC już stoi, czas teraz zbudować jakieś struktury skautingu. Ile my pieniędzy przez ostatnie lata przepaliliśmy na płacę przeciętnych obcokrajowców to głowa mała. Mi się podoba jak to działa w Rakowie. Mają swoją formacje, mają filozofię, wiedzą jakich piłkarzy mają szukać. Naturalnie przy tych transferach są pomyłki, ale weźmy pod uwagę, że oni działają za 5 x mniejsze pieniądze niż Kucharski. I jak ten sobie może dać 3oo tys euro takiemu przeciętniakowi jak Lopes, to u nich nikt się nawet nie zbliża do tych zarobków.

I jak tam Papszun popracuje dłużej, finanse im będą rosły, będą mieli w końcu swój stadion to zobaczycie, że ten klub na stałe wskoczy do czołówki. Mądre zarządzanie, coś w Polsce niespotykanego. Jak szukają napastnika to wiedzą jakie ma mieć cechy, pomocnika, wahadłowego. A u nas? Od okazji do okazji, przepłacić jednego 30 latka, przepłacić drugiego chociaż nijak pasują do potrzeb zespołu. Branie za CV kto się trafi, a nie takich, którzy są konkretnie potrzebni.

I tak rok po roku tylko kolejne przebudowy i kolejne dziesiątki milionów spalone w piecu.
Raków to akurat ma duże pieniądze jak na polską lige i skauting rozbudowany bardziej niż Legia. Mają na jednego piłkarza do wydania do 500 tys euro. Sprowadzili Wilusza na wysoki kontrakt, Frana Tudora. Ściągneli Tijanicia i 26 letniego Iviego Lopeza, który rozegrał ponad 40 meczów w LaLiga. Odrzucają oferty za wszystkich swoich zawodników z pierwszego składu. Jak jeszcze stadion powstanie to będą jeszcze mocniej się rozwijać. Legia nawet nie ma przydzielonego budżetu na transfery jak to jest w każdym poważnym klubie. Trzeba najpierw kogoś sprzedać, żeby móc kogoś za grosze kupić.
Generał brygady
 • 0 / 0
A skąd im się to bierze i skąd się bierze, że Legia nie ma żywej gotówki na transfery? Bo jedni potrafią zaoszczędzić, a drudzy wydają wszystko na pensje. I żaden z wymienionych przez Ciebie zawodników nawet nie zbliża się do pensji Lopesa.
Z wyżej wymienionych Vesovic, Gwilia i Wszołek powinni zostac , reszta ...zyczyc powodzenia w innym miejscu .Bedzie miejsce i okazja zeby dac szanse mlodym i uzupelnic 2/3 ma graczami z jakością, nie tanim szrotem .
Generał dywizji
 • 0 / 0
Gvilia?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Tylko pod warunkiem jak się będzie spisywał na ósemce
Marszałek Polski
 • 2 / 8
No, to po myśli wieli kibiców netowych. Będzie można legalnie i bez finansowych perturbacji "wywalać" do woli.
Marszałek Polski
 • 2 / 4
Ojej, chyba się netowi eksperci fachowi zagotowali. I jak to zwykle oni - cisza w eterze tylko kamienie zza rogu latają.
Generał broni
 • 3 / 4
Sorry ale czego oczekujesz po tej kadrze przepłaconych patałachów? Że tutaj zostaną i wprowadzą nas do pucharów, serio? To jest pokłosie radosnej twórczości Mioduskiego i Kucharskiego, czas na sentymenty się skończył.
Marszałek Polski
 • 3 / 4
Czy ja sformułowałem gdzieś jakieś swoje oczekiwania? Ja jedynie obserwuję reakcje niektórych "jeźdźców burzy" na tym forum.
Każdy w życiu ma jakieś marzenie, czegoś pragnie, o czymś myśli, coś co lubi...daj się ludziom wyszaleć, wywalić tego lub owego, a nawet wszystkich, póki to zostaje na forum, to nie szkodzi. Problem jest gdy szał wywalania pojawia się w rzeczywistości, na poziomie zarządczym, np. trenera za pięć dwunasta kluczowego meczu w sezonie.
Generał broni
 • 1 / 3
@Alaryk

Nie od dziś tu piszesz i jeszcze cię to zaskakuje?
Marszałek Polski
 • 1 / 2
No nie zaskakuje ale jakoś tak się nadziwić nie mogę. Że też ludzie nie widzą jakiś innych metod, sposobów oprócz spier albo dawaj forsę...
I tak co sezon. Nie ma stabilizacji. Przychodzą tłumy słabych i odchodzą tłumy słabych
Chorąży
 • 2 / 0
Może inaczej przychodzą tłumy słabszych odchodzą tłumy słabych
Generał dywizji
 • 0 / 0
W dodatku 0.0 na transfery.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
I tak się kręci. Na MP przeważnie wystarczało. W tym sezonie nie wystarczy
Sierżant
 • 2 / 0
Widac ze druzyna jest bardzo przecietna i nie zapowiada sie na poprawe. Po sezonie moze odejsc 16 zawodnikow z czego pewnie zostanie sredniak Wszolek. Warci pozostania sa jeszcze Antolic i Vesovic ale oni pewnie beda chcieli zmienic otoczenie. W Legii skauting nie istnieje wiec na jakies mlodych zdilnych nie ma co liczyc. Kany na lepszych grajkow takze nie ma wiec przyjda jacys niechciani kopacze do odbudowy. Z roku na rok dostajeny coraz gorszy szrot i nie ma zadnych przeslanek ze cos sie zmieni.Do tego amica ma co kilka lat mocna druzyne i wlasnie przyszedl ten czas wiec o MP bedzie ciezko. Z panem DM nie osiagniemy sukcesu co pokazuja ostatnie 4 lata.
Nie wiadomo w jakiej formie będzie Veso po kontuzji. A patrząc po ostatnich ruchach to chyba to będzie dla kierownictwa głównym czynnikiem warunkującym przedłużenie umowy, przydatność dla zespołu.
Moim zdaniem Veso powinien mieć przedłużony kontrakt niezależni od aktualnej formy, która jak wiadomo będzie nie za wysoka po kontuzji, ale znając Veso i jego podejście szybko do formy dojdzie.
Po co Antolic, który jak zwykle piłkarze tutaj miał rundę życia a potem znowu człapie :)?
Plutonowy
 • 2 / 0
Szkoda, ze trzeba czekac az do lata zeby pozbyc sie niektorych pajacow
Generał broni
 • 2 / 1
Może w zimie jakieś promo?
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Promo po Mioduchowemu, czyli wypłaci większość pensji i odejdą za darmo
swietny pomysł z tą rewolucją tuż przed ostatnim sezonem z przyzwoitym współczynnikiem, już sie bałem, że będziemy chcieli awansować do pucharów

ps. GI GAN TYCZ NE brawa za stratę Vesovicia
Pomyśl trochę przed tym jak piszesz, bo z tym składem to my się właśnie skazujemy na brak pucharów.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
W Legii jest za dużo zawodników, po co kadra licząca 31 osób? Myślę, ze z w/w co najmniej 10-ciu musi odejść. Pytanie jest takie, czy pion sportowy jest w stanie zatrudnić 7-8 wartościowych zawodników? Potrzeba 3 obrońców, bramkarza, dwóch piłkarzy do środka i napastnika. Trzeba zmodernizować prace pionu sportowego i zatrudnić dyrektora sportowego godnego pracy w Legii. Pytanie kto to ma zrobić?
Wiesz, ja to bym chciał jedynie dwóch dobrych teraz i dwóch następnych latem. Poza Wszolkiem i Vesoviciem wszyscy nie grający out. Z ich kontraktów uzbiera się na kontrakty dla tych czterech nowych
Generał
 • 1 / 1
Ja bym jeszcze dodał pytanie za co?
Major
 • 0 / 1
Rolę dyrektora powierzyłbym albo z powrotem Zewłakowi albo R. Koseckiemu.
Generał broni
 • 2 / 0
Nie liczę na zmiany z tym prezesem.
Kucharskiego też nie wywali, to jego klakier.
Oni nie sprowadza jakościowych zawodników.Juz to udowodnili.
A poza tym Kucharski jest zadowolony z zakupów.
Bardziej się boję, że Veso nie przedłuży.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bednarz od lat słynie z twardej reki, dlaczego nie miałby wrócić? Tylko wszystko pod warunkiem, że wlaściciel ma ambicje sportowe. Niestety ale właściciel ma ambicje ale finansowe i tu leży bariera nie do przeskoczenia.
~arewq
 • 0 / 0
Legia zaczęła czerpać wzorce z najlepszych klubów, konkretnie z Barcelony. Mioduski = Bartomeu?
Starszy kapral
 • 1 / 1
Mam nadzieję że w przyszłym sezonie będzie bronił Miszta, albo inny młody, a Cierzniak mógłby zostać jako drugi bramkarz.
Generał
 • 1 / 2
Żeby bronił Miszta to trzeba go znów wypożyczyć i zobaczyć jak wygląda jego realna gra. Inaczej po pierwszych trzech meczach nowego sezonu może się okazać, że to kalafior i o matko co dalej...
Pukający do pierwszego zespołu Ariel Mosór żadnych minut pewnie nie dostanie i odejdzie za darmo do Pogoni by potem odejść za rok za kilka milionów na zachód.
Prawda? Jakie to proste. Tylko.o co gra Mioduski?
Plutonowy
 • 2 / 3
Miejmy nadzieję, że Michniewicz zacznie stawiać na niego w parze z Jędrzejczykiem i wtedy może podpisze dłuższy kontrakt. Przecież w końcu ktoś musi się nauczyć na błędach jakie popełniono chociażby z Walukiewiczem czy z Praszelikiem.
Generał broni
 • 2 / 0
A ile młodzi będą gorsi od naszych asów?
Jędrzejczyk wiecznie skaczący na plecy przeciwnika, Remy wóz z węglem, Lewczuk wiecznie spóźniony czy sprinterzy i wybitni technicy jak Pekhart czy Lopez.
Generał broni
 • 3 / 0
Ja to się obawiam, że taki Mosór jak go będą dalej u nas olewać, to wyląduje w ... krainie kwitnącej bulwy, mają obecnie cash i mogą chcieć zagrać nam na nosie, tym bardziej że będzie za free. Jego karierą kieruje jego ojciec, który ma rozeznanie co w trawie piszczy i nie będzie się kierował żadnymi sentymentami kierując jego karierą.
Podporucznik
 • 0 / 0
zielu95 dokładnie, niech gra Mosór, budujmy Legię na przyszłość
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie będą ale pytanie czy ktoś w nich wierzy.Biorac za przykład Praszela czy Walukiewiczu to chyba nie bardzo.
~Mirek
 • 0 / 0
To masakra!!! Z tych 16 graczy (razem z Antoliciem) do pozstania nadaje się 4: Antolić, Vesović, Kante, Wszołek i Gwilia (od biedy). Tyle że Ci akurat znają lepsze oferty w innych krajach i pewnie odejście 2-3 z nich. To oznacza, że przed el. LM/LE w 2021 roku mamy znów totalnie nową drużynę. Żeby mieć jakąś choć trochę przygotowaną kadrę, musielibyśmy nowych sprowadzić już zimą, a na pewno tego nie zrobimy. Masakra!!! następne eliminacje zapowiadają się jeszcze gorzej niż te. Po drodze jeszcze Mioduski zdąży zmienić trenera. Przyjdzie nowy i to nie będzie jego wina, bo przecież jest za krótko.
Generał dywizji
 • 2 / 5
Z wyżej wymienionych, którym kontrakty kończą się w czerwcu 2021 zostawiłbym Inakiego Astiza (on na 100% zostanie), Marko Vesovića, Pawła Wszołka, Waleriana Gwilię. I to tyle.
Ale Gruzina? Nie rozumiem... Z drugiej strony może masz w sobie więcej wiary niż ja.
Generał broni
 • 2 / 1
Gruzin na 8 daje radę.To Vuco robił mu krzywdę wstawiając go na 10.
Generał
 • 2 / 1
Zobacz jak Gwilia przyjmuje piłkę i zauważ, że poza pozycją wymiatacza na której w sumie dobrze radzi sobie Ślisz nie co szukać w poważnym graniu.
Generał broni
 • 2 / 0
Jak nam pomógł w pucharach Gvilia? One już go bolesnie zweryfikowały, to jest człapak na e-klapę i nic ponad to, nie jest nam potrzebny.
Dlatego właśnie się dziwię, że kolega nadal go tu widzi.
Generał brygady
 • 8 / 1
Kucharski nie buduje żadnej drużyny, tylko przepala budżet na kontrakty. W ciągu dwóch lat my będziemy musieli wymienić znowu minimum 3/4 kadry. Po co hurtowo ściągać graczy koło 30 roku życia? Jaki to ma sens? Takich to powinno być kilku i to tylko i wyłącznie robiących różnicę.
Jezeli ktos w sensowny sposob wytłumaczy mi politykę Mioduskiego będę wdzięczny.
Generał dywizji
 • 3 / 3
Sprzedajemy młodych , kasujemy a w zamian szrot za parę złotych ,oczywiście z wyjątkami od reguły
Tyle to ja wiem ale do czego ma to prowadzić?
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Odmladzamy kadrę dlatego hurtowo bierzemy 30+ latków, a obiecujących nastolatków oddajemy za darmo
Tyle to ja wiem tylko do czego to ma prowadzić?
Generał
 • 8 / 1
Polityka Mioduskiego polega na tym, żeby stworzyć przedsiębiorstwo produkcji drogich piłkarzy na wzór Ajaksu Amsterdam, który zna z opowiadań zasłyszanych na różnych rautach i bibach. Aby powstało przedsiębiorstwo konieczne było stworzenie zaplecza w postaci LTC. Po drugie Pan Mioduski pragnął zwiększyć majątek klubu i własny przez budowę budynków LTC, co pozwala na większe możliwości kredytowe oraz zapewnia olbrzymie zyski w momencie sprzedaży klubu. To jest strategia, Realizacja strategii wymaga całkowitej koncentracji finansowej na celach głównych. Dlatego Pan Mioduski zdecydował, że nie będzie zatrudniał osób na stanowiskach prezesa oraz dyrektora sportowego nikogo prócz siebie aby nie dochodziło do wydawania pieniędzy niezgodnie ze strategią (w wywiadzie powiedział wprost, żeby go nikt nie okradł). Pierwsza drużyna miała być instytucją towarzyszącą, której zyski (gra w pucharach) będą pomagały finansować ją samą i cele strategiczne. Biznesowo sprawa jest czytelna i jasna, sportowo ten model jest porażką i dla działalności pierwszego zespołu nie ma sensu przynajmniej w perspektywie 10-15 lat, czego dowodzi z roku na rok coraz słabszy poziom piłkarski klubu.
Zenek
Ot i z inteligentnym miło porozmawiać.
Dostajesz ode mnie plusik
Generał broni
 • 4 / 0
ZenekŁ3

Ok, tylko bez sukcesów sportowych pierwszej drużyny to LTC Mioduski będzie mógł sobie wsadzić w cztery litery. Na pierwsze owoce związane z LTC też trzeba poczekać kilka lat, a z jakimi efektami? Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Ajax pomimo świetnej akademii wydaje grube miliony na transfery, więc? Utrzymanie naszego klubu i w naszej rzeczywistości tanie nie jest, Mioduskiego nie stać na to by z własnej kieszeni finansować Legię, która jest już i tak dość mocno zadłużona. Czyli wracamy do punktu wyjścia, czyli pierwszej drużyny i sukcesów sportowych bez tego tutaj nic nie będzie i dobrze by Mioduski i jego korpoludki to w końcu zrozumiały.
Aha, bym zapomniał, warto wspomnieć o koncertowym wręcz marnotrawieniu pieniędzy i idiotycznych decyzjach prezesa i jego ludzi. To jest największy problem Legii, z którego wynika cała reszta.
Generał
 • 1 / 1
Ale ja to napisałem. Miało być syntetycznie więc ani nie rozwijam kwestii wagi pierwszej drużyny, to oczywiste, że sukces sportowy wymaga:
primo - nakładów finansowych - jak wiemy właściciel nie śmierdzi groszem a i tak wszystkie pieniądze idą na LTC, czyli cel strategiczny ukręca łeb właściewej działalności klubu, właściwej przynajmniej dla nas - kibiców...
secundo - profesjonalnych organizatorów sukcesów sportowych zależnie od struktury klubu ale nie oszukujmy się potrzeba świadomego piłkarsko prezesa, który jednak musi dysponować jakimiś finansami zależnie od stawianych celów (patrz punkt pierwszy), fachowego dyrektora sportowego np potrafiącego w świetle projektowanych transferów przewidzieć np wiek i perspektywy drużyny w kolejnym sezonie a nie chaotycznie podpisującego kontrakty z kimś kto akurat wypadł z maszyny losującej, dyrektora skautingu z chęcią do podróżowania a nie siedzenia na d.
No i nawet nie wspominam o Akademii gdzie ważne jest zaplecze ale jeszcze ważniejsi ludzie. Trenerzy a nie "trenerzy". trenerzy a nie urządzenia albo boiska, trenerzy a nie psychologowie. Kto nie wierzy niech wsiądzie w tramwaj i pojedzie zobaczyć jak trenował młody Robert Lewandowski, który mógł przecież grać w Legii, zabrakło tylko skauta i dyrektora sportowego na poziomie.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Marsan to nie jest możliwe.Logika tego nie przyjmuje.
Sierżant
 • 5 / 2
To pokazuje jaką drużynę nam sklecono, tylko na 1 sezon pod jeden wynik - wejście do grupy LE... Zapomnieli tylko o najważniejszym - o formie. Wiadomo, chodziło tylko o kasę z LE i pokazanie, że też to potrafimy, i co? Szkoda gadać i pisać, już mi przechodzi powoli ta złość, pewnie mecze będę oglądał, ale jednak coś pękło, tak jak wielu tu pisze. Chyba że coś się wydarzy, cały czas na to liczę, np. wejście do klubu kogoś z zewnątrz... Co do piłkarzy, charakter i profil drużyny można tak naprawdę zmienić w dwa okienka sprowadzając po 2 - 3 konkretnych graczy w każdym z nich. Bo co do odejść, to mam nadzieję, że zaczną się już zimą (np. Remy, Lopes, Rocha...) Ironią losu jest to, że teraz tak naprawdę mamy 4 lewych obrońców... A konkretnie to chciałbym żeby zostali: Cierzniak (jako drugi bramkarz, odnoszę wrażenie, że bardziej mu zależy), Veso i Wszołek (tu wiadomo, są to piłkarze na Legię), może też Kante. Reszta bye, bye. Niektórzy to powinni nawet od razu zawiesić buty na kołku. Pozdrawiam.
Kapitan
 • 2 / 3
Boruc jezeli będzie mu się chciało to mógłby zostać sprobowac jeszcze raz walczyć o ligę mistrzów. Astiz pewnie nie przedłuży kontaktu. Remy Rocha - wyjazd bez dyskusji zbędnych. Mosor Wlodar Warchoł do pierwszego składu
Mosor Warchoł Włodar -do jedynki?
Z największą przyjemnością.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Chyba trzech najlepszych z rezerw
Do pozostawienia jedynie Vesovic i Wszołek
Za co łapka w dół za Veso czy Wszolka?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Podejrzewam, że za partykułę «jedynie».
A może być " tylko"
Porucznik
 • 1 / 0
Najważniejsze, że dłuższe kontrakty mają Wieteska i Pekhart. Czesiu wybuduje nowy team w oparciu o dwa wysokie drewniane słupy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Do tego trzeba z piętnastu defensywnych pomocników i gra gitara
Generał broni
 • 0 / 0
Pekhart może być, ale na ostatnie 15-20 minut.
Jednak opieranie na nim ataku to parodia.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Opieranie ataku, opieranie całej taktyki
~SYLWEK990222
 • 0 / 0
Czyli trener zgarniajacy niezly hajs pojechal sobie trenowac kadre zamiast wykorzystac 2 tyg przerwy na szlify z Legia...brawo p.Mioduski ruch mistrza
Starszy sierżant
 • 7 / 2
A prezesowi kiedy kończy się kontrakt?
Módl się aby się nie skończył
W obecnej konstrukcji prawnej to Legia jest na jego łasce i nie lasce
Jak myslisz dlaczego nie chce powolac stanowiska prezesa?
Generał broni
 • 2 / 0
Prezes ma bezterminowy, żeby nie rzec dożywotni.
No chyba, że zostanie szefem FIFA, ale i tak by to nic nie zmieniło.
Narcyz, który wie najlepiej wszystko chce robić sam.
Major
 • 0 / 0
Jak właściel go mu wypowie i mamy szach mat.
~jo
 • 0 / 0
Co sobie kupił to ma... Sam sobie nasrał do swojego gniazda i chodzi zdziwiony, że mu coś śmierdzi. Bałwan nie prezes.
Plutonowy
 • 5 / 0
Kucharski za obecne transfery zdecydowanie out i a ten megalomański wywiad z nim powinien każdy przyszły pracodawca dokładnie przeanalizować
Sierżant
 • 2 / 0
Tak, gość nie ma sobie nic do zarzucenia. Zero pokory. Zdecydowanie out!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tam nikt nie ma sobie nic do zarzucenia
Generał broni
 • 2 / 0
Tacy sami fachowcy, że zaraz będący leciały oferty z RM, MC czy Juve.
Mioduski podpisuj długie kontrakty, bo Ci wykupią kadry światowej klasy specjalistów.
Generał broni
 • 7 / 3
"W przypadku pukającego do drzwi pierwszego zespołu Ariela Mosóra jest tak, że również ma ważną umowę do końca trwającego sezonu, ale gdy rozegra określoną liczbę minut w pierwszym zespole, umowa zostanie przedłużona o rok."

Praszelik potwierdza to.

Co do reszty to:

Radosław Cierzniak - pa pa
Artur Boruc - fajny gość ale już chyba czas aby zawiesić buty na kołku.
Inaki Astiz - tak jak planowano w klubie powinien zostać ale jako pracownik Akademii
Paweł Stolarski - pa pa
William Rem - pa pa,
Luis Rocha - pa pa
Igor Lewczuk - pa pa
Marko Vesović - zostawić
Michał Karbownik - wiadomo jego tu nie będzie
Walerian Gwilia - pa pa
Paweł Wszołek - zostawić
Mateusz Cholewiak - pa pa
Joel Valencia - już powinien wracać
Vamara Sanogo - pa pa
Jose Kante - zostawić jeśli wróci po kontuzjach do formy

Czyli z tej grupy tylko dwóch powinno by zostać i być może jeszcze jeden ale pod warunkiem, że wróci do formy po kontuzjach.
Jeszcze jeden transfer out - Radosław Kucharski.
Porucznik
 • 3 / 1
Pełna zgoda!
Generał
 • 4 / 1
Baron,
przygotowałeś powyżej całą wyliczankę i chociaż każdy z nas może mieć inne spojrzenie na sens pozostawienia w Legii określonych zawodników, to mój ogląd sprawy właściwie pokrywa się z Twoim (czyli Veso i Wszołek tak, a Kante - być może; reszcie trzeba podziękować). Co do Kante warto jednak podkreślić, że on jeszcze niedawno sam nosił się z zamiarem opuszczenia Warszawy, więc dla niego prawdopodobnie odzyskiwanie formy będzie jedynie drogą ku realizacji własnego celu.
Baron na dyrektora sportowego! Jestem kolejnym, który się zgadza z proponowanymi zmianami
Generał dywizji
 • 1 / 0
Jeśli nawet tylu odjedzie to trzeba kupić 6 naprawdę dobrych piłkarzy a przy Kucharskim i Dariuszu powiem szczerze nie ma szans ! Nie gramy w pucharach kasy nie ma ,więc będzie branie z wolnego rynku lub pozostawanie wyżej wymienionych taki jak Gvilla !
Generał broni
 • 2 / 1
Panowie ale to wszystko to jest efekt radosnej tfu`rczości duetu Mioduski&Kucharski. Innym efektem tego jest też to, że kilku miśków z kadry zapewne słusznie się domyśla, że na Ł3 nie mają czego już szukać i będą mieli wywalone jajca na grę i za Legię nie będą umierać. Ciężki to będzie sezon.
vALEncji kupię bilet osobiście jakby dziś chciał wracać
Generał dywizji
 • 6 / 0
Jeszcze jeden. Jeszcze jeden powinien odejść. Ale to nie piłkarz.
Przed piłkarzami niech odejdą : Mioduski,Zahorski,Kucharski i banda potakiwaczy.
Major
 • 0 / 1
A kogo widzisz w roli prezesa, dyrekrora sportowego?

Zakładam, że skoro zwalniasz, to masz pomysł kto ich może zastąpić?

Osobiście nie mam nic przeciwko by p. Mioduski skupił się na roli właściciela.
Generał broni
 • 2 / 0
Skrócenie kontraktów trzeba zacząć juz. zimą ,nie można dopuścić do wymiany połowy kadry latem .Na początek pożegnać Sonogo ,Cholewiaka ,Remego ,Astiza przenieść już do pracy w akademii, ,Antolić sam odchodzi .W ich miejsce zakontraktować nowych zawodników .Przedłużyć juz kontrakt z Wszołkiem ,nie czekać na ostatnią chwilę . Reszta odejdzie automatycznie z końcem kontraktów czyli Boruc ,Cierzniak ,Stolarski.,Lewczuk ,Gwilia ,Kante i Rocha. Mosór koniecznie do grania wielu minut w pierwszym składzie .Rosołek i Cielemęcki więcej minut dla weryfikacji .Kostorz zimą na wypożyczenie.
Walukiewicz był pod nosem to nawet szansy nie dostał najpierw powinien odejść prezes dyrektor sportowy Zahorski i paru pseudo fachowców oni to już a w zimie połowa tych kopaczy
Kapitan
 • 4 / 2
W czerwcu z tej grupy niech zostanie tylko Vesovic a reszta WON
Zostawiłbym jeszcze Wszołka i Stolarskiego.
Porucznik
 • 3 / 0
Na ich miejsce przyjdą Zenon Pietrucha, Edward Dubiel, Roman Pęczek, Walery Pukiel i Ludwik Paszczak. Będzie spoko!
Hola, hola... to pod warunkiem, że nasz scouting do nich dotrze. ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Usługi Stolarsko-Ciesielsko-Dekarskie Zenon Pietrucha?
Generał
 • 0 / 0
A prezesem pozostanie Fiucina Pizzdeuszak
Porucznik
 • 0 / 0
Dubiel i Pukiel już nieaktualni - zakontraktowani do Valencii.
Ja tylko mam nadzieję, że kadra zostanie mocno odmłodzona i nawet jeśli będzie klęska w lidze w tym sezonie to i tak, długoterminowo, opłaciłoby się.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, sezon raczej i tak będzie stracony. Lepiej ogrywać młodych
Starszy szeregowy
 • 0 / 1
i dobrze
Tak Daruś Mioduski wyprowadza kasę z klubu. Mnóstwo transferów z lub do klubu, wszędzie prowizja która kto wie czy nie dzielona po cichu.
Sierżant
 • 3 / 1
Jasne - sam się okrada... Proponuję zimne okłady, pewnie nie pomogą, ale przynajmniej będziesz miał jakieś zajęcie
Iti też się samo nie okradało tylko robiło dług, który potem im dał zarobek...
Ptyja a co Dareczek włożył do klubu ? dostał klub z majątkiem wielu drogich piłkarzy których spieniężył i dawno mu się zwróciło. Teraz nic nie dokłada bo klub zarabia na siebie z wielu źródeł. Dzięki nieopodatkowanym prowizją można dużo kasy z klubu wyciągnąć, pomyśl.
Generał brygady
 • 3 / 2
Prędzej już zimą zacznie się exodus, aby tylko uzyskać na każdym z tych zawodników jakiekolwiek grosze. Tak naprawdę mogliby zostać tylko Vesović, Wszołek i być mooooże Kante, jeżeli wróci do formy sprzed pandemii. W dobrej dyspozycji to jednak pożyteczny zawodnik. To samo tyczy się Gwilii, który daje przyzwoite liczby, mimo wszystko. Byleby nie grał na 10.
No tak tylko czy zima ktoś zechce tych wirtuozow pozostałych
Zaczynamy iść w stronę Amiki Poznań... Przez 10 lat co roku robili rewolucję w składzie i nigdy nie mogli niczego wygrać...
Popatrz na metryki, częściowo sama się zrobi, to jest nie do uniknięcia.
Porucznik
 • 0 / 1
Ja, aż tak optymistycznie bym nie patrzył. Widząc jakie mamy zadłużenie, to bardziej idziemy w strone Wisły Kraków. Zarabiamy ponad 25 mln euro na transferach, a wydajemy tyle co kluby, które nie zarabiają nic.
Generał
 • 0 / 0
Należy zaproponować kontrakt Wszołkowi, trochę szkoda Wesowicza ale jak wróci po kontuzji będzie miał 30-tkę na karku. Całej reszcie tej bandy podziękować i wystrzelić w kosmos. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest na w obronie, która może poza Jędrzejczykiem (ale to tylko może zwłaszcza, że zarabia horrendalne kwoty), jest do przebudowy. Praktycznie nie mamy rokujących piłkarzy a jeśli odejdzie Mosór to nawet nie mamy młodych i zdolnych, po prostu nikogo. Słabo jest też na bramce gdzie nie mamy żadnego młodego ogranego bramkarza a bez perspektywiczne sprowadzenie Boruca i nie wypożyczenie żądnego z młodych jeszcze bardziej skomplikowało sprawę.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Pozostawić panów z rocznika 1983.
Generał dywizji
 • 0 / 0
To jest słuszna koncepcja. Jedyne słuszna, inaczej zostaniemy z problemami i co rok będzie to go jest.
Dlaczego nie stawiamy na młodzież? Trzeba szkolić a potem gdy produkt odpowiedni to odważniej na nich stawiać.
Moder w Lechy był niedawno zmiennikiem a dziś...
Pouciekają nam talenty jak nie będą widzieć przyszłości dla siebie w Warszawie.
Cierzniak, Boruc - wiek ich eliminuje, w zasadzie jeden z nich powinien być już głęboką rezerwą, bo blokuje możliwość ogrywania młodego bramkarza, którego i tak od przyszłego roku trzeba wprowadzić. Astiz i Lewczuk podobnie, Hiszpan zawiesi buty, co do Polaka - może jeszcze rok na zasadzie wsparcia, gdyby nie było pieniędzy na sprowadzenie stopera albo odszedłby Wieteska. Na Stolarskim trudno budować przyszłość, facet się nie rozwija, jak był drewniany tak jest a dodatkowo zatracił gdzieś waleczność, wygląda jakby mu wszystko zwisało i nie mówię, że teraz, kiedy wszyscy wyglądają jak zbici, to się zaczęło jeszcze w zeszłym sezonie. Vesović - ryzyko, po kontuzji, pokazał jednak taki poziom, że warto mu zaufać. Z Karbownikiem sprawa się sama załatwiła, podobnie będzie z Valencią, Sanogo do odpuszczenia skoro przez trzy lata zagrał tyle spotkań, że można policzyć na palcach jednej ręki. Co do Gwilii, Wszołka, Cholewiaka, Rochy i Kante to widzę to w ten sposób, że zespół na kimś trzeba budować, potrzebny jest jakiś rdzeń, bo inaczej staniemy się drugim Zagłębiem Sosnowiec (wszyscy w*******[email protected]ć, a na miejsce wagon szrotu do składnia przez kolejny rok). Można kpić, ale takich piłkarzy mamy a nie innych, młodymi wysokich miejsc w lidze się nie osiągnie, tym bardziej, że jakość takich a naszej dyspozycji pozostawia wiele do życzenia. Mosór i Włodarczyk, to są goście, którzy powinni się jeszcze wiele nauczyć.
Ariel Mosór do jedynki, ogrywać młodych, naprawdę gorzej niż teraz już nie będzie.

Pożegnać: Radosław Cierzniak, Inaki Astiz, Paweł Stolarski, William Remy-człowiek kontuzja, Luis Rocha-poziom Stolarskiego, Igor Lewczuk, Marko Vesović- do gry będzie najwcześniej w przyszłym sezonie, Walerian Gwilia, Mateusz Cholewiak, Vamara Sanogo-wieczna kontuzja, Jose Kante-skoki formy, Antolić-bez Veso gra słabo.

Zostawić: Paweł Wszołek
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Dokładnie, kibic jakoś przecierpi babola 17 latka, wychowanka. Ale kolejny babol wieteski, lewczuka to aż nóż się w kieszeni otwiera
Porucznik
 • 2 / 1
Ale mamy zbilansowaną kadrę. Ale z drugiej strony:w ciàgu 1,5 roku sprzedaliśmy młodych: Szymański, Kulenović, Niezgoda, Majecki, oraz Karbownik. Mlodych nie z 1 drużyny typu Ojrzyński czy Sitek nie liczę. Ile trzeba by młodego wkomponować w zespół? Około roku. A tyle nie pracuje praktycznie żaden trener..
W Legii jest tak dramatycznie, że redaktor już fantaziuje, co MOŻE się wydarzyć za około rok.
Jeśli chcemy grać w preeliminacjach do Ligi Europy 2, to zmiany powinny zajść zimą.
Dlatego część trzeba pogonić już zima żeby było miejsce na ewentualne 2-3 wzmocnienia
Zmiany, zmiany, zmiany... A może w drodze wyjątku nastałaby jakaś stabilizacja w tym klubie?
Następuje. Stabilizacja w bagnie.
Generał
 • 0 / 0
Żeby osiągnąć stabilizację, ktoś tym klubem musi zarządzać. A u nas od czasu do czasu wpada prezes po pjanemu powiedzieć Kucharskiemu, że nie ma pieniędzy.
Zenek

Tutaj odnoszę się ogólnie do sytuacji bo wcześniej był prezes a też żadnej stabilizacji nie było. Przede eszystkim na stanowsku trenera. W sensie stabilizacji wyjątkiem jest Probierz bo nawet jak dostanie 10 lat na zbudowanie drużyny to jedynie zbuduje drużynę rugby. Ale wystarczy popatrzeć na pracę Brosza, Lavicki, Seveli... W Legii ostatnim trenerem który prowadził drużynę przynajmniej 3 lata był Jan Urban (2007-2010)... trochę dawno.
Generał
 • 0 / 0
Poprzedni prezes popełniał sporo błędów ale przynajmniej je korygował, obecny w ogóle nie zatrudnia trenerów tylko eksperymenty. Michniewicz jest dopiero drugim trenerem po Sa Pinto, który ma jakiekolwiek doświadczenie w prowadzeniu zespołów piłkarskich. Zdarzało sie już w historii Legii, że prezes nie miał pojęcia o piłce nożnej, ale pierwszy raz taki prezes nie otacza się żadnymi specjalistami i profesjonalistami.
Z tym korygowaniem błędów mam poważne wątpliwości. Zwalniamy Berga, potrzebny impuls i MP więc Stanisław jest idealnym kandydatem . 8 miesięcy później... Nie to jednak nie Stanisław, mamy lepszego... Besnika Hasiego, to jest ten ktorego szukalismy. 3 miesiące później. Nie, to jednak nie to- zwalniamy. Magiera? Tak, to Magiera, to on... Nareszcie mamy trenera o którego nam chodziło. Rok później...jesień 2017 i wymarzony trener odpada z Sheriffem Tiraspol i Astaną...
Podporucznik
 • 0 / 0
No cvrwa....wcale nie korygował :))
Jedyną pomyłką był Hasi, który i tak nas wprowadził do LM, dzięki dobrym graczom- Nikolic, Prijovic, VOO, Malarz.
Zmiana na Czerczesowa bardzo udana w tamtym momencie. Później poszedł w swoją stronę. Wymiana Hasiego na Magierę dała najlepszą Legię w tym wieku, punkty w LM i MP. A odpadaliśmy z Astaną pod rządami nowego prezesa i w chaosie, który wprowadził do dnia dzisiejszego.
Jeśli to mamy nazywać korygowaniem to Mioduski skorygował Jozaka i Klafuricia zatrudniając Sa Pinto, którego skorygował Vukoviciem, a Vuko ostatecznie Michniewiczem. Przecież to bez sensu. Po co Leśny zatrudniał Czerczesowa na 8 miesięcy żeby później znowu zmieniać, przez Hasiego aż do Magiery. To jest ten brak stabilizacji o ktorej pisze.
Porucznik
 • 2 / 0
Pietrek - Stasiek nie dogadał się finansowo. To nie byla zmiana dla zmiany.
Podporucznik
 • 2 / 0
No to widać kto jak korygował :)
Jeden wziął psychopatę z Portugalii, a drugi dobrego trenera znającego polskich piłkarzy. Jeden każdy swój błąd powiela do kwadratu, a drugi naprawia. Mioduski już dokonał jednej zmiany trenerskiej więcej mimo, że krócej zarządza od poprzednika, a obecny trener nie ma wejścia jak Magiera i pewnie też poleci z końcem sezonu.
Korekcja dla korekcji, Mioduski zatrudnił Jozaka i po kilku zmianach zespół prowadzi Michniewicz, Leśny zatrudnił Berga który coś z tym klubem ugrał by kończyć z uczącym sie zawodu Magierą. Słabe te korekcje.
Odyn

Masz coś by to potwierdzić?
A i czemu piszesz o psychopacie z Portugalii a nie napiszesz o psychopacie z Albanii?
Podporucznik
 • 0 / 0
Psychopata z Albanii był jedynym błędem trenerskim Leśnodorskiego i bardzo szybko naprawionym, a przy okazji nie przeszkodził w realizacji celu awansu do pucharów.
Mioduski nie naprawia żadnego swojego błędu tylko je powiela, a zmian dokonuje desperacko.
Sam wybór Hasiego to nie aż taki problem. Największym błędem było to że w ciągu roku Legię prowadziło 3 trenerów. To może się zdarzyć laikowi, uczy się. Ale Leśny to już był stary lis a popełnił przedszkolny błąd. O innych błędach jak wyprzedanie 3 kluczowych piłkarzy w jednym okienku i zalatanie dziury Necidem i Chukwu nie chce mi się już nawet rozwijać albo pani kierownik drużyny i mecz z Celtikiem gdzie piłkarze wiedzieli że Bereś nie może zagrać. Prezes to olał i to była kompromitacja nieporownywalna z niczym innym. Ale patrzac i oceniając inaczej...gdybym był właścicielem klubu i mial wybrać prezesa. Kogo bym wybrał, Mioduskiego czy Leśnego? Żadnego z nich.
Podporucznik
 • 1 / 0
Przed Leśnodorskim byliśmy sportowym przeciętniakiem nie potrafiącym zdobyć MP.
On nas wprowadził na kilka poziomów wyżej i na stałe do Europy i sprawił, że jesteśmy faktycznym liderem w kraju.
Nie zatrudniając go to bylibyśmy w takiej kupie jak teraz tylko bez kilku MP. Okienko Necidów i Chukwu mamy teraz co pół roku.
Do meczu z Celtikiem dałbym się pokroić za Leśnego. Teraz poprostu widzę że to żaden cudotworca. Dlaczego stoję po stronie Mioduskiego? Widziałem kilka komentarzy i w pełni się z nimi zgadzam, ze Mioduski ma dobry pomysł ale gorzej z wykonaniem. Jeśli byłbym wlascicielem szkolenie mlodziezy byłoby arcywaznym punktem w filozofii klubu. W tym sezonie poległ na wielu płaszczyznach ale w poprzednim sezonie zrobił kawał dobrej roboty. Dużo mówi też skład i wiek druzyn obu prezesów. Średnia pierwszego składu walczącego o LM za Leśnego wyniosła 28,7 lat, w meczu z Rangersami 25,5. To pokazuje jak Mioduski odmłodził zespół który był jednym z najstarszych w lidze.
Podporucznik
 • 0 / 0
Odkąd zarządza samodzielne to leży na wszystkich płaszczyznach.
W zeszłym sezonie też była porażka, bo wywalił liderów i sprowadził przeciętniaków, którzy teraz juz dwukrotnie odpadli z pucharów.
Jeśli to jest dobra robota to nic dziwnego, że jesteś za Mioduskim, który pomysłów ma 100 na minutę tylko żadnego dobrego.
Podporucznik
 • 0 / 0
A Leśnodorski to żaden cudotwórca tylko dobry prezes z zespołem zaufanych i ogarniętych ludzi, którzy ekipę Mioduskiego przewyższali na każdym kroku.
Pod względem organizacyjnym wykonał dobrą robote i fundament pod LTC zaczynając od zatrudnienia Piotra Urbana po Richarda Grootsholtena. Razem z Zielińskim ogarnęli system szkolenia który widać podczas meczów drużyn młodzieżowych. Uporzadkował piąte koło u wozu jakim są rezerwy i z drużyny służącej do zsyłania piłkarzy z jedynki za karę lub dla rytmu meczowego stworzył druzyne przygotowującą juniorów do gry w pierwszym zespole. Skauting młodzieżowy też działa bo coraz to pojawiają się nowi młodzi w akademii. Otwarcie ośrodka to kropka nad i. Do tego obniżenie kosztów funkcjonowania klubu, odmlodzenie kadry, wypromowanie Karbownika, Szymańskiego i Majeckiego. Zatrudnienie Bortnika, kontrakt plus500. Szczegóły? Takie rzeczy to podstawa która powinna być zrobiona już kilka lat temu. Sportowo poległ? Napewno tak.
Uważasz że gdyby nie było konfliktu między właścicielami to Magiera awansowałby do pucharów? Ja uważam że nie i nie mam podstaw by myśleć inaczej.
Podporucznik
 • 0 / 0
Oczywiście, żeby awansował i nie ma podstaw, żeby uważać inaczej.
Inne transfery, realne wsparcie decydentów, koncentracja na celu i świadomość tych, którzy o nie grają.
Rezerwy tak uporządkował, że żal patrzeć. Młodych wypropomował, bo potrzebował kasy przez swoje błędy, zresztą to nie on ich ściągął. Zatrzymanie Majeckiego i ściągnięcie Niezgody to autorskie projekty Leśnodorskiego i jego ludzi.
Teraz to młodzi od nas uciekają albo nie chcą przyjść.
Możesz twierdzić, że teraz jest super, ale ja wysiadam z tej dyskusji.
A wracając do aspektu sportowego. Udało mu się stworzyć drużynę grającą bardzo dobrą piłkę. Najlepszą od conajmniej 3 lat, bez gwiazd jak Vadis a z piłkarzami powyciaganymi z szafy i sprowadzonych z głową jak Luquinhas czy Wszołek. Niestety pojawił sie COVID i po tej przerwie drużyna nie gra nawet 20 % tego co grała wcześniej.
Kluczem w rezerwach bylo postawienie na Kobiereckiego. A na jakiej podstawie twierdzisz ze Magiera by awansował, co mialoby na to wpłynąć?
A dlaczego transfery miałyby być inne? Na transfery w tamtym oknie wydano 1-1,5 mln euro. Czyli to co praktycznie za Leśnego. Transfery robił Żewłakow, ściągnął Pasquato, Mączyńskiego, Hildeberto i Sadiku. Dla Lesnego zrobiłby inne transfery?
Porucznik
 • 0 / 0
Pietrek - Lubinki i Lech od lat majà dobre alademie ( do czołówki w Polsce w szkoleniu nalezy jeszcze Legia, Pogoń oraz ŁKS Łódź )
Teraz pytanie:ile trofeów przez ostatnie 10 lat zdobyli w Polsce oraz co ugralu w Europie?
Odyn

Europa nam odjechala już o lata świetlne, my jesteśmy bliżej Luksemburga niż choćby Czech. Azerbejdżan właśnie wyeliminował nas z pucharów. A rynek jest tak przeczesany że możemy tylko powybierac w tym co zostało. Czyli Fiolicie, Muhary i Lopesy, czasem trafi sie Vadis czy Nikolic ale trzeba naprawde miec szczęście i przy okazji się wykosztować bo czymś ich trzeba skusić do gry w polskiej lidze. A koszty utrzymania klub i są spore. Dlatego sami musimy zacząć szkolić a nie sprowadzać do ligi obcokrajowców ktorzy w większości staja sie gwiazdami a w poważnej lidze nie znalezliby się w meczowej 18-tce. Piszę w poważnej lidze .. takiej 10-15 miejsce w rankingu. Bo top 5 czy top 10 jak pisałem odjechało. A przykład Modera dobrze to pokazuje. 11 mln euro. To więcej niż za Ligę Europejską. Raz że gość ma jakość a dwa jaki to jest zastrzyk gotówki którą można dalej inwestować i piąć się do góry.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Pierwsi winni obecnej Apokalipsy są piłkarze, następnie trener, potem dyrektor sportowy a w dupę biorą Kibice, bo będziemy oglądać młodzież w pierwszym składzie Legii. Pamiętam Legię hiszpańska, brazylijska, bałkańska, pamiętam też młodzieżowa, dobrze się to nie skończyło, ze skrajności w skrajność.
Porucznik
 • 0 / 0
Slavo- ktoś ich zatrudnił. Mamy wiecej bramkarzy niż skrzydłowych. Jest potrzebny szybki napastnik to przychodzi Lopes tsk samo ruchliwy jak Pekhart.
Po co przedlużanie kontraktu z Rochą jak jet Mladenović i mlody Holota wraca z wypożyczenia? Prawa obrona to Stolarski, Veović jak wroci oraz Juranović. A stoperow mamy wiekowych albo szklanych (Remy).
Brak logiki....
Generał dywizji
 • 2 / 0
Wczoraj patrzyłem na grę Walukiewicza. Jak pomyślałem, że odszedł z Legii za psi ch..., a nam dziś brakuje stoperów, to mnie aż "zatchło"
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Zaraz Praszelik, Łakomy zaczną. W kolejce pomijani w Legii Mosór, Włodarczyk, Niski, Cielemęcki
Porucznik
 • 0 / 1
A macie pewność, że ogrywajac Walukiewicza czy Praszelika Legia by zdobyla ostatnie 2 tytuły? Inaczej gra się w Pogoni (ligowy średniak) a inaczej w Legii - vide hejt na Wieteskę.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Odyn, oczywiście, że nie mamy takiej pewności. Ale właściciel pięknie deklarował, że Legia jest najlepszym miejscem do rozwoju młodych zawodników przed transferem za granicę. Gdzie, pytam, odbywać ma się ten rozwój? W rezerwach czy na ławce rezerwowych? Kto tu będzie chciał przyjść. Płacheta pokazał, że nie potrzeba promować się w Legii. O amikowcach nie wspomnę. A nasi młodzi uciekają z klubu i z innych wybijają się do lepszych lig. Jak wspomniany Walukiewicz. Może odważnie wprowadzając młodych nie zdobylibyśmy tych wszystkich ostatnich mistrzostw, ale takiego gnoju jak dziś również by nie było. Czy nie wchodzimy do pucharów młodymi polakami, czy starym szrotem z importu, to mała różnica. I ja już wolę młodych własnych zawodników!
Generał dywizji
 • 0 / 0
"Polakami" oczywiście!
I bardzo dobrze. Wywalić darmozjadów. Zatrudnić na normalnych kontraktach, a nie przepłaconych jak obecnie i tych, którym się chce i będzie dobrze.
nareszcie, może w końcu dowiem się który to darmozjad
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Już się boję kogo wymyślą na tych "normalnych kontraktach".
Chorąży
 • 1 / 3
Wszystkich dziadków over 30 pogonić. Grać młodzieżą, powalczyć o pudło albo PP i wchodzimy do grupy LE/LE2 w następnym sezonie. Dla mnie LE/LE2 jedno licho tam też będą pieniądze i fajni przeciwnicy.
o pudło to może sobie walczyć Raków Częstochowa, to jest Legia, walczymy zawsze o to samo, a kibice (poza tobą) oczekują zawsze tego samego
LE2 to na pewno nie jest to samo co LE.
...A młodzież to najpierw niech powalczy o pudło w III lidze
Chorąży
 • 0 / 1
Kolejne mistrzostwo z +1 pkt przewagi nad drugim miejscem, 11 porażek w sezonie, potem wielkie oczekiwania i...... ogromny zawód bo brak pucharów, dzięki bardzo. Jak Ciebie co roku taki scenariusz zadowala, to przykre bardzo....
Chorąży
 • 0 / 1
wiesz co, niech tam chociaż awansują... to może budżet się zepnie
Inaki To super gościu Może Ikona to za duże słowo i kiedy mówimy o wietrzeniu szatni proponowałbym z szacunku o nim nie wspominać. Odejdzie gdy będzie chciał - albo zmniejszy się liczba Iberystów.
BTW W piątek Zagrał porządnie
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Tacy słusznie za przykład wszystkim innym służą.
Pułkownik
 • 0 / 0
Właściwie to zostawic tylko Veso, Gwilia i Wszołek. Reszta do podziękowania.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Dokładnie. Reszta szrot
Jedyne wyjście odstawić to co nie daje wyników na tą chwile, tylko świeża krew
Pułkownik
 • 2 / 1
Nie wprowadzamy chlopakow z akademii.
Karbo zaczął grać bo Obradovic nie wypalil.
Rosołek troche powąchal murawy ale tutaj najlepsza opcja bylo by wypożyczenie do jakiegoś klubu ekstraklasy zeby jak najwiecej gral- narazie to nie kapelusz na Legie.
Rozsądne wydawalo by sie przedluzenie z Veso, Wszolkiem.
Mosór powinien zacząc grać obok Artura. Lewczukiem świata nie zwojujemy, a Wieteska pewnego poziomu nie przeskoczy.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Najlepsze jest to że pod koniec zeszłego sezonu z tych młodych co dostali szansę Mosór spisał się bardzo dobrze. Warchoł tak samo mimo że najmłodszy nie jest. W nagrodę rezerwy
Pułkownik
 • 0 / 0
Wlasnie myslalem ze dostaną szanse kolejną ale może to nie byl jeszcze ten poziom zapierdalania....
~SYLWEK990222
 • 0 / 0
Czy Czeslaw poprowadzi choc jeden trening?Bo wyglada na to,ze mamy trenera ktory 2 tyg przerwe na kadre zamiast wykorzystac na poprawe gry to bedzie jezdzil na kadre heheheh
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Po co mu trening. Przeanalizuje rywali, ustali taktykę "najlepsi na ławkę" obmyśli genialny skład, będziemy bronić się na Ł3 przed jakimiś tuzami typu stal Mielec i może w końcu uda się za piątym razem nawet coś wygrać
Major
 • 0 / 2
Tym panom w roli piłkarzy bym już podzìękował:

Radosław Cierzniak, Artur Boruc, Inaki Astiz, William Remy, Igor Lewczuk.

W przpadku tej grupy to z decyzją co do przyszłości wstrzymałbym się do końca roku:

Paweł Stolarski, Mateusz Cholewiak, Luis Rocha, Vamara Sanogo.

Zatrzymałbym:
Marko Vesović, Walerian Gwilia, Paweł Wszołek, , Joel Valencia, Jose Kante.
Napisz Email do Michniewicza bo tu przepadnie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Valencia nie zostanie, wiadomo dlaczego. Chyba że jeszcze raz nam go wypożyczą. Uj wie.
Kante od biedy mógłby zostać jako napastnik rezerwowy a nie pierwszego wyboru. Gwilia w zależności jakby się spisywał na ósemce (nie na rozegraniu). Veso i Wszołek zgoda. To powinien być trzon.
~Xscs
 • 0 / 0
Gvillia ma dwa plus jeden.
~Rafall
 • 0 / 0
Legia zawsze była wysoko w tabeli... niestety ten rok to czas chyba upadku tej drużyny... Legia utrzyma sie w lidze ale drużyna wewnętrznie nie ma ze sobą nic wspólnego. Przykre ale prawdziwe. Powinniśmy być Bayernem polskiej ligi. Trzeba wyczyścic szatnię z emerytowanych "gwiazd". Trzeba stworzyć prężną maszyne z zapleczem młodych zawodników a nie plastikowy model który moze w każdej chwili sie rozpaść
Marszałek Polski
 • 6 / 2
Mosóra czym prędzej do jedynki i nowa umowa bo zaraz następny ucieknie jak Praszelik czy Łakomy. Włodarczyk to samo.
A z tej całej listy którym się kończy po sezonie to oby został Veso i Wszołek, reszta wypad
Podporucznik
 • 0 / 0
Veso, Wszołek, Luqi..z obecnych..reszta to hamulcowi ale i tak nie wierzę w taki układ..to było by za piękne żeby mogło być prawdziwe.
Dałbym w końcu pograć Rosołkowi , Włodarczykowi, Cielemięckiemu i Mosórowi. Oczywiście nie że wszyscy po 90 minut razem ale czas ich wprowadzać a dokupić ( tu widzę to czarno- 150 tyś euro na transfery..xd) że dwóch gości typu Vadis na dobrych kontraktach i myślę że puchary są w tedy jak najbardziej do ogarnięcia. Tylko to są pobożne życzenia.
Niech ucieka, klub nie powinien ulegać szantażystom udającym legijne DNA.
Podporucznik
 • 1 / 0
Jakiś syndrom legijnego dna ?
Piłkarz ma dobrze grać i tyle...zobacz jest filmik z meczu 15 latków Feyenoordu z Ajaksem na twiterze chodzby..oni technicznie i użytkowo rozbili by w puch tych piłkarzyków z ponadczasowym dna legijnym typu Jędrzejczyk czy inny Gargamel...
Ten mit jest tutaj bardzo zakorzeniony.
Przecież tutaj nie ma dylematów, w najlepszym przypadku przedłużają: Lewczuk, Wszołek, Kante i Cierzniak, można by się jeszcze zastanowić nad Vesoviciem i Sanogo, jak zaczną na wiosnę grać. Dodatkowo można by się zastanowić nad Borucem, jakby mu się jeszcze chciało i podpisać Astiza do sztabu szkoleniowego.
Major
 • 4 / 1
Z całym szacunkiem ale Igorowi też bym podziękował. Potrzebna nowa fala.
Podporucznik
 • 2 / 1
Lewczukowi ? Nie wierzę...
Podporucznik
 • 1 / 0
Moja odpowiedź do skurminatora była..
kpadre, dan68
Wolę na ławie Igora, który jest mega profesjonalistą i w perspektywie wyszkolenia go na członka sztabu, jak Inakiego, niż trzymanie Remików i innych magików. A tak w ogóle, to Igor skończył warszawski AWF razem z m.in. Podolińskim i Michniewiczem.
~SYLWEK990222
 • 0 / 1
Czy Czeslaw poprowadzi jakis trening przed Zaglebiem?Bo wyglada mi na to,ze zatrudnilismy trenera ktory zamiast majac 2 tyg przerwy z tytulu gry kadry zamiast szlifowac systemy poprawiac gre to bedzie znikał na mecze Repry.........
Co za kretyn zdecydował się na podpisanie z 17 letnim chłopakiem (Mosórem) umowę, w której jest określona liczba rozegranych minut w jedynce żeby z nim przedłużyć kontrakt i to tylko o rok!? Przecież to jest jawne działanie na szkodę klubu.
Identyczny zapis miał Praszelik i jak się skończyło wszyscy widzimy.
Pewnie, trzeba było podpisać umowę z gwarancją dożywotniego grania w pierwszym składzie!
Generał brygady
 • 3 / 2
Mosór do pierwszego składu. Reszta pakować się i wypi....alać.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Otóż to. Krótko i na temat
Mosór natychmiast do 1 składu do pary z Jędzą! Ma łapać minuty, dzięki temu przedłuży się kontrakt. Po co ogrywać dziadków Lewczuka i Astiza, którzy i tak będą walić babole?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, lewczuk, wietes, remy jeden gorszy od drugiego. Co chwila jakieś babole
Mosór też będzie robił babole, nawet w III lidze je robił.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jasne że będzie. Ale jest różnica między nim a astizem, lewczukiem czy remym (wiek). Wietes może stary nie jest ale to człowiek babol. Wcześniej chociaż coś strzelił raz na jakiś czas. Mosór gorzej od nich grać nie będzie
Generał broni
 • 0 / 0
Oczywiście, że tak! Nie wolno rezygnować z Mosóra, zapowiada się na dobrego piłkarza. Od następnego meczu powinien już być na ławce rezerwowych i powoli wchodzić na boisko.
Niestety wielu z wymienionych nic już w tym klubie nie osiągnie, ponieważ ich podejście do obowiązków zawodowego piłkarza jest wątpliwe. Wiek i olewactwo robi swoje. Powinni zostawić Veso (jak się da), Wszołka , Rochę i Kante. Reszta nie rokuje... To są konsekwencje także decyzyjnych oraz braku umiejętności wyciągania błędów z przeszłości wraz z marnym trenowaniem, bo tak jak zgasł w Legii Remy to aż szkoda...
Kante to ja bym pogonił w zimie nawet za te 400,500tys € o ile ktos da...niech sciągną konkretnego napastnika a nie zawają skład badziewiakami
Ja wolę Kante niż Pekharta czy Lopesa. ... On przynajmniej walczy.... A wiadomo, pewnego poziomu nie przeskoczy. ...
Kante i Rocha to się nadają na średniaka ligi, a nie na Legię. Nie bez powodu byli odpalani przez trenerów.
Za kante niestety nikt nie da nawet 10 tys euro. Lopes w formie nakrywa go czapką, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. A i tak nie jest to napastnik na Legie.
Vesovic Wszolek przedłużyć reszcie podziękować. Najlepiej części z nich już zima bo i tak nie pograją na wiosne a płacić trzeba
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dokładnie, do tego młodzi
Wprowadzać Ariela, odstawiać Astiza i Lewczuka powoli po sezonie im podziękować
Jedynie taki wstrząs może pomoc, większość z nich już nie da nawet impulsu nie mówiąc żeby ten wózek ciągnąć dalej z sukcesami
Starszy szeregowy
 • 2 / 2
Zostaje: Marko Vesović, Paweł Wszołek i 1 z bramkarzy Cierzniak lub Boruc. Reszta won.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miszta ogarnie
~Erni
 • 0 / 0
A kto będzie grał? Bo nie sądzę, że 10 przyjdzie.
Boruc niech zostanie ale u Dowhania najwyżej. Czas na bramkarza, a nie ulubieńców żylety.
~To są jaja
 • 0 / 0
To są jakieś jaja, zero jakiejkolwiek wizji... Po prostu płakać się chcę jak to się widzi. Mi się marzy protest ponieważ inaczej nic się nie zmieni. Dyrektor sportowy mówi że są piłkarze ale nie ma drużyny. Jak ma być drużyna jak co chwilę są tak duże zmiany. My nie mamy prawa dobrze grać skoro tyle się dzieje w obrębie drużyny. A co dopiero w pucharach. W Europie w ostatnich rundach z lepszymi rywalami wygrywa się zgraniem. W taki sposób słabe zespoły potrafią spłatać figla silniejszym firmą. W sumie to szkoda cokolwiek pisać.. Póki nie będzie zmiany na górze nie ma na co liczyć.. Ryba psuje się od głowy!
Chorąży
 • 2 / 0
Jako zmiennik zawsze powinien być chłopak z Akademii / nabyty młodzian, który ma szansę wystrzelić z formą. Czy od Cholewiaka serio nie ma szybszego zawodnika w II / młodzikach? Co gość prezentuje poza szybkością? Na lewej obronie Rocha z przegrzaną głową, albo na środku Lewczuk, czy Astiz.... Po co? Przecież nasz środek defensywy "twardo" gra i kasuje faulem, bo piłka nawet w tej ogórkowej lidze jak minie naszą formację, to już pozostaje modlitwa o strzał w bramkarza
Plutonowy
 • 1 / 0
Z tej grupy piłkarzy przedłużyłbym już teraz Wszołkowi, a reszcie w zależności od formy na wiosnę.
Plutonowy
 • 1 / 0
No i oczywiście bym powoli wprowadzał Mosóra, żeby łapał ogranie i sam chciał zostać na dłużej u nas.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
I Vesovic
Od rewolucji do rewolucji i tak co rok.
Tylko zespołu brak , to samo trenerzy amatorscy mamy obraz marnotrawienia pieniędzy i... wizji która prowadzi do ? NIKĄD !
Generał brygady
 • 1 / 0
Jaki właściciel, taki klub. To będzie jego kolejna autorska rewolucja.
Kapitan
 • 5 / 0
A może by tak Prezesa zmienić, oraz radę nadzorczą, tam dopiero to jest zaburzona struktura kontraktów. 10 przytakiwaczy za 50 tyś. /Mc.
~G
 • 0 / 0
Tam na pewno jest dużo przytakiwaczy i wazelinke czuć od wejscia
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tam to cała armia