LE: Wygrana Greków. Atromitos bliżej awansu

Redaktor Piotr Kamieniecki

25.07.2019 22:24

(akt. 25.07.2019 22:25)

Atromitos Ateny pokonał na wyjeździe 2:1 DAC Dunajską Stredę w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europy. Wygrany dwumeczu będzie rywalem triumfatora pary Legia Warszawa - Kuopion Palloseura w kolejnej fazie zmagań w fazę grupową wspomnianych rozgrywek.

Atromitos objął prowadzenie w Dunajskiej Stredzie po 20 minutach rywalizacji. Wtedy bramkę dla greckiej drużyny zdobył Javier Umbides, 37-letni pomocnik z Argentyny. Przed przerwą sporo się jeszcze działo. Słowacy zdołali wyrównać kwadrans później. Wszystko za sprawą Zsolta Kalmara i wprowadzonego dosłownie chwilę wcześniej Kristophera Vidy, który celnym uderzeniem doprowadził do stanu 1:1. Zanim obie ekipy zeszły do szatni, w 43. minucie gola dla ateńskiego zespołu strzelił Georgios Manousos. Napastnik wykorzystał dogranie Umbidesa.

W drugiej połowie na murawie działo się mniej. Nieco aktywniejsi byli gospodarze, którzy częściej byli w posiadaniu piłki, lecz nie potrafili tego udowodnić sytuacjami strzeleckimi. Grecy musieli regularnie odpierać zagrożenie po rzutach rożnych, których gospodarze mieli dwanaście, a goście - dwa. Ostatecznie bliżej awansu są ateńczycy, którzy pokonali DAC 2:1. Dawid Kort, Polak, który znalazł się w kadrze meczowej Atromitosu, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Rewanż za tydzień w stolicy Grecji.

DAC Dunajska Streda - Atromitos Ateny 1:2 (1:2)
K. Vida (35. min.) - Umbides (20. min.), Manousos (43. min.)

Żółta kartka: Cmelik (DAC)

DAC: Jedlicka - Kostrna, Oravec, Kruzliak, Davis (73' Blackman) - Cmelik (60' Veselovsky), Connor (30' K. Vida), M. Vida, Divković - Kalmar - Ramirez

Atromitos: Megyeri - Kivrakidis (39' Natsos), Risvanis, Goutas, Katranis - Manousos, Madson, Charisis, N'Sikulu (62' Farley) - Umbides - Vellios (74' Khila)