LE: Wygrana Rangers przed meczem z Legią. Rotacja Gerrarda

Redaktor Piotr Kamieniecki

25.08.2019 15:07

(akt. 26.08.2019 10:04)

Rangers FC ograli 1:0 St. Mirren w spotkaniu trzeciej kolejki Premiership. Gola na wagę trzech punktów dla rywali Legii Warszawa w czwartej rundzie el. Ligi Europy zdobył Borna Barisić w 59. minucie spotkania.

W spotkaniu ligowym z St. Mirren, trener Steven Gerrard po meczu z Legią, a jednocześnie przed czwartkowym rewanżem w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy, zdecydował się na pięć zmian. Szkoleniowiec zdecydował się na wymianę Nikoli Katicia, Jona Flanagana, Steven'a Davisa, Sheyi'a Ojo i Alfredo Morelosa. W ich miejsce zagrali: Filip Helander, Borna Barisic, Glen Kamara, Jordan Jones oraz Jermain Defoe.

Co ciekawe, to gospodarze częściej byli w posiadaniu piłki, lecz to ekipa Rangers oddała więcej strzałów (14:6). Przez cały mecz padł tylko jeden gol. Bramkę w 59. minucie zdobył Borna Barisić, który w ten sposób zapewnił rywalom Legii wygraną w ligowym spotkaniu z St. Mirren. Rangers FC wygrali 1:0.

W czwartek Rangers podejmie na Ibrox Legię Warszawa w rewanżowym spotkaniu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym meczu w stolicy Polski padł bezbramkowy remis.

St. Mirren - Rangers FC 0:1 (0:0)
Barisić (59. min.)

Żółte kartki: Waters (St. Mirren) - Barisić, Helander (Rangers)

St. Mirren: Hladky - McGinn, MacKenzie, McLoughlin, Waters - Magennis, Flynn, Foley, Durmus (46' McAllister) - Andreu (84' Mullen) - Obika (66' Morias)

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Helander, Barisić - Aribo, Jack, Kamara - Arfield (84' King), Defoe (75' Morelos), Jones (67' Davis).

Co wiesz o rywalizacji Legii ze szkockimi drużynami

1/15 Ile razy Legia rywalizowała ze szkockimi drużynami w meczach o europejskie puchary?