Legia a europejskie puchary – co warto wiedzieć przed startem eliminacji?

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

02-05-2021 / 19:00

(akt. 02-05-2021 / 19:26)

Warszawiacy zapewnili sobie mistrzostwo Polski na trzy mecze przed końcem sezonu. Ale trzeba pamiętać, że tytuł dla Legii, to krok, a nie cel. Sprawdzian nastąpi w europejskich pucharach. Poniżej terminy losowań, ewentualne rozstawienia i możliwi rywale stołecznego klubu w trakcie eliminacji.

Przed Legią jeszcze dwa mecze do końca rozgrywek, ładowanie baterii, a następnie - przygotowania do kolejnego sezonu. Warszawiacy wznowią treningi w ośrodku treningowym 7 czerwca, póżniej wyjadą na zgrupowanie do Austrii. Walkę w europejskich pucharach rozpoczną od I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Będą rozstawieni, więc 15 czerwca poznają rywala, który będzie miał niższy współczynnik. Pierwszy mecz tej fazy odbędzie się 6 lub 7 lipca, a rewanż - 13 lub 14 lipca. Na kogo w I rundzie el. Champions League może trafić mistrz Polski? Wśród potencjalnych przeciwników znajdą się m.in. Riga FC (Łotwa), HJK (Finlandia), Szachtior Soligorsk (Białoruś), Shamrock Rovers (Irlandia), Bodo/Glimt (Norwegia) i Hamrun (Malta). Do tego grona dojdzie też zwycięzca rundy wstępnej (klub z Andory, San Marino, Wysp Owczych lub Kosowa).

Nie wiadomo jeszcze czy – oczywiście, w razie awansu – Legia będzie rozstawiona w II rundzie kwalifikacji do Champions League. Szansa na to jest całkiem spora, ale na oficjalną wiadomość trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Załóżmy jednak, że stołeczna drużyna otrzyma przywilej na tym etapie. Wówczas mogłaby trafić na mistrza Węgier (Ferencvaros), Macedonii, Słowacji, Słowenii, Gruzji czy Litwy (Żalgiris). Jeśli nie będzie rozstawiona, to może zmierzyć się z: Olympiakosem (Grecja), Young Boys (Szwajcaria) czy Crveną zvezdą Belgrad (Serbia). Potencjalny przeciwnik "Wojskowych" w II rundzie będzie znany 16 czerwca, a mecze tej fazy odbędą się 20 lub 21 lipca (pierwsza gra) oraz 27 lub 28 lipca (rewanż).

Spotkania III rundy zaplanowane są na 3 lub 4 sierpnia (pierwszy mecz) i 10 sierpnia (rewanż). Jeżeli warszawiacy do niej awansują, to nie będą rozstawieni. Wtedy - podobnie, jak w razie ewentualnego braku rozstawienia w II rundzie - mogą wylosować np. mistrza Serbii, Grecji, a także Czech czy Szkocji (Rangers FC). Aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, "Wojskowi" muszą wygrać cztery dwumecze.

Ewentualne potknięcie w eliminacjach Ligi Mistrzów - scenariusze

Bardzo mało realny jest scenariusz, w którym Legia pożegna się z eliminacjami Ligi Mistrzów w I rundzie. Jeśli jednak tak się stanie – odpukać – to warszawiacy trafią bezpośrednio do II fazy Ligi Konferencji, która niedawno powstała (nie będzie możliwości rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy). Ewentualne odpadnięcie w II rundzie kwalifikacji do Champions League spowoduje przesunięcie do III rundy eliminacji Ligi Europy, a porażka w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów sprawi, że Legia przeskoczy do fazy play-off eliminacji Ligi Europy. Jeśli "Wojskowi" awansują do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów i w niej przegrają, to z automatu wejdą do fazy grupowej Ligi Europy.

Przesunięcie do eliminacji Ligi Europy i ewentualna porażka – co dalej?

Legia może "spaść" do eliminacji Ligi Europy, jeżeli nie przejdzie II lub III rundy kwalifikacji do Champions League. Porażka w IV fazie eliminacji Ligi Mistrzów będzie skutkowała wejściem do fazy grupowej Ligi Europy.

Wariant 1: Przyjmijmy chwilowo, że piłkarze prowadzeni przez Czesława Michniewicza przegrają w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Wówczas trafią do III rundy kwalifikacji do Ligi Europy – co się stanie, jeśli jej również nie przejdą? Wtedy "spadną" do fazy play-off Ligi Konferencji.

Wariant 2: Załóżmy, że Legia znajdzie się w III rundzie kwalifikacji do Champions League, lecz nie awansuje do play-offów. Spowoduje to przesunięcie do IV fazy eliminacji Ligi Europy – jeśli stołeczna drużyna także jej nie przejdzie, to zagwarantuje sobie udział w fazie grupowej Ligi Konferencji.

KLUCZ: Jeśli Legia awansuje do III rundy el. Ligi Mistrzów, to będzie już pewna gry w europejskich pucharach. Wówczas zagwarantuje sobie grę przynajmniej w fazie grupowej Ligi Konferencji.

Terminy losowań eliminacji europejskich pucharów:

15-16.06 - losowanie I-II rundy eliminacji Ligi Mistrzów oraz Ligi Konferencji
19.07 - losowanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji
2.08 - losowanie fazy play–off Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji

Eliminacje Ligi Mistrzów – mecze:

6-7.07 i 13-14.07 – mecze i rewanże I rundy eliminacji Ligi Mistrzów
20-21.07 i 27-28.07 – mecze i rewanże II rundy eliminacji Ligi Mistrzów
3-4.08 oraz 10.08 – mecze i rewanże III rundy eliminacji
17-18.08 oraz 24-25.08 – mecze i rewanże fazy play–off

Eliminacje Ligi Europy - mecze:

5.08 i 12.08 – mecze i rewanże III rundy eliminacji
19.08 i 26.08 – mecze i rewanże fazy play–off

Eliminacje Ligi Konferencji - mecze:

8.07 oraz 15.07 – mecze i rewanże I rundy eliminacji
22.07 oraz 29.07 – mecze i rewanże II rundy eliminacji
5.08 i 12.08 – mecze i rewanże 3. rundy eliminacji
19.08 i 26.08 – mecze i rewanże fazy play–off

QUIZ Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

Komentarze (95)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Generał brygady
 • 0 / 0
Pogoń i Raków wykrwawiają się o te podium, a zespół z czwartego miejsca jako jedyny z tej trójki będzie rozstawiony z pierwszej rundzie eliminacji LKE. ;) Ot taki psikus w myśl zasady "Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".

https://sport.tvp.pl/53615623/rakow-czestochowa-i-pogon-szczecin-rozpoczna-eliminacje-ligi-konferencji-europy-od-2-rundy
Chorąży
 • 1 / 5
Ludzie małej wiary! Płaczki znów zaczęły skowyt.
Marszałek Polski
 • 1 / 5
Dokładnie.
- łeee nie bedzie MP, lipa, amatorka
- jest MP
- łeee nie będzie pucharów, lipa, amatorka
- przypuśćmy że będzie Le2
- łeee lipa, tylko LE2, amatorka
Itd
Marszałek Polski
 • 4 / 1
Zegrze

Sam byłeś mocno wstrzemięźliwy co do MP, więc piszesz m.in. o sobie.
Pułkownik
 • 5 / 2
Dla polskich drużyn i ligi z naszym współczynnikiem to niech UEFA stworzy jakieś BBQ League Cup. Zwycięzca wznosi w górę grill i dostaje 100 kiełbasek A dla finalisty nagroda pocieszenia w formie żelków Haribo. Tam kurwa jest nasze miejsce i to dot się każdej drużyny z naszej klapy.
Plutonowy
 • 0 / 0
Żelki Haribo są przepychota
Pułkownik
 • 4 / 2
Dla nas już nie ma łatwych przeciwników. Kurwa nawet z mistrzem Wysp Owczych mam stres.
Porucznik
 • 3 / 0
Umówmy się każda z tych drużyn nierozstawionych w 1 rundzie będzie chciała nas wylosować. Jak trafimy na takie Bodo, to szanse będą po 50 %. Jak trafimy Maccabi, to nie będziemy faworytem.
Najgorzej jak trafimy Soligorsk, który został przejęty przez bogatych właścicieli. Zdetronizowali Bate. W tym sezonie po 7 kolejkach też same zwycięstwa i w Lipcu będą w rytmie meczowym. Byli już w stanie kupić napastnika za 1,5 mln euro. Najbardziej martwi to, że ciągle nie poznaliśmy nowego trenera przygotowania motorycznego. Gołym okiem widać, że zaczynamy biegać coraz gorzej.
Generał
 • 7 / 0
Teraz można dywagować, a potem nadchodzi mecz i od 4 lat NIE zagraliśmy nic dobrego. Może w tym roku będzie w końcu inaczej.
Generał dywizji
 • 1 / 3
W końcu jest jakiś trener. Nie uważam, że najlepszy, ale przynajmniej od tej dyscypliny sportowej. Bo po Jozaku, Klafuricu oraz uczniach Magierze i Vukowicu, to duży sukces. Pomijam Sa Pinto i Doktora Albana, bo ich czas w Legii był zły, ale inne ich drużyny coś tam grały.
Ale z nich wszystkich Vuko był naprawdę blisko awansu i z Rangersami mimo Kulenivica w ataku, wstydu nie przynieśli.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Niby był blisko, sam przeżywałem ten mecz. Ale różnica klas, szczególnie w Glasgow była duża. Poza tym, ktoś tego biednego Kulenovica wystawiał.
Major
 • 5 / 0
1 runda i trafiamy na jakis Szachtior albo co gorsza Bogo Glimt i gramy z mistrzami krajów których ligi pewnie są lepsze niż ekstraklasa. To byłoby spektakularne wywalenie się. Ale absolutnie nie niemożliwe. Mistrz Norwegii? Łatwa przeprawa? Nie sadze.
Obawiam się, że obecnie nie ma dla nas łatwego przeciwnika w eliminacjach! Nie dlatego, że pozostałe drużyny są mocne, a dlatego, że my obecnie do czołówki nie należymy. Na ekstraklapę nasz skład jak widać wystarczył, jednak Europa nas zweryfikuje! Jedynym plusem, w którym upatruję naszej szansy jest to, że wreszcie po kilku latach mamy prawdziwego trenera na stanowisku! To nasz największy atut!
~Zosiek
 • 3 / 0
Awansujemy jak miodek ule założy
~Bolek
 • 7 / 2
Wybijcie sobie puchary, nie z tym diletanti miodkiem
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Może choć piłkarze się postarają :)
Szeregowy
 • 0 / 2
Ktoś orientuje się jak wyglada z punktacja do rankingu za ten 3ci puchar ? Z tego co pamietam nie było różnicy Liga mistrzów vs liga Europy
Porucznik
 • 0 / 2
czy na pewno w tym roku są znów dwumecze? to raz a dwa w LK bedzie dużo łatwiej ranking trzaskać chyba, a z tego co pamiętam róznice w wypłatach nie są wcale olbrzymie
Generał brygady
 • 3 / 0
Realnie patrząc, w drugiej rundzie pewnie trafimy jakiegoś mistrza kraju o porównywalnym potencjale piłkarskim. Duża szansa na odpadnięcie. Wtedy wystarczy kolejny rywal pokroju Drity w III rundzie el. LE i mamy ten trzeci puchar. Chociaż tyle. Już naprawdę trzeba by się postarać aby nie awansować nawet na ten poziom. Chociaż wszystko jest możliwe, zwłaszcza jeżeli podtrzymamy naszą typową formę na koniec sezonu i na początek kolejnego.
~Chudy_JG
 • 2 / 0
Niezupełnie. W tym sezonie nie będzie już chyba w LE podziału na grupę ścieżkę mistrzowską i niemistrzowską. Więc na zespół pokroju Drity trudno będzie trafić.
Młodszy chorąży
 • 3 / 4
Tak obiektywnie i na chłopski rozum, to w formie w jakiej jesteśmy teraz przechodzimy pierwszego rywala i odpadów my z drugim. Czyli wtedy zero pucharów, dobrze rozumiem? Jeśli nie będzie wyraźnego progresu, to tak obstawiam.
~Adam
 • 0 / 0
Nie. Przecież jest napisane w artykule że jak odpadną w 1 rundzie to trafią do konference, a jak w 2 rundzie odpadną to będą w 3 rundzie ligi Europy i tak dalej
Porucznik
 • 8 / 2
A jeśli już odpadniemy z wszystkich tych Pucharów - zostanie nam Puchar Mazowsza.
Chorąży
 • 6 / 3
Myślę że zdobycie pucharu mazowieckiego ZPN w pełni usatysfakcjonuje prezesa. W wielkim Pucharze Konferencji vel ubogie Intertoto nie będzie słabych drużyn. Zresztą według Dariusza M. i jego popleczników powinniśmy się obawiać każdej drużyny w Europie.
~Kej Kej
 • 2 / 0
Jeszcze Puchar prezydenta Warszawy
Jak dobrze pójdzie to będziemy rozstawieni w drugiej rundzie... Jesteśmy w czarnej dup.e i to dosyć głęboko!
Mam nadzieję, że w tym sezonie odbijemy się od dna!
Marszałek Polski
 • 2 / 0
To efekt Miodkowych 5 lat bez pucharów...
No co Ty! Przecież to wina Leśnego ;)
Ciekawi mnie ile pkt będą przyznawać do rankingu klubowego w LK i czy klub za występy w tym Pucharze zarobi jakieś sensowne pieniądze jak na nasze ligowe realia
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Jak na nasze realia na pewno
Sierżant
 • 2 / 0
Finał PP słabiutki, choć dla bezpośrednio zainteresowanych na pewno emocjonujący. Całe szczęście, że wygrał Raków - grstulacje! I liczę, że może przejdą choć jedną rundę w pucharach żeby nie było obciachu... Ale Piątkowskiego to bym wziął do nas...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
E tam nie gadaj, druga połowa przyzwoita
Kapitan
 • 1 / 0
To weź, może Salzburg go odsprzeda.
Generał
 • 0 / 0
Oglądałem finał PP jak co roku. I tak... Raków żeby nie Ivi przegrałby. Arka sama sobie winna. Co daje triumf Rakowa?? To że o 4 miejsce będzie jakaś tam walka. I ta liga nie będzie już pozamiatana.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Teraz widać, jak wiele straciliśmy w ostatnich latach. Ranking klubowy, który mieliśmy całkiem, całkiem, teraz nie daje pewności rozstawienia w II rundzie el. LM, która może być kluczowa. No ale co ja ta się znam.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Dlatego liga konfederacji ma swoje plusy. Można poprawić ranking klubowy.
Major
 • 0 / 0
@Zegrze
Też mam takie zdanie Liga Konfederacji nie jest z pewnością szczytem marzeń, ale plusy za sobą niesie. Ciekawi mnie jaka kasa (o ile w ogóle) przypadnie zespołowi za grę w tejże lidze.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Tym składem, jeżeli nie będzie rozstawienia w II rundzie el. LM, nie wierzę, że będzie chociażby gra w tym trzecim pucharze.
Generał brygady
 • 1 / 1
Kluczem będzie rozstawienie w II rundzie i dobra forma
Brak fazy grupowej to będzie kompromitacja
Co nam dało rozstawienie z Omonią?
Generał dywizji
 • 1 / 1
Trzeba wejść do Europy. Koniec kropka.
Coraz mocniejsze te zespoły i to już w drugiej rundzie .
Generał dywizji
 • 1 / 1
Bo od tego sezonu trudniej o LM i LE...pamiętajmy o tym
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Szczególnie o LE skoro jest o 1/3 mniejsza
To nie przeciwnicy coraz mocniejsi, to my coraz słabsi i obawiamy się już praktycznie każdego!
Roepel

A Amica od której rundy zaczyna eliminacje do Pucharów?

A nie, czekaj...;)
Plutonowy
 • 6 / 0
Od 1/32. Bo pytasz o Puchar Polski, prawda?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nie ważne, w tamtym roku awansowali i to jest strategia trollingu. Aaaa i pamiętaj że akademia. Nie wiadomo dokładnie co z nią ale akademia.
W eliminacjach do pucharu tymbarku będą rozstawieni ze względu na ranking akademii.
eLtoro,
mistrz! :-)
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
ledarg - wazelina aż kapie...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Amika automatycznie awansowała do finału turnieju o wicemajstra Wielkopolski :)
Lech stracił w tym roku Majstra Wielkopolski więc w kolejnym sezonie skupi się raczej na odzyskaniu tego "tytułu".
Starszy sierżant
 • 3 / 2
Finał Euro 11 lipca! Dużo będzie zależało kiedy odpadnie z turnieju Chorwacja, Czechy no i Polska. Pekhart i Jura grają w jednej grupie. Może jeszcze Kapustka i Slisz. Na drugą rundę eliminacji LM będą wszyscy.
~W dniu dzisiejszym
 • 0 / 1
Zapomniałeś o Serbii
Porucznik
 • 2 / 1
Gorzej jak drugiej rundy nie będzie.
Podpułkownik
 • 2 / 2
Kapustka i Slisz?

Sugestia: przestań brac
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Jaka Serbia??? Mladnovic Euro w TV ogląda na zgrupowaniu w Austrii!
do: Misiek
napisałem "może" czytaj ze zrozumieniem, jednak te Twoje komunistyczne szkoły nie nauczyły cię za dużo
Sierżant
 • 2 / 0
Czy ktoś bierze pod uwagę że Juranovič i Pekhart będą nieobecni w 2 pierwszych rundach ? Nie wiemy kogo powoła Sousa na Euro. Tu trzeba działać i już teraz przygoyowywać drużyne na eliminacje żeby potem nie było zdziwienia że nie ma kim grać.
Kapitan
 • 9 / 5
Legia Net: "Bardzo mało realny jest scenariusz, w którym Legia pożegna się z eliminacjami Ligi Mistrzów w I rundzie."
Mioduski: "Potrzymaj mi piwo..."
Nigdy jeszcze nie odpadli w tej rundzie i miejmy nadzieję, że nie odpadną.
Porucznik
 • 1 / 0
Nie wiem, jak można było wypocić taką głupote przecież w ostatnich latach odpadaliśmy ze słabszymi zespołami niż mistrz Norwegii, Izraela, Słowenii czy Białorusi.
Bieszczady, oby nie przyjęli wyzwania!
Podpułkownik
 • 1 / 3
Cham się uprze i mu daj.....
Ja jestem optymistą i po wymeczeniu trafimy do grupy LM
Młodszy chorąży
 • 3 / 1
A jak będziemy wymeczać? Pytam nieśmiało, bo chciałbym wiedzieć...
Marszałek Polski
 • 1 / 6
Me me meeeę
Generał dywizji
 • 1 / 1
Czyli konieczny awans d 3 rundy LM, to zalatwia już grupę. Oby było rozstawienie w 2 rundzie.
Minusy? Będziemy grali bez reprezentantów na początku, mało czasu na poznanie drużyny przez nowych.
Pamiętajcie tylko przy krytyce Legii że obecnie awans do LM jest dużo trudniejszy niż w czasach gdy awansowaliśmy ostatnio (z dobrą drużyna ale i mega fartem bo mogło być wcześniej przed Dundalk już po sprawie) a co ważniejsze grupa LE jest zmniejszona o kilkanaście drużyn więc to inny poziom trudności dostania się niż rok temu czy wcześniej
~Tomek c
 • 1 / 0
Fart, Fartem ale pamiętaj że na awans zapracowała przyzwoita drużyna i poprzednie 5 lat przyzwoitej gry legii w pucharach. Na farta pracowali kilka lat.
Starszy szeregowy
 • 4 / 0
Fart, Fartem ale pamiętaj że na awans zapracowała przyzwoita drużyna i poprzednie 5 lat przyzwoitej gry legii w pucharach. Na farta pracowali kilka lat.
Generał dywizji
 • 1 / 1
To bez dwóch zdań prawda
Pułkownik
 • 1 / 0
Awans nie byłby trudny gdybyśmy nie utapiali frajersko dupy z Luxemburgiem Mołdawią, jakimś Trecinem czy Omonią. Powinniśmy od 2016r przynajmniej 3x zagrać w LE i dziś bylibyśmy rozstawieni w 4rundzie LM zaczynalibysmy mecz od 2 rundy.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Na początek przejdźmy dwie pierwsze rundy.
Kapral
 • 3 / 2
Może być łato ale wcale nie musi .... Możemy trafić w 1 rundzie na mistrza Malty a w drugiej na mistrza Gruzji i nawet w przypadku słabszej formy zapewnimy sobie grupę Ligi Konferencji. Ale też możemy od razu w 1 rundzie trafić na mistrza Norwegii lub Izraela i zaczną się schody. Więc niech nikt nie pieprzy że na bank przejdziemy 1 rundę LM bo to wcale nie musi być pewnik.
Trzeba pamiętać, że w pierwszych 2 rundach zagramy bez piłkarzy powołanych na Euro.
Może tylko w pierwszej.
Chorąży
 • 0 / 0
Czyli kogo? Pewnie Juranovicia tylko.
Jura, Kapustka, Slisz, Pekhart.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kapustka powołany na Euro? Coś mnie ominęło?
Nie było jeszcze powołań. Może się załapie do kadry.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Jeżeli skończymy w lidze konfederacji to będzie trzeba natrzepać punktów do rankingu.
Przy okazji łatwy dostęp do LE2 jest tylko dla Mistrza Polski, reszta nie ma tak łatwo. Ciężko jest awansować do LE2 nie wygrywając MP
Młodszy chorąży
 • 1 / 7
Nie przesadzajmy. Lech jakoś awansował do LE bez rozstawienia, bez punktów rankingowych, pokonując lepszych i to w 4. rundach. Jak jesteś dobry, to wszystko się da. Legia ma spory handicap, więc wszystko w naszych rękach.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Raz się zdarzyło ślepej kurze ziarno. Tak patrząc to Legia była w Lidze Mistrzów.
Teraz będziesz piał o LE dla lecha w którym dostali od każdego oprócz standardu zdziesiątkowanego przez covid. Ale masz rację wracaj do tego momentu, poprawisz sobie nieco sfryatrowany nastrój.

Co trzeba mieć w głowie żeby kibicować lechowi i siedzieć non stop na stronach Legii. To już nie kest kompleks, to choroba
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sfrustrowany *
Pułkownik
 • 0 / 0
Ale to było pewne, że będą dostawać w papu. Myślisz, że Legia nawet w najlepszej formie wyszlaby z tamten grupy? Może tak ale z Benficą dostalibysmy podobny łomot. Co do el do LM to spierdolilismy sobie drogę przegrywając z Luxemburgiem, Kazachstanem, Mołdawia czy z Trencinem. Te porażki dziś mają wpływ na to jak ciężko nam będzie już na dzień dobry.
~Prorokkk
 • 3 / 1
Wow super wyjaśnione, w tym 3 pucharze na 99 % procent będziemy, inaczej to bedzie klęska jakiej jeszcze nie było w eliminacjach...
Generał dywizji
 • 0 / 0
Eee, czyli jak co roku od trzech sezonów?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dwóch pierwszych rywali pokonać i mamy co najmniej LE2.
Dzięki za klarowne przedstawienie zasad.
~Gizior
 • 3 / 1
Liga mistrzow to marzenie wiadomo trzeba wierzyc ale jak juz odpadac w eliminacjach to w 4 rundzie i spasc odrazu do grupowych ligi europy :)
Marszałek Polski
 • 0 / 3
I to jest cel główny. Przejść 3 rundę el.LM i niech się dzieje co chce.
Czyj cel? Chyba tylko ultrasów, którzy co roku lekceważą nawet silniejszych przeciwników. Jak się uda przejść 1 i 2 runde to już będzie duży sukces.
To nie cel, to marzenia!
Kapitan
 • 0 / 0
3 runda była naszym celem w poprzednich latach, gdy mieliśmy tam rozstawienie. Teraz możemy tam trafić jedynie na sporo silniejsze kluby od nas, więc to byłaby sensacja a nie nasz cel.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Taki scenariusz akceptuję :D