Champions Park
fot. Champions Park

Legia będzie budować zielone miasto w pobliżu LTC

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Telewizyjny Kurier Warszawski, champions-developments

02.02.2024 08:40

(akt. 02.02.2024 12:42)

Nowy król Danii Fryderyk X przebywa z pierwszą wizytą w Polsce. W czwartek w Warszawie podpisano ważną umowę o współpracy stolicy z królestwem Danii. Współpraca ma poprawić jakość powietrza i jest spójna z koncepcją zielonej Warszawy.

Lepsze wykorzystywanie energii było jednym z tematów poruszonych na stadionie Legii Warszawa, gdzie podpisano porozumienie firm z gminą Grodzisk Mazowiecki od lat współpracująca z Danią. - Legia wybrała Grodzisk, aby pobudować tam swoje centrum szkoleniowe i tak powstało Legia Training Center. Teraz wokół tego centrum władze klubu chcą zbudować zielone miasto. To ma być miasto na wzór tego, co dzieje się dzisiaj w Skandynawii, szczególnie w Danii. Miasto zielone i miasto przyjazdne - powiedział dla Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

- Sonderborg jest miasteczkiem zero emisyjnym, w pełni zielonym. Są tam pasywne budynki i wdrożone bardzo dobre technologie. To samo chcemy zrobić w naszych projektach, w naszych inwestycjach. Wiele można się uczyć, dużo inspirować - powiedział Tomasz Zahorski, prezes Legia Training Center, który reprezentował developerską firmę Champions Development.

Miasteczko położone obok LTC ma nosić nazwę Champions Park. Projekt został nominowany w finale prestiżowych nagród Retail & Leisure International Global Awards 2023 w kategorii „Future Projects”. Projekt zakłada ofertę mieszkaniową, edukacyjną, rekreacyjną i sportową oraz wyjątkową kompozycję handlu i usług, przewiduje uznaną markę hotelową z zapleczem wellness, a dalszej części także pola golfowe. Tak projekt jest opisany na stronie Global Award - Projekt -Champions Park to rozwijające się nowe "miasto ogrodowe / społeczność". Będzie to zrównoważony, samowystarczalny, wielofunkcyjny obszar, położony na przedmieściach Warszawy. Znajduje się obok nowoczesnego centrum treningowego piłkarskiego klubu Legia Warszawa, który jest jednym z największych klubów sportowych w Polsce i w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Celem tego projektu jest stworzenie miejsca, gdzie każdy może stać się "mistrzem swojego życia". Będzie to miejsce dobrobytu, zdrowego stylu życia, inspiracji i ambicji, wartościowego designu, zrównoważonych rozwiązań i partnerstw z wiodącymi markami i partnerami, aby każdy mógł poczuć się jak mistrz - bez względu na wiek, zawód czy pasje. Transformacja naszej przyszłości i pozytywnych wartości. Champions Park będzie zielonym, inkludującym miejscem, gdzie mieszkańcy, odwiedzający, najemcy i inni interesariusze będą się czuli mile widziani i zainspirowani.

Pracownikami Champions Development są Tomasz Zahorski (prezes LTC), Wojciech Rokicki (członek zarządu LTC) oraz architekt Marcin Klammer.

Champions Park

 

Polecamy

Komentarze (100)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.