Legia Cup 2011: Legia czwarta

Piotr Jóźwiak, Marcin Szymczyk

06.11.2011 21:47

(akt. 14.12.2018 22:43)

<p>W niedzielę przyszła kolej na fazę pucharową turnieju Legia Cup, którą rozpoczęły mecze ćwierćfinałowe.  Na ich podstawie wyłoniono pary grające ze sobą o końcowe lokaty. Dzięki zwycięstwu Legii nad bardzo silną Spartą Praga, legioniści awansowali do półfinału. Na drodze do końcowego triumfu stanęli im jednak młodzi zawodnicy Karpat Lwów - spotkanie było wyjątkowo wyrównane. O końcowym sukcesie naszych wschodnich sąsiadów zadecydowały skuteczniej egzekwowane rzuty karne. Warszawianie swój ostatni turniejowy pojedynek mieli zagrać o 3. miejsce.</p>

Zdjęcia z zakończenia Legia Cup 2011

W spotkaniu o przedostatnią pozycję wystąpiły ekipy FK Talinna Kalev i Ateitis Wilno. Litewska drużyna poległa bezdyskusyjnie 0:4, co oznacza, że w całym turnieju do siatki rywali nie trafili ani razu.

W meczu o 5. miejsce (2 x 8 minut) rywalizowały MSK Żylina oraz Sparta Praga. Do przerwy 1:0 prowadzili Czesi, jednak w 2. połowie, dzięki ambitnej grze i świetnie wykonanym rzucie rożnym Słowacy doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie, po rzutach karnych zwyciężyła MSK Żylina.

O najniższe miejsce na podium Legia toczyła bój z Herthą Berlin. Obie drużyny mogły liczyć na głośny doping swoich kibiców. Fani z Berlina, złożeni oczywiście głównie z rodziców dzieci, przywieźli ze sobą okazałą flagę Herthy, a także klubowe szaliki. Po bardzo zaciętej  pierwszej połowie skończyło się remisem 1:1. Niestety, po przerwie Niemcy szybko  przejęli inicjatywę i strzelili dwa gole w ciągu minuty. Legioniści za wszelką cenę chcieli zdobyć kontaktową bramkę i ruszyli do przodu. Hertha tylko na to czekała – znów trafiła dwukrotnie i na tablicy wyników zrobiło się 1:5… Trzeba jednak przyznać, że w tak mocno obsadzonym turnieju 4. lokatę po prostu trzeba uznać za sukces. W szeregach warszawian bardzo korzystnie prezentował się Damian Sędzikowski. Jeśli nie osiądzie na laurach, za kilka lat możemy się spodziewać kolejnego ponadprzeciętnie uzdolnionego juniora pukającego do pierwszego zespołu!

Za sporą niespodziankę trzeba uznać awans do finału Karpat Lwów. Zupełnie inaczej należy powiedzieć o Czesko-niemieckiej Szkółce Piłkarskiej, która od początku turnieju prezentowała najbardziej „dojrzały” futbol . W oczy rzucało się również ich doskonałe wyszkolenie techniczne. Z tego powodu do meczu finałowego to właśnie ten zespół uchodził za faworyta.  Jak to jednak bywa w przypadku piłki dziecięcej i młodzieżowej, faworyci nie zawsze wygrywają. Zawodnicy z Lwowa, mimo defensywnej taktyki, zdobyli bramkę na wagę złota i zostali mistrzami.

Po rozegraniu finału został wybrany Dream-Team. który zagrał mecz pokazowy z drużyna Legii Warszawa. Legionistów w roli trenera poprowadził Tomasz Kiełbowicz. Nie był to jednak debiut marzeń gdyż legioniści ulegli 1:4.

DREAM TEAM Legia Cup 2011: Jakub Mikunda (MSK Żilina) - Petr Pudhorocky (Sparta Praga), Tim Aadam Laats (Talinna Kalev), Emir Terakay (Czesko-Niemiecka Szkółka Piłkarska), Damian Sędzikowski (Legia Warszawa), Igor Bekesha (Karpaty Lwów), Ruwen Werthmuller (Hertha Berlin)

LEGIA WARSZAWA: Jakub Szumski, Dickon Choto, Manu, Michał Efir, Srdja Kneżević, Kacper Starek, Ryszard Breś, Mateusz Tietz, Piotr Karniszewski