Robert Belina

Źródło:

20.02.2005 10:42

(akt. 29.12.2018 15:41)

(aktual: 13:50) W rozegranym w kurorcie Kemer w Turcji meczu kontrolnym, piłkarze warszawskiej Legii zremisowali z rumuńskim Dinamem Bukareszt 4:4 (2:1). Bramki dla Legi zdobywali: <b>Marek Saganowski</b> (11), <b>Marcin Smoliński</b> (18), oraz dwa gole, <b>Piotr Włodarczyk</b> (50, 89). Całą pierwszą połowę grał testowany przez zespół z Łazienkowskiej <b>Witalij Manaliu</b>, który niczym szczególnym się nie wyróżnił.
Oba zespoły rozpoczęły spotkanie w ustawieniu 4-3-3. Szybciej "zaskoczyli" Rumuni i już w 2 minucie zdobyli gola. Po błędzie Veselina Djokovića sam na sam z Łukaszem Fabiańskim wyszedł Claudiu Iulian Niculescu i przelobował młodego bramkarza Legii uzyskując prowadzenie dla Dinama. W 11. minucie było już jednak 1:1. Po dośrodkowaniu w pole karne dobrze piłkę opanował Marek Saganowski, ograł obrońcę i spokojnie uderzył obok bramkarza. Siedem minut później było już 2:1 dla Legii. Piotr Włodarczyk wyłuskał piłkę w środku pola, zagrał kapitalnie do "Sagana", a ten strzelił w poprzeczkę. Jednak tam, gdzie powinien był Marcin Smoliński i dobił piłkę na pustą bramkę. Pięć minut po rozpoczęciu II części gry znów z bardzo dobrej strony pokazał się Saganowski. Zaatakował ze środka pola, zagrał piłkę do Włodarczyka, któremu nie pozostało nic innego, jak umieścić ją w siatce rywali. W 56 minucie padła bramka dla Dinama. Rzut karny wykorzystał Zicu. Bardzo dziwnie w tej sytuacji zachował się sędzia meczu, gdyż początkowo nakazał grać dalej, ale po protestach zawodników Dinama ... zmienił decyzję. Na kwadrans przed końcem wyrównującego gola zdobył Mihalcea, który z bliskiej odległości pokonał Fabiańskiego strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony. Na domiar złego, trzy minuty później Niculescu strzałem z wolnego podwyższył na 4:3 dla Dinama. Kiedy wydawało się, że będziemy świadkami powtórki z meczu z Wołyniem Łuck, na minutę przed końcem meczu wyrównującego gola zdobył po bardzo dobrej akcji Saganowskiego, Piotrek Włodarczyk. Legia Warszawa - Dinamo Bukareszt 4:4 (2:1) 0:1 Claudiu Iulian Niculescu (2) 1:1 Marek Saganowski (11) 2:1 Marcin Smoliński (18) 3:1 Piotr Włodarczyk (50) 3:2 Zicu (56 - karny) 3:3 Adrian Mihalcea (73) 3:4 Claudiu Iulian Niculescu (76) 4:4 Piotr Włodarczyk (89) Legia: Łukasz Fabiański - Paweł Kaczorowski (74' Wojciech Szala), Veselin Djoković, Jacek Magiera, Tomasz Kiełbowicz, Łukasz Surma, Aleksandar Vukovic, Marcin Smoliński, Piotr Włodarczyk, Witalij Manaliu (46' Tomasz Sokołowski II), Marek Saganowski. Dinamo: Vladimir Gaev - Dorin Constantin Semeghin (34' Ilin), George Galamaz (60' Lucian Goian), Iulian Tames, Andrei Margaritescu (Ż), George Adrian Iordache (85 Stefan Grigorie), Florentin Petre, Ionut Badea (53' Adrian Cristea), Zicu (66' Ionut Balan), Adrian Mihalcea (79 Moldovan), Claudiu Iulian Niculescu