Legia i Arka ukarane za finał PP

Piotr Kamieniecki

Źródło: PZPN

10-05-2018 / 18:54

(akt. 02-12-2018 / 11:27)

Legia Warszawa oraz Arka Gdynia zostały ukarane za zachowanie kibiców w trakcie finałowego spotkania Pucharu Polski. Stołeczny klub będzie musiał zapłacić 100 tysięcy złotych grzywny. Znacznie surowsze sankcje spotkały gdynian. To właśnie na trybunie Arki fani odpalili m.in. materiały pirotechniczne z wyrzutni, które trafiły m.in. na inne części stadionu czy na boisko.

Kara dla klubu Arka Gdynia: 

- Kara zasadnicza zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym w miejscowości będącej siedzibą klubu w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku; 

- Kara zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku oraz w meczu o Superpuchar Polski w 2018 roku; 

- Kara zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Ekstraklasy do końca 2018 roku; 

- Kara pieniężna w wysokości 200.000 zł. 

Komentarze (31)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Panie Boniek, ja proponuję zlikwidować rozgrywki o PP. PZPN ma kłopot, ludzie zarządzający stadionem mają kłopot, po co to? Pójdę dalej, wyburzyć narodowy po co nam takie byle co? Spartolone wejścia, teren wokół etc. Postawić tam nową świątynie opatrzności, bo naszego państwa na nic więcej nie stać!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
A PZPN dostaje karę zamknięcia stadionu na kolejny finał?
Generał
 • 1 / 0
Tylko nic im nie zmniejszać. Przez to że pyrom poszli 2 lata temu na rękę to teraz Arka poczuła się bezkarnie. To wszystko jest powiązane.
Kapral
 • 0 / 0
No robi wrażenie Alien brawo
Porucznik
 • 6 / 0
Jeśli organizator nie jest w stanie zorganizować imprezy masowej, a tak jest w tym przypadku - to trzeba zmienić organizatora. Pani reprezentująca spółkę zarządzającą stadionem mówiła - że nie ma możliwości żeby nie wniesiono armat, rac i bomb, a samochodem można ponoć wjechać także ze skrzynką granatów czy bombą atomową. Skoro tak, to może powrócić do bezpiecznej formuły? Mecz + rewanż a stadionach finalistów. Kibice przyjezdni pod pełną kontrolą bo jest ich garstka...Może nie będziemy mieli spektakularnego spędu na Narodowym ale za to będzie normalnie. Skoro się nie da sprawdzić wnoszących wyrzutnie i armaty to lepiej nie kusić losu. Narodowy powoduje, że wszyscy są niezadowoleni. Andrzeje bo nie mogą przyjść z dziećmi po 3 lata oraz żonami w ciąży i babciami. Nie ma też miejsc do przewijania niemowląt i jest zbyt duży hałas, większy jak w żłobku. A po hot-dogi kolejka. I poziom nie jest taki jak w LM w TV. Kibole bo nie mogą swobodnie się zabawić tylko kitrają race w gaciach...Muszą bawić się w ciuciubabkę z ochroną żeby wnieść skromne 400 rac. Telewizja płacze bo ma przerwę w relacji i złą widoczność...Same minusy. Jak słyszę potem Bońka, że ranga pucharu rośnie...Gdzie? Przecież do półfinałów nikt nie chodzi na te mecze, puste stadiony straszą...Oglądalność jest zerowa. Dopiero finał wywołuje emocje ze względów sensacyjnych. A w mediach częściej mówi się potem o racach, oprawie, rakietach średniego zasięgu czy piosence o śledziach co nie ma drugich takich - jak o samym meczu. Legia nie powinna dostać kary bo zasłona dymna była konieczna z uwagi na ATAK RAKIETOWY !!! Miłego wieczoru:-)
~Horst
 • 0 / 0
Dobre to
hahaha trafniej nie dało się tego ująć:) od dziś jestem Twoim idolem;)
~madd
 • 0 / 0
...czy piosence o śledziach co nie ma drugich takich...;D
~Horsta
 • 0 / 1
Chyba fanem?
Moze Alien nie potrzebuje, abys byl jego idolem? :)
Generał
 • 2 / 0
Zupełnie się zgadzam z poprzednimi zdaniami , jesli zwykle karze się oraganizatorów to kto ukarze organizatora PZPN?
~Piotrr
 • 0 / 0
W cywilizowanym kraju kary byłyby takie:
- Legia 500 000 PLN
- Arka 1 500 000 PLN
- idioci, którzy strzelali racami dostaliby zakaz stadionowy na 10 lat lub nawet dożywotnio. Oprócz tego mieliby sprawę karną(dostaliby z pewnością karę powyżej 5 lat i pokrycie wyrządzonych szkód razy 3).
- PZPN żądałby zwrotu pieniędzy od firmy ochroniarskiej, która wpuściła idiotów z racami. Osoba odpowiedzialna w PZPN za bezpieczeństwo organizacji imprez zostałaby zwolniona.
- PZPN żądałby odszkodowań od osób, które rozrabiały na stadionie za straty wizerunkowe.

Ale tak właśnie BYŁOBY w normalnym kraju. Polska niestety do końca normalnym, cywilizowanym krajem niestety jeszcze nie jest. Dzicz rządzi. Strzelać z ostrej amunicji do terrorystów stadionowych.
Śmiało idioci, hejtujcie mnie :)
~Bubba
 • 0 / 0
Nie chodzi o hejtowanie ciebie tylko jak zwykle ta kara jest bez sensu bo zaden z baranow nie zapłaci nawet złotówki a Mioduski niestety bedzie musial. Klubu solidarnie powinny zbojkotowac ten caly PP.Niech se Boniek gra z tym swoim trzecioligowym Widzewem w finale
Generał dywizji
 • 0 / 0
W cywilizowanym kraju klub, który nie jest organizatorem zawodów nie powinien płacić kary za .... osoby wpuszczone na stadion przez organizatora. Jeżeli już, to karę powinien zapłacić organizator. Tylko komu?!

W cywilizowanym kraju kara została by narzucona na tychże kibiców. Zakaz wyjazdowy na rok na mecze Ekstraklasy, zakaz wyjazdowy na rok na mecze PP.

W cywilizowanym kraju wyłapano by tych, co rzucali racę, dowalono im po za zakazami 100 000 zł kary to by się nauczyli.

Przede wszystkim jednak w cywilizowanym kraju kibice nie strzelają z rac w innych kibiców!
A nikt nie zwrócił uwagi jaką bajeczną kwotę przyznał PZPN drużynie wygrywającej Puchar Polski? 1.000.000 zł czyli przy dobrym kursie 250.000 euro.
Za mistrzostwo to chyba też jakieś 4.000.000 zł? Po prostu spektakularne kwoty jak na realia współczesnej piłki nożnej :-D
Niech PZPN da już spokój i robi sobie jaj ani z klubów ani z kibiców.
Generał dywizji
 • 10 / 0
Jakim prawem ukarano kluby, skoro przewinili ludzie wpuszczeni na stadion przez organizaotra?

Rozumiem karę dla kibiców - zakazy na rok, zakazy na mecze PP, ale dlaczego ukarano kluby? Jaki wpływ na zachowanie kibiców miały Arka Gdynia i Legia Warszawa, skoro żaden z tych klubów nie był gospodarzem imprezy a zarazem organizatorem?

Te kary pokazują, że żadna z tęgich głów nie ma pomysłu jak przeciwdziałać tego typu zachowaniom na stadionie.

Gdy takie rzeczy dzieją się na stadionie Legii, można ukarać klub, że nie dopatrzył pewnych rzeczy. Kto zatem ukarze organizatora finału PP?

Moim zdaniem kluby nie powinny za ten mecz płacić kary finansowej. To nie w ich gestii leżało bezpieczeństwo meczu.

BEZSENS!
~kibic L
 • 4 / 0
A jaką karę ponosi ochrona za nie wykrycie przy tak dobrym przeszykiwaniu wszystkich kibiców i uczestników tego spotkania panie Prezesie ?
~Podaj nick
 • 5 / 0
No właśnie. Żenada! PZPN ukarał kluby za mecz, którego sam był organizatorem.
A Jagiellonia już została ukarana czy nie?
A można było kibicować bez rac a te 100 tys zl przeznaczyć np na konto Fundacji Legii.
Generał brygady
 • 0 / 0
Co Ty te charakterne kozaki na pewno sie złożą sami i wyskocza z kaski....na kare.
~Gaco
 • 0 / 0
Rzucą 15 tysi na karetkę :-)
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Ale oni mentalnie są w latach 90 i tego nie rozumieją. Dla niech jest fajnie jak są race i dym. Muszą być race bo przecież bycie ultrasem do tego zobowiązuje. A przecież "Legia to MY" znaczy oni , więc nikt nie będzie im mówił jak mają kibicować i co jest dobre dla klubu, a co nie. A skoro Legia to wy to teraz charakternie sięgnijcie do świnek i proszę zapłaćcie karę.
A i przestańcie żebrać z tymi puszkami na oprawę po innych trybunach, bo Janusze nie mają ochoty sponsorować waszych dziecięcych zabaw zapałkami.
"Kara zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców (...) w meczu o Superpuchar Polski w 2018 roku" ???

Ja bym im dowalił jeszcze zakaz wyjazdów na Ligę Mistrzów - wtedy by się nie pozbierali...!
~Izzy
 • 2 / 0
Jesli Legia zdabedzie MP to Arka zagra w Superpucharze. To takie dziwne ze dostali taka kare?
~Pixies
 • 1 / 0
PZPN wie już że Legia będzie MP :)
~student
 • 0 / 0
prawdopodobnie będziemy z nimi grali o superpuchar
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale tylko w mieście siedzibie klubu!
a no tak, zapomniałem że finalista pucharu może grać w superpucharze. A w tym przypadku właśnie tak będzie.
Przepraszam :-)
Organizator czyli PZPN jest bez winy? Ciekawe :)
~Roga(L)
 • 0 / 0
Organizator czyli PZPN dając nam 100tys i Arce 200 tyś pokrywa koszty które wyliczył za zniszczenia. Więc PZPN naprawi stadion z pieniędzy klubów A nie że swoich! Szkoda że sam siebie nie ukarana za organizację. A piro było jest i będzie!MOCNO LEGIA!!!