Bartosz Kapustka Kacper Chodyna

Legia interesuje się Recą i Chodyną

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: meczyki.pl

30.05.2024 14:50

(akt. 30.05.2024 15:07)

Pojawiają się kolejni piłkarze, którzy są łączeni z Legią Warszawa. Dziennikarz Meczyki.pl, Tomasz Włodarczyk, poinformował, że stołeczny klub jest zainteresowany Kacprem Chodyną (Zagłębie Lubin) i Arkadiuszem Recą (Spezia).

Kilka tygodni temu mówiłem o zainteresowaniu Kacprem Chodyną przez Raków. Z tego co słyszę, Legia też pyta o tego zawodnika, który ma wpisaną klauzulę 700 tys. euro. Piłkarz rozgląda się jeszcze za opcjami zagranicznymi. Marek Papszun bardzo mocno szuka wśród Polaków i wydaje mi się, że w tym momencie klub z Częstochowy jest bliżej 25-latka niż stołeczny zespół – poinformował Tomasz Włodarczyk w programie Meczyków.

Kacper Chodyna bardzo dobrze prezentował się w sezonie 2023/2024, w trakcie którego wyrósł na kluczowego zawodnika Zagłębia Lubin. Zagrał 34 mecze (33 w Ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski), występował na prawym skrzydle, zajął 4. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej w rozgrywkach ligowych (7 goli, 10 asyst), ma jeszcze roczny kontrakt.

Legia interesuje się też Arkadiuszem Recą, chciałaby go sprowadzić na lewe wahadło. Wydaje mi się, że to zawodnik dość mocno pasujący do tego, jak stołeczny klub pragnąłby występować za Goncalo Feio. Ten piłkarz jest właściwie skrojony pod granie w systemie 3-5-2. Bardzo mocno wybiegany, ale też dobry technicznie. Jego bramki w dwóch ostatnich meczach uratowały Spezię, która została w Serie B – dodał dziennikarz Meczyki.pl.

Arkadiusz Reca to były zawodnik m.in. Wisły Płock, który od 2021 roku występuje w Spezii Calcio (najpierw wypożyczenie z Atalanty, potem transfer definitywny). Piłkarz z rocznika 1995, który jest 15-krotnym reprezentantem Polski, wystąpił 15 razy w sezonie 2023/2024 (4 gole, 1 asysta, 1154 minuty).

Polecamy

Komentarze (174)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.