Reklama HEG

Legia na Kongresie 60 Milionów

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia Warszawa, legia.com

21-01-2019 / 17:01

(akt. 21-01-2019 / 17:06)

Legia Warszawa dołączyła do gości Kongresu 60 Milionów, którego czwarta edycja odbędzie się w dniach 7-10 lutego w Miami. Kongres 60 Milionów to seria spotkań biznesowych dla Polaków z kraju i tych mieszkających za granicą, których celem jest wzmacnianie więzi polonijnych. Nazwa Kongresu pochodzi od liczby osób polskiego pochodzenia mieszkających na całym świecie, która szacowana jest na 60 milionów.

Czwarta edycja Kongresu 60 Milionów odbędzie się w dniach 7-10 lutego w Miami. Na uczestników spotkania czeka szereg paneli dyskusyjnych, bankiet na polskim masztowcu „Dar Młodzieży” w trakcie jego Rejsu Niepodległości dookoła świata, spotkanie biznesowe z South Florida Hispanic Chamber of Commerce oraz turniej golfa 60 MLN CUP na pięknym polu Normandy Shores Golf Club. Jednocześnie uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość dołączenia do Polonijnego Polonaise Ball organizowanego po raz 47. przez Amerykański Instytut Kultury Polskiej.  

Wśród prelegentów pojawią się zarówno polscy dyplomaci jak i liderzy polskiego biznesu. W panelu z okazji stulecia Polsko-Amerykańskich stosunków dyplomatycznych weźmie udział Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w USA, Piotr Wilczek, Sekretarz Stanu Anna Maria Anders, Konsul Generalny RP w Chicago Piotr Janicki, Konsul i właściciel magazynu Biały Orzeł Dariusz Barcikowski. 

Gościem specjalnym będzie Tomasz Zahorski, Pełnomocnik Zarządu Legii Warszawa, największego polskiego klubu piłkarskiego i aktualnego Mistrza Polski. Tomasz Zahorski  weźmie udział w panelu pt. „LOTem przez ocean – rozwój turystyki”. Do dyskusji zasiądzie wspólnie z reprezentantami Polskich Linii Lotniczych LOT, Polskiej Organizacji Turystycznej, Travel&Action i BetaMED. W panelu zostaną poruszone tematy związane z rozwojem turystyki wypoczynkowej, biznesowej, medycznej i sportowej w świetle nowego bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Miami uruchamianego od czerwca 2019 przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Legia systematycznie rozwija swoją aktywność w Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2018 roku brała udział w turnieju Florida Cup, na którego mecze przyjechało kilka tysięcy rodaków z całych Stanów Zjednoczonych. Latem Klub zorganizował obozy Legia Soccer Schools. Reprezentanci Legii wzięli także udział w ostatnich dwóch edycjach United Soccer Coaches Conventions w Filadelfii i Chicago. Legia wspiera także zakładane w Stanach Zjednoczonych fan cluby. 

Warunkiem udziału w Kongresie jest rejestracja, której można dokonać TUTAJ.

Komentarze (22)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Daro
 • 0 / 0
Znicz Pruszkow kocha Legie !!!
Pułkownik
 • 0 / 0
"Do dyskusji zasiądzie wspólnie z reprezentantami Polskich Linii Lotniczych LOT, Polskiej Organizacji Turystycznej, Travel&Action i BetaMED." - czyżby nowi inwestorzy?
Pułkownik
 • 0 / 0
"celem jest wzmacnianie więzi polonijnych" - czy nie miało być "legijnych"?
Czyżby kolejna akcja piarowa?
Generał
 • 0 / 0
Czy jednym z organizatorów jest Piotr Stępniewski?
Umacniać wartości biało czerwone!!!!!
Domyślny awatar Generał brygady
 • 1 / 1
Ja byłbym za tym żeby zrobić coś sensownego. Już mnie trochę znużył ten pusty patos o wartościach.
Czy kolega może wymienić jakie to wartości ma na myśli i czy sam im hołduje ?
Pułkownik
 • 0 / 0
Cóż to sensownego można by zrobić? Hmm? Ciekawe.
Wartości biało-czerwone czyli jakie?

Zastaw się, a postaw się?
Umrzyj za wszystkich gdy wszyscy i tak mają to w doopie?
Z szabelką na czołgi?
Czarna mafia rządząca Polską i kościoły na każdej ulicy?

Nie, dzięki. Oby Legia poleciała tam robić konkretny biznes.
Pułkownik
 • 1 / 0
sportowa,
„Bóg, Honor, Ojczyzna” – za to ginęli nasi przodkowie, co znaczy, że miało to dla nich WARTOŚĆ.

Powtarzasz stereotypy utrwalane za PRL. Bezmyślnie, czy w nie wierzysz?

Gościnność jest cechą godną najwyższej pochwały? Gość w dom, Bóg w dom. Oczywiście możesz zawsze postawić na stole czipsy i browca.
Wspominasz Powstanie Warszawskie i tych, którzy wtedy stracili życie? Czemu ich nie szanujesz?
Uwierzyłeś w opowieść o głupich obrońcach Polski, sączoną maluczkim do głów najpierw przez niemieckiego, a potem przez czerwonego okupanta. Znów dałeś świadectwo o sobie.
Na pewno znasz znaczenie pojęcia „mafia”?
A słyszałeś takie nazwiska jak: Skorupka, Wojtyła, Wyszyński, Popiełuszko…? Wiesz, gdzie znajdowała schronienie antykomunistyczna opozycja? Rozumiem, że wolisz meczety. Ja nie.

Czy równie poważnie traktujesz barwy czerwono-biało zielone?
LW_MP,

trochę się zagalopowałeś w swoim tekście. Pytanie jest jakie wartości mamy pokazywać w Stanach, jako Legia?
Mamy promowac "gościnność"? Żartujesz?!
Nigdzie nie wspominam Powstania i nigdzie nie podważam bohaterstwa jego uczestników. Jestem pełen szacunku do Powstańców. Czyli znów kulą w płot strzeliłeś.
A ty znasz znaczenie pojęcia mafia? Przytoczę, za słownikiem PWN:
1. «organizacja przestępcza mająca powiązania z władzami i policją»
2. «grupa osób prowadzących wspólne interesy, nieprzebierających w środkach w realizowaniu swych zamierzeń»
Teraz zastanów się czy nie ma czarnej mafii w Polsce.
Rozumiesz, że ja wolę meczety?! Religia to jest opium dla mas, to właśnie potwierdziłeś swoim tekstem. Gdzie ja piszę coś o meczetach?
Reszty Twojego tekstu nie będe komentował. Pełny jest manipulacji, zupełnie jest stare komusze teksty propagandowe.
Pułkownik
 • 0 / 0
sportowa, niczego nie zrozumiałeś. Szkoda.
Trzeba być aktywnym w różnych środowiskach. Jedni organizują śniadania biznesowe. Inni biorą udział w kongresach. A tak naprawdę ważna jest promocja marki klubu. I próba nawiązania kontaktów biznesowych. To może zaprojektować w przyszłości sponsoringiem.
Co prawda miało być Fly Emirates, ale LOT też obLECI... ;)
No i git, oby to przyniosło skutek w postaci większego zainteresowania Legią za granicą. Poza tym jest to połączone z obchodami stulecia niepodległości więc jak najbardziej obecność Legii uzasadniona.
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
Obecność Legii Warszawa wydaje mi się uzasadniona.
W nowym świecie mieszka spora część naszych rodaków, a wśród nich naszych kibiców.
Dla jednych to styczność wogóle z Polską co jest mega emocjonalne jeżeli się mieszka daleko od domu dla innych to możliwość obcowania z klubem któremu się kibicuje.
Domyślny awatar Generał brygady
 • 0 / 0
Nie mam wystarczająco dużej wyobraźni żeby mieć pomysł co sie z tego ma urodzić. Ale może w klubie mają. Zawsze warto jest jeździć, poznawać ludzi i rozmawiać. Nigdy nie wiadomo co się z tego urodzi. Chyba że Legia ma jakis konkretny plan. Np. marketingowy. W końcu to sporo ludzi z zamożnych krajów.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 0 / 0
No i bardzo dobrze. Może wśród rodaków mieszkających zagranicą znajdzie się sentymentalny, majętny jegomość gotowy zainwestować w Legię. Oby więcej takich imprez promujących Legię pośród ludzi biznesu a może coś z tego wyniknie.
~7putana
 • 0 / 1
95%Polonii nie nawidzi tego klubu
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Budżet transfer w wysokości 60 milionów byłby lepszy i chyba bardziej by ucieszył kibiców ale w sumie Kongres też jest ok
Domyślny awatar Podpułkownik
 • 0 / 0
No ba, budżet Legii w wysokości 60 mln € to byłby news sezonu.
Ale co by pisali Ci co wieścili Legii bankructwo?
Przecież dokopać nam to najlepsze zajęcie.