Zoo
fot. Jakub Wydra/legia.com

Legia nawiązała współpracę z Miejskim Ogrodem Zoologicznym

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

Źródło: legia.com

10.07.2024 11:52

(akt. 10.07.2024 12:04)

Legia Warszawa i Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich nawiązały współpracę na rzecz edukacji przyrodniczej i realizacji wspólnych projektów z wykorzystaniem potencjału obu stron.

Dzięki współpracy Legii i ZOO na mieszkańców Warszawy, ale i gości z całej Polski będą czekać różne interesujące inicjatywy, zarówno na terenie ogrodu zoologicznego, jak i podczas meczów przy ulicy Łazienkowskiej 3. W planach znalazły się m.in. bezpłatne lekcje o tematyce ekologicznej, organizacja wydarzeń i konkursów, wspólne przedsięwzięcia integracyjne czy promocyjne i wiele innych.

Dzięki zaangażowaniu Fundacji Panda, która gromadzi środki na rzecz rozwoju warszawskiego ogrodu zoologicznego, już od kilku miesięcy w Sektorze Rodzinnym pojawiały się dodatkowe atrakcje dla kibiców. Zorganizowano w tym miejscu m.in. wyjątkową wystawę owadów egzotycznych, co wzbudziło wyjątkowe zainteresowanie dzieci i rodziców.

– Zarówno Warszawski Ogród Zoologiczny, jak i Legia są historycznie uznawane za wizytówki Warszawy, więc mamy bardzo dużą przestrzeń do wspólnych projektów. Planujemy działania o charakterze ekologicznym, edukacyjnym, ale i promocyjnym, wykorzystując bardzo duży potencjał każdej ze stron – powiedział Wiceprezes Zarządzający Legii, Marcin Herra.

Misją Warszawskiego ZOO jest ochrona przyrody, by ocalić wspólny świat ludzi i zwierząt. Misję swoją ZOO realizuje poprzez hodowlę, edukację i naukę, współpracując z partnerami prezentującymi podobne cele i wartości. ZOO jest wizytówką bogatej historii Warszawy i częścią jej przyszłości – zieloną wyspą w sercu stolicy.

– Edukacja ekologiczna jest dziś niezbędna do zrozumienia otaczającego nas świata oraz potrzeby chronienia środowiska życia zwierząt i ludzi, bo to nasz wspólny świat. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Legią będziemy mogli dotrzeć do szerszej grupy odbiorców, uwrażliwiając ich na konieczność ochrony przyrody. Sport, jako zdrowa rywalizacja pełna emocji, z powodzeniem może służyć wspólnej sprawie ochrony ginących gatunków. Drużyna piłki nożnej Warszawskiego ZOO – FC Żubry, jest tego doskonałym przykładem. Żubr, będący symbolem udanej ochrony gatunkowej, został ocalony m. in. dzięki ogrodom zoologicznym. Teraz, podobnie jak sportowcy walczący na boisku, możemy wspólnie walczyć o ochronę naszej przyrody, inspirując innych do działania – powiedziała Wicedyrektor Warszawskiego Zoo, Katarzyna Myszkorowska.

O szczegółach realizacji postanowień porozumienia, strony będą informować na bieżąco.

Polecamy

Komentarze (42)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.