Adam Dawidziuk

Źródło:

10.09.2005 15:58

(akt. 27.12.2018 17:55)

Od zwycięstwa rozpoczął pracę w Legii Warszawa Dariusz Wdowczyk. W meczu 6. kolejki Idea Ekstraklasy jego podopieczni wygrali z Odrą Wodzisław 2:1 (1:1), chociaż triumf nie przyszedł łatwo. Pierwszą bramkę zdobył strzałem głową w 11. minucie Piotr Włodarczyk.
Kolejne minuty upłynęły pod znakiem przewagi Legii, ale niewiele z niej wynikało. W 40. minucie skuteczną akcję przeprowadziła Odra, a wyrównującą bramkę strzelił Łukasz Masłowski. Druga połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale legioniści zdołali udokumentować swoją przewagę dopiero w doliczonym czasie gry. Efektownym strzałem głową popisał się Sebastian Szałachowski, zapewniając Legii trzy punkty, a Dariuszowi Wdowczykowi zwycięstwo w debiucie. Legia Warszawa - Odra Wodzisław Śląski 2:1 (1:1) Bramki: 1:0 Piotr Włodarczyk (11-głową), 1:1 Łukasz Masłowski (40), 2:1 Sebastian Szałachowski (90-głową). Żółte kartki: Tomasz Kiełbowicz, Wojciech Szala, Marcin Rosłoń, Aleksandr Vukovic - Piotr Szymiczek, Marcin Malinowski, Jan Woś. Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 5 000. Legia: Łukasz Fabiański - Tomasz Sokołowski II, Moussa Quattara (31. Wojciech Szala), Marcin Rosłoń, Tomasz Kiełbowicz - Bartosz Karwan, Łukasz Surma, Marcin Burkhardt (67. Aleksandr Vukovic), Sebastian Szałachowski - Piotr Włodarczyk, Marcin Chmiest (67. Ghanem). Odra: Mariusz Pawełek - Wojciech Grzyb (90. Mariusz Muszalik), Marcin Drzymont, Marcin Dymkowski, Jarosław Bujok (63. Piotr Szymiczek) - Łukasz Masłowski, Marcin Malinowski, Mariusz Zganiacz, Ireneusz Kowalski - Maciej Korzym (80. Sylwester Czereszewski), Jan Woś.