Legia odwoła się od kary Komisji Ligi

Logo Legia.Net

Redakcja Legia.Net

Źródło: Legia.Net

13-02-2020 / 19:28

(akt. 15-02-2020 / 22:27)

Prawnicy Legii rozpoczęli prace nad odwołaniem się od absurdalnej decyzji Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Stosowne pismo zostanie wysłane do organu odwoławczego, czyli Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że jak podano w komunikacie, „Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na Legię nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej”. 

Przy Łazienkowskiej zadeklarowano, że nawet, jeśli odwołanie do NKO nic nie da, Legia nie zostawi tak tej sprawy i wykorzysta każdą możliwość, włącznie z międzynarodowymi instytucjami. 

Komentarze (129)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Tak po przemyśleniach uważam, ze los tego sporu jest mi całkowicie obojętny. Jak Żyleta zostanie ukarana nieuczciwie bo odpowiedzialnością zbiorową, to co mnie to obchodzi. Kolegów z zalety jakoś nigdy los klubu nie obchodził jak robili burdy, race i tak dalej. To czemu teraz nagle zwykły kibic miał by się losem zylety przejmować. A niewinni? No cóż, jak się chce iść na najtańszą trybunę i sie polansowac w towarzystwie, ze Uuu ja to na Żylete a nie tam gdzie pikniki, to trudno, chodzenie tam jest lekko ryzykowne i nikogo mi tam nie żal.
Chodziłem na Żylete i potem na północna nie wiem, 10 lat, może ze 12 i generalnie wiem jak jest. Jak ktos mówi, ze olaboga co moja 10letnia corkawinna. No, nic nie winna ale jak tatuś bierze w centrum patologii chmur zioła i walajacych się malpek od nawalonych i wulgarynychtypow, to może nawet i lepiej dla takiej 10 łatki ze ma zakaz.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
PZPN
Pomóż Zbyszkowi Przekręcać Notorycznie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Teraz rudy wpadnie na białym koniu jak to on teze się nie zgadza z karaniem. Odwołanie coś da i przypisze sobie że to jego zasługa, jak to zbychu uratował przed karami kluby
-a ja się odwołam!
-a się odwołuj! ...przez okno...

;)
Ciekawe czy ktoś rozsadny się nad tym pochyli. Czy zdecyduje plebiscyt.
Nawet prezes Boniek uważa, że kara nałożona na Legię jest absurdalna.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
No tak teraz wpadnie boniek cały na biało
Podpułkownik
 • 0 / 0
Mimo że w historiach stadionowych trzeba z powodów wychowawczych czasem stosować odpowiedzialnośc zbiorową, to mimo wszystko istnieją gdzieś granicę zdrowego rozsądku. W tym przypadku wydają się one mocno przekroczone.
Kapitan
 • 0 / 2
Odwołać się trzeba. Tylko za idiotów pewnie trzeba będzie zapłacić. Gdzie oni mają L? Tylko im w głowach race i transparenty. To są kibice L?
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Za prezesem Bońkiem to już przestałem nadążać, ale bardzo dobrze, że zabrał głos w sprawie tej nonsensownej kary (uznał ją za absurd). Lepiej późno niż później.
Podporucznik
 • 1 / 0
Każda działalność tu - dzięki - i nawzajem Legia.net - utwierdza Zarząd w pewnych działaniach. Nie myślcie, że tak nie jest..
Lagia.com? - masakra
Legioniści? - Margines szeroko ostatnio sie rozpychający
Tutaj można pewne walki stoczyć.
O transfer, o ceny biletów. o kary za niekumatych, o trenera,
to jest jedyne miejsce w necie - rozumiecie?
Generał brygady
 • 4 / 0
Do znudzenia powtarzać będę i do przemyślenia dla prawników Legii apelować - zwróćmy uwagę na tę pozostającą w sprzeczności z ideą elementarnej sprawiedliwości zasadę stosowania odpowiedzialności zbiorowej. Całą trybuna odpowie za transparent nieokreślonej(?) grupy(?). Jeśli sytuujemy się w zachodniej (łacińskiej) cywilizacji to wciąż obowiązują nas te same jej trzy filary: grecka filozofia, etyka chrześcijańska i rzymskie prawo. Tymczasem zasada odpowiedzialności zbiorowej to czysta bolszewia. W polskiej piłce prowadzi to m.in. do takich jurydycznych patologii jak sławetne zamknięcie stadionów w Warszawie i Poznaniu za zamieszki pseudokibiców Legii i Lecha ...na obiekcie w Bydgoszczy.
Plutonowy
 • 4 / 0
Kluby zostawione same sobie z problemem kiboli,zresztą wiekszość klubow zwyczajnie nie ma szans na otwartą wojnę z(taka będzie kara nie będzie Legii w pucharach)
Pamietamy akcje ,które zwyczajnie niszczą Nasz Klub Legia Warszawa.
Przykre jest to ,że tak naprawde,żaden zwyczajny Kibic Legii nie może nic z tym zrobić,nic nie może zrobić klub i nadal jesteśmy zakładnikami kryminalnych zasad i prześcieradeł pdw...
Ważne dla klubu to rozwój -Miodek tworzy Akademie i tak naprawdę tam jest szansa na konkretny rozwój
Żyjemy nadzieją,że kiedyś Państwo będzie w stanie opanować sytuację i mecze piłkarskie Legii będą świętem sportowym bez otoczki dzikich nawyków.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Właśnie doczytałem że klub wydał 4 zakazy stadionowe i przekazał policji materiał video. Teraz zobaczymy co władza zrobi z tymi delikwentami
Za samo to działanie komisja powinna karę znieść
Podporucznik
 • 0 / 0
daj linka
Kapitan
 • 2 / 0
I o to by chodziło a nie karanie klubu
~Gość
 • 0 / 2
Do klasy C z takim zespołem
Podporucznik
 • 2 / 0
A dlaczego ku..a nie można zidentyfikować z imienia i nazwiska odpowiedzialnych idiotów za ten haniebny czyn i dożywotnio zabronić wejścia na stadion? Niech sami płacą kary. Czają się z patologią jak matka z łobuzem.
"Jednocześnie informujemy, że Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego." via Legia.com
Podporucznik
 • 3 / 0
Bo na imprezach masowych w Polsce można zakrywać twarz. Tu musiałoby być ściganie z urzędu. Otwartej wojny Prezes kibolom kumatym wydać nie może. A przecież mogli napisać - Kto z Polonią handluje kończy jak Król. Ale nie musieli po grubości pojechać. A co, mogą przecież.
Plutonowy
 • 7 / 0
Mioduski i reszta moze napisac trylogie o tym jak bardzo nowoczesna jest i bedzie Legia, a potem i tak klecza przed tymi prymitywami. Tak jak raz do roku zrobia oprawe na 1.08, tak samo raz do roku szkolny bandyta namaluje ladna laurke albo zaspiewa zwrotke hymnu. Nie zmienia to jednak faktu, ze ani oni, ani on, nie zasluguja na przebywanie w duzej grupie normalnych ludzi. Nie ma miejsca na takie szkodniki na stadionie. Byla doskonala okazja pijarowska, zeby dac im dlugie zakazy, ale nie. Idziemy na wojne w imie smierdzacych dresiarzy!
Podporucznik
 • 2 / 0
Czyli jeszcze parę takich okazji będzie. Tu muszą zgrać się cztery czynniki - wola rządzących państwem-prawo, policja i sądy, PZPN, kluby i reszta kibiców. Zastąpić kumatych można w jedną rundę. Bacz wtedy zostanie im jeno ulica.. Państwo woli ich na stadionach. Na ulicach, przy dworcach więcej złego zapewne uczynią.
Generał
 • 2 / 3
Wysłuchajcie audycji Czarna e(L)ka tak wiem wiem na tym złym weszło, ale mimo to dobra była audycja i gadali z Qubasem z legionistów i on jako prawnik jasno powiedział decyzja o niepuszczeniu ludzi na next mecz jest BEZPRAWNA, a jak KL się uprze i powoła na art.30.4 to Legia może zrobić taki myk i to całkiem legalnie,że ludzie z północnej wchodzą na inne trybuny, a ludzie którzy byli na innych trybunach na legalu mogą wejść na północną, ale myślę ze to by była ostateczna zagrywka.
Tam gdzie jest jezioro postawi się wieżowiec, a jezioro przesunie się do lasu. Ten prawnik tak samo rozgarnięty, jak to.. nie wymienię nazwy, bo mi się na wymioty zbiera.
1313
Wydaje Ci się, że jak ktoś coś powiedział, nawet jak jest prawnikiem, to to jest prawo? To źle Ci się wydaje. Najpierw musisz mieć : prawo do wydawania orzeczeń - np. Komisja Ligi, prawo do oceny orzeczenia - organy uprawnione w trybie odwoławczym. Reszta to sobie może gadać bez końca ze skutecznością taką samą jak te nasze wpisy tutaj. Co sobie pogadamy, to nasze :)
Generał
 • 0 / 1
Chyba coś słabo zrozumiałeś. On jedynie jako prawnik czyli ktoś kto zakładam ma wiedzę powiedział jak to wygląda od strony prawnej. Stąd i prawnicy klubu będą to podważać. Tyle i aż tyle.
1313
To chyba Ty jednak słabo zrozumiałeś. Legia musi wykonać orzeczenie Komisji Ligi, chyba że uprawniony organ odwoławczy zmieni lub uchyli to orzeczenie. Normalne jest, że w trybie odwoławczym strona(Legia) musi podać powody wniesienia odwołania. Organ odwoławczy może je uwzględnić lub nie. I bez znaczenia jest czy te powody poda(wymyśli) prezes, prawnik, dziennikarz czy kibic.
Generał
 • 0 / 2
Gość powiedział jedynie, że decyzja KL o zakazie wpuszczenia na mecz jest bezprawna bo łamie podstawowe prawa obywatelskie tyle. To samo potwierdził Mateusz Stankiewicz, radca prawny zajmujący się prawem sportowym w rozmowie z Pawłem Paczulem. Ostateczną decyzję podejmie NKO, od której Legia będzie się domagać wstrzymania wykonania kary do czasu kompleksowego zbadania całej sprawy.
1313
To powiem Ci po raz ostatni. Nie ma znaczenia, czy ktoś uważa orzeczenie za bezprawne. To są jego prywatne poglądy, takie same mają znaczenie w obrocie prawnym jak nasze forumowe głosy.
ZNACZENIE TERAZ MA JEDYNIE TO, CO STWIERDZĄ ORGANY ODWOŁAWCZE.
Podporucznik
 • 3 / 1
1313
Z całym szacunkiem, ale marka Qubasa razem z Legionistami zdaje się zmierzać na dno. Nie chce mi się sprawdzać ale zaryzykuję, że postrzeganie Qubasa jako dobrego prawnika jest oczekiwaniem co najmniej mocno przesadzonym.
Generał broni
 • 6 / 5
Tymczasem pod siedzibą PKO Ekstraklasy matolstwo wywiesiło duży transparent: "Wykluczeni z ...". Fota jest już na fejsie.

Czy tu jeszcze potrzebny jest jakiś komentarz?
Marszałek Polski
 • 2 / 8
Jak.widać potrafią działać nie tylko w komentarzach na legia.net. Wiem niewyobrażalne
Marszałek Polski
 • 3 / 6
Przy okazji zawsze możecie iść i zerwać
Zegrze
To działanie przypomina mi bramkarza, który notorycznie źle się ustawia i zamiast łapać piłkę bez problemu, ciągle wykonuj efektowne parady. Niektórzy uważają go za świetnego bramkarza - no bo widać jakie cuda robi w bramce. Tylko, że naprawdę więcej z tego szkody niż pożytku. Wprowadza niepotrzebną nerwowość, czasami nie zdąży, czasami jest dobitka, a to znowu złapie kontuzję. Jednym słowem i tu i tu działania pozorne, gdzie więcej szkody niż pożytku.
Marszałek Polski
 • 1 / 4
@L for ever. Nie oceniam czy to jakiś pożytek przyniesie czy nie. Po prostu śmieszne jest płakanie, wieczne narzekanie, hejtowanie itd przez internet anonimowo. Wywiesili coś? Przeszkadza aż tylu osobom? Zbierzcie się i idźcie zdjąć. A nie jak 12 latek "łeeee wywiesili, trzeba coś z nimi zrobić, ale co? Może napiszmy nieprzychylne komentarze".
Starszy sierżant
 • 8 / 0
W komentarzach nawołujemy, sabotażyści zgłoście się, przyznajcie i weźcie kary na klatę. Dlaczego chowacie się za innymi ? Dlaczego chowacie się za jakimś akcjami na facebooku ?


Oczekują solidarności w sabotowaniu Legii a brakuje im podstawowych wartości jak honor i odpowiedzialność za swoje czyny. Sprzeda jeden z drugim chałupę zapłaci karę i nigdy więcej prześcieradła nie dotknie.
Jest prosty sposób żeby Legia i niewinni nie cierpieli. Przyznać się !!!
Podporucznik
 • 1 / 0
Pewnie ze dzialaja. Jeden mecz bez puszek, to po kieszeni bedzie czuc. Jest o co walczyc. A i poparcie spadnie, bo znowu niewinni poniosa kare
@Zegrze
Doceniam lojalność, ale mam wrażenie, że lokujesz ją po niewłaściwej jednak stronie.
Narozrabiali. Podpuszczeni? Opłaceni? Narazili swój klub na straty finansowe, ale przede wszystkim wizerunkowe. I nie tylko klub, ale też wszystkich kibiców Legii. Chowają się za akcjami w internetach, a teraz wywieszają nowe szmatki, aby pokazać jakc są biedni.

No halo! Jak się narozrabia, a potem się unika odpowiedzialności, to jest to zwykłe tchórzostwo. Mam iść zdejmować tą manifestację ich obrazonej dumy, którą sami wystawiają o sobie świadectwo? A niech wisi!
"pokazać jacy są biedni" miało być
Marszałek Polski
 • 0 / 7
@filozof widzisz wg Ciebie narozrabialo, wg mnie nie. I uwierzcie że możecie tu nawoływać co tylko żywnie Wam się podoba. Tylko co z tego? Na prawdę uważacie że ktokolwiek przejmuje się komentarzami anonimow na legia.net? Nie przypominam sobie aby ktokolwiek zbulwersowany podszedl np pod gniazdo i wymagał czegokolwiek od tych złych kibiców z Żylety. Pewnie też dlatego że większość to mecze ogląda w TV ale szczeka najwięcej. Jeszcze aparaty które współczują biednej polonii to już w ogóle szczyt :D jeszcze w ramach solidarności przyjdzcie na mecz w szalikach polonii. Ludzie co za cyrk
Tak jeszcze dla wyjaśnienia: mnie Polonia ani ziębi, ani grzeje. Po prostu takie zachowanie budzi mój niesmak i sprzeciw. Nie mi wychowywać stare chłopy, pewnie już z tego nie wyrosną. Byle nie ciągnęli dzieciaków w tym kierunku. Ale pochwalać tego nie zamierzam.

Kibic kibicuje swojej drużynie. Jak tracisz czas żeby obrażać zawodników przeciwnika, sedziów, lub przyjezdnych kibiców, to w tym samym czasie nie kibicujesz Legii. Jakoś w innych dyscyplinach sportu da się kibicować kulturalnie, czerpać przyjemność z emocji dostarczanych z boiska.
Podporucznik
 • 1 / 1
Komedia. Jak lgbt, jeszcze ten apel, że nawet jak Cie nie było to tez teraz protestuj. Bo naszą Legie skrzywdzili i nas. Makabra.
Pułkownik
 • 8 / 0
Przypomni mi ktoś sytuację w polskiej piłce, że Legia kiedykolwiek się od czegoś odwołała i to odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie?
~Miki
 • 0 / 1
Tak. Druga żółta i w efekcie czerwona kartka Niezgody w meczu Z Wisłą K.
Generał
 • 1 / 1
Dobrze, że sie odwołujemy, ale obawiam się o czas. Jak wiadomo mecz z jaga już w przyszłą sobotę i bardzo wątpię aby NKO do tego czasu wydało jakiś swój werdykt.
Generał brygady
 • 2 / 0
Warto dla samej zasady. Leśne dziadku są panami sytuacji i wydaje im się, że są wyrocznią.
Generał brygady
 • 1 / 0
Dokładnie tak, jak pisze Dario. Sprawa jest poważniejsza niż kwestia jednego, czy drugiego meczu.
Generał broni
 • 2 / 3
@1313

Właśnie pod siedzibą PKO Ekstraklasy matolstwo wywiesiło duży transparent: "Wykluczeni z ...". No jeśli ktoś miał jeszcze jakieś obiekcje, że coś Legia ugra w KL to życzę powodzenia.
Generał brygady
 • 2 / 0
Brawo. Postawa PZPN jest żenująca. Nic nie robią w sprawie poprawy bezpieczeństwa poza nakładaniem bezsensownych kar.
Starszy sierżant
 • 7 / 1
Super a gdzie odezwa Klubu do kibiców o pomoc w ujęciu sabotażystów. Gdzie odezwa nawołująca o przyznanie się konkretnych osób aby inni nie musieli płacić za ich głupotę !!!
Może trzeba wyznaczyć nagrody za wskazanie winnych, może to pomoże oczyścić te środowisko.
Podporucznik
 • 4 / 1
Chciałbym, aby pan Mioduski wykazał się taką stanowczością i determinacją w kontaktach z nieznanymi debilami.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
z nieznanymi debilami to trzeba mieć prawo w ręku żeby walczyć. W naszym kraju każdy mundry a brak środków do walki z patolami. Dlaczego klub ma walczyć i się narażać na kolejne straty. Jest od tego państwo. W kinie dostaniesz po ryju to właściciel kina wymierza karę czy jednak państwo
Pełna zgoda JohnyoQ z tym, że nie na klubie leży konieczność likwidacji patologii na trybunach. Tak masz rację to sprawa państwa. Co do prawa, to bym się nie czepiał. Kk nie jest doskonały ale daje możliwości walki z kibolstwem. Trzeba tylko chęci ze strony służb - policji i prokuratury, dalej sądów. Niestety służby te są skuteczne do walki np. z krzykaczami na "uchwyt do długopisu" czy innych prostych obywateli.Do walki z patologią na stadionach trzeba niestety nie tylko chęci kierujących tymi służbami, ale też tzw. cojones zwykłych f-szy tych służb. Dało się zrobić to wiele lat temu na wyspach, dlaczego nie da się u nas. Mamy póki co kraj demokratyczny więc praktycznie jest to też w naszych rękach. Spowodujmy aby władza została zmuszona tak zadziałać aby rozp... te patologię. Pozdrawiam kolegę.
Porucznik
 • 18 / 0
Komisja ukarała przede wszystkim bezczyność władz klubowych, która od lat u nas panuje. Pod tą biernością wyrósł , czy wręcz rozrósł się do ogromnych rozmiarów "Pan Kibic" i jego ego,. Uważa on, że może wnosić na stadion wszystkie swoje frustracje, światopogląd, uprzedzenia, czy po prostu zwyczajne chamstwo ulicy. O interesach jakie robi się na żylecie i dlaczego ta żyleta tępi próbę wskrzeszenia z trupa Polonii, w której widzi konkurenta dla tych interesów, to szkoda nawet gadać. Każdy dobrze wie , że nie o handel szalikami idzie.

I prosta rzecz. Legia nie ma innych tradycji poza sportowymi i czysto patriotycznymi. Legia nie znaczy bij pedała, nie znaczy kop czarnego, daj w pysk lewakowi. To tylko wasza ulica i smród waszego pochodzenia każe wam dumnie się obnosić z tymi wszystkimi bredniami, bez których śkwierczycie cienko, jak mielone na oleju. Prawda jest taka, że już dawno powinny być ukrócone wszystkie próby ideologizowania na trybunach. Brak działań zrodził butę grupy spoconych goryli, którzy jak widać nie dość się napocili na siłowniach. Nie przynoś pracy do domu, i tak samo nie przynoś poglądów na trybunę. Na stadionie kibicujesz, a nie pajacujesz jaki to jesteś kozak.

Tyle. Bo i tak wiadomo , że nic się nie zmieni, ani dziś , ani jutro. Miodek czek wypisze, a potem to samo od początku, ze strachu , że można oberwać od tych którzy na trybunach kręcą lody znacznie większe od niego .
Mam tylko pytanie, jak sprzedajecie to pytacie o barwy klubowe, poglądy polityczne, orientacje? Hehe bajki, bajeczki żeby przykryć syf jaki tam naprawdę się dzieje.
Zgadzam się w większości.

Tylko chciałbym jednak dodać, że ta bezczynność, nazwałbym to inaczej - bezradność wynika w dużej mierze z braku wsparcia władz centralnych i ekstraklasy. Klub tak naprawdę jest osamotniony a terror, który może wyniknąć ze zdecydowanej reakcji spotka się tylko z karami komisji ligi. Taki paradoks. Bo kary nie tylko dostajemy za działania na naszym stadionie. Wyjazdu nie zorganizuje klub ale i tak za działania na wyjeździe dostaniemy kary. Bo przecież przeciwnicy wpuszczą nieoficjalnie. Łatwo zrobić drugie Wilno i rujnować klub. A atakujące na turniejach charytatywnych - może nie dostaniemy kar ale za to stracimy medialnie.

Władze centralne miały już dawno się zająć tym problemem a jednak cały czas jest to samo. Nie ma odpowiednich ustaw, policja jest bierna albo często w komitywie przymykając oko. No i nie zapomnijmy są też powiązania z politykami. Spójrzcie jak pięknie te powiązania jak szambo wybiły w Wiśle.

Klub wkurza swoją biernością ale tak naprawdę w obawie przed odwetem niewiele może. A sępy w postaci polityków, Bońka i innch klubów chcących osłabić Legię czekają aż nam się noga powinie. Bo chyba nikt nie pomyśli, że podadzą rękę do pomocy.
100% zgoda z obydwoma wypowiedziami.
Od siebie dodam, że gdyby zgodnie z prawem dało sie coś zrobić, to jednak Pana Prezesa stać na najlepszych prawników i ich analizę. Ponadto jest doświadczenie z lat poprzednich. Tu sam klub nic nie zdziała. Być może ostracyzm i jawnie wyrażany brak poparcia dla takich wybryków reszty kibicowskiej braci coś może pomóc? Pewnie nie, ale obojętne znoszenie tego tylko karmi potwora.
~Rameniarz
 • 1 / 0
Z ciekawości sprawdziłem Regulamin Dyscyplinarny PZPN i artykuły na które powołała się Komisja Ligi, czyli art. 64 I art. 67. Regulamin nie przewiduje kary pt. "Zakaz wstępu dla wszystkich, którzy byli obecni na trybunie X podczas meczu". Regulamin tenże pozwala zamknąć stadion, trybunę, dać zakaz stadionowy (ale personalny) itd. Dodatkowo największe kuriozum tego zapisu to to, że pracownicy kiosków z jedzeniem czy stewardzi przebywający na trybunie też nie powinni zostać wpuszczeni na kolejny mecz, bo "przebywali na trybunie".
Starszy sierżant
 • 4 / 0
Niekończąca się historia. Solenie morza. Skoro klub nie radzi sobie z własnymi kibicami, to powinien się zamknąć albo to przyznać i poprosić o pomoc. Będzie się odwoływał od własnej nieudolności czy od własnego zblatowania z kumaterią?
Marszałek Polski
 • 5 / 7
I prawidłowo. Aż jestem ciekaw co ma to komisja ligi
Bardzo dobrze robi Legia odwołując się od wyjątkowo głupiej decyzji, a może, kto wie, i nie do końca mającej oparcie w przepisach.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Jasne że nie mającej oparcia w przepisach. Żeby to jeszcze było czymś uregulowane to pół biedy. A to na zasadzie, "dobra Wojtek to Legii damy 50, Arce 15 a reszte je.bać nie chce nam się rozpatrywać, jaja będą"
Podporucznik
 • 0 / 0
zakaz wywieszania tresci niezwiazanych z meczem
Podporucznik
 • 10 / 6
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Stało się powinniśmy jako cała społeczność pod szyldem Legia zmobilizować się i zaprotestować a nie cieszyć się ,że znów nas ukarali.

Odwoływać się nie patrzeć ,aby komisja Pzpn karała nas czemu zawsze w najwyższym możliwym wymiarze kary (my 50 inni 10-15 tys.zł)

Na różnych stadionach ciągle nas wyzywają wywieszają banery , a jak parę osób przeklinało w Ząbkach na meczu PP Legia II-Piast za wnioskiem Fornalika zostaliśmy ukarani.


Baner po francusku z klubem V ligi w roli głównej o którym by nikt nie usłyszał gdyby nie pismaki i ich rozpacz w necie (Listkiewicz,Smokowski,Stanowski i inni)

W Monachium w czasie ostatniego meczu Bayern-RB Lipsk wisiało płótno RBFUCK .
Ciekawe ile Bayern zapłaci kary i czy zamkną im trybunę ? (notabene sponsora RB wyzywają w całych Niemczech ) .

Na tym płótnie była opinia kibiców (nie było żadnych wulgarnych słów) ,mamy przecież wolność słowa .

Co te Leśne Dziadki jeszcze wymyślą ?
18 drużyn aby czerwony Widzew jak najszybciej wszedł do Ekstraklasy .
Eh rbfuck nie można porównać do ładnie napisanych pogrozek do potencjalnego sponsora piłki w Polsce, aby go odstraszyć od inwestycji. Jak tego nie widzisz, to nie mam pytań:D
I jeszcze jedno. Znowu argument ze nie bylo przekleństw. No, nie było, ale co to ma do rzeczy? Jak by tam był napis "szanowni murzyni, zapraszamy Was z powrotem do Afryki, bo u nas wiosenne słoneczko świeci a skowronki świergocza tylko dla białych" to też git?:D
Chyba kibice przywykli do krytyki za bluzgi i nagle szok, bo ktoś chce karać a przecież napisali tak miło, i z kulturalnym zwrotem. Wiec znaczy że jak to można karać:D
Serio, z kim ja tu piszę czasem, tylko śmiać się pozostaje:D
@kierownik ale jakie pogróżki? że kilkudziesięciu kibiców zamknie mu dochody? A może zniszczy opinię w branży swoimi dennymi komentarzami w stylu "słaba komunikacja z klientem"? Poważnie to takie groźne? :) W świecie piłki zdecydowanie groźniejsze akcje występowały. Nawet wyprowadzanie właściciela klubu ze stadionu podczas meczu siłą przez kibiców. I to nie u nas. A w tej zreformowanej europie. Jeśli ponoć poważny potencjalny inwestor obawia się czegokolwiek w związku z taką marną akcją jak te komentarze w internecie czy transparent to piłka nożna nie jest dla niego. Choć akurat wg mnie ta akcja jest po prostu słaba. Nie dość,że nie powinniśmy się tym zajmować to w dodatku nie w tak słaby sposób.
I jwszcze ten argument: "Opinia kibiców" ;D w mojej opinii nie ogarniasz człowieku otaczającej Cię rzeczywistości:D
Generał broni
 • 5 / 5
"Panie czarnuch*. Nie jest ZA PÓŹNO, żeby się wycofać z Legia.net. Masz JESZCZE na to szansę, klawiatura i przegroda nosowa JESZCZE funkcjonuje?"
"czarnuch* won z Legii"
"czarnuch*won z Legia.net"

* Wpisz tu swoje imię i nazwisko oraz inne dane, które pozwolą cię zidentyfikować tak jak Nitota i młodego Jakuba.

:D

Kara od KL oczywiście absurdalna i po najmniejszej linii oporu, nie mniej na własne życzenie. Nie byłoby tych niepotrzebnych szmat i nie związanych z meczem, to poza wynikiem sportowym nikt by dzisiaj nie mówił o tym meczu. Ciekawe co się uda Mioduskiemu ugrać, obstawiam, że niestety nic.
No nie czarnuch, nie mówimy o kilku osobach i jakis delikatnych sprawach a o bliżej niesprecyzowanych grozbach. Można sobie dywagować co się tam krylo ale ja na miejscu tego faceta raczej bym się nad tym nie zastanawiał tylko raz na zawsze odwrócił się od sponsorowania polskiej patologicznej piłki nożnej.
~mietek
 • 0 / 0
@kierownik: No patrz, a jak było całe zamieszanie właścicielskie w Legii, gdy Mioduski przejmował pełnię władzy w klubie, to sam w mediach mówił, że otrzymuje pogróżki od kiboli. I co? Jemu też odradzałeś zabawę w prowadzenie klubu?

Jak kilka lat temu Królewskie zostało sponsorem Legii, to wielu wrogo nastawionych kibiców w Polsce deklarowało, że przestaną to piwo kupować. I co? Padł ten browar?

Tak samo będzie z panem Francuzem. Od bredni kilku półgłówków na pewno mu firma nie splajtuje. Inną kwestią jest dziecinada, jaką było wywieszenie tego płótna, ale to raczej sprawa drugoplanowa.

No i czemu nie odniesiesz się do tego, że Legię wszędzie wyzywają i to w sposób wulgarny? Dlaczego nie prezentujesz takiego świętego oburzenia po meczach w Poznaniu, Krakowie, czy u discopolowców z Podlasia?
@kierownik kilka osób było zaangażowanych w wywieszenie transparentu. Cztery już dostały zakaz a ich dane są dostępne dla policji. To odnośnie transparentów.
Odnośnie "akcji" przeciwko Grześkowi czy jak mu tam... Zajrzałem z ciekawości na soszjal midia i inne linkedy i szczerze... To bardziej komiczne niż odstraszające. Podałem przykład komentarzy,które mają "odstraszać" - "słaba komunikacja z klientem". Większość komentujących z Warszawy a więc "akcja" typowo lokalna. Jakby tego było mało to tych komentarzy wcale nie jest aż tak dużo i na pewno nie można o nich powiedzieć,że są konstruktywne. Ba, z góry wiadomo,że to druga strona barykady a więc żaden target w kontekście inwestycji w polonie. W kontekście ów byznesu etc... To pomyślmy ile traci taki Mioduski? No ale mejweni ogłosili grandę a więc obrona dobra polskiej piłki przede wszystkim.

Ogólnie to panuje opinia nt inwestowania w polską piłkę,że tu się nie zarabia - czy to nie jest wystarczająco odstraszające? Podobnie polonia... Czy jest rentowna..? Czy inwestowanie w klub bez kibiców jest zachęcające? Czy internetowe komentarze i transparenty na trybunie,której większość jej kibiców ich nie popiera jest bardziej odstraszające? Prędzej gość dostał reklamę na start :)
Muszą zmienić karę, to jakiś żart.
A w Gdyni to już kompletnie komedia, właściciel
ma płacić za to, że jemu każą sie wynosić ;))
Generał broni
 • 6 / 1
Faktycznie to kuriozum .KL nie pierwszy raz się podobnie popisała ,najłatwiej karać klub po najmniejszej linii oporu.
Kapitan
 • 1 / 0
Jeszcze parę razy będzie musiał zapłacić karę i się wyniesie. Już komisja o to zadba.
Słuszne podejście zarządu, trzeba podważać te absurdalne kary za inercję państwa.
Odwołanie słuszne.

Dodam, iż najbardziej pokrzywdzeni są zwykli kibice Legii, będący między młotem a kowadłem. Miśki jakby skupili się na dopingu własnej drużyny, sensownych oprawach, akcjach charytatywnych to każdy by szanował i popierał.

Ale to tylko moje życzenowe myślenie.

Dla mnie wisienką na torcie był historyczny mecz z Realem przy PUSTYCH TRYBUNACH. Święto sportowe zniszczonę przez głupotę i zadufanie.
Ale to oczywiście wszystko dla dobra klubu...

Pozdrawiam
Starszy kapral
 • 6 / 4
Popieram. Tylko, że niestety zwykli kibice też swoje za uszami mają przez zrzutki na ćwierćwałków albo głupkowate ryki. Jak to jest, że nawet normalny człowiek w stadzie staje się bydłem. Mnie najbardziej boli to, że tym wszystkim ludziom brakuje wyobraźni. A potem przychodzi właśnie taki mecz z Realem gdzie zamiast święta mamy stype
"niestety zwykli kibice też swoje za uszami mają" a kim ty jesteś,żeby ich rozliczać? Zrobiłeś trolu nowe konto i prowokujesz co chwilę. Dojrzałe.
Starszy kapral
 • 5 / 3
A kim ty jesteś żeby mnie nazywać trolem? Nie potrafisz ogarnąć najprostszej rzeczy, a próbujesz innych pouczać! Jesteś strasznie prosty skoro dla ciebie ładnie opakowane pogróżki nie stanowią problemu.
Starszy kapral
 • 4 / 4
Zaraz przeczytam, że pewnie troll z posrania albo kibic babyjagi bo ciężko zrozumieć że ktoś może sobie założyć tu konto.
A co tępaku mają zwykli kibice za uszami?
"Przy Łazienkowskiej zadeklarowano, że nawet, jeśli odwołanie do NKO nic nie da, Legia nie zostawi tak tej sprawy i wykorzysta każdą możliwość, włącznie z międzynarodowymi instytucjami."

Piękne słowa... z patologią trzeba krótko.
No nie wiem, właściwie to jestem pewien, że te słowa to efekt nacisków grup. Niegdyś jednym z głównych zarzutów kiboli do klubu było to, że Legia nie walczyła o zmniejszanie kar dla kiboli. No to mamy dziś przykład, że się zmienilo, ale... moim zdaniem jest pewne ale. pozornie dzialanie klubu (odwolanie od zakazow) jest niezrozumiałe, bo klub odwołuje się od decyzji, która zapadła, aby pomóc klubowi poradzić sobie z kibolami jednoznacznie szkodzacymi Legii (bo tak trzeba postrzegać oba transparenty i tak je Miodek odbiera, o czym mowil W wywiadzie). I klub się odwołuje? Bez sensu. Choc tylko pozornie bez sensu.
Wcale bym się nie zdziwił, jak by to Miodek był inicjatorem takiego nowego typu kary, a juz napewno zwolennikiem, ale oficjalnie nigdy tego nie przyzna z ww powodów. Ba, będzie publicznie darl szaty jak to kochani kibice są pokrzywdzeni :D ale zrobi to wszytko celowo nieskutecznie a do decyzji i kary będzie się musiał dostosowac. Upiecze 2 pieczenie na 1 ogniu. Z 1 strony unika teoretycznie protestu (za brak wsparcia albo dzialania przeciw kibolom a praktycznie unika rozrób na stadionie), a z 2 przywala grupom bardzo dosadnie, bo zakazami. I to bez identyfikacji, bez policji, bez niczego. Kara idealna bo zamykanie samej trybuny to kara żadna dla kiboli, jedynie kara dla innych kibiców, bo muszą na czas kary znosić obok siebie nieprzyjemnych gości.
No przyznam, że całkiem ciekawa zagrywka. Mioduski stary biznesowy wyga na bank nie gra jednowymiarowo i czysto i tak to trzeba starać się czytać.
Starszy sierżant
 • 2 / 1
@kierownik
Dziwne masz spojrzenie na świat-pseudokomisja odwaliła Legii 50 tysi kary,aby jej pomoc z kibolami.A co ma ku..wam Legia wspólnego z tymi prześcieradłami?Na podstawie jakich paragrafów Legię ukarano? Nie wiem może są paragrafy, że nie wolno wieszać pościeli w niedzielę...
Przecież napisałem, ze chodzi mi o zakazy a nie kare finansową. I serio, jak zrozumiałeś, że Mioduski odwola się do organów miedzynarodowych o te 50k PLN to źle zrozumiałeś, bo samo odwołanie wyszło by drożej.
A zakazy są dla Legii akurat korzystne, nie raz już wyliczano, ze dochód z biletów nie pokrywał strat za kary. A co dopiero straty wizerunkowe które przekładają się na brak sponsorów.
A odpowiedzialność zbiorową jest dość skutecznym narzędziem do egzekwowania woli. Nieetycznym, ale skutecznym a Mioduski tutaj występuje w białych rękawiczkach.
Starszy sierżant
 • 1 / 1
Nie zgadzam się z tobą-zakaz uderza w Legię mocniej niż te 50 tysi.Nie wiem ile było ludzi na Żylecie,ale jakby przyjąć jak ktoś pisał,że 8000 to uśredniając cenę biletu na 30 Zeta to Legia straciła 50 + około 240 tysi.Mało dla klubu?Rozwiązanie jest proste-za re kary co zbiera komisja Bońka zainwestować w program komputerowy do sprzedaży biletów, który wszyscy musieli by wdrożyć u siebie.Wtedy nakładasz karę na sektor,że ci co byli na meczu następny bilet kupują drożej o karę podzieloną przez liczbę osób z sektora.Proste i karę ponoszą winni,a nie klub
Viking rozwiązanie genialne w swej prostocie. Kurczę nie musi być nawet nowy centralny system komputerowy, tylko zwykły nakaz podniesienia cen biletów plus zablokowana możliwość zakupu biletu na inny sektor dla wszytkich obecnych na tej trybie w feralnym meczu. Jak dla mnie salomonowe rozwiązanie, najlepsze, jakie slyszalem, choć REALNIE tskie samo, jak zakazy które właśnie wydano. Bo wiadomo, że raczej prawie nikt by nie skorzystał z takiej promocji cenowej a nawet jak, to klub przynajmniej zarobiony.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
A niech kupują na inny sektor-w systemie do każdego sprzedanego biletu są przypisane dane osobowe(chyba PESEL). Wystarczy automatycznie ściągnąć dane kto był w feralnym meczu na ukaranym sektorze i narzucić systemowo dopłatę do następnego biletu,obojętne na jaki sektor kupiony.Wbrew pozorom to nie są, aż tak straszne pieniądze-te 50 tysi to by wyszło 6-7 złotych więcej na bilecie.Mysle,że stworzenie takiego programu,ani nie kosztowało by dużo,ani nie zajęło dużo czasie A faktycznie winni ponieśli by karę
Zapomniał bym. Zyleta ma połowę tej pojemności, a z wysokości wschodniej wyglądało, ze zajęte jest mniej więcej 80-90 procent miejsc, co było niecodziennym widokiem, bo od bardzo dawna frekwencja tam jest znacząco niższa. Nie licząc sezonowych spotkań dla pikników, czyli Lech czy Jaga, ma się rozumieć:D wówczas jest prawie pełna. A 4000, z czego pewnie minimum 10 procent to gratisy, daje już mniejszą kasę, ale i tak nie o to chodzi. Raczej o to, ze wchodzimy w nowy etap Legii dzięki akademii i długofalowo opłaca się w końcu ucywilizowac tych dostarczających biznes kiboli. Najprościej to zrobić poprzez skonfliktowanie wewnętrzne i odpowiedzialnosc zbiorowa.
Napisz to na tweeterze i daj jakieś chodliwe tagi może ktoś to podlapie bo pomysł jest mistrzowski.
Odpowiedzialność zbiorowa od kiedy jest skuteczna? Wyjaśnij proszę. Na tym meczu kiedy wywieszono tą szmatę pomazaną na czarno byłem na Żylecie. Sektor 209 (daleko od miejsca zdarzenia). Po meczu dopiero szanowne media doniosły bo tak nie zwróciłem uwagi co rozwieszają. Może dlatego, że oglądałem mecz. To moja wina, że ktoś to rozwiesił, a wcześniej nie uprał, bo teraz mocno śmierdzi, a Ty dorzucasz do tego smrodu.
Do kierownika bo brzmi jakby był zatrudniony w merytorycznej komisji ligi.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
@kierownik
Żyleta ma 8093 miejsca
@viking no racja, racja!
@kapitan nie chodzi o Ciebie i innych zwykłych kibiców, którzy na północną chodzą, a o tych, którzy mają coś do powiedzenia wśród kibiców. jeden zakaz luz, ale przy piątym, szóstym zakazie w sezonie zacznie się wewnętrzne marudzenie na wywieszanie kontrowersyjnych prześcieradeł. to jest właśnie efekt zbiorowej odpowiedzialności, oczywiście poszkodowani są ci zwykli kibice, którzy nie mają głosu tym samym wpływu na nic.
@kapitan no może tak brzmię ale to pewnie dlatego, że rozumiem założenia tej kary, w przeciwieństwie do większości.
Viking
Kierownik tylko sugeruje i to całkiem słusznie, że to co się pisze i to co widać to nie zawsze ma coś wspólnego z rzeczywistością. Ja mam podejrzenie, graniczące z pewnością, że to anypolonijne z pozoru prześcieradło raczej nie było wymierzone przeciwko Polonii. Przecież ci sprawcy mniej lub bardziej nieznani doskonale wiedzieli jakie będą konsekwencje tego gówna i to że w całości spadną na Legię. Kiedy w klubie dzieje się gorzej mogą sięgać po bardziej bezpośrednie środki, patrz akcja "czy leci z nami pilot" Gdy klub wychodzi na prostą, to muszą wymyślać takie właśnie akcje przykrywkowe żeby nie stracić poparcia średnio inteligentnej gówniarzerii walczącej, za którą się ukrywają, umiejętnie pociągając za sznurki ( prześcieradła:)) Podobnie jak kierownik, uważam , że prezes Mioduski doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zdaje sobie też sprawę, że otoczenie próbuje go wepchnąć na wojnę, która Legii jest do niczego niepotrzebna. Można by jeszcze napisać mały esej na temat motywacji poszczególnych graczy w tej wojence podjazdowej, ale to może innym razem, bo klawiatura się już zagrzała :)
Major
 • 6 / 2
Koniec z karaniem pod publikę. Co nie oznacza że transparenty były dziecinadą i kibicom największego klubu w Polsce nie powinno się to zdarzać.
Generał dywizji
 • 7 / 2
Dotychczasowe odwołania od kar nakładanych na Legię, nigdy nie dały efektu. Oby teraz było inaczej, ale jestem raczej sceptycznie nastawiony.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Ten, kto dał mi minusa albo nie rozumie słowa "sceptycznie", albo jest kibicem innego klubu. W pierwszym przypadku polecam Słownik Wyrazów Obcych, w drugim zaś, zmianę forum na właściwe.
Starszy sierżant
 • 3 / 0
@Masi
Nie przejmuj się minusami-jest całkiem duże grono onanistów, którzy walą minusy dla podniety,nawet bez czytania.Nie mówiąc o czytaniu że zrozumieniem.Nie ważne,czy piszesz z sensem,czy bez-minus musi być.Droga redakcjo-apeluje o zmianę na stronie-aby dać móc minusa,trzeba to uzasadnić w specjalnym komentarzu.Bat na minusowych onanistów :)
Starszy kapral
 • 2 / 1
Dokładnie. Wielu forumowych bohaterów wali minusami bez żadnego uzasadnienia. Albo brak logicznych argumentów albo problemy z używaniem języka polskiego w formie pisemnej. Tak czy tak widać to zapewne kwiat naszej młodzieży.
Było by tak samo jak z komentarzami, jeden na 10 miał by jakakolwiek wartość merytoryczną.
Masi, trochę optymizmu! Liczę na te "międzynarodowe instytucje:, tylko ile to może potrwać?
Bardzo słusznie! Absurdalna kara.
Generał
 • 6 / 0
Brawo!!!!! Tak trzymać prezesie, może Pana polubię.
Generał
 • 11 / 1
Brawo DM i zarząd. Nikt normalny nie twierdzi, że NIC się nie stało bo stało, ale kara zwłaszcza bezprawnego zabronienia przyjścia ludziom na mecz jest qurestwem i to niezgodnym z prawem.
Starszy kapral
 • 0 / 5
Ciekawe jak zakwalifikować Kacza w kontekście tego co napisał?
Zgadzam się, że zamknięcie trybuny jest qurestwem ale to wygląda tak, że sami wystawiamy d upe, a potem jęczymy że w nią walą.
Trybuna nie jest zamknięta
I to mnie się podoba prezesie!
Za Midaka ukarali Arke. Taki sam transparent o Midaku wisiał też na Amice. Amica nie ukarana.
Generał
 • 6 / 2
I dobrze.
Mimo bezsensowności działań kumatych w ostatnim okresie, to nie może być tak, że za 2 transparenty bez wulgaryzmów i w sumie bez gróźb oraz zamieszek dostajemy 50 tys i zakaz dla wszystkich ludzi będących na trybunie, a Arka i ŁKS za obraźliwe i wulgarne wywieszki 3-krotnie mniej.
Starszy kapral
 • 0 / 5
Przy twoim rozumowaniu to w sumie wcześniej Kiślowi to też nic nie zrobili! Dostał dzieciak lekki oklep na zmianę światopoglądu ale to nic, bo przecież bez problemu mogli go połamać.
Generał
 • 4 / 0
Wolinho:
Moje rozumowanie jest takie, że jesteś deklem, ktory nie rozumie treści posta, którego komentuje..
Starszy kapral
 • 0 / 3
Kacza
Tłuku ale z ciebie filozof na poziomie. Mułu z odwiertem
Generał
 • 0 / 0
Widocznie Miodek z Vuko reprezentują ten sam poziom i pogląd co ja, więc spadaj trollku.
I brawo za to działanie! Wiadomo, że klub i zdecydowana większość kibiców nie popiera tej patologii, jedak klub musi też się jakoś bronić również przed takim działaniami jak komisji ligi (która też jest patologią).
Bardzo słusznie,Legia zawsze jest traktowana "Specjalnie",nie ma co się patyczkować z nimi..
Starszy kapral
 • 0 / 5
Żyleta i NS dużo robią żebyśmy zasługiwali na takie względy. No chyba, że to jest spisek międzynarodowy, bo z tego co pamiętam to w pucharach też parę takich "specjalsów" wyłapaliśmy
Starszy kapral
 • 6 / 0
Brawo Panie Prezesie!
Brawo Prezes, brawo cala Legia!!! Walczymy o swoje zyleta na Jage musi być pełna!!!!!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Miodek różne rzeczy ma za uszami, sporo mozna mu zarzucić ale facet wie co pięć. Dawaj Miodek ich tam na wszystkie sposoby hipokrytów
Chodzi o zasade żeby pokazać tym pseudo z komisji że nie mogą uprawiać samowolki z karami jeśli nie ma konkretnych paragrafów do danych przewinien
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Oczywiście że tak, jeszcze żeby się trzymali tej samowolki jakoś logicznie. A to na.zasadzie "hehe temu damy karę a temu nie, potrzymaj mnie piwo i pa tera"
Pozostaje czekać ale myślę że będzie zmiana kary
I bardzo dobrze
Bravo Legia!
Brawo Legia, jak mi zaimponowaliście w tej chwili!
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Trzeba walcZyć o swoje bo będą tak nas kopać z każdej strony.