Legia prosi UEFA o zawieszenie kary

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

17-12-2014 / 09:14

(akt. 22-12-2018 / 11:17)

Właściciele warszawskiego klubu proszą o odroczenie kary nałożonej za rasistowskie okrzyki części kibiców podczas meczu fazy grupowej Ligi Europy w Lokeren. Wyczulona na rasistowskie zachowania UEFA zamknęła stadion Legii na dwa mecze oraz ukarała grzywną 100 tys. euro. Warszawski klub złożył pismo z prośbą o zawieszenie kary na pięć lat lub przesunięcie terminu jej wykonania na pierwszy mecz w nowym sezonie (gdyby nie awansowali do pucharów, to na pierwszy mecz w sezonie, w którym zagrają w Europie). - Decyzji UEFA spodziewamy się do końca stycznia. Trudno powiedzieć, jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie naszego pisma, ale musimy być dobrej myśli - mówi prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

- To ma sens. Nie pamiętam, czy w przeszłości podobna prośba przyniosła kiedyś efekt, ale próbować można i trzeba - mówi Kazimierz Oleszek, delegat UEFA. - Mocne postanowienie poprawy Legii musi być jednak wiarygodnie uargumentowane. Dobrze by było, gdyby warszawski klub znalazł w UEFA kogoś przychylnego, kto poparłby wniosek - dodaje dla "Przeglądu Sportowego".


- Potrzebny as w rękawie. Pismo złożone przez działaczy Legii do Komisji Dyscyplinarnej UEFA musi być dobrze uargumentowane. Nie może to być prośba życzeniowa. Szefowie stołecznego klubu powinni wykazać, co wydarzyło się po incydencie w Lokeren. Najlepiej byłoby udowodnić, że winni zostali zidentyfikowani i ukarani na przykład zakazami stadionowymi. Dzięki temu przedstawiciele europejskiej federacji mogliby spojrzeć przychylnie na prośbę Legii. To jedyna możliwość, by zawiesić wykonanie kary. Mam nadzieję, że władze mistrza Polski mają jakiegoś asa w rękawie. Publicznie nic się o tym nie mówi, ale to akurat dobrze, bo UEFA powinna uzyskać takie informacje jako pierwsza - dodaje Michał Listkiewicz.

Komentarze (28)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Ziggy666
 • 0 / 0
Sprawcy nigdy nie zostaną ustaleni. To już ustalone
~Podaj nick
 • 0 / 0
Ze stolca to ty powstałeś jak cię matka qrwa wysrala
Heh jeszcze jakby ta cała mafia była ludzka to może może jakieś szanse by były. Niestety realnie jest raczej niemożliwe aby jakkolwiek uchylili decyzje itp.

A szkoda... Miło by było Milikowi jakby go tak 10tyś pozdrowiło na Ł3 :)
~all
 • 0 / 0
Już niech lepiej na Ajax nie odwieszają. Skoro kilku kumczących pojechało specjalnie do Amsterdamu, ulżyć sobie na Miliku, to u nas sobie nie darują. Pewnie i na wyjeździe dogadają się z ADO i nas całkiem wykluczą z pucharów.
~(L)egia
 • 0 / 0
Tyle że Legia ma zakaz wyjazdowy do końca sezonu w LE , więc jak mają tam niby wejść ? A dodatkowo Ajax jeszcze dodatkowo umożliwił sprzedaż biletów tylko fanom swojego klubu
~mil
 • 0 / 0
Tęczowe kundelki ze stolca znów skomlą
~franek
 • 0 / 0
Buda wiejski burku!
~jupi
 • 0 / 0
Świni nie darują.
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
Jak można ukarać winnych, jak monitoring w Lokeren nie działa tak jak trzeba. Widać dobrze po tym Oleszku, jakiego pokroju deb*le są w uefa.
~MartinMix:)
 • 0 / 0
Dobrze że klub się odwołuje od kary - bo jest taka możliwość i nie skorzystanie z tej szansy byłoby głupie. Jednak nie ma co za bardzo się nastawiać na uwzględnienie odwołania bo UEFA sprawy o podłożu rasistowskim trakuje mega poważnie i swoimi karami (często znacznie zawyżonymi) pokazuje że nie ma żadnej taryfy ulgowej. Ja osobiście nie wierzę że UEFA zawiesi nam zakaz na mecz z Ajaxem i jestem przekonany że UEFA ma przeświadczenie że kara tych 2 meczów bez kibiców jest dla Legii łagodna (choć według mnie jest mega surowa bo wcześniej poza transparentami nie było przewinien Legii związanych z zachowaniami rasistowskimi). Byłaby z pewnością miła niespodzianka gdyby jednak zmienili swoją decyzję i zawiesili wykonanie kary.
Generał
 • 0 / 0
Niestety, UEFA w rażąco różny sposób traktuje wybryki Legii i np Celticu. Mam pretensje do naszych mediów, które zamiast nagłośnić skandaliczne postępowanie UEFA, dołącza do chóru i bełkotu piętnując Legię. do tego nasze pozostałe kluby są tak słabe, że nawet wykluczenia drużyn PZPN-u z UEFA nikt by nie zauważył. Dlatego trzeba walczyć, odwoływać się etc.
~MartinMix:)
 • 0 / 0
to że UEFA w różny sposób rozpatruje sprawy różnych klubów to nie nowość (w UEFA są kraje których przedstawiciele mają dużo do powiedzenia w wielu sprawach), co do zajść na meczu Celticu to dobrze byłoby wiedzieć jak tam sytuacja wglądała - czy mecz został tam przerwany? czy sędzia odnotował to w protokole pomeczowym i czy zrobił to obserwator? czy też postępowanie prowadzone jest z urzędu. Mnie też często wkurzało to że UEFA różnie sobie stosuje prawo, ale istotniejsze jest to co dotyczy Legii i na tym powinniśmy się skoncentrować bo wpływu na zmianę tego powyżej opisanego trendu nie mamy żadnego i polskie media też zapewne nie mają (skoro do LM nas nie przywrócili po medialnej burzy - nie tylko w Polsce - to i tu by nic nie dało). Odwoływać się trzeba a na przyszłość trzeba postarać się o to by mieć jak najwięcej wpływowych, zaufanych osób w strukturach UEFA bo tylko to może nam podnieść status.
~mordo_ty_moja
 • 0 / 0
Przecież sędzia mógł meczu nie przerywać. Po kiego wuja to robił?
~er.
 • 0 / 0
"Najlepiej byłoby udowodnić, że winni zostali zidentyfikowani i ukarani na przykład zakazami stadionowymi."

No właśnie, ktoś ma może jakieś info czy winni zostali w jakiś sposób ukarani czy znowu skończyło się na wielkich słowach?
~4234 adam
 • 0 / 0
kara odwieszona zamian legia ma grac w Bangladeszu dwa mecze
~Rumcajs
 • 0 / 0
Nie prosi tylko błaga na kolanach, jak menel o 1zł na wino..

Sorry, ale uważam ze zasłużoną karę powinno sie ponieść z podniesionym czołem i pokorą..
~franek
 • 0 / 0
Widzę, że masz spore doświadczenie w tych sprawach. Nawet nie chcę wiedzieć do czego jesteś zdolny za zeta.
UEFA na bank odwiesi nam karę, bo nas bardzo lubią.
Jeszcze przyślą nam bukiety kwiatów i baloniki z wizerunkiem świni z napisem UEFA, żebyśmy mogli sobie je puszczać przed meczem wraz z gołąbkami pokoju.
~Legia Fan
 • 0 / 0
Nic z tego. Jesli darowaliby Legii to teraz kazda druzyna moglaby sobie skladac wnioski o odroczenie kary a jakby wniosek zostal odrzucony to by bylo gadania, ze Legii odroczyliscie a nam czemu nie ?

W UEFA pewnie pracuja ogarnieci ludzie i nie ma szans na jakiekolwiek zmiany.

Pogódźmy sie z tym :( im wczesniej tym lepiej dla nas.

Lepiej niech klub znajdzie rozwiazanie jak uniknac takich sytuacji w przyszlosci. Mamy na to ponad dwa miasiace, aby wyeliminowac tych ludzi z trybun i zycia klubu
~ON
 • 0 / 0
Tak na początku FUCK UEFA a teraz z podkulonym ogonem na kolanach prośba o przebaczenie .
~Rozsądny
 • 0 / 0
Niestety jak zawsze Polak mądry po szkodzie.. teraz to sobie możemy składać apelacje, odwołania i prośby - moim zdaniem nic to nie da. A UEFA widząc jak bardzo nam zależy na zapełnieniu trybun na mecz z Ajaxem (choćby z racji tego, że.. delikatnie mówiąc - nie jesteśmy ich ulubieńcami) - tym bardziej na to nie pozwoli. Kara to kara, musi zaboleć i wydaje mi się nierealne aby coś w tym temacie Legia ugrała.. Szkoda, bo szykuje się świetny mecz, ale szanse na wywalczenie czegokolwiek oceniam na jakieś.. max 10%.
~Z
 • 0 / 0
niech podadzą dane kilku nurków z Centralnego, że mają zakazy i pozamiatane
~Adson
 • 0 / 0
Fuck Uefa
~Say yes to racism
 • 0 / 0
Jak w temacie.
~person
 • 0 / 0
karać łobuzów z meczu z Lokeren
~ulan
 • 0 / 0
nie wierze w to ze ktokolwiek z tych idiotów dostanie jakąkolwiek kare, niestety...
~Goc(L)aw
 • 0 / 0
''Dobrze by było, gdyby warszawski klub znalazł w UEFA kogoś przychylnego, kto poparłby wniosek'' - no to niech Leśny, wykorzysta opinie tych oszołomów z Nigdy Więcej, którzy podobnie jak UEFA mają rzekomo na celu szerzenie tolerancji, a nie wyciąganie kasy z kar za byle gówno. Ostatnio, ci popaprańcy jakoś przychylnie się wypowiadali o działaniach zarządu Legii, więc niech teraz zarząd Legii wykorzysta to w negocjacjach z UEFA.
~Adson
 • 0 / 0
Jeba... uefa