News: Legia przegrała z Unią 3:8

Legia przegrała z Unią 3:8

08.09.2011 22:00

(akt. 13.12.2018 05:58)

<p>Legia przegrała na Torwarze z Unią Oświęcim 3:8. Wszyscy skazywali Wojskowych na pożarcie, a nasi zawodnicy prowadzili nawet po pierwszej tercji 2:0. Wynik odwrócił się po zakończeniu drugiej części gry kiedy to goście prowadzili już 3:2. Sami nie byli jednak z siebie zadowoleni gdyż przechodząc obok ich szatni doskonale było słychać krzyki, które miały zmobilizować utytułowana ekipę do lepszego występu. Trzecia tercja była pokazem siły Aksamu, który zdobył przez dwadzieścia minut, pięć bramek. Legię było stać jedynie na jedno trafienie w ostatnich minutach.</p>

- Po pierwszej tercji to gospodarze wygrywali. Prawda jest jednak taka, że jesteśmy znacznie mocniejszą drużyną. Legia podjęła jednak z nami walkę i za to należą im się brawa. Liczy się gra z sercem, którą Wojskowi zaprezentowali stołecznej publiczności. Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, gdyż nie jest to wygrana w sparingu, a w Pucharze Polski. Liczę, że utrzymamy naszą dyspozycją także po rozpoczęciu rozgrywek ligowych. - Tak podsumowywał dla nas mecz Filip Riha, kluczowy zawodnik Unii. Czech popisał się kilkoma kluczowymi podaniami i wieloma ciekawymi zagraniami.

Najważniejsze były jednak bramki, które dla Unii zdobywali Krajczi (dwie), Kowalówka (dwie), Łopuski, Modrzejewski, Noworyta i Wojtarowicz. Ze świetnej strony pokazał się golkiper Legii - Michał Strąk. Wychowanek Wojskowych bronił piekielnie mocne uderzenia rywali oraz dobrze radził sobie w sytuacjach sam na sam. Kapitulował jedynie w sytuacjach beznadziejnych oraz wtedy gdy nasza ekipa grała w osłabieniu.

Z pewnością był to wartościowy pojedynek dla legionistów, którzy mogli skonfrontować swoje umiejętności z lepszą ekipą. - Na pochwały zasługuje cały zespół, który pokazał się z dobrej strony na tle utytułowanego rywala. Spokojnie mogę pochwalić chłopaków za ambitną grę - komentował trener Wojskowych, Zbigniew Stajak.

Kolejny mecz nasz zespół zagra 1 października w ramach rozgrywek ligowych. Rywalem Wojskowych na Torwarze, będzie w sobotę Orlik Opole. Już teraz zapraszamy na mecz.