News: Środowy trening pod znakiem motoryki i gier

Legia przygotowuje się do meczu z Europa FC

Redaktor Piotr Kamieniecki

16.07.2019 14:05

(akt. 18.07.2019 23:23)

Poniedziałek był dla piłkarzy Legii dniem wolnym. We wtorek "Wojskowi" pojawili się na boisku przy ul. Łazienkowskiej.

Poprzedni tydzień wicemistrzowie Polski zakończyli rozegraniem meczu sparingowego z beniaminkiem pierwszej ligi, Radomiakiem Radom. Na boisku pojawili się zawodnicy, którzy nie zagrali przeciwko Europa FC lub nie spędzili na boisku więcej niż 50 minut. "Wojskowi" wygrali 5:0 po czterech bramkach Sandro Kulenovicia oraz jednym golu Mikołaja Kwietniewskiego. Spotkanie odbyło się na bocznej murawie stadionu przy Łazienkowskiej i było zamknięte dla przedstawicieli mediów oraz kibiców.

W poniedziałek warszawiacy otrzymali od sztabu szkoleniowego dzień urlopu. Zespół wrócił do treningów we wtorek o godzinie 10:30. Trening był zamknięty dla mediów. Na zajęciach pojawił się m.in. Jose Kante, który dobę wcześniej wrócił do Polski, a na lotnisku został powitany przez... Dominika Nagya. Reprezentant Gwinei będzie wkrótce dodatkową opcją w ataku "Wojskowych". Do zdrowia wrócił Jarosław Niezgoda, który z Radomiakiem wystąpił przez 45 minut, a drugą możliwość daje wstawienie do składu wspomnianego Kulenovicia, który na Gibraltarze zameldował się na murawie pod koniec pierwszej połowy, gdy z powodu urazu zejść musiał Vamara Sanogo. Francuz, podobnie jak Cafu, będzie wykluczony z gry. Czeka go również zapewne zabieg rekonstrukcji więzadła. Z Legią trenował za to Ivan Obradović, który podobnie jak Luquinhas, nie jest zgłoszony do I rundy eliminacji Ligi Europy.

Legia przed meczem z Europa FC trenować będzie jeszcze w środę. Trening planowany jest na bocznym boisku i rozpocznie sie o godzinie 17:30. Zajęcia mają być otwarte dla mediów przez kwadrans. 30 minut wcześniej trener Aleksandar Vuković spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej. O 19:00 na płycie głównej stadionu przy Łazienkowskiej ćwiczyć będą goście z Gibraltaru.

Spotkanie Legii z Europa FC odbędzie się w czwartek o godzinie 21:00. W pierwszym meczu na Gibraltarze padł bezbramkowy remis. Relacja ze spotkania na Legia.Net.

Co wiesz o Legii w europejskich pucharach?

1/10 Kto jest najlepszym strzelcem legionistów w historii gier o europejskie puchary?