Juan Miritello
fot. Club Atlético San Martín

Legia stara się o pozyskanie Juana Miritello

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

15.05.2024 08:30

(akt. 17.05.2024 22:45)

Legia Warszawa zamierza wzmocnić pozycję napastnika i pozyskać jednego lub dwóch klasowych atakujących. Jak udało nam się dowiedzieć, jednym z graczy, o którego stara się Legia, jest zawodnik greckiego Asteras Tripolis, Juan Miritello.

25-letni Juan Miritello jest Argentyńczykiem, mierzy 182 centymetry i gra na pozycji środkowego, najbardziej wysuniętego napastnika. Jest prawonożny, ma ważny kontrakt do końca 2026 roku, jest wyceniany na milion euro.

W trwającym sezonie w barwach greckiego Asteras Tripoli wystąpił w 31 meczach, zdobył 14 bramek, miał 2 asysty i 6 razy był karany żółtą kartką. Jest to jego pierwszy sezon w Europie. Wcześniej, będąc zawodnikiem argentyńskiej Defensy, był co roku wypożyczany. W barwach San Martin strzelił 13 goli w 35 meczach, miał 2 asysty.

Wiodącą nogą piłkarza jest prawa, ale zawodnik dobrze gra też głową — pięć goli strzelił w taki sposób w trwającym sezonie dla Asteras, dwa gole dołożył po strzałach lewą nogą.

 

 

 

Polecamy

Komentarze (157)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.