Wiktor Puciłowski

Legia U-19 zagrała z reprezentacją Polski

09.06.2023 13:25

(akt. 09.06.2023 16:26)

Juniorzy starsi Legii Warszawa (U-19) przegrali 1:7 w sparingu w LTC z reprezentacją Polski, która wcześniej rozpoczęła treningi przed właściwym zgrupowaniem i meczami z Niemcami oraz Mołdawią. Jedynego gola w barwach "Wojskowych", na 1:1, strzelił Wiktor Puciłowski, któremu asystował Maddox Sobociński.

W spotkaniu nie wystąpił środkowy pomocnik stołecznej drużyny, Bartosz Slisz, który został powołany do kadry. Zagrał za to Gabriel Kobylak (zaproszony na treningi reprezentacji), przebywający na wypożyczeniu z Legii do Radomiaka Radom.

Reprezentacja objęła prowadzenie w 16. minucie, po golu Krystiana Bielika (głową) z rzutu wolnego (po zgraniu). Chwilę później "Wojskowi" wyrównali po ataku szybkim, zmianie strony. Maddox Sobociński otrzymał prostopadłe podanie na prawą stronę, zagrał wzdłuż "szesnastki", w lewy sektor, do Wiktora Puciłowskiego, ten przełożył Tomasza Kędziorę (z lewej na prawą nogę) i skutecznie uderzył w kierunku dalszego słupka.

Biało-czerwoni szybko odzyskali prowadzenie za sprawą Sebastiana Szymańskiego, który przed przerwą dołożył drugą bramkę, aczkolwiek przed tym faktem do siatki trafili jeszcze Marcel Wędrychowski i Michał Skóraś. W 57. minucie gola strzelił Kajetan Szmyt, a wynik ustalił Miłosz Matysik (z dystansu).

Przez większość meczu Legia działała przede wszystkim w obronie niskiej. Przeciwnik zdecydowanie zdominował ją pod kątem poziomu gry, wykonania wszelkich elementów piłkarskich. Plusem jest to, że "Wojskowi" zebrali dość duże doświadczenie, mogli sprawdzić się na tle kadrowiczów.

Poza tym, legioniści mieli kilka fajnych momentów wyjścia spod własnej bramki i presji rywala, potrafili dostać się do strefy wysokiej boiska, ale poziom indywidualny, fizyczny był zdecydowanie po stronie biało-czerwonych, więc juniorzy starsi nie wykreowali wielu sytuacji w ofensywie.

Sparing: Legia Warszawa U-19 – Polska 1:7 (1:5)
Puciłowski (20. min.) – Bielik (16. min.), S. Szymański (23. min., 38. min.), Wędrychowski (27. min.), Skóraś (30. min.), Szmyt (57. min.), Matysik (67. min.)

Legia: Banasik (41’ Nowak) – Saganowski (50’ Jendryka), Boczoń, Okusami (70’ Rudnicki), Bochniak (41’ Grzejszczak) – Knera, Mikołajczyk (50’ Misztal), Bogusiewicz (50’ Konopka) – Sobociński (41’ Skrobała), Rojkowski (70’ Kerge), Puciłowski (41’ Niedźwiedzki)

Polska: Kobylak – Kędziora, Bednarek (41' Pyrka), Bielik (41' Matysik), Bereszyński, D. Szymański (41' Łęgowski), S. Szymański (41' Peda), Skóraś, Szmyt, Lederman, Wędrychowski.

Grano 2x40 minut.