News: Legia Warszawa - Dnipro Dnipropietrowsk 1:3 - Bez argumentów

Legia Warszawa - Dnipro Dnipropietrowsk 1:3 - Bez argumentów

Paweł Korzeniowski

06.02.2015 12:00

(akt. 08.12.2018 03:49)

Piłkarze Henninga Berga w ostatnim sparingu podczas zgrupowaniu w Hiszpanii przegrali z Dnipro Dnipropietrowsk 3:1. Bramkę dla Legii zdobył Marek Saganowski, dla Dnipro Nikola Kalinić, Roman Zuzula oraz Matheus. Spotkanie to było okazją do gry dla zawodników, którzy nie grali wczoraj. W dzisiejszym meczu zadebiutował Arkadiusz Malarz, szansę dostali też młodsi zawodnicy.Mecz ten toczył się pod dyktando rywali, którzy grali w niemal najsilniejszym zestawieniu. Zapraszamy do śledzenia serwisu Legia.Net, który zaprezentuje Państwu pomeczowe wypowiedzi, fotoreportaże oraz skrót.

Relacja minuta po minucie

Od samego początku spotkania inicjatywę posiadali piłkarze z Dniepropietrowska. W pierwszych pięciu minutach oddali trzy strzały - o ile pierwsze dwa były niegroźne, tak trzeci mógł skończyć się bramką. W pole karne z piłką wpadł Brazylijczyk Matheus, który płasko zagrał wzdłuż pola karnego do Nikoli Kalinicia. Chorwat, ustawiony około 6-7 metra od bramki Arkadiusza Malarza, starał się dojść do piłki wślizgiem, ale zabrakło mu kilku centymetrów. Legioniści tylko krótkimi fragmentami potrafili utrzymać się przy piłce, cała reszta czasu gry toczona była pod dyktando zawodników Dnipro.

W 20. minucie rywale wyszli na prowadzenie. Po bardzo szybko rozegranej akcji piłkę w polu karnym otrzymał niepilowany Kalinić, który mocno strzelił na bramkę bezradnego Malarza. Legioniści nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji. Próbował Mateusz Szwoch, raz ładną indywidualną akcją popisał się Helio Pinto, kilka razy urwał się aktywny Orlando Sa. Za każdym razem brakowało ostatniego zagrania. Łatwość stwarzania sytuacji i gubienia Inakiego Asiza miał Kalinić, który w 26. minucie po akcji Jewhena Konoplanki mógł podwyższyć wynik. Podobnie było w 35. minucie - znowu akcja dwójki Konoplanka-Kalinić, na szczęście dla Legii, dośrodkowanie na głowę Chorwata było minimalnie za wysokie.

W 40. minucie hiperaktywny Konplanka wykorzystał Bartosza Bereszyńskiego, przejął piłkę, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę Malarza. Nasz bramkarz zatrzymał strzał reprezentanta Ukrainy. Legioniści w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę Jana Lastuwki

Legia weszła w drugą połowę nieco odważniej, oddała niecelny strzał, którego normalnie w relacji nie trzeba odnotować - ten był jednak pierwszy w całym spotkaniu. Niestety, już po kilku minutach sytuacja wróciła do normy. W 52. minucie szybki kontratak Dnipro - Ukraińcy rozmontowali obronę Legii, zagrali wzdłuż bramki Konrada Jałochy, a Roman Zuzula dopełnił formalności i trafił do pustej bramki. Do 60. minuty gry drużyna Henninga Berga dosłownie w żaden sposób nie potrafiła zagrozić Dnipro. Nie było ani akcji skrzydłami, ani strzałów z dystansu, ani nawet stałych fragmentów gry.

Po godzinie gry norweski trener postanowił wprowadzić wszystkich rezerwowych, którzy zostali mu na ławce. Od tego momentu więc w połowie młodzieżowa Legia konfrontowała się z prawie najmocniejszym zestawieniem finalisty 1/16 finału Ligi Europy. W 71. minucie świetną akcją na lewej stronie boiska popisał się Michał Kucharczyk, który minął dwóch zawodników i płasko dośrodkował w kierunku Norberta Misiaka, ten strzelił, ale z kłopotami strzał zatrzymał Lastuwka.

W 80. minucie świetnie, w swoim stylu, obrońcom urwał się Kucharczyk. Skrzydłowy reprezentacji Polski popędził lewym skrzydłem ile miał sił w nogach, zagrał w kierunku Marka Saganowskiego, który trafił do pustej bramki. Dwie minuty później było już jednak 3:1. W polu karnym znalazł się Matheus, który świetnym, technicznym strzałem pokonał Jałochę. Końcówka meczu nieco ciekawsza - obie ekipy miały mniej sił i przez to więcej miejsca, ale też swoje trzy groszę do gry Legii wkładał aktywny Kucharczyk.

Legia Warszawa - Dnipro Dnipropietrowsk 1:3 (0:1)
Saganowski (80. min) - Kalinić (20. min), Zuzula (52. min), Matheus (83. min)

Legia:  Malarz (46' Jałocha) - Bereszyński, Makowski, Astiz (63' Wieteska), Brzyski (63' Bartczak) - Szwoch, Pinto, Vrdoljak (46' Kalinkowski), Kosecki (63' Kucharczyk) - Saganowski, Sa (63' Misiak)

Dnipro: Lastuwka - Bezus (46' Selenzev), Czeberiaczko, Łuczkiewicz, Egido - Rotań, Fedorczuk, Matheus, Douglas, Konoplanka - Kalinić (46' Zuzula)