News: Legia Warszawa - Gryf Wejherowo: O półfinał Pucharu Polski

Legia Warszawa - Gryf Wejherowo: O półfinał Pucharu Polski

Wojciech Chorąży

19.03.2012 10:25

(akt. 11.12.2018 21:17)

We wtorek, o godzinie 20:30, Legia Warszawa zmierzy się w spotkaniu rewanżowym Z Gryfem Wejherowo w ramach 1/4 Pucharu Polski. Lider T-Mobile Ekstraklasy wygrał w pierwszym spotkaniu na boisku swojego rywala 3:0 ale gospodarze domagali się walkowera gdyż w protokole meczowym znalazło się nazwisko Jakuba Rzeźniczaka, a zagrał Artur Jędrzejczyk. PZPN odrzucił jednak wniosek. Transmisję z meczu przeprowadzi TVP Sport, natomiast my już teraz zapraszamy na naszą relację "na żywo", pomeczowe komentarze i wypowiedzi oraz zdjęcia. Oczywiście równie mocno nakłaniamy na przybycie na Łazienkowską 3, by wspólnie wspierać Legię w walce o Puchar Polski.

Legia na pierwsze spotkanie wyszła w dość niecodziennym składzie, choć trener Maciej Skorża zapowiadał, że jego zawodnicy nie pojechali do Wejherowa na wczasy. Na boisku od pierwszych minut mogliśmy zobaczyć piłkarzy, których z różnych przyczyn ostatnio nie mogliśmy oglądać na boisku - Wojciecha Skabę, Tomasza Kiełbowicza, Michała Żyro, Daniela Łukasika, a także Nacho Novo i Ismaela Blanco. W 68 minucie pojawił się na placu gry również Dominik Furman, dla którego był to debiut w barwach Legii w oficjalnym spotkaniu.

Legioniści rozegrali do tej pory tylko jeden mecz z Gryfem. Mowa tu właśnie o ubiegłotygodniowym starciu obu drużyn, kiedy to legioniści w siedem minut znokautowali przeciwnika. Bramki dla Legii strzelali Blanco (jego pierwszy oficjalny gol w barwach Wojskowych) oraz Żyro (dwie).

Gryf Wejherowo zajmuje aktualnie trzecią pozycję w tabeli III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Swój pierwszy mecz na wiosnę piłkarze Gryfa wygrali z Błękitnymi Stargard Szczeciński 3:0. Dwie bramki dla "żółto-czarnych" zdobył Michał Fidzikiewicz, a jedno trafienie dołożył Łukasz Krzemiński. Przez to zwycięstwo Wejherowo daje znać, że wciąż liczy się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Póki co traci 4 punkty do liderującej Kotwicy Kołobrzeg.

Przypomnijmy, że w drodze do 1/4 rozgrywek Pucharu Polski Gryf Wejherowo wyeliminował już między innymi Koronę Kielce oraz Górnika Zabrze. Jednak zdecydowanym faworytem jest spotkania jest oczywiście Legia. Fachowcy z bwin.com zwycięstwo podopiecznych Macieja Skorży wyceniają na 1.18 przy postawionej złotówce. Remis to mnożnik 6.25 zaś wygrana Gryfa aż 14.00.

Z Gryfem zagrają bez Artura Jędrzejczyka, obrońca Legii pauzuje za dwie żółte kartki. Zagrożeni absencją w kolejnym spotkaniu są za to Inaki Astiz i Łukasik.

Przypuszczalne składy:

Legia:
Skaba - Rzeźniczak, Żewłakow, Choto, Kiełbowicz - Gol, Łukasik - Novo, Ljuboja, Radović - Blanco