Legia Warszawa mistrzem Polski w kategorii U-15

Logo Legia.Net

Jakub Waliszewski

18-06-2019 / 14:30

(akt. 18-06-2019 / 17:09)

W finale Centralnej Ligi Juniorów U-15, Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 3:1. Bramki dla stołecznej ekipy zdobywali Wiktor Kamiński (dwie) oraz Tomasz Okulicki. "Wojskowi" zostali mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej!

Spotkanie rozpoczęło się od śmialych ataków Pogonii, która od początku starała się narzucić swój styl gry. Pierwszą dobrą okazję legioniści mięli w 5. minucie, kiedy błąd środkowego obrońcy gości wykorzystał Wiktor Kamiński. Napastnik zdobył pierwszą bramkę w meczu. Chwilę później "Portowcy" byli bliscy wyrównania, jednak podanie z prawej strony boiska minęło wszystkich zawodników stojących w polu karnym i wyszło na aut bramkowy. Kolejna doskonała okazja na podwyższenie wyniku miała miejsce w 10. minucie, jednak piłka po strzale Igora Strzałka, minimalnie minęła bramkę. "Wojskowi" nie zwalniali tempa i już w 15. minucie było 2:0. Dobre podanie z lewej strony, strzałem z bliskiej odległości wykorzystał Kamiński, dla którego była to już druga bramka we wtorkowym spotkaniu.

Dwa szybko strzelone gole dodały Legii pewności siebie. Podopieczni Rafała Gębarskiego zepchnęli zawodników Pogonii do defensywy, a kolejna bramka "wisiała" w powietrzu. W 25. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tomasz Okulicki podwyższając tym samym wynik na 3:0. Pogoń nie zamierzała składać broni. Zaledwie trzy minuty później, po faulu Okulickiego we własnym polu karnym, rzut karny na bramkę zamienił napastnik gości Michał Samborski. Gol kontaktowy dał nadzieję nie tylko głośno dopingującym tego dnia kibicom Pogonii, ale i przede wszystkim zawodnikom. Szczecinianie coraz odważniej atakowali bramkę Dawida Kuczyńskiego. Po pełnych emocji 40 minutach, legioniści prowadzili 3:1 i byli bliscy zdobycia mistrzostwa Polski w kategorii U-15.

Podobnie jak w pierwszej połowie, początek drugiej części gry należały do szczecińskiego zespołu. Gra zawodników Przemysława Jasińskiego z każdą minutą wyglądała coraz lepiej. W 50. minucie legioniści byli bardzo blisko zdobycia bramki, lecz strzał z linii bramkowej został wybity przez defensorów Pogoni. W kolejnych minutach, wysokie dotychczas tempo gry, ustało. Obie drużyny wprawdzie atakowały, jednak z obu stron brakowało konkretów. Obraz gry w końcowych minutach nie uległ zmianie. Młodzi legioniści pokonali na stadionie w Ząbkach Pogoń Szczecin 3:1 i zostali mistrzami Polski w kategorii wiekowej U-15.

Legia - Pogoń 3:1 (3:1)
Kamiński (5. min. i 15. min.), Okulicki (25. min.) - Samborski (28. min.)

Legia: Kuczyński – Okulicki, Krajewski, Rutkowski, Bednarz – Winiarski (51’ Mpika), Bek, Dębiński, Strzałek (58’ Knera), Kiedrowicz – Kamiński

• 0 / 0
No i fajnie, dziękuję Panowie Młodziany !

:)
Chorąży
  • 0 / 0
Gratulacje.
Chłopaki bierzcie szturmem Ekstraklasę nim zapał Wam opadnie :-) Nie ma że młodzi, gryzą trawę, walczą i chce im się w pełnym słońcu.
Domyślny awatar Major
  • 0 / 0
należy prosić o jedno - zagospodarujcie proszę tych młodych chłopaków, w tej grupie musi być 2-3 młodych zdolnych, w których warto zainwestować
~andreas
  • 0 / 0
tylko gdzie skład zwycięskiej ekipy i krótka charakterystyka chłopaków. Należy się im. Wybrać 2-3 i inwestować w indywidualne podejście .
Mawia się, że przykład idzie z góry, ale tym razem jest najwyraźniej odwrotnie.
  • 1 / 1
Fajnie całą obronę trzymał Rutkowski, w środku rządził Dębiński, wyróżniał się wyszkoleniem technicznym. W pierwszej połowie bardzo aktywna nasza prawa strona, Okulicki z Winiarskim. No i Kamiński po profesorsku, na dużym spokoju wykończył te akcje. W naszej lidze rzadko spotykane, przeważnie jak ktoś ma dobrą okazje to zamyka oczy i wali na pałę. A tu na spokoju, położenie obrońcy i przymierzenie gdzie z napastników to w naszej lidze miał to Frankowski, Nikolić czy teraz Angulo.
Czyli Adaś znowu był królem środka ;-)))
  • 2 / 8
Obejrzałem prawie całą pierwszą połowę i Pogoń była wyraźnie lepsza piłkarsko. Lepiej rozgrywali piłkę, potrafili się przy niej utrzymać na naszej połowie a u nas dominowała dzida z wyjątkiem kilku akcji. Z naszych ofensywnych zawodników podobał się chłopak z bujną blond fryzurą. Potrafił przyjąć kierunkowo i wiedział co chce zrobić. Zaskakująco słabe wyszkolenie techniczne naszych zawodników. Niech to zwycięstwo nie zaciemni obrazu.
  • 2 / 1
To nie wiem jak ty to oglądałeś. Pogoni w pierwszej połowie nic nie wychodziło i ciągle indywidualnych zrywów próbował tylko ten prawoskrzydłowy, który wywalczył karnego. Jak ktoś próbował grać w piłkę to Legia.
  • 0 / 1
Lewoskrzydłowy* i ten karny, zresztą trochę naciągany to była ich jedyna sytuacja.
  • 1 / 4
Pogoń co prawda nie stwarzała sytuacji ale grała piłką na naszej połowie a my mieliśmy trudności żeby wyjść z płynną akcją. Co prawda nie oglądałem początku kiedy strzelilismy bramki, ale myślę że technika się naszym zawodnikom nie popsuła w kilka minut.
  • 1 / 1
Boateng
Dla mnie wynik meczu ma mniejsze znaczenie niż jakość gry. Był karny czy nie, bez znaczenia.
Ja widziałem naszego prawego skrzydłowego, który biegał szybko ale tylko po prostej i nie znalazł innej metody na ogranie obrońcy. Napastników którzy strzelali blisko chorągiewki narożnika i pomocników którzy najczęściej próbowali grać dłuższą prostopadłą piłkę ale z miernym skutkiem bo najczęściej była przechwytywana. Czyli rośnie kolejny rocznik zawodników prymitywnych w ofensywie a potem się będziemy zastanawiać dlaczego nie możemy zagrać wyrównanego meczu z kimkolwiek (już niestety)
Też oglądałem i piszesz głupoty, Legia szybko strzeliła 3 gole i oddała inicjatywę Pogoni, a oni walili głowa w mur, bardzo dobrze grała obrona Legii, druga połowa do zapomnienia, Legia nie dopuściła do żadnej klarownej sytuacji.
W pełni zasłużone zwycięstwo. Nawet eksperci mówili że Legioniści są bardziej dojrzali piłkarsko i cały czas mieli kontrole nad meczem.
Domyślny awatar Sierżant
  • 1 / 0
Człowieku co ty za mecz oglądałeś?Pogoń miała ogromny problem z podejściem pod pole karne Legii żadnego strzału w światło bramki Legii nie oddali przez całe 90min. nie stworzyli żadnej składnej akcji a na tym chyba polega piłka żeby stwarzać jakieś zagrożenie czy nie?Oglądając ten mecz miałem pewność,że Pogoń nie jest w stanie nic zrobić bo było widać,że jest wyraznie słabsza w każdym elemncie.Słabe wyszkolenie naszych graczy?Zawodnik Pogoni miał ogromne problemy z opanowaniem piłki zabrał mu ją napastnik Legii i tak padł pierwszy gol.Przy większym szęściu Legia wygrałaby jeszcze wyżej.Piszesz jak jakiś kosmita który pierwszy raz oglądał mecz piłki nożnej i nie ma pojęcia o co w tym chodzi.
  • 2 / 2
No dobra każdy widział co innego. Wynikomania jest jedną z przyczyn słabego poziomu naszej piłki. Mnie się gra Pogoni bardziej podobała.
Domyślny awatar Starszy szeregowy
  • 1 / 0
Czytając opinie na temat tego meczu nie dziwie się że z naszą kopana nie jest dobrze i musi jeszcze trochę wody upłynać zanim będzie lepiej. Od wielu lat w szkoleniu młodziezy mówi się że wynik ma mniejsze znaczenie a liczy rozwój indywidualny. Mówi się ale nikt tego tak naprawde nie rozumie a tym bardziej nie stosuje. Przewaga pogoni w operowaniu piłka była wyraźna. I co z tego że Legia wygrała jak ci zawodnicy już maja braki których prawdopodobnie nie da się nadrobić. Z Legii do swojej drużyny wziąłbym tylko dwóch a z Pogoni co najmniej połowę składu. Chłopak z 3 z Pogoni bardzo dobra technika użytkowa.
  • 0 / 1
" Lepiej rozgrywali piłkę, potrafili się przy niej utrzymać na naszej połowie a u nas dominowała dzida z wyjątkiem kilku akcji."

Boras44
Hiszpania z Włochami w meczu U21 Euro, także lepiej operowała piłką i dominowała w 1 połowie, w drugiej także więcej utrzymywała się przy piłce. Wynik był odwrotny.
Owszem, nie można nie zauważyć minusów w grze zespołu Legii, ale przesadna krytyka, także nie jest do końca potrzebna. Liczy się to co w sieci.
Wiem, że przytoczę już wypalony dawno przykład - ale Orły Górskiego, czy Piechniczka, także nie grali pięknej piłki, tylko bardzo prostą, operując najprostszymi środkami i w 90% kontrami, osiągali ogromne sukcesy jak na tamte możliwości piłkarzy.
Mecz tych młodzików obejrzałem tylko w 2 połowie i nie zauważyłem jakoś lepszego operowania gry przez Pogoń, a raczej zwiększający się % gry na wyłączne przeszkadzanie Legii, niż samemu coś wykreować.
No i ładnie. :)
  • 0 / 0
Brawo Panowie!!!!
Domyślny awatar Podporucznik
  • 2 / 0
Ogólnie wyglądało to nawet lepiej niż się spodziewałem.Widać było pomysł na gre i taktyke.Dużo gry po ziemi,próby gry na jeden kontakt,akcje oskrzydlające i szukanie prostopadłych podań.
~Ten banowany przez redakcję
  • 0 / 0
Brawo, chłopaki, wielkie gratulacje!!!
Pozdro (L)
  • 0 / 0
Brawo. Oby miało to przełożenie na jedynkę.