Legia Warszawa mistrzem Polski w kategorii U-15

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

18.06.2019 14:30

(akt. 18.06.2019 17:09)

W finale Centralnej Ligi Juniorów U-15, Legia Warszawa pokonała Pogoń Szczecin 3:1. Bramki dla stołecznej ekipy zdobywali Wiktor Kamiński (dwie) oraz Tomasz Okulicki. "Wojskowi" zostali mistrzami Polski w swojej kategorii wiekowej!

Spotkanie rozpoczęło się od śmialych ataków Pogonii, która od początku starała się narzucić swój styl gry. Pierwszą dobrą okazję legioniści mięli w 5. minucie, kiedy błąd środkowego obrońcy gości wykorzystał Wiktor Kamiński. Napastnik zdobył pierwszą bramkę w meczu. Chwilę później "Portowcy" byli bliscy wyrównania, jednak podanie z prawej strony boiska minęło wszystkich zawodników stojących w polu karnym i wyszło na aut bramkowy. Kolejna doskonała okazja na podwyższenie wyniku miała miejsce w 10. minucie, jednak piłka po strzale Igora Strzałka, minimalnie minęła bramkę. "Wojskowi" nie zwalniali tempa i już w 15. minucie było 2:0. Dobre podanie z lewej strony, strzałem z bliskiej odległości wykorzystał Kamiński, dla którego była to już druga bramka we wtorkowym spotkaniu.

Dwa szybko strzelone gole dodały Legii pewności siebie. Podopieczni Rafała Gębarskiego zepchnęli zawodników Pogonii do defensywy, a kolejna bramka "wisiała" w powietrzu. W 25. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tomasz Okulicki podwyższając tym samym wynik na 3:0. Pogoń nie zamierzała składać broni. Zaledwie trzy minuty później, po faulu Okulickiego we własnym polu karnym, rzut karny na bramkę zamienił napastnik gości Michał Samborski. Gol kontaktowy dał nadzieję nie tylko głośno dopingującym tego dnia kibicom Pogonii, ale i przede wszystkim zawodnikom. Szczecinianie coraz odważniej atakowali bramkę Dawida Kuczyńskiego. Po pełnych emocji 40 minutach, legioniści prowadzili 3:1 i byli bliscy zdobycia mistrzostwa Polski w kategorii U-15.

Podobnie jak w pierwszej połowie, początek drugiej części gry należały do szczecińskiego zespołu. Gra zawodników Przemysława Jasińskiego z każdą minutą wyglądała coraz lepiej. W 50. minucie legioniści byli bardzo blisko zdobycia bramki, lecz strzał z linii bramkowej został wybity przez defensorów Pogoni. W kolejnych minutach, wysokie dotychczas tempo gry, ustało. Obie drużyny wprawdzie atakowały, jednak z obu stron brakowało konkretów. Obraz gry w końcowych minutach nie uległ zmianie. Młodzi legioniści pokonali na stadionie w Ząbkach Pogoń Szczecin 3:1 i zostali mistrzami Polski w kategorii wiekowej U-15.

Legia - Pogoń 3:1 (3:1)
Kamiński (5. min. i 15. min.), Okulicki (25. min.) - Samborski (28. min.)

Legia: Kuczyński – Okulicki, Krajewski, Rutkowski, Bednarz – Winiarski (51’ Mpika), Bek, Dębiński, Strzałek (58’ Knera), Kiedrowicz – Kamiński

Grano 2x40 minut.