Legia Warszawa - Steaua Bukareszt 1:0 (0:0)

Źródło:

01.02.2007 15:08

(akt. 24.12.2018 02:15)

Legia rozegrała swój pierwszy mecz w 2007 roku. Sparingowym przeciwnikiem podopiecznych trenera Wdowczyka był mistrz Rumunii, Steaua Bukareszt. Spotkanie rozpoczęło się o 16:30 w Larnace na Cyprze. "Wojskowi" wygrali 1:0, a jedynego gola strzelił w 70. minucie <b>Maciej Korzym</b>. Legia po przerwie zmieniła dziesięciu zawodników, jedynie bramkarz <b>Jan Mucha</b> grał przez całe spotkanie. Po piętnastu minutach drugiej połowy za kontuzjowanego <b>Tomasza Kiełbowicza</b> na boisko musiał powrócić <b>Edson</b>. W sparingu nie mógł wystąpić chory na anginę <b>Marcin Burkhardt</b>. <br><a href=fotoreportaz.php?id=453 class=link>Fotoreportaż z meczu</a>
Skład wyjściowy Legii: Jan Mucha - Wojciech Szala, Hugo Alcantara, Mamadou Balde, Edson Luiz da Silva - Radosław Mikołajczak, Piotr Bronowicki, Łukasz Surma, Marcin Smoliński - Adrian Paluchowski, Piotr Włodarczyk Skład Legii drugiej połowie: Jan Mucha - Artur Jędrzejczyk, Herbert Dick, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz (60' Edson Luiz da Silva) - Miroslav Radović, Aleksandar Vuković, Luiz Junior, Roger Guerreiro - Maciej Korzym, Dawid Janczyk Skład Steauy Bukareszt: Cornel Cernea - Dorin Goian, Petre Marin, Sorin Ghionea, Stelian Stancu, Mirel Radoi - Gigel Coman, Vasilica Cristocea, Ovidiu Petre, Banel Nicolita - Cyril Thereau Tomasz Kiełbowicz po jednym ze starć poczuł ból w mięsniu czworogłowym uda. Nikt nie chciał ryzykować poważniejszego urazu i "Kiełbik" zszedł z boiska. Na razie nie wiadomo, czy uraz lewonożnego gracza jest poważny.