Legia Warszawa - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

05.02.2010 21:31

(akt. 16.12.2018 13:52)

Po piątkowej wygranej 5:0 z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, w sobotę piłkarze Legii w kolejnym meczu sparingowym pokonali zespół Znicza Pruszków 2:0. Pierwsza bramka padła w 13. minucie po bardzo ładnym uderzeniu <strong>Piotra Gizy</strong>. Wynik został ustalony w 52. minucie po golu zdobytym przez <strong>Sebastiana Szałachowskiego</strong>. Spotkanie obejrzała grupa fanów Legii zgromadzona wzdłuż ogrodzenia przy u. Myśliwieckiej. We wtorek legioniści wylatują na drugie zgrupowanie na Cypr i tam rozegrają następne cztery mecze kontrolne.

Zdjęcia Jana Szurka - kliknij tutaj

Zdjęcia Jakuba Grzeszkowskiego - kliknij tutaj

Bramki:  Giza (13), Szałachowski (52)

Legia: Mucha(46' Gostomski) - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Szałachowski, Giza, Borysiuk, Iwański, Rybus - Mięciel

Znicz: Bieniek - Radler (46' Piesio), Klepczarek (55' Ptaszyński), Kowalski (46' Jędrzejczyk), Zaborowski (46' Januszewski) - Kawa (46' Rackiewicz), Kasperkiewicz (46' Bazler), Falkowski (69'  Osoliński), Wojciechowski (58' Kasztelan) - Feliksiak (46' Cichos), Tatara (46' Biliński).

Zapis relacji na żywo

Znicz jako klub piłkarski został założony w 1923 roku w Pruszkowie. Poniżej lista największych klubowych osiągnięć:

• 1945 - 3. miejsce w I Mistrzostwach Warszawy
  • 1960 - zdobycie Pucharu Przechodniego im. Dr. Michałowicza
  • 1973 - 2. miejsce w Pucharze XX lecia Trybuny Mazowieckiej
  • w sezonie 2004/05 baraże o wejście do II ligi przegrane z Ruchem Chorzów (2:4 i 2:0)
  • zwycięstwo w Mazowieckim Pucharze Polski 2005/06 (w finale pokonali Mazowsze Płock 3:2)
  • 1/16 finału Pucharu Polski 2006/2007 (przegrana 1:2 (0:0) z Groclinem Grodzisk Wlkp.)
  • 1/16 finału Pucharu Polski 2007/2008 (przegrana 2:5 (1:2) z Cracovią Kraków.)