Legia zainteresowana Damjanem Boharem

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

25-06-2020 / 17:00

(akt. 25-06-2020 / 16:58)

Jednym z celów transferowych Legii na letnie okienko jest pozyskanie skrzydłowego, który jeszcze bardziej wzmocni rywalizację na bokach pomocy. Jednym z rozpatrywanych kandydatów jest Damjan Bohar z Zagłębia Lubin.

Słoweniec trafił do Lubina niespełna 2 lata temu z Mariboru. W tym sezonie wystąpił we wszystkich (32) meczach ligowych Zagłębia. Strzelił aż 14 goli, dołożył do nich 4 asysty, jest na drugim miejscu (wspólnie z Jarosławem Niezgodą, Igorem Angulo, Flavio Paixao i Jorge Felixem) w klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy. 

Zawodnik ma ważny kontrakt z Zagłębiem do czerwca 2021 roku, a więc to ostatnia okazja, aby zainkasować za niego kwotę odstępnego. Dobry sezon w jego wykonaniu sprawił, że ma sporo ofert, także z innych polskich klubów. Droga do finalizacji tego transferu na razie jest jeszcze daleka. Także z powodów finansowych.

Komentarze (152)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
ĽEEXI.NÉT - świettny projjekt dla dorosłych, którzy chcą znaleźć parrtnera do seksu
Jeżeli mozna wytypować kilku zawodników do wzmocnienia, to uznajac że każdy z ligi jest przez Legię do kupienia, widziałbym w Legii Jacha, solidny obrońca grał w angielskiej lidze, pozwoliłby odmłodzić trochę linię obrony i umie grać w trójkę z tyłu gdyby zaszła potrzeba. Następnie widzialbym tego Bialka z Zagłębia, choć tutaj finansowo się to nie zepnie. Na razie takie dwa transfery mi przychodzą do głowy, w obecnej sytuacji wydają się być dośc racjonalne i na newralgiczne pozycje. Przydałby się jakiś dobry skrzydłowy za Novikovasa, albo dobra 10. do środka. Gvilia biega i walczy ale za często spowalnia akcje i jednak w łowie pozostaje obraz jego nieskutecznosci, nawet jak mu wyjdzie kilka fajnych akcji w sezonie.
~axax1222
 • 0 / 0
slaby pomysl. Czy ten Felix nie jest lepszy? Rozumiem Vuko i niechęć do latynosów itp. Woli swoich z bałkanów.
Generał broni
 • 1 / 1
Niezłe statystyki ma ten chłopak, widać, że przeciwieństwie do wielu innych, którzy się u nas w drużynie przewinęli i w dalszym ciągu przewijają, ma konkretne umiejętności użytkowe i wie o co chodzi w piłce nożnej, mianowicie o strzelanie bramek, a nie o upierdliwe do bólu holowanie piłeczki i klepanie 1000 podań typu "ty do mnie, ja do ciebie", kręcenie kółeczek i spowalnianie akcji. A jak dochodzi do konkretów, to okazuje się, że:
- świetny koleś z niego był/jest, taki sympatyczny, zakochany w Warszawie i pokazuje (L) na poczekaniu,
- cała liga nam go zazdrościła/zazdrości ;-DDD bo to najlepszy w lidze technik z pokrętłem i szybko przebiera nóźkami, ale nie miał/ma z kim grać ;-DDD ...
- ciągle go faulują,
- ci trenerzy amatorzy ustawiali/ustawiają go uporczywie na boku obrony/na skrzydle czyli marnowali/marnują jego potencjał ;-DDD ... bo nie umiał/umie dośrodkowywać,
- jego miejsce było/jest na 10, ... ale nie ma ostatniego podania i gdy znajdzie się pod bramką, to okazuje się, że albo nie umie strzelać, albo nie ma na tyle zimnej krwi czy wyrachowania, by stzelić tam, gdzie chce i strzela na oślep.

Po wyjeździe typa okazuje się/okaże się, że ten równy koleś, as, supergrajek i "panpiłkarz" ma 2x gorsze statystyki od wyśmiewanego tu Kuchego.
~axa1212
 • 0 / 0
Jestem przeciwny. Będzie jak z Novikovasem, czolowy skrzydlowy ekstraklasy, a po przyjsciu do Legii od razu zjazd, bo dobry kontrakcik i presja robią swoje.
Generał dywizji
 • 0 / 0
A to o kim?
Generał dywizji
 • 3 / 0
Legia na szczęście zmieniła sposób budowania kadry z "FC Hollywood" na budowanie kolektywu z piłkarzy o podobnym zaawansowaniu technicznym, połączonym z pracowitością i chęcią do gry zespołowej. To jest o wiele bardziej efektywna metoda, już nie wspominając o tym, że tańsza. Tak wyglądały kadry zespołów czeskich i o efektach chyba nie trzeba przypominać. Tylko Czesi mieli jeszcze sporo własnych piłkarzy, ale to zupełnie inna historia, bo oni mają zupełnie inną kulturę organizacyjną i etos pracy, my mamy "zastaw się, a postaw się" i dlatego wiecznie chcemy "kocurów" za gruby szmal.
~er.
 • 0 / 0
Bohar jak na nasze warunki niezły piłkarz, a na skrzydłach sytuację mamy taką sobie, tym bardziej biorąc pod uwagę że Novikovas póki co nie odpalił.
Płacheta byłby lepszym i bardziej perspektywicznym rozwiązaniem i dodatkowo zabezpieczałby nam obsadę młodzieżowca. W tym że podejrzewam, że Legia nie będzie w stanie spełnic oczekiwań finansowych Śląska, chyba że Płacheta ma wpisana jakąś niewielką klauzule odstępnego.
~JU1916
 • 0 / 0
Brać i Bohara, i Płachetę.
Uważam że lepszy byłby chyba Płacheta. I napewo więcej Legia w przyszłości by na nim zarobiła
Starszy kapral
 • 0 / 0
Płacheta na pewno, ale czy jest do wyciągnięcia?
Generał broni
 • 1 / 0
Jeśli zakochał się we Wrocławiu, to będzie trudno, a jak zakocha się w jakimś Frankfurcie albo Neapolu, to już w ogóle będzie niemożliwe..
Generał dywizji
 • 1 / 0
Płacheta byłby interesujący za 100 tys EUR a nie teraz. To jest zawodnik którego największym atutem jest szybkość a ma kłopoty z grą kombinacyjną. To co dobre dla Śląska nie musi być dobre dla Legii.
Legia idzie w określonym kierunku, tzn szybkie operowanie piłką, bo w lidze zmuszeni jesteśmy do ataku pozycyjnego i do tego potrzebujemy zawodników a oprócz tego pracusiów, którzy będą bronić i atakować. Nie wiem czy Płacheta należy do pracusiów?
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Michał Żewłakow lubi to :)
~piotrek9mln
 • 0 / 1
Widzę że za dużo Polaków w składzie! Trzeba znowu zaciągać obcokrajowców?
Jestem na tak.
~Orzel
 • 0 / 0
Medeiros i jego powrót do Legii jest badany. Sytuacja z Veso może mieć na to duży wpływ. Jest za"free" i podobniesz rozmowy trwają.
Podporucznik
 • 0 / 1
plotki, plotki a przeciez ostatnio nasze transfery praktycznie nie wypływają do mediów- no chyba że Miodek chce
Nie dla Bohara! Mam nadzieję że, to plota. Moim zdaniem kolejny Novikovas nam nie potrzebny. Ciekawe, czy Haraslin byłoby do podpisania. Kończy mu się teraz kontrakt chyba.
~mmz
 • 0 / 0
Haraslin zostaje we Włoszech. Jego klub ma obowiązek wykupu przy założeniu że się utrzyma w Serie A a właśnie tak będzie.
Generał broni
 • 0 / 2
Brać, nie wybrzydzać, a najlepiej oddać im Luqinhasa i dopłacić różnicę.
~Kar
 • 0 / 0
Ja zainteresowal bym się Felixem ... Też konczyu się kontrakt ...całkiem fajny grajek
Bardziej wartościowym i przyszłościwym piłkarzem jest Białek
Major
 • 3 / 0
Jest bardziej wartościowy, niestety dla nas chyba już zbyt wartościowy. Prezio Zagłębia coś bełkorał, że chcą za niego kilka dużych baniek, także ten...
Nie trzeba być ekspertem, żeby dostrzec, że Vuko w pierwszej kolejności będzie ściągał graczy ekstraklapy. Ma to swoje plusy, bo bedzie wiadomo,czy sobie u nas poradzą. Z drugiej strony nie sądzę, żeby w najbliższym czasie była szansa na drugiego Ljubo,a że tacy gracze będą tę ligę wciągać nosem jest oczywiste. A pamiętajmy, że do fazy grupowej trudno awansować z ludźmi, którzy w CV mają wpisane tylko ekstraklasę. No chyba, że sami wykreujemy graczy tak jak na początku wieku Wisła K.
~Agra
 • 0 / 0
NIE dla Bohara.
Nie zapominajcie ze wraca Nagy.
Natomiast wielkie TAK dla Mladenovica
Generał brygady
 • 3 / 1
Jeżeli prawdą jest, że Płacheta ma tak niewysoką kwotę odstępnego, wydaje mi się, że jego transfer powinien być priorytetem wśród potencjalnych skrzydłowych.
Chorąży
 • 2 / 1
Dobry pomysł. Ponoć przed jego transferem do Śląska był pomysł sprowadzenia go do Legii.
Ale to Płacheta przestraszył się gry w Legii, wybrał Śląsk.
Major
 • 0 / 0
Przestraszył się, że Legia nie będzie na niego stawiać. On chętnie by do nas przyszedł, ale jako zawodnik 1 składu
Generał brygady
 • 0 / 0
Jeżeli się boi, że nie zagra, to pewnie nie przyjdzie do Legii, bo profesjonalny klub nie może sobie pozwolić na takie absurdalne zapisy. Ale jeżeli dojrzał, poczuł już rywalizację boiskową, nabrał pewności i jest gotów do nowych wyzwań, Legia byłaby dla niego najlepszą opcją.
Major
 • 0 / 0
Teraz jego pozycja jest dużo lepsza, niż w momencie gdy trafiał do Śląska. Sprawdził się w ekstraklasie. Myślę, że warto byłoby na niego postawić, bo pokazał już że sporo potrafi, tym bardziej, że chyba nie ma w ekstraklasie drugiego takiego, do wyciągnięcia za podobne pieniądze. Czuję, że sprawdziłby się u nas.
Widzieliście jak dzieciak 16 lat Pawlo Isenko bronił karne w półfinale Pucharu Ukrainy? Dzieciak ma refleks i skoczność z kosmosu. Dać go do obróbki Dowhaniowi i za dwa lata będą wagony towarowe wypełnione wszelkim dobrem za niego dawać.
Plutonowy
 • 1 / 1
Bohar - jestem na tak. Myślałem też o Kozulj, ale tu chyba nie będzie zainteresowania.
Generał broni
 • 0 / 2
A Kozulj to oprócz przyzwoitego początku sezonu to coś pokazuje ponad bycie jedynie solidnym? I to też na wyrost
Major
 • 2 / 0
Wymądrzacie się, a gość już dawno opuścił ligę.
Plutonowy
 • 0 / 0
Ale nadal bez klubu, co z tego, że opuścił Szczecin
Tak czytam i czytam, ale ludzie zagrał Exposito jeden lepszy mecz i już go kupujecie.
Generał broni
 • 2 / 0
Jak ze wszystkimi. Płacheta kolejkę temu słaby, Ecposito słaby, teraz obaj najlepsi i super jakby zagrali w Legii. Cholewiak słaby, zagrał dobrze to super, dobry. Wczoraj zagrał byle jak to znowu słaby.
Chorągiewka na wietrze rzadziej zmienia położenie niż tutaj niektórzy zdania
Jak mocni byli zawodnicy Śląska, widzieliśmy w meczu z Legią.
Exposito (śmiech) reszta też duppy nie urywa.
Może Chrapek byłby dobry do uzupełnienia składu.
Mam nadzieję, że Legia jest również zainteresowana jakimiś środkowymi obrońcami, bo Lewczukiem i Jędrzejczykiem co 3 dni w lidze i o LM/LE nie pogramy.
Kapral
 • 4 / 3
Dwa lata jedno i to samo, nudzisz.
Nudzisz się, bo to forum cię przerasta. To nie jest miejsce dla takiej gimbazy jak ty, więc poszukaj sobie towarzystwa pod swoim blokiem.
Kapral
 • 2 / 1
Napisz coś jeszcze o finansach Legii, przecież Ty wszystko wiesz najlepiej, i trzyletnim kontrakcie Pekharta? Sporo można wymieniać Twoich kłamstw, ale po Tobie to spływa, bo taka jest Twoja rola, rola trolla.
Generał brygady
 • 2 / 0
Lewczuk i Jądrzejczyk wyglądają na prawdę imponująco pod względem fizycznym, wytrzymałościowym. Ale zgadzam się, że środek obrony potrzebuje wzmocnienia. Mimo fajnej postawy kolegów, jak Wszołka np., którzy wspierają Williama Remy, mam coraz mniejszą wiarę w to, że on wróci na poważnie do składu. Astiz to zawodnik raczej na zupełnie awaryjne sytuacje. Myślę, że potrzebny jest jeszcze jeden stoper.
Bohar był dobry jesienią a teraz zdecydowanie obniżył loty. W ostatnich meczach nie widoczny - statystyki go bronią - nie jestem do końca do niego przekonany.
Co do Płachety - to Legia go chciała jeszcze przed tym jak poszedł do Śląska, ale nie porozumieli się bo menago Płachety (Kołakowski) chciał koniecznie wpisania niskiej kwoty (klausuli) wykupu. Śląsk na to poszedł i dlatego Płacheta gra w Śląsku.
Generał
 • 1 / 1
Płacheta to dobry pomysł. Legia może mu zaoferować walkę o europejskie puchary a w karierze warto mieć takie przetarcie.
To Olympiakos już nie zainteresowany tym zawodnikiem?
Dobry zawodnik. Nareszcie ktroś myśli w klubu i ściaga sprawdzonych graczy z ligi, a nie jakieś niewiadome.
Fajnie jakby się udało.
~M
 • 0 / 5
Kozujl byłby lepszym wyborem
Generał broni
 • 0 / 1
A co on teraz gra?
Z tego co pamiętam to zaczął stymulować jaką kontuzję bo Zvezda Belgrad się nim zainteresowała i chciał odejść za karę został odsunięty od pierwszego składu a potem rozwiązano z nim umowę, po 2 to on zmarnował karnego do którego był wyznaczony Kowalczyk któremu wyrwał piłkę i Pogoń straciła 2punkty z ŁKSem. Vuko takich charakterów unika
~Bubba
 • 5 / 0
Placheta może i dobry ale zależy z kim gra. W ostatnim meczu Wszołek go nakryl czapka i nic nie pogral zresztą po przerwie bo zdjeli bo się chlopak nie mógł ogarnąć
Marszałek Polski
 • 2 / 0
A nawet dziś, pomimo dwóch bramek i asysty:
1 Przemysław Płacheta 280
Generał dywizji
 • 2 / 3
Ibrahim Sehić nie dla nas ! Ale ulga !
Kapral
 • 3 / 3
Tyle wiesz, co pizze zjesz.
Piotr Koźmiński ustalił, trollu

"oferta Legii, w stosunku do tego, co zarabia obecnie zawodnik, jest ponad dwa razy niższa. A to sprawia, że Sehić nosi się z zamiarem pozostania w Turcji, bo liczy na to, że tam dostanie co najmniej zbliżoną ofertę w stosunku do obecnych zarobków"

https://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/czy-legia-ma-nastepce-majeckiego-duze-rozbieznosci-co-do-umowy-bosniackiego-bramkarza-aa-5Sqf-zHfR-KCJP.html
Kapral
 • 5 / 1
fairplay lub też jz66, jesteś największym trollem tego forum od dawna, do tego burakiem, lubującym się w minusikach dla wszystkich, którzy Cię przejrzeli.Co jakiś czas napiszesz coś pozytywnego o Legii, by ta garstka, która tego nie widzi, żyła w błędzie, białostocki szczurze.
Szczurów poszukaj sobie w rodzinie, twoje wpisy w całości składają się z wyzwisk, bo to właśnie wyniosłeś z domu. Jesteś zwykłym chamem, który loguje się wyłącznie po to, by anonimowo powyzywać i prowokować. Wszystkiego najgorszego, trollu.
Kapral
 • 3 / 1
W anonimowym prowokowaniu, nikt Cię nie przebije wydmuszko.
Paszoł won, wiejski chamie
Kapral
 • 2 / 1
Panisko z Białegostoku, patrzcie ludzie :))
Młodszy chorąży
 • 5 / 1
Cały fairplay aka jz166 każdego kto ma inne zdanie zwyzywa od trolli albo hejterów. Ostatnio nawet gdy został wyjaśniony faktami na temat tego kto jest pierwszym bramkarzem Bośni dalej brnął w swoją głupote.
Przypominam, że ten parch minusował nawet wpisy pod postem o śmierci P. Rockiego, bo uważał go za kibola.
Kapral
 • 2 / 1
Czego oczekiwać od kogoś, kto uważa, że Begovic gra w Bournemouth? Minusowanie postów o Rockim to hańba. Ale to coś nie ma umiaru.
Drugie patologiczne zero się znalazło do wyzywania. Zamiast czegoś sensownego do powiedzenia anonimowe wyzwiska dla odreagowania zafajdanego życia. Tak mi przykro przegrywie życiowy, że ci nie wyszło.
Kapral
 • 3 / 1
Gotujesz się, ale dlaczego? Przecież to sama prawda ;)
Młodszy chorąży
 • 4 / 1
Dla niego fakty to wyzwiska. Ostatnio przecież twierdził, że Begovic jest pierwszym bramkarzem Bośni, a gdy wyjaśniło się, że kłamie to też poczuł się urażony i zaczął wyzywać kolesia, który merytorycznie go wyjaśnił od trolli i hejterów.
Z tak chorym umysłem nie ma sensu wchodzić w polemikę. Już dawno został odrzucony przez ludzi dlatego pozostało mu jedynie pisanie na forach internetowych 24h.na dobe.
Już zgłosiłem wasze nicki do pana Szymczyka o usunięcie wyzwisk i waszych kont, bo trolle zaśmiecacie to forum non stop i uniemożliwiacie wymianę opinii
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
Dziękuję, jesteś taki męski i rycerski
Chciałbym mieć choć w połowie taką moc jak ty
Major
 • 1 / 0
To jest jz myślicie?
Plutonowy
 • 0 / 2
Płacheta 800 tys. euro klazuli odstępnego. Tylko brać.
Major
 • 0 / 0
A to ma klauzulę!
Chorąży
 • 2 / 4
Ma klauzulę 800 tys euro . Mega szybki , fakt, tylko lewonozny a uderzenie z lewej b dobre no i młody chłopak.
Na skrzydło to Ferrari , trudno go zatrzymać.
Chorąży
 • 2 / 0
Olympiakos chce go kupić.
Porucznik
 • 2 / 1
W Legii i tak wszystkie ruchy transferowe są uzależnione od sprzedania Karbownika.Nikt tego głośno nie powie,ale jest ogromne ciśnienie żeby go teraz sprzedać i na 99% tak będzie.Piekarski prowadzi rozmowy z kilkoma klubami,a głównym warunkiem Legii jest żeby nabywca przelał ponad 50% kwoty z marszu.Klauzula Płachety wynosi 700 tys.euro i zapewne Legia ją aktywuje po sprzedaniu Michała pod warunkiem,że nikt jej wcześniej nie uprzedzi.
Generał broni
 • 0 / 0
Ma klauzulę bo w Legii chciał mieć 1 mln euro na co się u nas nie zgodzili
Młodszy chorąży
 • 0 / 1
Płacheta jak dla mnie jest nieco lepszą wersją Michalaka, chociaż trzeba przyznać, że się rozwija. Jest w wieku, w którym jeszcze można go odhandlować dalej za dobre pieniądze, ale taki transfer to byłaby decyzja biznesowa, a nie sportowa.
Myślicie że Płacheta wybierze naszą ofertę wątpię bo znowu będzie żądał niskiej klauzuli odstępnej a na to raczej Prezes nie pójdzie. Po 2 on raczej wszystko robi aby jak najszybciej na zachód trafić
Młodszy chorąży
 • 0 / 3
Bardziej prawdopodobne jest to,że do Legii trafi Robert Pich.
Major
 • 0 / 0
Nieeee!
Major
 • 0 / 0
Żarcik, już ogarłem:)))
Generał brygady
 • 0 / 0
Zgłupiałeś???
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ciekawy zawodnik do odbudowy z dobrą szybkością i techniką ,uderzeniem.Spokojnie można go z malinowych wyciągać
Generał brygady
 • 0 / 4
Wobec poważnych osłabień w naszym ataku zainteresował bym się Erikiem Exposito. Wysoki, silny, walczący na całym boisku. Gra nieco podobnie do Kante. Ciekawe czy do wyjęcia?
Major
 • 0 / 0
Pewnie do wyjecia, ale to niezdara. Wg mnie potrzebujemy przeciwieństwo: szybkiego i sprytnego łowcę bramek.
Generał brygady
 • 0 / 1
Bo ja wiem, czy niezdara? W polu karnym się odnajduje, podanie do Płachety na 3:1 rewelacja. Aby mamy na myśli tego samego gościa?
Major
 • 0 / 0
Tak, byka ze wzrokiem mordercy i posturą jak Arturo Vidal:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
W dzisiejszym meczu:
4 Erik Exposito 263
bierzmy Płachetę (już go ponoć prawie mieliśmy )
Silny jak tur dwunożny szybki skrzydłowy ..
Rozwinął się bardzo ...
Major
 • 1 / 0
Nie ponoć, tak było. Wybrał Śląsk, chciał grać. No i gra, a jak - każdy widzi.
Major
 • 0 / 0
A teraz by było 3 EUR krzyku jak nic ze strony WKS-u.
Generał dywizji
 • 2 / 2
Płacheta byłby lepszy!
Kapitan
 • 1 / 0
Z racji jego wieku raczej finansowo poza zasięgiem Legii. Ładną bramkę strzelił przed paroma minutami przecviwko Łychy
Major
 • 1 / 0
Szkoda, że Płacheta wtedy tak zdecydował i spękał rywalizacji w Legii, ale z drugiej strony - łaski bez. Pewnie u nas podzieliłby los Kostorza czy Pyrdoła, chociaż ich broń Boże nie skreślam. Materiał na zajebistego skrzydłowego z tego Płachety...
Generał brygady
 • 1 / 0
Wręcz przeciwnie. Posadził by Novikovasa na d***e, nawet najzdrowszego, i definitywnie przesunął Lukiego na 10. No ale to gdybanie. Dziś poza zasięgiem.
Chorąży
 • 1 / 0
800 tys euro
Kapitan
 • 3 / 2
Powiem to tak. Bohar in Novikowas out. I tyle w temacie.
nie uważam, że zrobi u nas różnicy
Generał broni
 • 1 / 0
Solidny ligowiec coś jak Novikovas.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Vuko bardzo chce w Legii ,On wybiera z polskie ligi a Kucharski zajmuje się zagranicą
dla mnie Bohar będzie dużp lepszy półka wyżej od egoisty zapchajdziury amatora Cholewiaka .
Ława nie wybaczam mu zmarnowanych trzech świetnych sytuacji wczoraj z babąjagą .
Koń z klapkami do biegania nic więcej a Słoweniec czy nie będzie jak z rodakiem Dejanem Kelharem
Major
 • 1 / 0
Mieszane uczucia. W Zagłębiu motor napędowy, dużo akcji jego stroną, skuteczny 1/1, z dobrym zejściem do środka i strzałem. W Legii nie wiadomo, ale... nasi lewoskrzydłowi są moim zdaniem gorsi od Bohara. Karbownik skrzydłowym nie jest, a na teraz też ustępuje mu umiejętnościami ważnymi na tej pozycji. Novikovas słabszy, Luquinias tam gra z musu. Sam wiek nie jest jakiś krytyczny, tego typu skrzydłowi do 32-33 roku życia grają na dobrym poziomie. Podsumowując, wolałbym lepszego zawodnika na skrzydło, ale jeśli się nie uda, to Bohar będzie wzmocnieniem obecnego składu i przy rozsądnej cenie (do 500k EUR) warto go zakontraktować.
Podporucznik
 • 0 / 4
Robert mak do wzięcia za darmo. Bohar niedostępny finansowo.
Kapitan
 • 1 / 0
Haahaa teraz to pan dosolił do zupy z tym Makiem.
Dobry kandydat na skrzydło.
Pogloski, napewno dobry gracz ale nie dla Legii, mamy budowac troche wyzej.
Major
 • 0 / 1
Zawodnika w tym wieku można brać na obronę, ale nie na skrzydło bo będzie coraz słabszy. Szukajmy np. w Portugalii. Transfer Luqinhasa fajnie wyszedł i pewnie sprzedamy go z dużą przebitką.
Generał broni
 • 1 / 0
to też zależy ile Zagłębie by sobie życzyło za niego
Marszałek Polski
 • 2 / 5
"w tym wieku"?
Bolt miał 30 lat jak dymał wszystkich w Riona 100 i 200 metrów.
Ja bymsię wstrzymał z komentowaniem "wieku".
Liczby ma fajne, ale chciałbym go zobaczyć jak sobie poradzi z grą pod większą presją. Coś mi w jego grze do końca nie pasuje.
~CalcioLegia
 • 0 / 0
Jorge Felix jest do wyciągniecia za darmo.
Jakoś rok temu mi się chyba bardziej podobał, może źle pamietam ale wtedy jakby więcej kiwał i grał kreatywnie. W tym sezonie dużo bramek, ale chyba mniej artyzmu. Może zmian klubu by mu dobrze zrobiła, a może zjechałby z forma jak Novikowas. W każdym razie warto trzymać rękę na pulsie, w najgorszym wypadku pewnie złożymy najwyższa ofertę w PL i albo trafi do nas albo za granicę i nikogo nie wzmocni.
Major
 • 1 / 0
Bohar byłby dla nas przydatny. Serducho, wybiegany, potrafi strzelać. Czego nam więcej potrzeba na skrzydło?
Trochę tecniki również by się przydało. Nie mówię, że ten jej nie ma, po prostu uzupełniam wymagania.
W przeciwieństwie do legijnych orłów ma duży luz w wykańczaniu akcji. Bohar za Cholewiaka jednak brzmi zbyt pięknie, więc pewnie do nas nie trafi.
Ja to czytam raczej Bohar za Novikowasa. Dobry Cholewiak nie jest zły. Jeden mecz mu nie wyszedł, gdzie parę akcji zawalił, a jak nam ratował pupę gdy nie szło to już nikt nie pamięta. Cholewiak ma być czarnym koniem, czasem wejść, powalczyć, a tak się złożyło że musiał grać w podstawie i to na kluczowej pozycji i być może to za dużo na niego. Spokojnie. Taki chłopak jest potrzebny. Na razie to nic nam nie daje Litwin. Nawet jak gra to samolubnie i chce coś strzelić żeby mieć jako takie statystyki i atuty przy ustalaniu jego bytności, ale Vuczko tam widzi że to jednak nie zawodnika na nas, nie gra zespołowi, nie ciągnie, tylko irytuje kolegów. Bohar też może nie wypalić, ale może aż tak źle jak Arvydas nie wypadnie.
Generał brygady
 • 1 / 0
Dokładnie. Myślę, że Cholewiak miał być "batem" na Novikovasa, aby Litwin pracował nad sobą. Wyszło natomiast tak, że Arvydas ciągle kontuzjowany, a Cholewiak po prostu gra. I spisuje się całkiem nieźle. Co nie oznacza, że taki układ ma zostać i stąd wydaje mi się poszukiwania nowego skrzydłowego.
Krwi nam napsuł więcej niż Novikovas. Więc może...
~PAW
 • 1 / 0
Ja generalnie jestem za transferami wewnątrz ligi, ale trochę boli mnie jej marny poziom....
Generał broni
 • 1 / 0
Czołowi zawodnicy ligi to przeważnie dobry pomysł. Poczekamy zobaczymy. Sam nie wiem co.myśleć z tym Boharem
Kapitan
 • 1 / 4
Nie, nie i jeszcze raz nie. Jest już jeden Novikovas, człowiek z dobrymi liczbami w średnim klubie, a w Legii odnajduje się średnio. Bohar to nie jest kaliber na Legię. W dodatku wiek- 29 lat,
Z Polskiej ligi, zawodnik na lewej stronie to Jimenez z Górnika Z. Ten sam poziom finansowy, kontrakt też do końca czerwca 2021, a jest dużo lepszy technicznie. Bohar to zawodnik jak Gvilia- niby robi liczby, ale nie przekonuje grą. To nie jest zawodnik na wzmocnienie Legii. To jest co najwyżej uzupełnienie- może lepsze niż Cholewiak, ale ten sam poziom co Novikovas czy Gvilia z tym, że Gruzina bronią liczby (gra niekoniecznie). Dodatkowo będzie trzeba wydać około 800tys, może nawet 1mln euro. Rozsądniejszą opcją jest Mladenović na lewej stronie defensywy, a Karbownik na lewej stronie ofensywy.
Z Polskiej ligi jest coś do wybrania, ale Bohar to opcja za kwotę max 300tys. euro, nie więcej. Lepiej szukać środkowego obrońcy, bo Remy czy Astiz to nie są zawodnicy do gry (jeden ciągle niezdolny, drugi już tylko do rezerw), a tu jeszcze ptaszki ćwierkają o sprzedaży Wieteski, a w takiej sytuacji potrzeba dwóch środkowych obrońców- Kovacević to jest bardzo dobry środek obrony.
Za chwilę zostaniemy z jednym prawym obrońcą, dwoma lub trzema (nie liczę Remy'ego, Astiza czy młokosa Mosóra- który powinien dostać szansę jeszcze w tym sezonie po zapewnieniu Mistrzostwa) środkowymi obrońcami w wieku 33 i 35 lat, być może jednym lewym (Mladenović jeśli podpisze kontrakt- Karbownik nie jest nominalnym lewym obrońcą, a Rocha na wylocie). 4-5 nominalnych obrońców, gdzie gramy czwórką z tyłu, to co najmniej o 3-4 za mało przy perspektywie ligi, pucharu krajowego oraz eliminacji i ewentualnej grze w pucharach europejskich.
Trzeba zadbać przede wszystkim o tyły- z przodu potrzeba jedno-dwa wzmocnienia (napastnik- bo Kante czy Pekhart to nie jest gwarancja łącznie 20 bramek w lidze)- jednym z nich może być Karbownik, jeśli przyjdzie Mladenović. Z tyłu potrzeba konkurencyjnego dla Stolarskiego prawego obrońcę o przysposobieniu ofensywnym, jednego lub dwóch stoperów "na już" do gry (w zależności czy odejdzie Wieteska), bo duet Lewczuk-Jędza młodszy nie będzie oraz naturalnym jest, że pojawiają się kontuzje, a także lewy obrońca (jeden jeśli przyjdzie Mladenović).
Pułkownik
 • 1 / 1
Ciekawy transfer.
Zastanawiam sie, czy to ma sens ściągać piłkarzy z naszej ligi. Przyszedł Novikovas, Pyrdoł, Cholewiak, Slisz i który z nich jest wzmocnieniem klubu? Który przyczynił się do mistrzostwa Polski? Grają wciąż stare wygi z zagranicy, Veso(kontuzja), Martins, Antolic, Wszolek, Luquinias. Jedynie Gvilia się sprawdził i Kante...
Cholewiak w sumie się sprawdził. Przypomnijmy, że przychodził na etat "zapchajdziury na prawie każdą pozycję na ekstraklasę", a dał z siebie wiele więcej.
Pyrdoł i Slisz to melodia przyszłości.
O Novikovasie z litości nie wspomnę.
Żaden z nich nie jest wzmocnieniem. To bardziej zapchajdziury kadrowe i jedna inwestycja (Slisz).
Czy się Gwiluś tak sprawdził to nie wiem, ma mecze dobre i slabe, wybitnego nie widziałem jeszcze, nawet jak dwie bramki strzela to pudłuje czasem w prostych sytuacjach i potrzebuje setki żeby strzelić. Nie narzekam, nie jest źle, ale dużo zwalnia gry, dużo pudłuje, a jego kreatywność to nie jest jakiś wybitny poziom, takie 2/6 w skali Vadisa, ot lepszy od Pasquato więc można go zaakceptować, ale trzeba wymagać wiecej. A Slisz jeszcze się pokaże u nas, to bardzo pracowity DP i z silniejszymi przeciwnikami będzie pomocny.
~Mac
 • 1 / 0
Rok temu liczyłem, że przyjdzie. A klub pozyskał Litwina...
Rok temu był za drogi, chciała go zagranica a Zagłębie nie puściłbym, więc tym bardziej nie puściłbym do nas. Litwin przyszedł bo miał chyba tylko pół roku kontraktu, a Kulesza dostał niezła i tak kasę, na ale niestety to jednak niewypał z tym Arwydasem, bo słabo gra i nie pamaga drużynie, tylko raczej próbuje samolubnie strzelać gole dla statystyk. Wierzę że Vuczko czegoś takiego nie zaakceptuje, mimo że wierzył w niego mocno na początku.
Generał broni
 • 0 / 0
Co się odwlecze.....
Oby to była prawda. Jak dla mnie jeden z najlepszych z lubina . Niektórzy to mają jakąś obsesję z tym że 29 lat to już za stary. A co do Kapustki , to jak on będzie chciał u nas grać to ewentualnie a nie żeby gwiazdkę prosić. Dla Polaka gra w Legii to powinno być największe wyróżnienie.
Na pewno ciekawe rozwiązanie, dobre liczby w średnim klubie, bardzo efektywny piłkarz.
całkiem jak novikovas;)
Młodszy chorąży
 • 1 / 1
Novikovas miał chyba 9 goli w najlepszym sezonie.Bohar ma 14 goli i co warte podkreślenia nie jest wykonawcą rzutów karnych. Np. taki Błaszczykowski ma 7 goli z czego aż z 6 karnych.
Generał dywizji
 • 1 / 2
Mam nadzieję, że jednak Bileter nie jest w kręgu naszych zainteresowań.
Nie byłoby źle, ale jakoś nie wierzę, że dojdzie do tego transferu.
Za niego już przychodziły chyba oferty na poziomie 2m€ z Turcji, więc wątpię.
Myślę, że gdyby faktycznie przychodziły takie oferty to już by go tu nie było.
Generał broni
 • 2 / 1
Tyle że zna Legię, wie że to numero uno w kraju. Największy klub, zaraz el.LM, walka o mistrzostwo Polski, także to może go przekonać
Generał broni
 • 1 / 0
Pytanie co przekona Zagłębie, a raczej ile
dobry, ale jako transfer bezgotówkowy, a tu trzeba będzie lubinowi zaplacić.
Generał broni
 • 0 / 0
Rok kontraktu więc zapewne kwota odstępnego nieco mniejsza niż wartość rynkowa
Podporucznik
 • 2 / 0
Wszystko zależy od ceny. Swoją drogą zaczynamy powoli realizować model zapowiedziany przez Prezesa - zakupy na domowym podwórku. Chwali się.
Generał broni
 • 0 / 0
Ale jak znajdą jakiegoś kota zza granicy to też bym nie płakał
Mam nadzieje, że nie jest to [Jezioro Sportu] bo grajek jest konkretny i byłby ogromnym wzmocnieniem.
Ale on ma 29 lat. Na prawdę nie ma kogoś młodszego? Jak dla mnie się nie nadaje z tego powodu. Nie jest też nie wiadomo kim, żeby stale postarzać drużynę. Wolałbym już Kapustkę.
Generał brygady
 • 0 / 0
Wiek rzeczywiście mało perspektywiczny. Ciekawe jaka by był kwota? Jeżeli piłkarz przyczyni się do awansu do fazy grupowej pucharów, pogra solidnie przez 2-3 lata, wtedy ta kwota może się zwrócić. Pod tym względem , wydaje mi się, warto szukać wzmocnień. Z młodych skrzydłowych już teraz jest Cielemęcki i Młyński chyba w zasięgu. Ciekaw jestem czy info o Boharze jest prawdziwe, czy jeszcze ktoś inny jest na celowniku.
Generał brygady
 • 1 / 0
Z drugiej też strony, odnośnie lat na karku, piłkarz jest w najlepszym dla piłkarza wieku, a na takich zawodnikach powinno nam też zależeć. Wszystko zależy od tego czy utrzyma formę.
Wiek wiekiem, ale z drugiej strony ciężko w naszej lidze znaleźć młodego piłkarza z liczbami, który wejdzie i będzie gwarancją bramek i asyst, że będzie ciągnął ten wózek. Bohar zna już ligę, liczby świetne w dodatku osłabiamy groźnego rywala. Jak dla mnie Bohar + Mladenovic świetna opcja.
Generał dywizji
 • 4 / 0
Akurat taki stary to nie jest. A zapierd...lać potrfi :-)
Generał brygady
 • 1 / 0
sebalegia11, Xtro

Myślę podobnie :-)
Podporucznik
 • 1 / 0
Z tym silnym rywalem, to jednak lekka przesada. Z młodszych to jest Pyrdoł. A my potrzebujemy kogoś na teraz, bo Luqui na skrzydle to jednak nie jest sztos.
Generał brygady
 • 2 / 0
To byłby dobry ruch. Silny, szybki, bramkostrzelny skrzydłowy z niezłą techniką.